Kadınlar Kulübü Günlük

dertliyim be günlük

hak etmediği halde ısrarla o görevde olan insanlar...

aslında zavallılar

gerekçeleri var "iş yok... bir yerlerde sözleşme imzalamak yerine geçici olarak bunu yapabilirim..."

acıyorum ve bunun yanında da çok kızıyorum

nerden geldik bu hale nasıl geldik aklım almıyor

ve işin en üzücü tarafı "nereye gidiyoruz?"

bu gidişin sonu nereye varacak

herkes kendini düşünüyor... nereye gidecek bu işin sonu

bencillikle , "ene" ile devam eder m bu varlık

biz olmadan , geleceğini düşünmeden geçmişinden ders almadan nereye kadar gideceğin ki

nerede o eski biz

büyüdük geliştikte vicdanımızı yüreğimizi nereye bıraktık?

içim yanıyo...canım acıyo... ben zaten ölüp gideceğim çivi çakmayacağım bu dünyaya da biz "İlelebet payidar kalacak mıyız?"

düzen birilerinin tepesine biner bir şekilde de biz bu vurdumduymazlık bencillikle yeniden doğrulmayı hak edebilecek miyiz

canım yanıyo... içim acıyo... içime içime akıyo tutamıyorum gözyaşlarını

çok daraldım

Çooook yoruldum pembiş çoook bugün alışveriş yaptım gezdim gezdim istediğimi bulamadım ama başka şey aldım çok hoşuma gitti birde kuzenime hediye aldım:)
Sonra teyzeme gittik kuzenimin doğum günü vardı..
Planlar yapıcam ve uygulicam dedim ya hani yazıcaktım sana da...
işte o kararlarımın üstüne bi kaç karar daha eklendi..
Şimdi yazıyorum:)
Gerçi bunlar yılbaşından sonra olucak şeyler yani daha doğrusu bazıları... :)
İşte başlıyorum yapılcakların planı sırası ile..
Geçen ay kaçırdığım ehliyet kursuna aralık ayında gidicem kısmetse..
Bıraktığım yüzmeye devam edicem...
2. sınıfa geçicem bu sene...
Sonra herhangi bi etkinliğe katılıcam çok istediğim bi kaç şey var fotoğrafçılık,resim, dans... bunlardan birine muhakkak gidicemm (kısmetse yani)
Kpss için açılan kursa gidicem...(Eğer gitmezsem bu matematik yüzünden girdiğim bütün sınavları hiiiç ama hiiç geçemicem matematik düşmanıyım da ... )
Bunun yanında yeniden össye giricem.. 2yıllık bi bölüm istiyorum ne olduğu farketmez hoşuma gidicek ve seveceğim bi bölüm olsun yeterli... Zaten onun yanında da açık öğretimide devam ettiricem...
inşallah kpssyi kazanırımda güzel bi iş sahibi olurum...
Tabi bundan önce güzel bi iş bulursam yine çalışmak istiyorum...
Ve sonra ayrı bi eve çıkmaya karar verdim tabi ki güzel bi işim olunca ailemden ayrı bi evde yaşamak istiyorum bi süre.. Annemde buna tamam dedi.
Şimdi nerden çıktı dersen, bu akşam bana dedi ki inşallah kpssyi bu sene kazanırsın neresi olursa gelirim senle türkiyenin bi ucu olsun yine gelirim dedi.. Bende gerek yok anne kaç yaşında oldum artık her zaman bana kendi ayakların üzerinde durmayı öğrenmelisin deyip duruyorsun ama bir şey oldumu da hep birlikte gideriz yaparız sen orda tek başına yaşayamazsın yapamazsın sen alışıksın rahata diyorsun dedim..
Madem kendi ayaklarımın üzerinde durmam gerek başka şehirde de olsa ben yalnız gidicem herşeyi kendim yapmam lazım artık alışmam lazım bi çok şeye dedim..
Ayrıca eğer burdada bi işe girersem ve maaşı iyi olursa yine ayrı eve çıkmak istiyorum dedim o hala nasıl tek başına yapıcan aldığın para sana yetmez yemek yapamazsın temizlikti işti güçtü derken hepsi kalır dedi ama ben kararlıyım... Yapannasıl yapıyor hem :)Sanki evlendiğim zaman farklımı olucak dimi ama herşey bana bakıcak.. zaten evlenmemede daha zaman var o yüzden bazı şeylere alışmam gerek.. İyi bakalım sen hele bi çalışmaya başla çıkarsın o zaman ayrı bi eve oturma odanı da ben alırım dedi bana eheheh :)
Bakalım kısmetse herşey yoluna girsin de..:nazar:
Birde eşek beni sinir etmesin gıcık huylarından vazgeçsin.
Ammiiinnn

