Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kusura bakmayın fazla ve belki de saçma sorular soruyor oluyorum ama yinede Yanıtlarsaniz sevinirim...

Teşhis koydu demissiniz...yani neyi teşhis etti..
Zaten kan pıhtılaşmasi sonuçta yazmıyor mu
Dahiliye doktorlarının hepsi yeterli olamıyor.hematoloji alanında uzmanlaşanlara gitmek daha iyi.eskiden ben de dahiliye gitmiştim ama teşhis koyamadı mesela. Ancak hematolog teşhis koydu

Kusura bakmayın fazla ve belki de saçma sorular soruyor oluyorum ama yinede Yanıtlarsaniz sevinirim...

Teşhis koydu demissiniz...yani neyi teşhis etti..
Zaten kan pıhtılaşmasi sonuçta yazmıyor mu
Bende genetik mutasyona bağlı pıhtılaşmanın dışında başka bir pıhtılaşma bozukluğu var. Esansiyel Trombositoz. Yani nedeni bilinmeyen kişiye özel trombosit yüksekliği. İşte bu teşhisi 4 sene sonra hematolog koyabildi.önceki doktorlar hiç önemsemedi

Bende genetik mutasyona bağlı pıhtılaşmanın dışında başka bir pıhtılaşma bozukluğu var. Esansiyel Trombositoz. Yani nedeni bilinmeyen kişiye özel trombosit yüksekliği. İşte bu teşhisi 4 sene sonra hematolog koyabildi.önceki doktorlar hiç önemsemedi

Anladım cnm...Allah şifa versin hepimize..
Biraz önce doktordan geldim...daha önce de söylediğim gibi ben bezmialem de kan pıhtılaşma testi yaptirmistim..ama aynı zamanda bir 20 gün sonra eşimle birlikte Kanuni Sultan Süleyman
Hastanesinde yeniden kan pıhtılaşma testi ve kromozon testlerini yaptırdık

Neyse Allah'a şükürler olsun kromozom testi t
Temiz çıktı...kan pıhtılaşma testlerinde de bu doktor temiz ilaca gerek yok dedi...

Ama ben bezmialem deki genetik doktoru coraspin vermiş bir dahiliye git demişti
Bende o yüzden dahiliye De randevu aldın
Ve bu gün ona da gittim
Bu doktorda iğne verdi hamile ve oncesinde
İğne verdi ve hemotoloji de yönlendirdi

Ahhh ahhhh bir genetik doktoru hiç bir şeyin yok iğneye gerek yok diyor öteki genetik doktor sadece aspirin veriyor dahiliye git diyor
Dahiliye de iğne veriyor
Bizde burada ne yapacağımızı bilmeden öyle ve kala kaliyoruZ

Aman iğneyi ben her türlü vururum
Zaten bir zararı yokmuş
Gerekse de gerekmesede zararı yoksa vururum gider

Şimdi önce bir kadın doğuma gidip sonuçları birde ona gösterecek bakalım o ne diyecek
Bu hemotoloji ye gitsem mi gitmesem mı bilemedim

Canm sen gitmiş birisi olarak bu doktor sadece sonuçları yorumlayıp iğneye gerek var yada yok mu diyor..yoksa o da başka başka testler de yapıyormuş
Eğer test yapıyorsa giderim yok sadece fikir verecekse gitmiyecem

Anladım cnm...Allah şifa versin hepimize..
Biraz önce doktordan geldim...daha önce de söylediğim gibi ben bezmialem de kan pıhtılaşma testi yaptirmistim..ama aynı zamanda bir 20 gün sonra eşimle birlikte Kanuni Sultan Süleyman
Hastanesinde yeniden kan pıhtılaşma testi ve kromozon testlerini yaptırdık

Neyse Allah'a şükürler olsun kromozom testi t
Temiz çıktı...kan pıhtılaşma testlerinde de bu doktor temiz ilaca gerek yok dedi...

Ama ben bezmialem deki genetik doktoru coraspin vermiş bir dahiliye git demişti
Bende o yüzden dahiliye De randevu aldın
Ve bu gün ona da gittim
Bu doktorda iğne verdi hamile ve oncesinde
İğne verdi ve hemotoloji de yönlendirdi

Ahhh ahhhh bir genetik doktoru hiç bir şeyin yok iğneye gerek yok diyor öteki genetik doktor sadece aspirin veriyor dahiliye git diyor
Dahiliye de iğne veriyor
Bizde burada ne yapacağımızı bilmeden öyle ve kala kaliyoruZ

Aman iğneyi ben her türlü vururum
Zaten bir zararı yokmuş
Gerekse de gerekmesede zararı yoksa vururum gider

Şimdi önce bir kadın doğuma gidip sonuçları birde ona gösterecek bakalım o ne diyecek
Bu hemotoloji ye gitsem mi gitmesem mı bilemedim

