Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
patlıcan salatası, yogurtlu kabak salatası
semiz otu, birde sebze yemeklerinin hepsini tercih ediyorum ben akşam için.

hmm güzelmiş bnde kabak ve dere otunu az zeytin yağıyla fırınlayıp üzerine yoğurt döküyorum hafif oluyo bu da tabi yanında ekmeği götürmeyince :)

25 badem
Çılbır (2 yumurta ile)
6 kaşık yoğurt
Pide (Ben bunu 3 dilim ekmeğe denk tuttum)
Tek şekerli Türk kahvesi
1 parça çikolata (12 parçadan 1'i)
30 adet badem
Çoban salatası (az yağlı)
1 kase yoğurt
Tek şekerli Türk kahvesi
1 ısırık kek :KK1:

1300 kalori

Bugün yürüyüş yapmicam, hala yorgunluk hissediyorum çünkü.

Son düzenleme:
allahım ya boşa dert etmişsin sen kendine 2 kiloyu benim boy 162 ve kilo 68
bence sen gayet iyisin cnm ama yok illah vericem diyorsan dayan tavuk-salata ya aralarda yogurt ye
2 aden suyu iç gider o iki kilocuk.

off hiç sorma ev işlerini ya valla akşam ayaklarım agrıyorr oturuncaa..... topuklarımdan igne batırıyorlar sanki

evet bosa dert ediyorum biliyorum canim ama izinde rahat rahat bazlama katmer yiyebileyim diye vermem gerek
benim görümceler 165 olduklarini söylüyorlar ama bence daha kisalar neyse biri 53 kilo öyle olunca kendini ii hissediyormus yani boydan 12 kilo daha az

benim boyum var baksalar bende ayniyim ama benim herseyim batiyor onlara gidince hemn inceliyorlar gözlerinden anliyorum

hele büyük olan 2 sene önce gittigimde arabayla gitmistik indik gece 12 ama düsün yol yorgunuyuz kapidan girer girmez suzn kilo almis demezmi oysa bi önceki seneyle ayniydim böyle cekemiyorlar iste
aslinda hicte gidesim yok cünkü bu sene is icin mayista bi istanbul bi haftada ankaradaydim onlar bana yetti.

benim arada kacamaklarim olmasa süper veririm ama bisküvi falan atistirmasam ii olucak
bende hem is hem ev hem es yoruluyorum bide cocuk olsa ooooooooooooo vay halime

evet bosa dert ediyorum biliyorum canim ama izinde rahat rahat bazlama katmer yiyebileyim diye vermem gerek
benim görümceler 165 olduklarini söylüyorlar ama bence daha kisalar neyse biri 53 kilo öyle olunca kendini ii hissediyormus yani boydan 12 kilo daha az

benim boyum var baksalar bende ayniyim ama benim herseyim batiyor onlara gidince hemn inceliyorlar gözlerinden anliyorum

hele büyük olan 2 sene önce gittigimde arabayla gitmistik indik gece 12 ama düsün yol yorgunuyuz kapidan girer girmez suzn kilo almis demezmi oysa bi önceki seneyle ayniydim böyle cekemiyorlar iste
aslinda hicte gidesim yok cünkü bu sene is icin mayista bi istanbul bi haftada ankaradaydim onlar bana yetti.

benim arada kacamaklarim olmasa süper veririm ama bisküvi falan atistirmasam ii olucak
bende hem is hem ev hem es yoruluyorum bide cocuk olsa ooooooooooooo vay halime

Bence seni kıskanıyorlar, en basit açıklaması bu :)

Çekememezliğin göstergesi bunlar, böylelerine dünya güzeli olsan da yaranamazsın, gözünün üstünde kaşın var derler :KK14:

Onların kıskançlıkla söylediklerini kendine dert etme bence, tam tersine sen de onları eleştir ve derde düşür :KK1:

Kızlar vücudumda inanılmaz derecede ödem var. Sıcaklarla birlikte daha da arttı. Yarın ödem attırıcı çay içeyim diyorum ama merak ettim, siz ödem attığınızda birkaç gün sonra vücudunuzda tekrar ödem oluyor mu?

