Kafam çok karışık farklı fikirlere ihtiyacım var

Merhabalar benim konum biraz uzunca ve konuşacak çevremde hiç kimse yok o yüzden verdiğiniz cevaplar çok önemli benim için. Ben üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulup çeyiz alışverişi yapan birikim yapan hayatı ciddiye alan birisiyim. Erkek arkadaşım ise benden 2 yaş küçük üniversiteden bu sene mezun olacak olup gerçek hayat ile tanismadigini düşündüğüm birisi.ve onunla 4 yıllık Bir ilişkim var ve farklı şehirlerdeyiz. Senede bir kere bile görüştüğümüz olduğu çok az buluşmaların olduğu bir ilişkim var . Ve ben senede bir kaç kez buluşuyoruz gittikçe kopuyoruz birbirimizi tanımıyoruz bile dedikçe sevgilim sürekli benim sorun yarattığımi vs belirtti ve beni suçlayarak bastırdı. Artık kavga çıkmasın diye gel bile demiyorum. Asıl konuya geliyorum ben onu gerçekten seviyor muyum bilmiyorum? O kadar hayatımda yok ki onunla hayaller kurmaz oldum. Evlilik mevzusu açıldığında ben okuyorum ya diyip kavga çıkardı hep artık evliliğe dair onunla ilgili iyi bir hayal bile yok . İşinde gücünde birisi olduğum için dolaylı olarak istemeye gelenler oluyor ona söyleyince o kadar ciddiye almadı ki kendi mevzularindan bahsetti. Maalesef beni onemsemdigini düşünmüyorum. Ve maalesef ilgisiz halleri, senede bir kere buluşmalar vs derken benim ona karşı heyecanım hissim kalmadı diyebilirim. geleceğim diyor eskisi gibi heyecan bile yapmıyorum çünkü alıştım onsuzluğa. Ona tüm dertlerimi aile sorunlarımı anlatırken ben ne yapayım diyip işin içinden çıkabilecek kadar bencil ve beni yalnız bıraktı. Şimdi ise ben birisini beğenmeye başladım ve çalıştığım iş yerinde. bunu utanarak itiraf ediyorum çünkü hiç kimsenin haberi yok. Bir yandanda hayatımda ki kişiye kıyamıyorum. onu gerçekten sevip sevmediğimi bilmiyorum. hoşlandığım kişinin bundan haberi yok şuan kendimi suçluyorum sadece. Sevgilimi terk edersem kendine zarar verir diye korkuyorum. Bazen onsuz kalırsam yaşayamam diyorum ama son senelerde ilişki adına kafam çok karıştı. İlgisiz hâli yüzünden başkasının şefkatine sevgisine ihtiyaç duyar oldum. Tüm sorunları mesafelerden dolayı aramızda ki bağların koptuğunu söyledim. Benim anlaşılmaz birisi olduğumu sürekli sorun çıkardığımi söyledi. Artık psikolojik baskısı yüzünden kendimi suçlar oldum. Senede bir iki kere buluşarak ilişki yürütülmesinin zor olduğunu söyledikçe işin içinden beni suçlayarak çıktı. Bazen onu çok sevdiğimi düşünüyorum bazen de beğendiğim bir çocuk var onu düşünüyorum. Kendimi ahlaksiz bir eylem yaptığını düşünüyorum. Lütfen bana fikir veriniz? Benim şuan yaşadığım duygular normal mi? Bu şekilde gerçekten ilişki yürür mü? Sevgilime başkasını beğendimi söyleyerek dürüst mü olmalıyım?ne yapmayalım
Sadakatsizde ki Volkan'ın ikisini aynı anda seviyorum sözü aklıma geldi nedense :KK70:

Senede bir kere görerek evlenmeyin zaten.
Sevginiz bitmiş, ilişkinizi de bitirin. Önünüze bakın.
Tek bir olumlu yan göremedim açıkcası.
Başkalarına meyletmenizin sebebi de erkek arkadaşınıza aşık olmamak zaten. Aşık olsanız gözünüz kaymazdı.
Bence çok normal, gençsiniz. İlgi ve sevgi dolu güzel bir ilişkiyi hak etmiyor musunuz yani?
Ayrılınca da kendine birşey yapmaz, kolay mıymış o işler.

