Göz Makyajı kahverengi gözler

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
benim de gözler kahvaerengi ben siyah ya da mavi kalem sürüyorum üstüne, far olarak da açık mavi mavi gri yeşil kullanıyorum kırmızı ya da pembe çok gitmiyor gözleri yorgun gösteriyor sarı tonları da gitmiyor yaşlı gösteriyor ama mavi yeşil tınları genelde iyi gibi, altına da beyaz fln sürdün mü tamamdır :enbuyukkk: :teytey:

benim gözlerimde kahverengi siyah sürme cekerim mutlaka ve siyah rimmel gece filan bi yere gidersemde yesil sim yaparim cok hos oluyor ama fazla degil aradada yesil kalem cekerim :icecream:

ya kahverengiden kastınız ne kızlar ben gözlerimi siyah zannediyodum öyle de sayılır.. ama siyah göz yokmuş! :S benimkiler koyu kahve bayaa, o yüzden simli gri kahverengi siyah lila, ve royal mavi çok gidio.. ama gözlerim çok büyük fazla simli de gitmiyo yahu....

Koyu renkli gözler, kahverengi, siyah, badem ve şeftali gibi doğal tonlarla daha iyi görünür. Siyah veya kahverengiyle krem renkleri arasındaki karşıtlık, ister çok delici, ister ağırbaşlı ve sakin gözler yaratmanız için size geniş bir aralık sunar

canım aslında sadece göz rengi değil süreceğin rengin, rengin tonunun, göz renginle olduğu kadar cilt tonunla da uyuymlu olması lazım yakışması için

ben koyu yeşil gözkalemi kullanıyorum rimelle gündüzleri

far kullandığım zamansa parlak kahve tonlarını kullanıyorum

özellikle bu ikisinin çok yakıştığını düşünüyorum ben

Kahverengi gözlüler
Kahverengi gözlerinizin sıradan olduğunu asla düşünme*yin. Yapmanız gereken tek şey, mavi renk kullanarak, onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, göz*lerinizi son derece çekici gösterecek. “Zengin bir kobalt, par*lak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi kullanabilirsi*niz.” diyor Janet Jackson ve Jennifer Aniston’un makyözü BJ Gillian. Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, daha dramatik bir efekt için, gözünüzün alt tarafını koyu bir mavi kalemle çize*rek, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Ancak daha do*ğal bir bakış elde etmek istiyorsanız, haki ve kahverengi ton*lar da kullanabilirsiniz.
Alıntıdır

15uc6xo6.jpg

fffee.jpg

zeinafarhat4.jpg

alıntı

birkaç örnek koymak istedim gerçi bunlar baya ağır bir makyaj yapmışlar ama

Son düzenleme:
ben kahverengi göz derken bu yukarıdakileri kastetmemiştim yani benimkiler bayaa bi koyu kahve.. peki bu yazdıklarınızın hepsini açık kahve için mi söylüyosunuz ben anlamadım...

ben kahverengi göz derken bu yukarıdakileri kastetmemiştim yani benimkiler bayaa bi koyu kahve.. peki bu yazdıklarınızın hepsini açık kahve için mi söylüyosunuz ben anlamadım...

Koyu renkli gözler, kahverengi, siyah, badem ve şeftali gibi doğal tonlarla daha iyi görünür. Siyah veya kahverengiyle krem renkleri arasındaki karşıtlık, ister çok delici, ister ağırbaşlı ve sakin gözler yaratmanız için size geniş bir aralık sunar.

Eğer koyu renkli far kullanıyorsanız, elmacık kemiklerinize düşebilecek renk parçacıklarını tutması için gözünüzün hemen altına ışık geçiren bir pudra sürün. Bu parçacıkların fondöteni bozmadan silinmesi kolaydır.

Yaşlı ciltlerde, cildin dokusunu vurgulayan koyu farlardan uzak durun. Uçuk ve parlak renkler gözleri daha iyi gösterir
alıntıdır

Makyaj uzmanina sormustum farkli ulkelerde. Neredeyse kirmizi tonlari haric her rengi kullanabilecegimi soylemislerdi kahverengi goz icin. Benim bulundugum ulkelerde kahverengi goz aranan renk : ). Oyle ki cogu sarisin esmerlesmeye calisiyor : )

Goz sekli ve kirpik durumu da onemli tabii..

Bir kac arkadas da demis yesil, haki ve kahverengi, altinimsi tonlar hem dogal, hem cok hos duruyorlar. Fazla arap baci olmamak icin siyah maskarayi dikkatli kullanmak ya da kahverengiyi denemek de yine dogal makyaj icin onerileri idi.

X