Kalbim çok kırıldı...(eşim)

Ona kalırsa kadınlar da çalışmak, evi geçindirmek zorunda değil. Siz de eşinize: peki madem çalışmayı bırakayım o zaman, ev de pırıl pırıl olur, pasta börek de yaparım deseydiniz. Bal gibi size yardım etmek zorunda. Çalışmanı istiyorsa kendi de elini taşın altına koymak zorunda.

Masallah vallaa, örnek alinasi
Sirf cocuk bakip yemegimle temizliyimi yapabilseysim yeterdi bana
kadın moldovalıydı. türkçe ögrenmiş. işe girmiş evlenmiş cocuk dogurmuş kv si yanındaydı kocasına ayrı özenirdi. yemek yapardı -tenmizlik- uzerinde hjer yaz evi badana yapardı tek başına.
kocası de öküzün tekiydi. ama cok severdi kocasını.... adamın ellerini öperdi aşkım diye..
biz de sinir krizi gercirirdik...
birde bulgare göçmeni bir abla vardı. o da öyleydi. kocasını cok severdi. çalışırdı akşamları yazlık kışlık erzak yapardı. bahceye ateş yakıp salca yapğardı işten döndükten sonra. 2 cocuk.
taktir ediyordum...

eşinize söyleyin eşşek gibi yapacak. siz onu kölesi değiş eşisiniz. adı üzerinde eş,eşit. ev işlerini de paylaşacaksınız. yardım etme deyip geri çekileceğinize baskın çıkın. hakkınızı koruyun.

Gercekten özeniyorum böyle insanlara, esimle ilgilenirim herzaman o ayri ama temizlikti yemekti suydu buydu ugrasirken hep cocugumu aksattigimi düsünüyorum, bulasik yikasam bacagima yapisip cekiyo gel oyun oynayalim diye kiyamiyorum ben. En mantiklisi cocuk uyur uyumaz islere koyulmak o zamanda yorgunluk cöküyo ne hikmetse, sanirim tembelim :/

bence bazen kıymak lazım. cocukda kendi kendine oynamayı ögrenmeli. sen kıyamadıkca sana bagımlı oluyor bence.

Her işi kadın mı yapacak?
İkiniz de çalışıyorsunuz eşiniz kusura bakmasın. Hanginiz fırsat bulursa o onu yapsın. Sakın hepsini ben yapacağım diye kendini paralama

keşke ağlamak yerine "öyle mi canım? sen çok yeteneklisin. bütün işleri sen hallet. ben asla elimi sürmem" deseydin.

Kaleeee almaaa duymaaaa güya sen kızıp ona iş yaptırmayacaksın paşam keyif sen hizmetçilik yapacaksın seni yıldırma politikası bırak hem dırdırlansın hem yapsın sende duyma ses etmeeee kapiş tatlım

İnsanlık tarihinin ilk zamanları erkekler fiziki güç harcayarak yemek vs getirdiği, kadınların bu şekilde çalışması mümkün olmadığı için iş bölümü yapılmış; kadınlar ev işlerini çocuk bakımını üstlenmiştir. Yani avcılıkla, tarımla vs geçinilen zamanlar kadının fiziksel gücü yetmediği için erkekler dışarıda çalışmış hep kadınlar evde. Sanayi devrimiyle birlikte makineleşmenin artması ve dünya savaşları sonucu çok fazla erkeğin ölümüyle ev geçindirme zorunluluğu olarak yavaş yavaş kadın da çalışma hayatına atılmaya başlamıştır.
Şimdi kadın olarak; hem para kazanacağım (hayat pahalı artık tek maaşla geçinilmiyor), hem ev işi yapacağım, hem yemek-pasta börek yapacağım, hem çocuk doğurup bakacağım, hem bakımlı olacağım hem de yatakta kadınlık yapacağım vs vs. Peki erkek ne yapacak? Hiç kusura bakmasın kimse ben kimseye kendimi bu şekilde feda etmek için gelmedim hayata artık ben de işte çalışıp yorulup para kazanıyorsam eşim de evde çalışacak. Ben 5,5 yıllık evliyim tek başıma ev işi, yemek vs hiç yapmadım eşim de ağzını açmaz. Hem yardım etmek ne demek pardon? Asli görev bizim de onlar mı yardımcı oluyor? Hayır her iş ortaktır kimse kimseye yardım etmiyor. Çok kızıyorum böyle zihniyetlere. O zaman sen de ne kocalar var karısının altında araba, evinde bakıcı, ahçı, hizmetçi o gezmeden bu gezmeye gidiyor de ne farkı var? Ayıp günahtır ya. Erkek bugün fiziki gücünü harcayıp yabani hayvanlarla dövüşüp yemek getirmediğine ya da taş taşımadığına göre o gücünü nerede kullanacak? Bizden fiziki olarak güçlüler evde de yardım edecekler. İnşallah sağlıkla bir oğlum olacak ve ben onu asla bu zihniyette yetiştirmeyeceğim. Allah sorar hesabını benden. Bir de şu kadın-erkek eşit değildircilere diyorum haklısınız kadın muhteşem bir şeydir! Zaten biz kadın olarak kıymetimizi bilsek hiç sorun kalmayacak da...
Konu sahibi arkadaşım ne o güzel canını sık ne de kendini yetersiz hisset, burada yetersiz olan biri varsa o da iki iş yaptı diye söylenen eşindir...

Yardimci al imkanin varsa Ne sen geril Ne esin.gezmek eglenmek istiyordur Adam ailesiyle.is guc de eksik olmayinca darlanmis olabilir.caninizi sikmayin.

kendine hizmetçi mi tutmuş kölesi misin sen onun

Öyle bir kadın kimmiş, varmıymış merak ediyorum. Hem evi pırıl pırıl, hem çocuk bakacak.hem pasta börek yapacak, hem de çalışıp eve para getirecek.. Böyle bir kadının çalışmaması gerekir.yok öyle bir dünya

Yemwk isinide genelde o yaptigi icin bikti herhalde. Mumkunu varsa is yaptirmamaya bak. Yaptigi surece soylenecek gibi.

Malesef bizde yaşadık bu durumları sen evine bakmıyon ben olmasam ev işlerini yürütemen gibi lafları çok duyduk gerekirse kavganızı edin cevabınızu verin evlilik ilerledikçe sizle mücadele edecek güçleri kalmıyor artık malesef siz galip çıkıyorsunuz onlar size uyum sağlamak zorunda kalıyor.

gözlerimden uyku akıyor. 8 sayfa okumadan yazıyorum. Aynı fikirde olanlar benden önce yazmıslardır. Tekrar olsun bari,
Evet hayatım yapamıyorum , sen de yapma yorulma deyin . Haftada 1 ya da 15 gunde 1 temizlikçi tutun. Yemek de yapsın ekstra para verin. çıksın cebinden ayda ekstra 500 lira bakayım begeniyor mu sizin yaptıgınızı begenmıyor mu..

Aman canım ben her işimi kendim yapıyorum da ne oluyor. Kıymet mi biliyorlar. O kadar yoruluyorum ki. Boşver ne derse desin. Sakin bir aninizda konuş. Sonuçta ikinizde çalışıyorsunuz. Mecburen yardım edecek ya da birini bulsun kendi yapmasın o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…