Sizinki biraz alışkanlık evresine dönmüş. Bu yuzden onun yanında heyecanlanmıyorsunuz, mutlu degilsiniz. Ve sizin kafanıza uyan birisi değil. Bence bu ilişkiyi bitirince daha mutlu olacaksınız
Aslında evet alışkanlık oldu. Ondan başka hiç arkadaşım çevrem Yok. Ortada ilişki Dr yok iletişim var diyorum sadece.

Sadakatsizde ki Volkan'ın ikisini aynı anda seviyorum sözü aklıma geldi nedense :KK70:
Hahahaha gerçekten volki tilki gibi net değilim ki 🤣her ikisini seviyorum diyemiyorum hatta sevgilimi seviyor muyum bilmiyorum.

Senede bir kere görerek evlenmeyin zaten.
Sevginiz bitmiş, ilişkinizi de bitirin. Önünüze bakın.
Tek bir olumlu yan göremedim açıkcası.
Başkalarına meyletmenizin sebebi de erkek arkadaşınıza aşık olmamak zaten. Aşık olsanız gözünüz kaymazdı.
Bence çok normal, gençsiniz. İlgi ve sevgi dolu güzel bir ilişkiyi hak etmiyor musunuz yani?
Ayrılınca da kendine birşey yapmaz, kolay mıymış o işler.
Bende defalarca senede bir kere ile olacak işler değil dememe rağmen manipüle edip bastırdı sorun çıkardığımi ima etti. Gerçekten onunla evlenir miyim diye düşünür hale geldim ilişkimiz adına hiç bir şey düşünmeyen varsa yoksa kendisi olan birisini idare etmeye çalışıyorum ve gerçekten yoruldum

Aynı şeyleri bana söyledi. Fakat ben artık kabul etmiyorum. Son iki senedir yılda bir kere geldi. Her geldiği vakit Afra tafra yaptı. Artık yanıma gel demeye korkar oldum

Bende defalarca senede bir kere ile olacak işler değil dememe rağmen manipüle edip bastırdı sorun çıkardığımi ima etti. Gerçekten onunla evlenir miyim diye düşünür hale geldim ilişkimiz adına hiç bir şey düşünmeyen varsa yoksa kendisi olan birisini idare etmeye çalışıyorum ve gerçekten yoruldum
Senede bir kere görüşmeyi yetersiz bularak sorun çıkaracaksınız zaten. Çok doğru yapıyorsunuz. Kutuplarda mı yaşıyor, şu devirde senede bir nedir?
O bulmuş kendine onu bekleyen birini, keyfine bakıyor... Ne belli sizi aldatmadığı mesela? Hayatına giren çıkan olsa ruhunuz duymaz.
Yorulmakta haklı, ayrılmakta gecikmişsiniz. 👍🏼

Ya gelme gitmeyi birak hadi cok masrafli diye gelmiyo.e seni isteyenlerden bile kiskanmiyo.dert dinlemiyo.birlikt eortak hayal kuramiyorsaniz buna iliski denmez ki.ayrica kendine zarar verir diye bi iliski surdurmek cok sacma..ayrilinca ailesine haber verin gerekirse gozetlesinler cocuklarini hani bu artik senin derdin degil cunku.

