KADINLARDA NARSİSİZİM

Aşko ben sana bisey demedim ki buralarn bir numarali narsisti bayan burhan altintopa yazdim

Bahsettiginiz kisi narsist kisilik bozukluguna sahip degil. Sadece sizi kullanan simarik ergen biri. Sizde onu sevmiyorsunuz tüm yumsak kalbinizle. Iliskiyi kesmek zor degildir. Deneyin derim
İlişkiyi kestim zaten şuan konuşmuyorum ama geçmişte yaşadığım şeyleri aktarip bir şeyleri açıklığa kavuşturmak istedim çünkü şimdi etraftaki herkese narsist demek kolay birşeyler sallıyor herkes. Ama bu kişinin geçmişinidr bildiğim için aşağılık kompleksi de var zaten etrafındaki herkesi küçümser tavırları da çok bu yüzden bunları bu kadar açık ve keskin yazıyorum. Birçok saçma sapan kişide yok herkes narsist o zaman demiş. Ben psikoloji okuyorum bunun için gözlemlemeyi iyi yaparım dinlemeyi severim bu kişi aşağılık kompleksi ile yaşayan bir narsist

bu arada başlık "kadınlarda narsisizm" şeklinde olacak. ahkam kesecekseniz bile ciddiye alınmak istiyorsanız bunu kıraathanede dayıları tonunda yapmamalısınız.
Gayet de saygı çerçevesinde yazdım. Argo yada saçma kelimeler kullanmadim. Belki aceleyle de ekini yanlış yazmış olabilirim o kadar yazdığım şeye odaklanmayip yanlış kullanılan " de " ekine takilman da komikdi askim

Zayıf ve pasif değilim lafımı esirgemem hic bir zaman, bu kişi genelde etrafındaki herkesi pasif görüyor. Yazdıklarımı da duzgunce okusaydiniz keşke belki o zaman bu dediğim kişinin bunlsri tek bana yapmadığını da anlardiniz. Çevremizdeki herkesi bir bir kendinden uzaklaştırdı çünkü. Azcik bu konular hakkında bilgi ogrenip yorum yazarsanız da sevinirim.

Konunun tamamini okumadim ama arkadaslariniz daha cok onunla ilgileniyormuş, dislanan da siz olmussunuz insanlari kendi tarafina cekmiş. Simdi de diyorsunuz herkese yapiyordu yalniz kaldi.

Bir defa biri ortam içinde veya yalnizken sizinle dalga gecip, kucuk duşurmeyi denediginde/yaptiginda artik ortada arkadaslik kalmaz. Siz de bunu ögrenirseniz 3 sene katlanip sonra teshis koymaniza gerek kalmaz.

3 senelik süreçte başlarda çok iyiydik son zamanlar da kendiji iyice belli etti. Narsistlerin genel problemi zaten başta kendilerini pat diye belli edip neden uzaklastirsinlar sizi demi:)
Bu yaptıkları son zamanlarda oldu ve 3 yıl filan katlanmadim. Ayrıca orda bir yazi yazmistim bizimle konusan bir çok kişiyi hareketleriyle asagilamalariyla ve küçümseyici tavırlarından dolayı uzaklaştırdı diye, düzgün okuyamamissiniz dediğim gibi. Tek benle sıkıntısı yokdu ama ben onunla eskiden baya yakındim üzülmem gayet normaldir diye düşünüyorum.

Yanlışınız var , zayif pasif insanlar yerine , tam tersi olan insanlara karsi gosterirler , çok güçlü, başarılı olan insanlari seçerler çünkü onların güçleri ile kendilerini güçlü sanırlar, kendilerinde olmayan özellikte olanları seçerler

Psikolojik hastalıklarin varlığını teshis edecek kişi psikiyatrist hekimlerdir. Herkes herkese narsist der oldu. Ben de müdürüm narsistik tavirlar sergiliyor demistim psikologuma. O da evet ama bu direkt kiside narsistik kisilik bozuklugu var diyemeyiz demisti. Yani narsistik davranislar baska kisilik bozuklugu baska...
Toksik insan demek daha doğru olur
Sizi yoruyorsa gorusmeyin bu kadar tani koymakla ugrasmak niye

Psikoloji alanim degil okudugum ve dinlediklerim böyleydi.
Guçlu insanlari secip nasil kucuk dusurecekler, manipule edecekler ki?
Iş hayatinda, okul hayatinda vs basarili ve guclu olan herkes psikolojik olarak cok guclu, savunmasi yuksek demek degil. Benim bahsettigim zayiflik hayatta basarisiz bos biri demek degildi.