Günlük kardeş, uzun zaman oldu sana gelmiyorum ha... bana ne desen yeridir haklısın:tomato::kedi:
Ne oldu bana yaa hastalandım gene inşallah ciddi bir sorun çıkmaz bayramdan sonra görecez bakalım akmı karamımafoldumben
Ben bebemi kucağıma almadan onun kokusunu duymadan terkidiyar etmek istemiyorum:çok üzgünüm: ceyarımla daha yaşayacağımız çok şey var göreceğimiz yerleryaamafoldumben
oysa ben hep hayatla dalgalı denizliydim, neden bana bu oyun şimdibenneyaptımki
şuan bir iyi bir kötüyüm bir anda dermansız kalıyorum ağrılarım oluyıor bir an geliyor eski ben zımba gibi ne olacak halim yaa inşallah iyileşicem bu günler geçecek günlük geçecek dimi:Saruboceq:

slm günnüş
beyim bugun kıskançlıktan tarlama saldırmış ne var ne yok satmış boğmak istiyorum kendilerini :mymeka:
şumicim ilaca devam ediyor miniş kedişim :asigim:
coco star kurabiyesi yaptım pek hoş oldu cokacimcoook
bu kadar günnüş kendine iyi bak opuyorumnanaktan
he bu arada;
'eşeğe altın semer vursan eşek gene eşşekkkk'

zemuszemus zemuszemus zemuszemus

off günlük offf neden beni yalnız bırakıyor neden......
çok bunaldım artık nefes almak istiyorum....
ağlamak istemiyorum...ne dertlerle uğraşan insanlar var onların yanında hiçbi şey bizim bu uğraştıklarımız biliyorum ama ben de artık eskisi gibi olmak istiyorum üzülmek istemiyorum....ağlamak istemiyorum onun yüzünden
gene en zor zamanımda olduğu gibi sen varsın içimi dökeceğim..o bile anlamıyo beni doğru düzgün dinlemiyo bile..tamam anlıyorum onun da sorunları var o da sıkıntılı ama neden bu bize de yansıyo..ben bi iki yıl önceki gibi olmak istiyorum yaaa artık olmıycak mı öyle geçmişte mi kaldı o günler..
ben geçmişe özlemle bakmak istemiyorum şimdiyi gönlümce doya doya yaşamak istiyorum ama yaşayamıyorum yaşayamıyoruz...
çok sıkılıyorum günlüğüm anlatamam.şu anda birileriyle konuşup rahatlamaya o kadar çok ihtiyacım var ki ama bu saatte bi tek sana anlatabilirim bunları.yazarak da çok rahatlıyorum çünkü.ağlamıycam diye söz veriyorum ama dayanamıyorum ağlamazsam da çok kötü oluyorum..bazen beni önemsemediği duygusuna bile kapılıyorum biliyo musun.onun da kendi sıkıntısı var onla uğraşıyo diyorum ama benim de burda bi desteğe hem de onun desteğine ihtiyacım var görmüyo mu bunu.zaten ne geldiyse başımıza birincisi uzaklıktan ikincisi de onun sıkıntısından geldi.ooofff Allahım yalvarırım iyileşsin artık yalvarırım...çok doluyum günlük çok.yazmaya başlasam sayfalarca sürer.bu kadar yeter bugünlük.ben başka şeylerle kafamı dağıtmaya çalışıyım şimdi.bu gece de uyku yok bana baksana.iyi geceler günlüğüm hoşçakal

günnükkkkkkk artık değişiyorummmmkaydirigubbakcemile5 kimseyle hiç bişeyle işim yok artık

sadece özel hayatım ve istediğim mutluluk, huzur allahım bugünümüze binlerce kez şükürler olsun...