Kızlar vücudumda inanılmaz derecede ödem var. Sıcaklarla birlikte daha da arttı. Yarın ödem attırıcı çay içeyim diyorum ama merak ettim, siz ödem attığınızda birkaç gün sonra vücudunuzda tekrar ödem oluyor mu?

Canım benim vücudumda hep ödem var. Doğadanın 7 otlu çayını içiyorum o biraz iyi geliyor. Ama içmediğim gün yine ödem oluşuyor. Kilomuz fazla olduğu için bu sıcaklarda kalbimiz tüm vücuda yetecek kanı pompalamaya yetişemiyor. Böyle kalp yetmezliğinin erken dönem belirtisi olan ödem oluşuyor. Bol su, bol bitki çayı ve az tuz en faydalı yardımcılarımız kilo verene kadar. Ama en temel çözüm kalıcı kilo vermek tabi.

Ben çok hastayım hala uruzcum ya. Bugün diyet yalan oldu. Anneme geldim bol limonlu 2 tas mercimek çorbası içtim. Şimdi de pide yicem. Bi iyileşseydim.

Canım benim vücudumda hep ödem var. Doğadanın 7 otlu çayını içiyorum o biraz iyi geliyor. Ama içmediğim gün yine ödem oluşuyor. Kilomuz fazla olduğu için bu sıcaklarda kalbimiz tüm vücuda yetecek kanı pompalamaya yetişemiyor. Böyle kalp yetmezliğinin erken dönem belirtisi olan ödem oluşuyor. Bol su, bol bitki çayı ve az tuz en faydalı yardımcılarımız kilo verene kadar. Ama en temel çözüm kalıcı kilo vermek tabi.

Ben çok hastayım hala uruzcum ya. Bugün diyet yalan oldu. Anneme geldim bol limonlu 2 tas mercimek çorbası içtim. Şimdi de pide yicem. Bi iyileşseydim.

Clutch nerelerdesin sen Allah aşkına? Vallahi özlüyorum :)

Sağlık ansiklopedisi gibisin maaşallah; her sayfanda farklı bir reçete, farklı bir açıklama :nazar: Böyle insanları seviyorum :emir_bebek:

Yatıyorum kalkıyorum, bitki çayı içiyorum, su içiyorum, spor yapıyorum... Bu lanet olasıca ödem hep var hep var.

Sabah kalktığımda aynada bakıyorum, günün diğer zamanlarına nispeten daha az oluyor ama akşama doğru hiç sorma!

Bu defa asıl hedefime ulaşabilirsem bir daha kilo almamak/ kilomu korumak için çok çok daha fazla çaba göstericem. Kiloluyken yazı bir dert, kışı bir dert...

Çok geçmiş olsun canım. Ne oldu sana birden böyle? İyi yapıyorsun; bol bol çorba, bitki çayı, meyve.

İnşallah en kısa zamanda iyilişersin :KK16:

Clutch nerelerdesin sen Allah aşkına? Vallahi özlüyorum :)

Sağlık ansiklopedisi gibisin maaşallah; her sayfanda farklı bir reçete, farklı bir açıklama :nazar: Böyle insanları seviyorum :emir_bebek:

Yatıyorum kalkıyorum, bitki çayı içiyorum, su içiyorum, spor yapıyorum... Bu lanet olasıca ödem hep var hep var.

Sabah kalktığımda aynada bakıyorum, günün diğer zamanlarına nispeten daha az oluyor ama akşama doğru hiç sorma!

Bu defa asıl hedefime ulaşabilirsem bir daha kilo almamak/ kilomu korumak için çok çok daha fazla çaba göstericem. Kiloluyken yazı bir dert, kışı bir dert...

Çok geçmiş olsun canım. Ne oldu sana birden böyle? İyi yapıyorsun; bol bol çorba, bitki çayı, meyve.