Son düzenleme:
Ay peki kendilerine boyle davranan kadinlarla arkadas olmayi surduren kadinlarla ilgili teshisiniz de var mi acaba? Benim var da, yazamam.

Konudaki kiz sıkışınca bayilma numarasi yapiyormus. Senin mudur sana ek ders kitlerken at kendini yere ay bana biseyler oluyor de. Mukemmel fikir degil mi?
Ay kahkaha attım Allah iyiliğinizi versin kajzoakska ilerideki meslek hayatımda yapıcam bunu tuttum ajzıakkxks

Aslinda pasif görmüyorlar. Güclü, sevgi ve hayat dolu, mutlu insanlarin hayat enerjisini emiyorlar.
Eşimin annesi narsist ve son 2 yildir terapi görüyor. Yaşamayan anlamaz. Eşim annesinle yaşadiklarini anlatsa en az 10 Hollywood filmi cikar. Ben uzun zamandir görüşmüyorum ama son yaptiklari aklima geldikce hala kendime soruyorum biz bunlari gercekten yaşadikmi diye.

Bu insanlar asla degişmezler. Sen "grey rock" moduna girersen belki pacayi kurtarirsin.

Geçmiş olsun. Hayat dersleri bu yaşlarda alınmalı ki gelecek sağlam temellere otursun

- Narsisizm bir rahatsızlık/hastalık değil, bir kişilik bozukluğudur.

- Erkeklerde görülme sıklığı kadınların 3 katıdır. O yüzden genellikle erkekler üzerinden örnek verilir.

-Kadınlarda daha çok borderline kişilik bozukluğu ve histrionik kişilik bozukluğu görülür. Narsisizm, Borderline ve Histrionik kişilik bozukluklarının tamamı "Cluster B" tipi kişilik bozukluklarıdır, bu sebeple hepsinde birbirine benzer çok özellik vardır. Bir insanda bunlardan hangisinin bulunduğunu ancak TECRÜBELİ bir klinik psikolog ya da psikiyatr teşhis edebilir.

-Ayrıca narsisizm bir spektrumdur ve hepimiz zaten bu spektrumun bir yerlerindeyiz. Spektrumun üst basamaklarında olan kişiler de çokça narsisistik tavır sergileyebilir ama bu durum da o kişide narsisistik kişilik bozukluğu olduğunu kanıtlamaz. Teşhisi yine bir uzman koyabilir.

Yaşınız genç ve arkadaşınıza öfkelisiniz belli ki ama bu anlattıklarınız/psikoloji bilginiz ya da tecrübeniz teşhis koymak için yeterli olamaz. Üniversiteye girmek artık çok kolay, birkaç net yapan herkes girebiliyor. Bölümünüzü seviyorsanız derslerinize odaklanın, çeşitli kaynaklardan kendinizi geliştirmeye bakın. Henüz "Ben her şeyi biliyorum, insanlara teşhis koyabilirim" demek için hem tecrübe bakımından hem de eğitim bakımından yolun çok başındasınız.

Not: Size kendinizi kötü hissettiren biriyle arkadaşlığınızı bitirerek doğru bir karar almışsınız.

Ha siz şeylerden olacaksınız büyüyünce, danışanın eltisine narsist diyen minnak psikologlardan. Yerim

Gidip okuldaki hocana söylesene bu cümleyi, ben tanı koydum der misin rica etsem :)

Ha siz şeylerden olacaksınız büyüyünce, danışanın eltisine narsist diyen minnak psikologlardan. Yerim
Orange lisansta iken bizler de hangi rahatsızlığı konuşsak hemen tanı yapıştırırdik çevremize ona benzemiş bu durum :) ben bı ara borderline var bende diye geziyordum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…