Seven adam, sorun paraysa haşlıklarını biriktirir, part iş yapar yine gelir.sorun zmaansa kısacık valti fırsat bilir gelir. Ben ortada sevgi duyan bir adam olduğunu düşünmüyorum. Size arada bir ettiği çiçek böcek sözlere kanıp da ilişkiniz olduğunu düşünmeyin bence. Kaldı ki sizinki de sevgi değil artık. Sevgi duysaydınız başka yöne ilginiz kaymazdı. Kaldı ki bunun için sizi suçlayamayız. Ancak hem başkasına ilgi duyup hem de hala bu adamla muhabbete devam edemezsiniz. Pek ahlaki olmaz. Bu ilişkimsi iletişimden en kısa zamanda kurtulmanızı tavsiye ederim

Maalesef ben kendi üzüntümü arkadaşıma anlatsam kızcağız kendi derdini unutur beni dinler fikir verir. O ise ben ne yapayım ya! Benim de hayatım var ya ! Şu işi gücü anlatma demedim mi sana ya! Vs tepkiler verir. Benim işle ilgili sorunlarında ailemle ilgili sorunlarımda hiç yanımda olmadı. Maalesef ailemle de aram hiç iyi değil gerçekten beni sevmiş olsaydı Benim derdim onun derdi olması gerekmez miydi? Bir keresinde kavga etmiştik o kadar üzülmüştüm ki kafama silahı dayadım sırf annem üzülmesin diye intihar etmedim demişti. O korku bana yetti. Kaygı bozukluğu ve panik Ataklı birisi olduğum için çok korkuyorum Benden ayrılınca zarar verir diye. Efendice benden o ayrılsa daha iyi olacaktır fakat benden nasıl ayrılır bilmiyorum

Haklısınız maalesef bendd seven adam göremediğim için sevgiyi ilgiyi başkasından bekler oldum

Aynı şeyleri bana söyledi. Fakat ben artık kabul etmiyorum. Son iki senedir yılda bir kere geldi. Her geldiği vakit Afra tafra yaptı. Artık yanıma gel demeye korkar oldum

Kavga ettikten sonra küs kaldık kendine zarar vereceğini vs belirttiği için barıştık. Normalde bu şekilde davranan kişiler itici olur benim için fakat kendine vereceği zararı düşünüp hep geri adım attım
Ööööf! Vaktinde çok alakasız biri de bana öyle demişti. Yok öldürürüm, kaza yaparım bilmem ne. Benim bir hissiyatım da yoktu. Manipüle etmişti beni. Üzülmüştüm. Sonra başkasına da benzer şeyleri demiş. O zaman da gebersin demiştim içimden. Tabii hala yaşıyor. Yaklaşık 15 sene olmuştur.

Siz ona deyin ki:
images (4).jpeg

Aslında doğru söylüyorsunuz kendi kendime bence böyle düşünüyorum fakat cesaret edemiyorum. Kaygı bozukluğu ve panik Ataklı birisi olduğum için önemsiyorun her detayı.

Yaşın 26. Bir kadının seneleri erkeğe göre daha kıymetlidir. Bizim biyolojik saatimiz işliyor. Yaşadığınız ilişkimsi şeyin sonu yok. Kendinize daha makul bir sevgili bulun.

Bi ilişkiniz yok aklınızın kayması normal hemen bitirin bu ilişki adındaki şeyi. Bu çocukla olmaz

