Kalın ve sert kızlık zarı / vajinusmus

Ecem1628

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
775
590
30
Kızlar merhaba 3 yıldır evliyim ve vajinusmusum . Doktora gittim muayene olmaya doktor muayene ederken bile ellediği için düşüp bayılıyordum gözlerim karardı muayeneden sonra kızlık zarın kalın ve sert önce operasyon olmalısın dedi. Ama operasyon yapmıyormuş kendisi sadece vajinusmus tedavisi veriyor kliniğinde operasyonu ol gel vajinusmus tedavini yaparım dedi ve bana normal hastalarım 0 seviyesindeyken sen -10 seviyesindesin dedi anlamadığım vajinusmus bu içeri birşey girmesi mide bulandırı başkasının ellemesine izin vermezsin zaten elletebilsem rahat olsam eşimle ilişkiye girerim klinikte ne işim var ve bana herkesten fazla fiyat söyledi 10 bin tl dedi moralim zaten çok bozuldu herneyse başka bir doktorla görüştüm durumu anlattım vajinama ellenmesi bile midemi bulandırıyor başım dönüyor operasyonu nasıl yapıcaz diye anestezi ile yapıcaklarını söylediler anesteziden sonra vajinusmus tedavisine başlıyıcam sağolsun telefonda görüştüğüm hemşire ilgilendi baya şimdi sorum daha önce bu operasyonu olan varmı ? Ve olduktan sonra vajinusmusu yenen varmı ? tabi ben bu operasyondan sonrada vajinusmus tedavisine başlıyıcam.

Ben de 3 farklı doktora gittim şimdiye kadar vajinismus için ve dün gittiğim bir doktor ilk kez kalın olduğunu söyledi diğerleri fiziki problem yok demişlerdi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim ameliyatla ilgili

Ameliyat hakkında bi bilgim yok ama vajiyi yenme konusunda destek olabilirim.

Teşekkür ederim aylardır tedavi yöntemlerini deniyorum ama başarılı olamadım belki de kalınlığında ötürü olmuyor doktor bu ihtimalin olduğunu söylediği için ameliyat üzerine yogunlastim

Teşekkür ederim aylardır tedavi yöntemlerini deniyorum ama başarılı olamadım belki de kalınlığında ötürü olmuyor doktor bu ihtimalin olduğunu söylediği için ameliyat üzerine yogunlastim
Merhaba,
Bende 3 senelik evliyim. Ben bahsettiğiniz amelliyati oldum. Sorularınızı cevaplayabilirim.

Merhaba sizin de vajinismus probleminiz mi oldu, ameliyattan sonra faydasını gördünüz mü

Merhaba sizin de vajinismus probleminiz mi oldu, ameliyattan sonra faydasını gördünüz mü
Merhaba,
İlişkiye giremiyorduk. Her gittiğim doktor vajinismus diyodu. Ama değilmiş kizlik zarım aşırı kalınmış.

Evet faydasını gördüm. Iyiki bu operasyonu gecirmisim

Sizin de alttan muayeneye izin veremem durumunuz oluyor muydu peki. Yani şunu merak ediyorum siz vajinismus değilsiniz herhangi bi kasılma olmuyordu da sadece kalınlıkta mi olmuyormus. Operasyon sonrası oldu mu hemen. Bir de operasyon da lokal anestezi mi yapılıyor nasıl oluyor

Ameliyat hakkında bi bilgim yok ama vajiyi yenme konusunda destek olabilirim.

Merhaba,
İlişkiye giremiyorduk. Her gittiğim doktor vajinismus diyodu. Ama değilmiş kizlik zarım aşırı kalınmış.

Evet faydasını gördüm. Iyiki bu operasyonu gecirmisim

Sizin de alttan muayeneye izin veremem durumunuz oluyor muydu peki. Yani şunu merak ediyorum siz vajinismus değilsiniz herhangi bi kasılma olmuyordu da sadece kalınlıkta mi olmuyormus. Operasyon sonrası oldu mu hemen. Bir de operasyon da lokal anestezi mi yapılıyor nasıl oluyor
Merhaba ben cuma günü operasyon geçirdim anestesi ile kızlık zarın kalın dedi hymenoktomi operasyonun adı ama anlamadığım bilginiz varmı hemşiereyede sordum bunu kızlık zarım alındımı dedim tok dardı normal boyuta getirildi dedi bu kısmı anlayamıyorum açılmasıyla alınması arasındaki farkı ?

Merhaba ben cuma günü operasyon geçirdim anestesi ile kızlık zarın kalın dedi hymenoktomi operasyonun adı ama anlamadığım bilginiz varmı hemşiereyede sordum bunu kızlık zarım alındımı dedim tok dardı normal boyuta getirildi dedi bu kısmı anlayamıyorum açılmasıyla alınması arasındaki farkı ?
Merhaba,
Kizlik zari zaten kalın ve de engelleyici bir unsur ama alınması yetmiyor alınsa dahi vajinanin ilişkiye uygun genişliğe getirilmesi gerekiyor. O yüzden zarı aldıktan sonra vajinayi da genişletiyorlar.

Nasılsınız peki? Çok agriniz var mı? Tuvalete çıkarken zorlanıyor musunuz ?

Merhaba,
Kizlik zari zaten kalın ve de engelleyici bir unsur ama alınması yetmiyor alınsa dahi vajinanin ilişkiye uygun genişliğe getirilmesi gerekiyor. O yüzden zarı aldıktan sonra vajinayi da genişletiyorlar.

Nasılsınız peki? Çok agriniz var mı? Tuvalete çıkarken zorlanıyor musunuz ?
Vajina girişim darmı dedim sen kafanda kuryorsun dedi vajina zaten esnek olduğu için çokda üstelemedim kızlık zarın kalın dedi ve almadı genişletti zaten genel anastesi aldın hiç birşey hatırlamıyorum ve sadece çok az sızım oldu bu iki günde hafifde leke tarzında kan geldi krem vs verdi onu sürüyorum gayet iyim yarın işe gidicem otururmam da kalkmada hiç bir sıkıntım yok

Vajina girişim darmı dedim sen kafanda kuryorsun dedi vajina zaten esnek olduğu için çokda üstelemedim kızlık zarın kalın dedi ve almadı genişletti zaten genel anastesi aldın hiç birşey hatırlamıyorum ve sadece çok az sızım oldu bu iki günde hafifde leke tarzında kan geldi krem vs verdi onu sürüyorum gayet iyim yarın işe gidicem otururmam da kalkmada hiç bir sıkıntım yok
Dediğim gibi ilişkiye uygun duruma getirilmis. Benim amelliyat sonrası çok ağır geçti 2 ayda toparladım. Sizin durumunuz çok ta vahim değilmiş demekki.

Çok geçmiş olsun.

Dediğim gibi ilişkiye uygun duruma getirilmis. Benim amelliyat sonrası çok ağır geçti 2 ayda toparladım. Sizin durumunuz çok ta vahim değilmiş demekki.

Çok geçmiş olsun.
Teşekkür ederim sizede geçmiş olsun ben vajinusmus tedavisi için gittim kızlık zarın kalın denildi önce onu hallettmemiz daha sonra vajinusmus tedavisine başlamamız lazım dediler 3 haftalık iyileşme sürem var daha sonra kendim yenmeye çalışıcam yenemezsem tedavi için gidicem tekrardan sizin işleminiz tam olarak nasıl oldu ?siz de mi vajinusmus sunuz ?

X