Kafam karıştı estradiol yüksekliği

sprngg

Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2023
806
458
31
Kızlar adetin 7. Günü doktora gittim gebelik öncesi için hormon da yapmış. Estradiol 236 geldi.
Üç ay önce üçüncü gün tahlilinde 50 küsürdü.
Değeri yine de referans aralığında gösteriyor foliküler faza bakıyorum bu arada.
Doktora gösteremedim çünkü izinde.
Bazıları 7. Gün için normal, gelişmekte olan yumurtayı gösteriyor diyor. İnternete baktığımda da foliküler fazda en fazla 150 olması bekleniyor.
Kafam çok karıştı, yüksek çıkması iyi mi kötü mü

Canım selamlar. Estradiol adetin 3. Günü bakılmadıysa çok anlamlı değil sonuç. Çünkğ adetinin kaç gün sürdüğüne göre, kaçıncı gün bakıldığına göre herkese göre farklılık gösterir. Sen bu değeri hiç önemseme. İçin rahat etmezse bir sonraki reglinde 2 ya da 3. Günü git ve test yaptır. Kesin sonuç alırsın o zaman :)

Zaten üç ay öncesinde üçüncü gün 50 küsürdü canım normal demişti doktor. Bi afalladım yüksek gelince ama dediğin gibi çok da anlamlı değil.
Teşekkür ederim cevap için

Zaten üç ay öncesinde üçüncü gün 50 küsürdü canım normal demişti doktor. Bi afalladım yüksek gelince ama dediğin gibi çok da anlamlı değil.
Teşekkür ederim cevap için
Her regl yeni bir başlangıç demek. Her regl olduğumuzda hormonlar sıfırlanıp yeni bir döngü başlatıyor. Bence 7. Güne göre normal bi değer. Belki bu ay erke yumurtlama görürsünüz ya da ne bileyim belki zaten döngünüz kısa oluyordur. Ama normal değilse bile önceki seferde adetin 3. Gün baktırdığınız test zaten normal çıkmış. O yüzden bu ay kötüyse bile bu aya özgü bir şeydir en kötü :) o yüzden rahat olun bence yine de normal bu arada

Canım böyle değildim aslında kürtaj sonrası döngüm hala düzelmediği için pimpirikus oldum sanırım :)
Yoksa hayatımda gidip de hormon baktırmış insan değilim her şeyim gayet düzenli ve iyiydi :)
Allahım isteyen herkese aratmadan nasip etsin

İnşallah canımm. Biz geçen bi başlıkta daha konuşmuştuk sanırım. Endometrium duvarı kalınlığıyla ilgili :) benim reglim çok azalmıştı o yüzden bir başlık açmıştım. Ben de rahim filmi çekildim çok şükür yapışıklık falan hiç bir şey yokmuş. Ondan endişelenmiştim ama demek ki artık düzenim bu şekilde.

Olabilir canım anımsıyorum gibi. Yapışıklık genelde rahim içi işlemlerinden sonra oluyor diye biliyorum senin öyle bir işlemin var mıydı ?
Doktorlar zaten miktarını değil gününde gelip gelmediğini önemsiyor.

Kürtaj sonrası benim de değerlerim bozuldu ara kanama başladı doktorum Fsh düşürücü hap verdi . E2 100 falan kistin olduğu içindir dedi

Benim de adete birkaç gün kala böyleydi değerler, doktor arkadaşım eğer adet günü değilsen bunların pek bi anlamı yok çok zor yorumlamak hiç kafanı karıştırma adet günü yine git demişti

canım bende bu ay adetin 3.günü gittim e2 260 civarı fsh çok düşmüştü bitane çatlamayan yumurtan var ondan bu şekilde değerlerin dedi.ama sen adet 7.günü gittiğin için aynı şey söz konusu olurmu bilmiyorum

Yok canım hiç öyle bir işlem geçirmedim daha önce. Ben hpv aşısı yaptırmıştım. Belki o değiştirmiştir düzenimi

Benim birkaç ay önce hepsi normaldi zaten günle alakalıdır muhtemelen niye yaptığını da anlamadım zaten.

Çok şükür canım. Senin de kan testlerinde bir sorun yok. Biz sanırım biraz da panik yapmadan denemeliyiz :))
Zaten doktor bu kadar panikle olacağı varsa da olmayacak dedi. Zaten bir kez hamile kalmışsın kendiliğinden niye stres yapıyorsun diyor da insanın elinde değil.
Şu an yine iyiyim ilk kürtaj olduğumda her hafta doktora gidiyordum nerdeyse. Yaş da 30 olunca tedirgin oluyorum.

Canım ben de 31 yaşındayım seni anlıyorum. Ama biz bu işi halledeceğiz allahın izniyle merak etme

Medhaba benim de catlayamayan yumurta kistim vardi geçen ay gitmiştim doktora
Adetin 5.günü yapıldı test e2 benim 46 cıktı.
Sizin kist yok oldu mu acaba ? Yeni mi öğrendiniz kisti ? Bir de adet gecikmesi yaşadınız mı benim 52 gün oldu adet olamadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…