Merhabalar benim konum biraz uzunca ve konuşacak çevremde hiç kimse yok o yüzden verdiğiniz cevaplar çok önemli benim için. Ben üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulup çeyiz alışverişi yapan birikim yapan hayatı ciddiye alan birisiyim. Erkek arkadaşım ise benden 2 yaş küçük üniversiteden bu sene mezun olacak olup gerçek hayat ile tanismadigini düşündüğüm birisi.ve onunla 4 yıllık Bir ilişkim var ve farklı şehirlerdeyiz. Senede bir kere bile görüştüğümüz olduğu çok az buluşmaların olduğu bir ilişkim var . Ve ben senede bir kaç kez buluşuyoruz gittikçe kopuyoruz birbirimizi tanımıyoruz bile dedikçe sevgilim sürekli benim sorun yarattığımi vs belirtti ve beni suçlayarak bastırdı. Artık kavga çıkmasın diye gel bile demiyorum. Asıl konuya geliyorum ben onu gerçekten seviyor muyum bilmiyorum? O kadar hayatımda yok ki onunla hayaller kurmaz oldum. Evlilik mevzusu açıldığında ben okuyorum ya diyip kavga çıkardı hep artık evliliğe dair onunla ilgili iyi bir hayal bile yok . İşinde gücünde birisi olduğum için dolaylı olarak istemeye gelenler oluyor ona söyleyince o kadar ciddiye almadı ki kendi mevzularindan bahsetti. Maalesef beni onemsemdigini düşünmüyorum. Ve maalesef ilgisiz halleri, senede bir kere buluşmalar vs derken benim ona karşı heyecanım hissim kalmadı diyebilirim. geleceğim diyor eskisi gibi heyecan bile yapmıyorum çünkü alıştım onsuzluğa. Ona tüm dertlerimi aile sorunlarımı anlatırken ben ne yapayım diyip işin içinden çıkabilecek kadar bencil ve beni yalnız bıraktı. Şimdi ise ben birisini beğenmeye başladım ve çalıştığım iş yerinde. bunu utanarak itiraf ediyorum çünkü hiç kimsenin haberi yok. Bir yandanda hayatımda ki kişiye kıyamıyorum. onu gerçekten sevip sevmediğimi bilmiyorum. hoşlandığım kişinin bundan haberi yok şuan kendimi suçluyorum sadece. Sevgilimi terk edersem kendine zarar verir diye korkuyorum. Bazen onsuz kalırsam yaşayamam diyorum ama son senelerde ilişki adına kafam çok karıştı. İlgisiz hâli yüzünden başkasının şefkatine sevgisine ihtiyaç duyar oldum. Tüm sorunları mesafelerden dolayı aramızda ki bağların koptuğunu söyledim. Benim anlaşılmaz birisi olduğumu sürekli sorun çıkardığımi söyledi. Artık psikolojik baskısı yüzünden kendimi suçlar oldum. Senede bir iki kere buluşarak ilişki yürütülmesinin zor olduğunu söyledikçe işin içinden beni suçlayarak çıktı. Bazen onu çok sevdiğimi düşünüyorum bazen de beğendiğim bir çocuk var onu düşünüyorum. Kendimi ahlaksiz bir eylem yaptığını düşünüyorum. Lütfen bana fikir veriniz? Benim şuan yaşadığım duygular normal mi? Bu şekilde gerçekten ilişki yürür mü? Sevgilime başkasını beğendimi söyleyerek dürüst mü olmalıyım?ne yapmayalım
O ilişkiyi bitirmemen hata.

Duygusal açlığın yüzünden ofistekinden hoşlanman hata.

İlişki bağımlılığı seninki.

Çevrende kimse yok olması seni kötü de olsa ilişkiye itiyor.

Bunu çözmezsen ilişkiden ilişkiye koşarsın.

Derdin olunca napayım diyen, yılda bir gelen adam mı kendine zarar verecek? Güldürme ya.

Sizin bir ilişkiniz yok. Bu kadar gözden gönülden ırak mesafeli ilişki olmaz. Hele erkeklerin penceresinden bakınca hiç olmaz. Kadınlar sadakatli, bekler eder ama erkek unutur genelde. Zaten seven adam diretir sizi görmek için. Belki onun bu arada görüştükleri bile olmuştur, uzaklığı ve sizi takmaması buna bağlı olabilir. Siz de burada aklınıza birinin takılmasını günah sayıyorsunuz kendinize. Üstelik üniversiteden yeni mezun bir adam, yaş olarak bakıldığında tam olgunlaşmamış çünkü kadınlar akıl olarak daha erken olgunlaşır, sonra yeni bir hayata adım atıyor daha özgür oluyor arayış içinde yani. Bu hamlıkla ilişkiyi bitirmesi zaten an meselesi. Size ayrılmak istemiyor gibi yapması kesinlikle cepte tutmak, bulmuş sizin gibi güvenle bekleyeni... Ayrılın ve yolunuza bakın derim zaten bir şey hissetseydiniz başka birinden hoşlanamazdınız.

X