Kalp hastası kayınvalideme yemek

begxuxmcxuxkk

--aşkısının nurtanesi--
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
1.434
0
36
kızlar ben nişanlıyım.kayınvalidem açık kalp ameliyatı oldu.ben bakıorum ona. yemek yapmaı bilmiorum :çok üzgünüm: akşama köfte yapıcam. bildimiz normal köfte nasıl yapıcam. yemek tariflerine baktımda onlar zor yaa. şöle kolay normal bi köfte tarifi alabilir miyim :asigim:

Doktoru yememesi gereken bir liste vermedimi ona göre yardımcı olsak genelde kalp hatalarına fazla tuz kızartma vs iyi olmaz mesela

bence tuzlu ve kırmızı etten sakın çünkü kalp rahatsızlığı olanlar için iyi değil bence balık daha iyi canım şimdi mevsimi

doktoru herhangi bir perhiz vermedi.tuzlu yemesin dedi sadece. illa köfte yicem dio. tuzsuz yapayım dedim bende.zararı olur mu ki genede :sm_confused:

anladım canım acaba soya kıymasından yapsan gerçi ben hiç yapmadım soya kıymasından köfte ama aklıma bu geldi yinede sen bilirsin istersen doktorunuza tekrar bir sor o daha iyi bilir canım

ılla köfte yicem diyorsa ekmek arası yaptır bir köfte götür, hem sen sıkıntıya girmemeiş olursun hemde kayınvaliden az yemiş nefsini köreltmiş olur.

canım ızgara yada haslanmıs tavuk etı baharatsız olmalı
mercımek corbası yıne baharatsız
bol sebze yemeklerı ıspanak,prasa vs.
balık etı yıne ızgara yada buglama tarzı olmalı
ve bol meyve gunde bırkaç ögunn meyve yemelı
gecmıs olsun bu arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…