Kan Aldırmaktan Korkuyorum

Aradigin kan ahanda benim. Toplasan 5 yılda 3defa anca kan vermisimdir.

Ben bayilmadim ama af edersin it gibi korkarım hala.

Damarlarim çok ince benim. Bu yüzden kan almaya gelen hemşireler gerçekte.n çok zorlanıyor.

Gecen sene kan degerlerime baktirmak için iki tüp kan aldılar gun aşırı. Ilk gün pislik kari damarı gormemesine rağmen iğneyi soktu cekiyo kan yok. Ben bu arada bakamiyorum korkudan. Belkide gorsem bende bayilirdm bak onu bilemiyorum.

Neyse cekiyo kan yok. İğneyi çekti. Ben dedim ki ohh bitti. Sonra bi baktım tüp boş. Demesin mi kan yok gelmiyor. Yapamıyorum demiyorda neymiş kan yokmuş.

Biraz bekledi ayni koldan bi daha damar aradı ama iğneyi o kadar sert vurdu ki kadına su is bitsin senin........ Der gibi baktım. İğneyi çekti bu arada kolum acıdan midir stresten midir uyustu birden. Eve gittim bandı bi çektim kolum mosmor.

Özellikle korktugumu belirtip ilk seferinde almasını rica etmiştim.

Neyse yarın oldu. Ayni yere gittim kanvericem yine. Hemşire geldi.

Sen değil yetkili bi doktor Çağır banadedim. Deneme tahtası değilim ben kolumun haline bak dedim.

Dr geldi.

Sanırım hepsi stajyer bunların.

Dün ne yasadiysam koskoca yılların doktoru kan cekemedigi gibi iğneyi resmen deler gibi soktu. Oda ikincide alabildi.

Tamam Damarlarim ince ama sende doktorsun yani. Çuval gibi delik desik ettiler. Iki kolumda mosmor oldu. Nasil kufurler ettim dduysan şok olursun.

Gecen hafta 2li tarama testi için doktoruma gittim. Kan alacak benden . Yaprak gibi titriyorum tabi ben. Hemşire geldi.

Önce beni sakinlestirdi. Biliyor çünkü iğneden tirstigimi. Sonra ben ne oldu anlamadım bana bitti dedi.

Anlayacağın ben çok şanssız şeyler yaşadım. Korku olayını hala asamadim. Korka korka gidip geliyorum. Koskoca kadin oldum çocuk gibi kaçıyorum hala iğneden :)

***KORKUMU YENEMEDİM[/QUOTE]

Korkulacak birsey yok

Korkulacak bir şey olup olmadığını soruyor muyum sence?

Onca insan yorum yazdı korkmayanlar da yazdılar

herhangi bir şeyden korkan insana bunda Korkacak bir şey yok demek psikoloji ile alakalı hiçbir bilginin olmadığını gösterir :KK66:

Bende korkuyorum
Ayaklarımı havaya kaldırıp her ikisini de kendi etrafında döndürüyordüğümü fatkettim niye yapıyorum onu da bilmiyorum
Herkes bana bakıyo tabi :))
Korksamda paşa paşa gidip veriyorum
aynen, mecburen veriyoruz canim. Ne yapalim. Yine de oncesinde cok kafama takmistim ben, onu aşacagim insallah. Bir dahaki sefere daha rahat olacagim oncesinde dusunmeyecegim.

kan aldırmaktan hatta hastaneden nefret eden bir arkadaşım vardı.
inat etti gitmedi.
en son raddeye kadar..
daha sonra 3 ay yoğun bakımda kaldı, sayısız amelyatla yaşam savaşı verdi, yürümeyi unuttu...
şimdi şükür ki iyi.
ne kadar aptalmışım diyor. önceden gitse hemen çözülecek bir problem için bunca sıkıntı..
değmez inanın.
ne acıyor ne sizden bişey eksiliyor.
olayı normalleştirin.
Allah iyilik şifa versin arkadasiniza. Bende kansizlik var ergenlikten beri. Kan vermeden once tek gidecegim icin kafama taktim. Normalde sagligini ihmal eden yakinlarima gel beraber kan verelim aile hekimimize derim, tesvik ederim yani tabi ki ihmale gelmez. Sadece bu defa tek olmak cesaretimi kirmisti, sag olsun KK kadinlari destek oldular =)

Var. Ben varım. Evlilik öncesi tahliller kabus gibiydi. Millet düğüne kınaya stres yapar, ben kan aldırmam gerektiği için yaptım. Hamilelikte ne halt yiyeceğim onu hiç bilmiyorum. Konuyu takipteyim.
alismaya calisacagiz canim. Bu konuya yazilanlar, yalniz olmadigimi dusunmek bana guc verdi. Herkesin korktugu çekindigi hoslanmadigi seyler olabilir. Paylasmak iyi geliyor.