artık boş bişeylerle uğraşmıcam hayatımdaki şuan ki düzeni koruyacağım kimsey kırmaycağım artık

günlüğüm allahım herkese mutluluk versin herşey çok çok çok güzel devam etsin yarabbim:Saruboceq:

Sevgi kelebeği modundaaaa laelaelaelaelae Akıllı ol şşiitt kıpraşma almim aklını günlükkk kaydirigubbakcemile3 Ayolll KARADENİZ TURU BAŞLASINN :lepi: karadeniz turuna gelenler beni takip etsinn aldım arzumu gidiyorummmm ('':KK66: Herkese Şimdiden iyi Bayramlarrrrrr Beni özle olurmuuuuuu??? ( eminim özler ve merak edersin günlüğüm kaydirigubbakcemile3 ) Not: Şimdilik Kısa bir ara veriyorum ama dönüşüm muhteşem ötesi olucak uşaklar sositososito eğer yoğun olmassam ordada girerim nete laptopumuda götürüyorumm ama gezcek kapı çoook ordaa ben ordada durmamki ee adı üstünde tur ayolllalkisalkisalkis 16 saat yol sürüyor ama ben bayılıyorum yolculuğaa.. Kuzenimde geliyorr günlüşş yani bayağ zevkli geçicek bu bayramm:lepi: ama fazla kalamicaz ultrasona giricem kistlerim büyüyormu büyümüyormu o bakılcak meme usg'de neyse ben gidimde biraz daha enerji toplimm oralarıda fet ediim gelim olurmu günlüşümmyerimseniben hadi şekerim ben kaçarrrr üzülme sakın şekerim ben oradada giricem hiç yalnız bırakırmıyım annem seniiii sen gözle benim yolumu selam söyle herbikescikleree ve şimdidennn tüm K.K Ahalisi İYİ BAYRAMLARRR

"Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramınızın yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle.. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dertleriniz deva bulsun!" :Saruboceq:

sevgili günlük;

bugün aşkım beni birinden kıskandığını açıkladı
aslında hissetmiştm sanki içime doğmuştu onunla beni görürse yanlış anlicağı
dünkü rahatsızlıkları bu yüsdenmiydi acaba
farkedemediği bişe var orda sadece onunla konuşmuodum nedense o kadar insan içinden onu seçmiş
ayrıca ordaki tartışma konusu ilişkilerdi
ve ben örnekleri kendisi üzerinden veriodum
ama bugün yaptığı bi hareketle böle bi durumda hemen misilleme yapıcanı bana hissettirdi
umarım ben yanılıorumdur......

Merhaba günlük.Oğlumu kucağıma alacağım günler çok azaldı dr.9unda dedi ama ben bir hafta daha beklemek istiyorum acaba bekleyebilir miyiz?Yani ya 14gün ya da 21gün kaldı.çok heyecanlanıyorum ya inş. herşey yolunda gider.Sağsalim sağlıklı bir bebeğim olduğunu görmek çok istiyorum.Ama korkuyorum da günlük ya.ben iyi bakabilecek miyim acaba minicik bebeğe?Gerçekten bazılarının dediği gibi ne uyku ne vakit mi kalacak bana?Oğluşum olsun ilk vaktimde yazacam buraya eminim harika bir şeydir.Doğum yapanların fotolarını görüyorum da aşırı hevesleniyorum:)

günaydın günnüküm bebeeem
dün doktorcuma kontrole gittim,çok şükür kistlerim zararlı değilmiş herşey yolunda:nazar:
bebiş çalışmaları da tam gaz devam ediyi:kedi:
ama artık işe gidip gelmekten baydım hayırlısıyla bayram gelse de hem dinlenip hem ailemi görsem yani-tatlicadiarzu-
hedi yevrucum öptümmmm görüşürünkopuyorumnanaktan