Canm sen gitmiş birisi olarak bu doktor sadece sonuçları yorumlayıp iğneye gerek var yada yok mu diyor..yoksa o da başka başka testler de yapıyormuş
Eğer test yapıyorsa giderim yok sadece fikir verecekse gitmiyecem
Benimki başka testler yapmıştı jak2 filan

Kızlar tekrar merhaba bişey sormak istiyorum sizlere.bende de kan pıhtılaşma sorunu var iki kurtaj yaşadım. Tekrar hamilelik düşünmeden önce 3 ay boyunca aspirin kullanmalısın dedi doktor.buna gerek var mı sizce.yaklaşık bı aydir kullanıyorum kurtaj olalı 4 ay oldu.daha fazla beklemek istemiyorum

Merhaba kızlar. Ben geçen sene haziran ayında hamile kalmıştım. 13.haftalıkken kalp atışı durdu yavrumun zorunlu kürtaj oldum. Doktor değiştim pıhtılaşma testi yapıldı. Doktorum çok hafif var dedi. Test sonucunu atıyorum yorum yaparsanız sevinirim..
Screenshot_20170702-095833.png

Kızlar tekrar merhaba bişey sormak istiyorum sizlere.bende de kan pıhtılaşma sorunu var iki kurtaj yaşadım. Tekrar hamilelik düşünmeden önce 3 ay boyunca aspirin kullanmalısın dedi doktor.buna gerek var mı sizce.yaklaşık bı aydir kullanıyorum kurtaj olalı 4 ay oldu.daha fazla beklemek istemiyorum
ecopirin kullaniyorum haftanın 2 gunu belli günlerde ama doktorum öyle verdi korunmayı bıraktık 1 ayı geçti balık yağı ve folik asitte verdi bu ilaçlara devam ederken hamile kalacaksın dedi doktorum

Ya kızlar merhaba size birşey danışmak istiyorum. Benim trombofili panelinde pai 4g4g homozigot ve mtfrlerden biri heterozigot çıkmış. Doktorum coraspin vermişti ben 3 ay herhün kullandım bende rn ufak darbede morarma yapınca doktorum bıraktırdı. Benimde içime sinmedi bi hematoloğa gideyim dedim. Trombofiliye ek protein c s antitrombin faln ekstra bütün testleri istedi ilk olarak protein s 46 çıktı bu değer benim referans aralığımın altında idi ama hematolog normal bi değer aslında dedi protein c ve antitrombin bormal değerlerdi. Protein s yi tekrarlayalım dedi 28 çıktı aşırı düşük bi hata olmasın dedi tekrar isteyelim dedi bu sefer yine 46 çıktı. Ben bu tahlilleri araştırma hastanesinde yaptırdım. Hematolog garantiye alalım bide fakülteden isteyelim dedi fakültede yaptırdım protein c ve s değerleri diğeri gibi çıktı ama amtitrombin 3 yüksek çıktı. 2 aydır neredeyse her hafta tahlil yaptırmak zorunda kaldım kollarımın delik deşik olmasını geç kafamda allak bullak oldu. Amtrombin 3 yüksekliği olan varmı ya nette önemsiz yazıyo ama bide bu işlerin içinde olan size sorayım dedim

Merhaba 3 ay beklemene gerek yok canım en az 3 ay önce başlatıyo doktorlar gebe kaldığında coraspin kullanıyo ol diye. Ama bence sen bi doktoruna danış. Yani normal zamanda sezeryan doğum yapıp 5 -6 ay sonra gebe kalan ve sağlıklı doğumlar yapan arkadaşlar bar bu forumdan.

Merhaba 3 ay beklemene gerek yok canım en az 3 ay önce başlatıyo doktorlar gebe kaldığında coraspin kullanıyo ol diye. Ama bence sen bi doktoruna danış. Yani normal zamanda sezeryan doğum yapıp 5 -6 ay sonra gebe kalan ve sağlıklı doğumlar yapan arkadaşlar bar bu forumdan.
Teşekkürler canım. Sordum doktora da bekle en az iki ay dedi.herkes farklı bişey söyleyince inanamıyorum artik

Bende Ali acara tedaviye başladığımı söylemiştim elhamdülillah şu an gebeyim ve yolunda gidiyor çok şükür daha önceki 4 gebeliğimdede beta 280i pek geçmemişti düşüyordu şuan 3000i gördüm kese için muayeneye gidecem inş bundan sonrada Rabbimin izniyle herşey yolunda gider inşaAllah. Rabbim hepimize hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin inşaAllah arkadaşlar. Ali acara gitmek isteyenler tereddüt etmesin derim 3 senedir Konyada gitmediğim hastane gitmediğim doktor kalmadı ama bana vesile olan Ali acar oldu hamd olsun üç ayda herşey yoluna girdi demekki vakti bu zamanmış...

X