Aradigin kan ahanda benim. Toplasan 5 yılda 3defa anca kan vermisimdir.

Ben bayilmadim ama af edersin it gibi korkarım hala.

Damarlarim çok ince benim. Bu yüzden kan almaya gelen hemşireler gerçekte.n çok zorlanıyor.

Gecen sene kan degerlerime baktirmak için iki tüp kan aldılar gun aşırı. Ilk gün pislik kari damarı gormemesine rağmen iğneyi soktu cekiyo kan yok. Ben bu arada bakamiyorum korkudan. Belkide gorsem bende bayilirdm bak onu bilemiyorum.

Neyse cekiyo kan yok. İğneyi çekti. Ben dedim ki ohh bitti. Sonra bi baktım tüp boş. Demesin mi kan yok gelmiyor. Yapamıyorum demiyorda neymiş kan yokmuş.

Biraz bekledi ayni koldan bi daha damar aradı ama iğneyi o kadar sert vurdu ki kadına su is bitsin senin........ Der gibi baktım. İğneyi çekti bu arada kolum acıdan midir stresten midir uyustu birden. Eve gittim bandı bi çektim kolum mosmor.

Özellikle korktugumu belirtip ilk seferinde almasını rica etmiştim.

Neyse yarın oldu. Ayni yere gittim kanvericem yine. Hemşire geldi.

Sen değil yetkili bi doktor Çağır banadedim. Deneme tahtası değilim ben kolumun haline bak dedim.

Dr geldi.

Sanırım hepsi stajyer bunların.

Dün ne yasadiysam koskoca yılların doktoru kan cekemedigi gibi iğneyi resmen deler gibi soktu. Oda ikincide alabildi.

Tamam Damarlarim ince ama sende doktorsun yani. Çuval gibi delik desik ettiler. Iki kolumda mosmor oldu. Nasil kufurler ettim dduysan şok olursun.

Gecen hafta 2li tarama testi için doktoruma gittim. Kan alacak benden . Yaprak gibi titriyorum tabi ben. Hemşire geldi.

Önce beni sakinlestirdi. Biliyor çünkü iğneden tirstigimi. Sonra ben ne oldu anlamadım bana bitti dedi.

Anlayacağın ben çok şanssız şeyler yaşadım. Korku olayını hala asamadim. Korka korka gidip geliyorum. Koskoca kadin oldum çocuk gibi kaçıyorum hala iğneden :)

***KORKUMU YENEMEDİM
[/QUOTE]
cok gecmis olsun. Allah yavruna saglikla kavustursun.

Ben de cok travma yasadim işte her seyin sebebi var... Annem kalp hastasiydi surekli fenalasirdi. Hep acile giderdik. Amann neyse... Allah isinin ehli olan kisilerle karsilastirsin her yerde...

Bende öyleydim ta ki ilk bebeğime hamile kalana kadar, sürekli kan vermek zorunda kala kala alıştım. İlk zamanlar bayılacak gibi olurdum bana nasıl doğuracaksın bu çocuğu derlerdi :) şimdi ikinciye hamileyim bi kaç hafta içinde 5tüp kan verdim üç kere de kan aldırdım üstüne tiroid hastası çıktım her ay gidip kan tahlili yaptırcam :) kan verirken başka yöne bakıyorum başka şeyler düşünüyorum artık alıştım hissetmiyorum bile :)

Bende öyleydim ta ki ilk bebeğime hamile kalana kadar, sürekli kan vermek zorunda kala kala alıştım. İlk zamanlar bayılacak gibi olurdum bana nasıl doğuracaksın bu çocuğu derlerdi :) şimdi ikinciye hamileyim bi kaç hafta içinde 5tüp kan verdim üç kere de kan aldırdım üstüne tiroid hastası çıktım her ay gidip kan tahlili yaptırcam :) kan verirken başka yöne bakıyorum başka şeyler düşünüyorum artık alıştım hissetmiyorum bile :)
Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin =) mecbur alisacagiz gibi gorunuyor =D

