Kalbim çok kırıldı...(eşim)

Pardon da neye yetmiyorsunuz siz? İkinizde çalışıyorsunuz o halde sartlar eşit.Kimse kimseden ekstra çaba beklememeli,siz calismasaydiniz o zaman hakkı var derdim.Erkeklerin yeni taktiği olmus artik para kazanmaya gelince(genelleme yapiyorum) hayat musterek ev işine gelince sadece kadına bakar o işler.Kendisini daha marifetli görüyorsa buyursun hepsini o yapsın

En son lafım zaten bana yardım etme dedim.... bu erkekler ne böyle ya...
Sakın! Tüm iş sana kalır. Erken yaşta sorumluluktan hem bedenen hemde ruhen çökersin. Bu kadar yükün altında ezildiğini kimse anlamaz bile. Bilakis suçlu bile olursun.
Ayrıca yaptığı işleri kendine yardım olarak görürsen, o da bu işleri sana lütuf olarak görür. Sorumluluk paylaşımıdır bunun adı. Ayrıca eşin başka kadınları örnek gösterek işine geleni yapıyor. Madem bu durumdan çok rahatsız; az daha kazansın da evine yardımcı tutsun.

Kendisi ne işe yarıyormuş? Madem her iş sizde, kocaya ne gerek var? Kendinize saygı duyun ve kadınlığınızı ezdirmeyin.

hem calis, hem cocuk bak, hem ev pirl piril, bir de pasta boregin.... Benim tanidigim oyle bi calisan yok. ama karisina yardm eden yemek yapan ewi ortak temizleyen cocukla ortak ilgilenen cok tanidigim varm sen bu ornegi ver asıl.

sahsen ben olsam cok kotu kirardim kalbini dalini kiranin agacini kokunden sokeceksin esim bana boyle hakaret etmis olsa tek lafim senin kazandigin yetecek olsa ben seve seve evimin kadini olurdum zaten derdim hatta daha fazlasini haketmis esin

Sizinle ayni fikirde oldugum icin annemle kucuk kardesimin buyutme tarzi hakkinda cok kavga ettim. Ve halada ediyorum. Kafa yapim dogru bence merak etmeyin. Ama fikrat budur. Kadin bi tik daha pratik olmali bu islerde. Kendimizi kandirmayalim.

Sizde onu şikayet edin yemeklerin çok kötü diye. Ya pardon da siz çalışacaksınız çocuk bakacaksınız evi temizliceksiniz bide beyefendiye pasta börek. Kendisi de ise gidicek gelicek çocuğu sevicek tv karşısında ayaklarını uzaticak sonra pasta böreğe gecicek öyle miiiiiiii? Ben ona kocaman bir N İle başlayan 3 harfli sevimli mi sevimli kelimeden yollamak istiyorum burdan. Bi de bi el hareketi yaparlar ya. Çokta açmıyım banlamasinlar.

Eşiniz söyleyin maaşınızı kadar para versin sizde bunları yapın
hem bebeğinizin de ayrılmamış olursunuz.
He öyle bir durumu yoksa elin adamı diye başlayın diycem ama
Sizde öyle bir potansiyel yok...

Cinnet geçir
Ciddi söylüyorum. Benim esimde bu konuda değil ama söylenir bazen uzun uzun bende en son bagiririm veee biter sessizlik.zafer benimmmm

Sizinle ayni fikirde oldugum icin annemle kucuk kardesimin buyutme tarzi hakkinda cok kavga ettim. Ve halada ediyorum. Kafa yapim dogru bence merak etmeyin. Ama fikrat budur. Kadin bi tik daha pratik olmali bu islerde. Kendimizi kandirmayalim.
Fitrat mi?
Ascilar da hep erkek ama...
senin dedigin fitrat hangisi

Kendimizi kandrmyoruz erkekler işine geldigi gibi Yaşamımıza şekil veriyor mesela önceden kadınların büyük çoğunluğu çalışmıyordu calıştırılmıyordu şimdi bak en az erkekler kadar kadınlar da çalışıyor çünkü erkekler yetemedi ve işlerine böyle geldiği için bunu normallestirdiler etrafımda çok karı koca çalışan ama evde kadının üstünde çocukların bakımı da kadının üstünde biz işte hiç bir yerde bu şekilde konusmamaliyiz evet biz daha iyi ev isi yemek yapabiliyor olabiliriz çünkü cocukken böyle eğitildik onlar da cocukken kadınla eşit olduklarını düşünerek egitilirse bunu yadırgamazlar ve cok rahat yapabilirler .bir örnek daha kendi abime annem babam küçükken hep iş de yaptırdı çay da yaptırdı herkes o erkek yaptrma dediler onlar dinlemedi suan abim yemekte yapabiliyor temizlikte benim çocuğum var geldiğinde o kadar iyi bakıyor ki anlatamam tabi calsyor da ve sevgilisinin sorunlarını çok iyi anlyor çünkü küçükken heytt be erkek diye yetistirilmedi lütfen iki tarafta eşit bu düşünceyi biz degistirebiliriz.

Canım biri doldurmuş işte ki bana göre annesi falan doldurmuş olabilir. Ayrıca öyle kadın neredeymiş insanın 24 saati yetmiyor. Ha bana bakacaksan işten çıkayım eve adayayım kendimi deseydiniz. Ayrıca az ye de kendine hizmetçi tut lafı da olur.

Adama bak adama. Sende ona de ki ne erkekler var onlar da karısı çalışırken bide ev işiyle ugrasmasin diye eve kadın tuyyor temizlik için yemeğe de yardım ediyor kocaları ve giklari çıkmıyor. O zaman bırakayım işi tek maaşla gecindirebiliyorsan evi de. Bazen ağır konuşmak lazım.

En son lafım zaten bana yardım etme dedim.... bu erkekler ne böyle ya...
Bunu yapma canim zaten adam sana bunu söyletmek icin yapiyor bu hakareti
Lanet olsun senin yapacağın ise birak ben yaparım diyeceksin o tv karşısında koltuğa geçerken sen ise devam

Bu Türk erkeği kadar miskini tembeli hem karısının çalışmasını isteyip hem ezeni yok

Şu konularda sinirlerim fena bozuluyor
Zira kimse kadınlara zarar veremez
Bizler birbirimizi destekledikten sonra
Ama nerdeee
Aman sus diyeni mı ararsın ,
Eline mı yapışır diyeni mi
En fenasida o erkek diyenler yokmu
Madem erkek bir zahmet evinin ihtiyaçlarını karsilasin
Sonra açsın o pis ağzını
Kendi evinin ihtiyacını karşılayamayacak
Karısı ona yardımcı olacak sorun yok!
İki kap yemek yaptı diye dünyayı kadına dar edecek
Ama haklı!
Sen daha kocam! De dur.
Bir aç gözünü...

Ne erkekler var karısına hizmetçi bile tutuyor.
Elini sıcaktan soğuk suya sokturmuyor.
Yetersizlik aramaya kalkarsak kim zararlı çıkar bence iyi düşün deseydin.

Ayrıca böyle dırdırcı heriften eve yardım bekleme.
Ama paraya kıy yardımcı tut düzenli olarak gelsin.

Söylene söylene yaptığı işin hayrı da gitti.
Kaynana dilli herif!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…