İnşallah en kısa zamanda iyilişersin :KK16:

Çok sağol canım, geçen haftasonu bi üşüttüm üşütüş o üşütüş. Sonuna geldim hastalığın, balgam atıyorum ama mahvoldum ciğerim ağzımdan çıkacak nerdeyse. Ay çok abarttım tamam :))

Canım annem kalp yetmzliği sorunu yaşıyor, ordan biliyorum. Onunda başlarda çok ödemi vardı, biz anlayamamıştık nedenini. Sonra kalp krizi geçirince ortaya çıktı yetmezlik. MAlesef çok uzun, çok kilolu ya da çok yaşlı insanların vücuduna zamanla yetemiyormuş kalp. Bu da kendini ödemle belli ediyormuş. Ammen hergün diüretik ilaçlar alıyor. Ödem sorunu pek yaşamıyor. Diüretikler de kalbi tembelleştiriyor ne yazık ki. En temel çözüm bol spor, az kilo. Çok genciz daha canım. Emin ol bi daha ki aya daha rahat edeceksin ödem konusunda. Yavaş yavaş gidiyor kilolar.

Ben kaçayım canım. Yazarım yine :)))

Çok sağol canım, geçen haftasonu bi üşüttüm üşütüş o üşütüş. Sonuna geldim hastalığın, balgam atıyorum ama mahvoldum ciğerim ağzımdan çıkacak nerdeyse. Ay çok abarttım tamam :))

Canım annem kalp yetmzliği sorunu yaşıyor, ordan biliyorum. Onunda başlarda çok ödemi vardı, biz anlayamamıştık nedenini. Sonra kalp krizi geçirince ortaya çıktı yetmezlik. MAlesef çok uzun, çok kilolu ya da çok yaşlı insanların vücuduna zamanla yetemiyormuş kalp. Bu da kendini ödemle belli ediyormuş. Ammen hergün diüretik ilaçlar alıyor. Ödem sorunu pek yaşamıyor. Diüretikler de kalbi tembelleştiriyor ne yazık ki. En temel çözüm bol spor, az kilo. Çok genciz daha canım. Emin ol bi daha ki aya daha rahat edeceksin ödem konusunda. Yavaş yavaş gidiyor kilolar.

Ben kaçayım canım. Yazarım yine :)))

Tamam canım, görüşmek üzere :)

Tekrar geçmiş olsun :KK16:

bende akşam yemegimi yedim çok acıkmıştım çünkü.

suzn
bence onlar seni resmen çekemiyorlar takma hiç sen onları keyfine bak cnm ya..
uruzun dedigi gibi sende onları eleştirr, sürekli baheneler bul cnm.
yuh yani kapıdan girer girmezz nasıl fark ettin kilo aldıgını:KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

clutch
geçmiş olsun cnmmm...

uruzzz
benimde çok öem oluyor vucudumda ya hele sabah kalkıyorum meselaa tartılmıyorum 2 saat sonra tartıya çıokıyorum kahvaltı filan yapmıyorum ödem ancak gidiyor 2 saatte:26::26::26::26:

bugün 1000 kalori aldım. spor yok

kahvaltı
2 dlm uno denge ekmek
6 zytin,30 gr izmir tulumu
domates,salatalık,3 biber

öglen
22 fınfık
2 badem
300 ml süt yy
1 şeftali

akşam
2 yumurta ile çılbır
2 salatalık
200 yogurt

acıkırsam salatalık yerim.

uruzzz
benimde çok öem oluyor vucudumda ya hele sabah kalkıyorum meselaa tartılmıyorum 2 saat sonra tartıya çıokıyorum kahvaltı filan yapmıyorum ödem ancak gidiyor 2 saatte:26::26::26::26:

Masumum aslında yüzsek çok iyi olur, diğer tüm sporlardan daha iyi, hem ödemler için hem de eklemlere zarar vermeden zayıflamak için. Ben şu 80 sınırını bir geçeyim düşünüyorum yüzmeyi. Yüzme konusunda iyi değilim ama hem yüzmeyi ilerletirim hem de kilo veririm diye düşünüyorum.

Senin yüzme şansın var mı? Mesela bu sene tatile gidecek misiniz?

selam kızlar...

