Kalbim çok kırıldı...(eşim)

Sen yeterli miktarda kazanabilseydin bende evde bu dediklerini yapardım deseydin,nokta atışı yapmış olurdun..

adam biraz dırdır edeyim de, aman yardım etme desin, kıçımı yayıp yatayım demiş, siz de hemen yemi yutmuşsunuz tebrikler
böyle durumlarda beğenmiyorsan yardım etme denmez
beğenmiyorsan kendin yap denir...

Kız adam hem yemekleri yapıyor hemde temizliğe mi yardım ediyor ??Eşle bu kadar yüz göz olmaya gerek var mı? yapabildiğin kadarını yap yada birinden haftada bir destek al. ama eşini herşeye dahil edersen böyle hem seni yetersiz görür hemde kaynana gibi seni fırçalar.

Çalışmıyor olsanız derim ki evin içi bayana ait. Ama hiç kusura bakmasın çalışan bir bayansınız ve hayat müşterek ! Yeri gelcek temizliğe, yeri gelcek yemeğe yardımcı olcak. Çok şikayetciyse tutsun bi yardımcı !

Kaynanan çok güne götürmüş eşini :)
Bukadar dır dır ancak günde olur

Yetersiz görüyosa neyapabilirsin ? O da yoruluyo ki şikayet ediyo sen robot musun ?

1-2 söylenir sonra mecbur yapar boşver

Ah kıyamam neden yetersiz olasınız, hiç böyle düşünmeyin. Hepiniz insanız ve belli bir kapasitemiz var. Herşeye yetişmek mümkün değil ki. Hiçbir ev işi sizden daha değerli değil ve bunlar için kendinizi yıpratmaya değmez.

Eşinize söyleyin dünya meselesi haline getirmesin bunu. Bundan sonra sözlerine de dikkat etsin yoksa onun da duyacağı ağır şeyler olur. Daha sağlam ve net bir tavır takının, ne kadar bel altı vurduğunu idrak etsin. Kendinizin kıymetini bilin.

Sadece bir günlük birseyse çok üstünde durma .kırıldığını belli edip ,özür dilemesini sağla .muhtemelen dışarda bir problem yaşayıp istemeden acısını senden çıkardı ."konuşup çözüm bulmak yerine ,haksız öfkeyi reddediyorum. Lütfen benimle konuşurken karın olduğumu gözardı etme , bir sonrakinin neticeleri daha ağır olabilir " diye hem tatlı tatlı konuşup ,hem de göz dagi verebilirsin :)

Her zaman dediğim bişey var.Arkadasim egerki karını calistiriyorsan temizlikte yapicagini yemek te o ne ya öyle hangi devirde yaşıyoruz.Oldu hem çalış hem temizlik hem yemek bide çocuğa bak köle misin sen!!!
Nefret ediyorum bu tip adamlardan ya ozaman calistirmicaksin Arkadaşım karini.Allah Allah ya...
Yada evlenmeseydin o zaman git kendine göre birini al deme herşeyi senin üstüne yüklemek adil mi..
Ama ay başı gelince parayı bolusmeyi yada almayı biliyorlar almicaksin ozaman o parayı tövbe tövbe ya..

Vayy hem cocuk bakcak, hem yemeyi gec birde pasta börek yapcak, hem temizlik yapcak, ayriyeten kocasini hosnut etcek kadinlar mi varmis? Hee birde caliscak...

Niye agliyorsunuz? Senin ağzını yırtar vileda sopasina püskül yaparim, al sen yap begenmiyorsan diyemediniz mi? Ya da ne adamlar var bir sürü para kazanıp eve temizlikçi tutuyor sen de yeterince adam değilsin demek ki diyemediniz mi?

İyi valla hem çalış hem çocuk bak bir de adam dırdır yapsın. Paşa paşa yardım edecek. Fazla kirilgansiniz.

sana degil. hayata kızmış. sana patlamış. aldırma...
adam yorulmuş yorulmuş... bizim kadar dirayetli degiller... eger imkan varsa hafta bir yarım gun kadın gelsin. temizlesin evi. öyle dip köşeyede gerek yok. wcler, toz al süpür silsin. yada pratik yap sende. dip köşeye girince size zaman kalmaz. adam ona zaman ayırmanı da istiyordur. ama bunlarıu da birinin yapması lazım da diyip. arada kalıp ne yapacgını bilemiyordur.
sende bilmiyorsun... bak mesela dondurun varsa. bir gun değşik dolma yap. koy buzluga. pişmiş olmasın ama cigden doldur 1 yemeklik ayır. geldiginde hemen pşişr.çorba dolaba koyabilirsin. browni gibi kekler dolapta duruyor.
mikrofiber bezlerden al. anında toz al. cıncık cıncık ugraşma.
wc yi el at. süpür sil bitti.

Canım benim o hiç karışmasın bir zahmet..sen yap evin işini..eğer yoruyorsada ev işi tut bir kadın.. ona begendirmek zorunda değilsin kendini.bir daha aynı şeyleri söylerse sakin susma ben böyleyim işine gelirse beğenmeyen küçük oğluna almasın diyip yapıştırın lafi ki ağzını tıkanmış olun..susarsan daha çok üstüne gelir canım bunu unutma! Ama laf sokarkende asagilamadan hakaret etmeden oldun yoksa haklı iken haksız duruma dusersin

Vayy hem cocuk bakcak, hem yemeyi gec birde pasta börek yapcak, hem temizlik yapcak, ayriyeten kocasini hosnut etcek kadinlar mi varmis? Hee birde caliscak...
sana diyim var. ben oha demiştim... tanıştım cok da severim kendini.. ama öyle byle degil pire gibi kadın...

Ya çok alemsiniz yorumuza kahkahalar attım vallahi :) :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…