alismaya calisacagiz canim. Bu konuya yazilanlar, yalniz olmadigimi dusunmek bana guc verdi. Herkesin korktugu çekindigi hoslanmadigi seyler olabilir. Paylasmak iyi geliyor.
Kan alan hemşireye bayılma riskinizin olduğunu mutlaka söyleyin ,ona göre önlem alıp kan alıyorlar .
Ben her defasında her hastanede belirtiyorum bunu,ya acilde yada ayrı bir bölümde uzanarak alıyorlar .he bir de insan evladına denk gelirseniz sizinle sohbet ediyor o arada batırıyor igneyi:)

ben tam tersine kan alınırken bakılmasından yanayım birden o iğne girince daha zor oluyor. İğne batırılmadan önce kendinizi rahat bırakın asla sıkmayın ve derin bir nefes alın birkaç saniye. Eğer kan tutuyorsa iğne battıktan sonrasına bakmayın. Bende korkardım ama tüp tedavisi görüyorum baya denemem oldu hep kan alındı alıştım artık.

Kan alan hemşireye bayılma riskinizin olduğunu mutlaka söyleyin ,ona göre önlem alıp kan alıyorlar .
Ben her defasında her hastanede belirtiyorum bunu,ya acilde yada ayrı bir bölümde uzanarak alıyorlar .he bir de insan evladına denk gelirseniz sizinle sohbet ediyor o arada batırıyor igneyi:)
dun ben de sohbet etmeye calistim. Saglik sektoru zor. Gercekten işini seven, merhameti olan kisiler yapmali ama suan her yer ozel saglik lisesi doldu...

Kan gormekten mi korkuyorsunuz yoksa ignenin batmasindan mi?
Baska yone bakip bir seye odaklanin.
Ben kan alinmasindan korkmam ama kan gormek istemem. O sebeple o yone bakmam hic.

Bende ckk korkuyorum
Ya bayılıyorum yada cok uzun sürüyor
Bir sezaryen bir normal doğum yaptim ama kan aldırmak baska bir korku
Çoğunda da tansiyonum düşüyor zaten:KK43:(
Kan aldırırken genelde önce durumu anlatıyorum daha tecrübeli birisi geliyor

Bende ckk korkuyorum

Kan gormekten mi korkuyorsunuz yoksa ignenin batmasindan mi?
Baska yone bakip bir seye odaklanin.
Ben kan alinmasindan korkmam ama kan gormek istemem. O sebeple o yone bakmam hic.
tek gidecegim icin cok cesaretsizdim ama korktuguma da degmedi. Genelde kan verdikten sonra tansiyonumun dusmesinden gozumun kararmasindan cekindim ama olmadi oyle cok sukur. Kendimi gerek icimden gerek disimdan konusarak teselli ettim :-)

Bende ckk korkuyorum
iyi yapiyorsun canim, rikse atma bence de. 2 dogum yapip kan vermeye alisamadiysan altta yatan sebepler olmali. Ya kucukken igneden korkutuyorlar, ya sonradan olumsuz seyler yasiyor insan, bir sekilde olusuyor o korku.

ben tam tersine kan alınırken bakılmasından yanayım birden o iğne girince daha zor oluyor. İğne batırılmadan önce kendinizi rahat bırakın asla sıkmayın ve derin bir nefes alın birkaç saniye. Eğer kan tutuyorsa iğne battıktan sonrasına bakmayın. Bende korkardım ama tüp tedavisi görüyorum baya denemem oldu hep kan alındı alıştım artık.
bana daha once bir hemsire aklinca "şaka!" Yapti. Coktan almis, elinde tup, damarini bulamadim alamadim dedi. Ben de her zaman buluyordunuz simdi ne oldu ki derken kadina baktim ve elinde kan tupunu gorunce bayildim. Sonra hemsirenin cigligina uyandim, icerden doktor kostu falan filan. Ama o bayilmak ayni Türk filmlerindeki gibiymis. Cok berbat bir sey. Bir de tek basimaydim. Kadin beni mahvetti.
Bu olay da 16 yasindayken oldu.

iyi yapiyorsun canim, rikse atma bence de. 2 dogum yapip kan vermeye alisamadiysan altta yatan sebepler olmali. Ya kucukken igneden korkutuyorlar, ya sonradan olumsuz seyler yasiyor insan, bir sekilde olusuyor o korku.
Küçüklüğümü pek de hatırlamıyorum ki kopuk kopuk
Ama korkum cok fazla
Bu yasta da korkulur mu diyenler cok:))

X