özlemişim burayı,okulun son günleri yoğunluğu ardından tatil rehaveti derken çok olmuş buralara girmeyeli maşallah hepiniz tam gaz devam,Hepberacım karabiberle ilgili paylaşımın çok güzel,son dönemde ben de biberin her türlüsüne düştüm hiç bir öğünümden eksik etmiyorum,karabiberi o kadar çok tüketiyorum ki görenler miden hastalanacak diyor,zayıflamaya yardımcı olduğunun bilimsel olarak açıklanması çok güzel içim rahatladı valla.kalori saymıyorum ama tahmini devam ediyorum AYDA 1 kilo gidiyor artık acelemde yok,hayal ettiğim bedendeyim çok şükür bundan sonra korusam bile yeter,darısı tüm zayıflamak isteyenlere inşallah....

ay ne güzel haberler varmış sende...istediğin kilodasın..tebrikler..

bir sürü işim var bugün dolap çekmece düzeltilcek , sonradea iyi bir temizlik yapmam lazım..
ama kolumu kıpırtatcak halim yok:KK43: sabahta yürümeye gidemedim çocuklar üşütmüş sanırım gece 4 e kadar uykudan uyanıp durdular...
birde çok yogun regli oluyorum:KK43:
sıcakta çekilmiyor.

amaaaannn..boşver ev işini..bu sıcakta bu halde ...çekilmez...bebelerine geçmiş olsun canım..onlar düzelince yavaş yavaş yaparsın..

herkese günaydin....bugün tartiya bi ciktim dünden bugüne 600g almisim nasil olur ya
sabah kahvaltida 2 dilim tam tahilli ekmek
biraz yumurta
peynir
domates salatalik yedim

ögle
10tane falan kayisi yedim

1 dondurma ama kremali degil buzlu

kahve, cay, yesil cay hepsi sekersiz

4 tane falan yulafli bisküvi yedim

aksamda

2 köfte bol yogurt
ve mercimek vardi konserve onun icine maydonoz falan kiydim öyle piyaz gibi bisey oldu ondan yedim

artik hic birseyi aklim almiyor 2 kiloyu veremedim gitti, türkiyeye gelmeme 2 ay kaldi agustos sonu gidiyoruz görümceler baslicak konusmaya
ama onlar icin degil kendim icin 2 kilomu vermem gerek
nsl yapsam? bazen pes edesim geliyor

menün güzel canım..kilo artışın mercimekten olabilir..geçicidir..farklı bi diyetle bünyeyi şaşırt bence..masumun dediği diyet güzel..Allah kolaylık versin..

geçmiş olsun canım..epeydir ortalıklarda yoktun..anneciğine de dikkat et.aman..maydanoz iyi bir ödem attırıcı..bol bol yesin..

Son düzenleme:
akşam yemeğinde de
5 köfte
3 kaşık yoğurt
ve salata yedim ( 1 tatlı kaşığı zeytin yağıyla )
bugünde toplam 1060 civarı kalori almış oldum.

akşam yemeğinde de
5 köfte
3 kaşık yoğurt
ve salata yedim ( 1 tatlı kaşığı zeytin yağıyla )
bugünde toplam 1060 civarı kalori almış oldum.

Kaşığını korkak alıştırma, bol bol ye yoğurdu :) :KK1:

Düzenli olarak kahve, yoğurt ve badem tüketenlerin, bu besinleri tüketmeyenlere göre daha hızlı kilo verdiği görülmüş.

Kaşığını korkak alıştırma, bol bol ye yoğurdu :) :KK1:

Düzenli olarak kahve, yoğurt ve badem tüketenlerin, bu besinleri tüketmeyenlere göre daha hızlı kilo verdiği görülmüş.

ev yoğurdunu yiyemiyorum da :) yarın hazır alıp bu tavsiyelerine uyarım :) inşallah bu sefer olur :)

ev yoğurdunu yiyemiyorum da :) yarın hazır alıp bu tavsiyelerine uyarım :) inşallah bu sefer olur :)

Ev yoğurdu daha faydalıdır ama... Madem yiyemiyorsun, hazır yoğurt da olur :)

X