Günaydın günlük..
Yorgun argın bir geceden sonra geldim nihayet..Bağlantım berbat ancak..Gidip geliyorum anlayacağın..:sinifsinif:
Dün akşam bizim sinema keyfinin içine baldız enişte keyfi mıçtı resmen..Kardeşim aradı,sinemaya gidecektik ya biz.Siz gitmeyin hep birlikte dolanalım çiğ köfte yiyelim dedi:bbo:Bizimkininde canı istiyormuşki hemen atladı..
Aldık teyzoşumuzu bankadan gittik Avm.ye.Biraz dolandık,Alyacıma ayakkabı bakarken sanki aldıkları yetmezmiş gibi gene Mothercare a girdik bayramlık niyetine kürküne,kürklü ayakkabısına kadar aldı teyzesi..Kokoş kızım benim:asigim:Çok güzel olacak gene zilli.Maşallah Süphanallah:nazar:
Alma diyorum genede dayanamıyor alıyor.Giymediği o kadar şey,dolabı tıka basa dolu olmasına rağmen genede alıyor,dinlemiyor.Babannesi,halasıda aynı..Yazık günah.Dün akşam aldığı şeylere bir mama sandalyesi kadar ödeme yaptı.Mama sandalyesini alsan daha işime gelirdi dedim.:1ninca:
Herneyse sonra çiğköfteciye giderken Alya uyudu tabi arabada.Dediler o zaman alalım evde yiyelim..Çiğköfteler alındı,midyeler alındı.Saat 10u geçiyordu geldik evimize.Ye iç derken saat oldu 11.Çay faslı 12yi bulduk tabi yatmak için..kaydirigubbakcemile
Teyzoş da sabah kalktığında başı ağrıyormuş Alyanın gece uyanmasına o da uyanmışdelikafadulden
İşte böyle cancağızım..Birazdan babamlara gidicem..Yemeğini yapayım babacımın..
Seni öper ve ben kaçarım..:eek:

Günaydın günlük ..

bugun sana uzun uzun yazacağım sıkılmak yok ama
dün eve gittim eşim evdeydi , ben altkata annemlere bi selam verim dedi
iyi bende sen gelene kadar sofrayı hazır bulundurayım dedim
balkona sofra hazırladım mumları yaktım zemuszemus
neyse geldi uzun uzun sohbet ettik sonra sonra ailelerden konu açıldı
babası hastaymış çok hastaymış hemde .. çok zayıflamış gözleri şişmiş
anneside sürekli söylüyormuş Lady nolur hiç olmazsa bayramda elini öpsün
haklı olduğunu biliyoruz ama baban çok üzülüyor demiş gamyoncuiremsu
dedim düşünmem lazım mirmirmirmir
annenin elini öpücektim şimdi baban mı çıktı dedim :mymeka:
neyse bi bayram olsunda diye geçiştirdim :nazar:
sonra abisi aradı eşimi
bekar kaynım çok hastaydı uyudumu 3 gün uyuyor kafamçokkarıştı
film çekilicekmiş kardeşler ortaklaşıp film parasını vericekmiş akannehir
ne diyim bilemedim zamanında deli gibi paralar kazanmış bi kurus ayırmamış geleceği için
lşimdi hastahastaneye gidecek parası yokbenneyaptımki
üzülüyorum ama daha çok kızıyorum ya :1closedeyes:
neyse vericez parasını iyi olsun ...
3 gun oldu hala da birbirimizin yüzünü görmedik ne kayınvalide ne kayınpeder mirmirmirmir
neyse ..
bu sabah kalktım eşim yatakta yok ödüm patladı kafamçokkarıştı
babasına bişi oldu sandım yoksa hayatta kalkmaz yataktan
dısardan geliyo noldu dedim benim surat böle :1shok:
hiçç aşkım sana kahvaltı hazırladım da dedi akannehir
nasıl mutlu oldum günlük ya :asigim:
kahvaltımızı ettik 10 dk geç çıktım evden
bu akşama yemeğe davetliyim bi projeye katılmıştım
bitti de veda yemeği düzenlemişler kaydirigubbakcemile2
yarından itibaren 3 gün eşimle olucam Allah ın izniyle :asigim:
hala sabahki süpriz aklımda he :kedi: :nazar:

Sabah Anneciğimin sözleri nasıl rahatlattı içim bilemezsin...opuyorumnanaktan
Çok şükür ki yanımda ve destek...
Burukluk var ama daha iy igibiyim..
Daha bir güçlü çıktım evden bu sabah...

