Kafayı yiyeceğim

Liona Esposito

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
4.824
10.480
Hamileliğimin 8.ayındayım ve son 1 haftadır yeni ortaya çıkan ve beni çok rahatsiz eden bi durum var: Uykuya dalamamak, düzensizlik, uykusuzluk.

Ne düzen kaldı ne bisey. Uyanık olduğum zamanlarda da enerjim hiç yok zaten. Sadece yatmak istiyorum hep yatmak. Bunalıma girdim sanki hicbisey zevk vermez oldu, icimden bisey yapmak gelmiyor.

Gece yatıyorum uyu uyuyabilirsen! Hayır uykum da var gözlerim yanıyor ama uykuya bi türlü dalamıyorum bilincim kapanmıyor bi türlü. Dalsam bile gece vakti çok çabuk uyaniyorum sonra yine uyku yok. Sabah oluyor ben daha uyumamışken günışığı görmek daha da sinirimi bozuyor.

Gün içinde bi kaç saat uyuduğum oluyor o da yetmiyor zaten yine yorgunum yine halsizim. Düzenim de kalmadı hiç ne uyuduğum saat belli ne uyandığım saat.

Bu normal mi? Yoksa bende mi gariplik var? Siz hamileyken yaşadınız mı bu durumu? Düzene nasıl girerim nasıl uyurum bu saçma sapan durumdan nasıl kurtulurum?

Son aylar pek uyku olmuyor
Vucut kendini uykusuzluga alistirirmis
Hic birsey yapmadim tabiki
Sakin vakitlerde yuruyus yap
Evde tv telefon cok ilgilenme
Gereksiz tartışmalardan uzak dur
Ayaklarini yukselt bol bol dinlen
Meyve ye enerjin olsun
Kendine dikkat et
Bebegin saglikla gelsin sevgiler

Ben de gebeliğin son ayı uykuda sorun yaşadım. Vücudun, bebek doğduktan sonraki tempoya uyum sağlamak için böyle olduğunu okuyordum sağda solda. Pek anlamamıştım ne demek istediğini. Şimdi 10 buçuk aylık oldu bebeğim ara ara uyanıyor gece. İlk 3 ay çok sık kalkıp besleniyordu.

Bu arada bebeğin çok hareketliyse geceleri o da uykuna engel oluyordur.

Maşallah çoğu gitmiş azıcık kalmış..hayırlı doğumlar dilerim.

Bende aynen 6.aydan sonra resmen adam gibi uyumadım taaa ki oğlum 2aylık olana kadar.Bence normal yani.takılma.kapat gözünü yat.gerçekten uykun varsa bayılmış gibi uyursun zaten.biyolojik saat mevzusu biliyorsunuzdur.
Gündüz uyuyabiliyorsan uyu.

Sadece bebek büyümüyor anne bedenide sonraki döneme yavaş yavaş hazırlanıyor.
Annelik=Uykusuzluk+Sabır+sonsuz fedakarlık

İki kız kardeşimde şu an hamile her ikisinde de bahsettiğiniz uyku problemi var,Biri 19 haftalık diğeri 21 haftalık olmasına karşın ilk günden bu yana maalesef aynı sorun uyku problemi.Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.Yoğurt yeyin yatmadan...

Merak etme çok normal bu son ayda sen fırsat buldukça uzan dinlen uyumasan bile yapacak birşey yok malesef

yaşadığın her ilginçlik şu an çok normal. hormonlarının neler yaptığını bir bilsen.. bildiğin şu an hepsi ayrı telden mastika oynuyor. doğumdan sonra 40ın çıkana kadar da böyle anormallikler devam edecek. öncelikle bunu sakinlikle kabul et. biliyorum zor, uykusuzluk insanı insanlıktan çıkarıyor ama uykuya dalamıyorum diye kafayı taktıkça daha beter olur.
doktorunda konuş gebeliğe olumsuz etkisi yoksa rezene, papatya çayı içmeyi veya yatarken ılık süt içmeyi dene. vücudunu yastıklarla destekle ağrı sızı olmaması açısından. bir de internetten bakabilirsin uykuya dalmayı kolaylaştırıcı nefes egzersizleri var onlar da oldukça işe yarıyor.
rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

aksam erken yatar gece yarısı 3'e yirmi kalar flim izlerdim o zaman sessiz gemi diye bir dizi başlardı onu izlerdim ,
sonra dogum oldu kızım her gece 3'e yirmi kala uyandı hiç şaşmadı inan ,

rabbim seni dogum sonrasına hazırlıyor lütfen tadını çıkar etrafa pozitif bak ,
şimdi tekrar istiyoruz ama hamıle kalamıyorum sebepsiz bir şekilde ,
saglıklı dogumların olsun inşallah

Yani bu yaşadığım uykuya dalamama sorunu normal diyorsunuz öyle mi? Eğer normalse bi sekilde kabul edeceğim bu durumu, ben normal olmadığını bende sorun olduğunu düşündüğüm için baya sıkıntıya girdim ruhsal olarak. Kendimi uyumak icin öyle zorluyorum ki anlatamam uyuyamayip yatakta debelendikçe daha da sıkıntıya giriyorum.

Gayet normal, kendini de bebeciğini de sıkma :)
Başta yoğurt yazdım ya mesela, sonradan aklıma geldi 8. aydan sonra onu da yiyemez olmuştum mide yanmasından.
Kendini bol bol yastıklarla destekle, hani ne kadar için alır bilemem de, sütlü ürünler tüketmeye çalış uyku zamanına doğru, en azından kasların dinlensin.

O mide eksimesi zaten ayri bi konu, içtiğim bir yudum su tekrar boğazıma kadar acı acı çıkıyo sanki. Bi an önce bitsin istiyorum yüzüstü uyumayi özledim yahu.

Çok normal. Yalniz vitamin ihtiyacınız olabilir. Doktorunuza danışın ve vitamin alın. Toparlar biraz

Bende 7 buçuk aylık oldum uyuyamıyorum, azcık uyuduğumda da gerçek gibi rüyalar görüyorum sıçrıyorum, çok mutsuzum bebeği de mutsuz ediyorum diye daha da mutsuz oluyorum ama elim de değil napayım

Normal. Ben de mide yanmasindan uyuyamazdim hic. Hep agzmda olurdu yemekborum resmen cayir cayir ..bebek dogunca hic uyuyamycaksin smdi uyu derdin ne derdi herkes ama..ne mumkun..
Ve bebek dogduktan sonra da zamansizliktan uyuyamadim.. bakalim ne zaman kana kana uyuycam..

çok normal son bir ay için, otursan oturamıyorsun, yatsan yatamıyorsun, ayakta dursan duramıyorsun hiç bir şekilde rahat edemiyorsun yani, uyumak büyük sorun, hatta bazen rahat nefes almak bile sorun
en iyisi kendini meşgul edecek bişeyler bulup zamanı hızlandırmak

canım aynı durum bendede var.. herşeyi yaptım uyuyamıyorum.. biraz dalıp sonra tekrar uyanıyorum.. aksam 8 den itibaren gözlerim yanıyor ama saat 1 oluyor uyku yok..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…