Sapasağlam basmak için, bu desteklere ihtiyacım var....Allah başımdan eksik etmesin annemi,ailemi ve sevdiklerimi....

sositosositone çok sevilen bi gelinim be günlüksositososito
kayınvalidem ne istesem yapıyor
bebeğime dökmediği para almadığı kıyafet kalmadı
:dance:
bunlar yetmezmiş gibi izne ayrıldığımdan beri maaşa bağladı beni
:lepi:
hakkını nasıl öderim bilmiyorum
opuyorumnanaktan
annemle konuştum telefonda :sinifsinif:
çok özledim yaa
:sinifsinif:
temmuzdan beri görmedim
mafoldumben
neyse 15 tatile geleceğiz yanına dedi:eek:
çok sevindim çok
eşim de son günlerde bi romantik bi hassaskaydirigubbakcemile3
bazen suratına bakıyorum
bu benim kocam mı diyekafamçokkarıştı
her hamile kalışımda böyle olursa ben üç dene daha doğururum yaa
sositosositodelikafaduldenhihoyyyt

selam günlük..

cok uzun süreden sonra yaziyorum sana..kisa kesicem pek uzatmaya gerek yok dün doktora gitmistik..ama cinsiyetini ögrenmek icin degil agrim oldugu icin..ve ne ögrenelim aslanimiz oluyormus :asigim:
kocamin icine dogdu aha gercek oldu,allaha sükürler olsun :Saruboceq:
artik cinsiyetini bildigimize göre,hersey tamamdir..sen saglikla gel yavrum :asigim:

Seni, Simayimizi ve oglumuzu cok seviyorum A$kim :asigim:
:nazar:

glitter_its_a_boy.gif

gunlugum kendi evim olsa keske..
kafamda o kadar cok sey varki kendi evimle ilgili.. bir gramafon almak istiyorum oncelikle..
gecen bir eskici de gordum fiyatini soramadim.. keske sorsaydim.. uzuldum sonradan..
evimizin tum oyuncak ihtiyaci simdiden hazir.. tablomuz da var..
ha bir da cay bardaklarimiz var.. kedili ve kelebekli.. ozenle sakliyorum..
ozledim yahu..
gecen sana kurban bayraminda onunle yemek yaparken akordiyon calan cocuk geldi yine.. en sevdigim sarkiyi caldi.. ne kadar da mutlu olmustum o anda.. inanamistim.. ustumde onun icin aldigim siyahli kirmizili elbisem.. kurdelali tacim vardi sacimda..
mutlu muyduk biz? cok hem de..
sirtimda kalbinin atisini hissederek filim izledigim cene caldigim gulup kandirdigim aglayip sizlandigim ama her daim yanimda gunler cabucak geri gelsin gunlugum..
bi gramafonum olsun..
salonda kirmizi koltuklarim olsun.. kucuk bi oda calisma odamiz olsun.. bi oda da atolye olsn.. perdeleri kirik beyaz olsun..
gunes isigi sabahlari vursun evime.. bir camini acik birakip cikmaliyim disari.. guzel muziklerle karsilamali o beni.. akordiyon sesiyle uyanmaliyim bazi sabahlar..
aah ahh hayallerim ne kadar fazla..

meleğim artık yeni yuvasında bense ayrılıgın acısını içimde hissediyorum hala
ama mecburdum... bana, benim isteklerime kalmıyor ki bu hayat
dilerim bundan sonrası güzel olur en azından onun için..
sadece buna inanmak istiyorum..

bir de şu kahrolası mecburi gidişler var işte
görev icabı maskelerin takıldığı bütün saçmalıklara katlanıldığı gidişler
yarın onlardan biri için yola düşüyoruz kargaları mokunu yemeden hem de
nasıl geçer o bikaç gün gel de bana sor
neyle karşılacagım da meşhul ya neyse
dua et de sıyırmadan dönem evime

kendime teselli armağanım komple bakım armağan ettim dün bütün gün
köklü bir değişime uğradım ama değdi valla ayıptır söylemesi afet olduk accıkın
adamım da çok beğendi ben de begendim güzel oldu güzel sengözlerimebaksanab

tüm arkadasların bayramını kutlarım şimdiden
hepiciğiniz kalın sağlıcakla..günlük nan sen de..

Son düzenleme:
X