Kadınlar Kulübü Günlük

Günlüğümmmm sanırım benimde bir işim var artık. Heveslenmek istemiyorum, ama elimde değil kii.. Şimdiden hayaller kurmaya başladım bile beni nelerin bekleidğine dair.

Bugün beklemediğim bir anda aradılar görüşmeye, daha önce görüşmüştük, elemanları vardı, çıkarsa sana haber vericez demişlerdi. O kız bugün istifa istifa etmiş ve hemen bana haber vermişler.

Ben başlangıçta maaşı biarz uçuk söyledim sanırım, ortaya yem atmıştım ben kaydirigubbakcemile3 Bayramdan sonra yani salı günü tekrar ve son kez görüşüp, netleşiricez. ınş hayılrı bir şekilde olur, çünkü çok sıkıldım ben evde, artık bir şeyler değişsin. Emeklerimin karşılığını alayım bende...

Düzelicek her şey inşallah... Güzel şeyler olucak benim hayatımda da...

Rabbim herkesin yardımcısı olsun, şu mübarek güzel günlerde dileklerimiz gerçek olsun hayırlı bir şekilde inş...

Hayırlı işler, hayırlı eşler inşşşş kaydirigubbakcemile3

kusura bakma asom hihoyyyt günnük benden duycak hihoyyyt asom sonunda dövme yaptırdı hihoyyyt
bende gitsem cesaret alıp otururdum hemen yanına hihoyyyt kuyruk sokumuna istiyom ama ben hihoyyyt sevgilimden gizli yaptırsam mı acep delikafadulden oda gözüme mor bi dövme yapar sonra :roflol:
bayram için tüm hazırlıklar tamam...giyim kuşam o biçim...saçlar da şeklini aldı bi kuaförde fönlencek...bizde akraba çok anam gez gez bitmiyo,oyüzden süsleniyorum böle :nazar:
dedem bizde bugün,şimdi gidip salata yapıp soframızı kurcam...
yarın da kısmetse kardeşimin istedigi bi kaç şey var bayram için,onları gidip alcam...
süslü kız nolcak ee ablasına bak kardeşini al demşler :kedi: lise 3 e gidiyo tam hevesli zamanlarıı :gitme: ahh bende o yaşta olcaktım kiii :jeyyar: çok uslu bi kızdım günnük..inan kızz valla sositososito
bu aso bozdu beni şimdi delikafadulden canm kankamm Şeniz (ama sen gel ben sorcam sana :eek:lmaz: )

günlük felaket sinirliyim :eek:klava: olmaz böyle bi düşüncesizlik ya beni görmeden zil takıp oynaya oynaya gitti memleketine..gelde sinir olma :eek:klava:
saçımı boyucam küllü kumral aldım bu sefer inşallah güzel olur.hiç olmazsa kafam dağılır biraz :a015:

Selam günlük,
Bugün bayram nedeniyle tatile giriyoruz.
Ama Rabbimin gücüne gitmesin ben evlendiğimden beri bayramları hiç sevmiyorumbenneyaptımki
Bayramlarda hep asık surat çekiyorum müstakbel kaynanamdan
Böyle işte günlük önümde yine kötü bir bayram var anlıyacağın,:nazar:

günnük bugün ikinciye yazıyom ama çok mutlu oldummmkaydirigubbakcemile3
benim doğum günüm bu sene bayramın 1.gününe denk geliyo, onun için iş arkadaşlarım bana süpriz doğum günü yaptılar bugün...hem duygulandım hemide çok sevindim...
Allah razı olsun hepsinden,
İnşallah dileğim de hayırlısıyla olur:Saruboceq:

sevgili günlük cok pis hasta grip ,nezle oldum. okulların tatil olması ilaç gibi geldi. gerci az dersim vardı ama galiba yine de dayanamazdım. bu arada korkma domuz gribi değil.

taktım oğlumu boynuma,maltepenın altını üstune getırdım..kaydirigubbakcemile2

ben çok bıle dayandım evde oturmaya...

oğluma bayramlıklar aldım,:ecrin_bebek:

kazen vermezse ben kendım alırım dedim daldım cosmoya,bır suru ciciler aldım,,şakkıdı

aksamada kabak doldurdum..oğlumuda uyuttum...gamyoncuiremsu

2tanede süt dilimi götürdümcokacimcoook

burda bayram olmasada bayramlik icin gittik avm..elim bos eve dondummmirmirmirmirbugun sacimi boyadim yeni cikan bir boyayla kahveye..kizillarim kapandii.off oyle istee..degisik bisey yokk..

offf offf
özlüyomuyum en onu günlük :nazar:
keşke herşey farklı olsaydı...
niye böyle yaptın be benim koca göbeklim koca hödüğüm
koca göbeklim derdim sana kızardn oysaki göbeğin yoktu bile takılırdım sana
ama yinede istemezdim dememi ne alemdin ya
neysem artık mazide kaldık biz biz denen birşey kalmadı
sen bu noktaya getirdin bende bitirdim ama bilesinki sen sebep oldun....
şimdi biliyorum ne sen mutlusun nede ben
ama inan ikimiz içinde hayırlısı buydu.....
sonsuza dek hoşçakal koca göbeklim ilk sevgilim ilk aşkım

selam günnükk nabeysiinn?? ben sacımı boyattımm günnükcümm patlıcan moruna güzel oldu waLLa beendim :eek:..iki üç gündür yazmadım kuzen kızLar fln derken gecti wakit..He bu arada bugün kpss tercihi de yaptımm o wasat puanLa bir yer tutacakmış gibi..Ama olsun cıkmasa da vicdan azabı duyardım yapmasaydım lülülülülülü..bayramınn ikinci gününe kadar ewdeyim günnük ikinci gün biz kaçar büyükleri ziyarete..öle işte günnük öle böle gecio wakit ew kızı modunda kimbilir ne zamana kadar... :bbo: sefgiLimLe de aram ii bu aralar içim kıpır kıpır nazar değmesin :nazar: hadi ben gittim günnük muckk :kahve:

selam sekerımm
bugun ıtıbarıylenn sınawlarım bıtmıstır.fınans sınawımda allaha sukur harıka gectıkaydirigubbakcemile2ohh kafam rahatladı.sınawdan hemen sonra askıtomla
ıstınye parka gıttık alışwerıs ıcın.gezdık tozduk.ıkı jean ben aldım ıkı tanede askım aldı.
yarında palladıuma gıdıcez :hulya:sabahta anneme yardım ederım ewı fln toplarız bırlıkte
ısteyerimsenibenbıraz oncede yaprak sardık belım agrıdı yapması uzun suruo
yerken hemen bıtıo yaa:umursamaz:canım annem cok yorulmus bugun kıyamam ben ona yaa:kedi:neseem bebeem hadı gorusmek uzeree.
sımdılk benden bu kadar.

Ay pembem benim,

Sana yazmazsam çatlarım haberin ola...

Tam 22gün öce kayınvalidemi kaybettik..52 yaşında..

Daha gencecikti.. 7 ay öncesıne kadar saglıklıydı.

Eşimi hastalandıktan sonra gönderemedim yanına...

Yarın bekar kayn bıraderim okulunun tatıle gırmesınden dolayı istanbula gelıyor.. Annesı bayramda boşuna bekleyecek oğlunu..Kapıını kimsecikler çalmayacak..

Haftayada görümcemın düğünü var.. Annesinin kırkı bile çıkmadan...

Ne çok beklerlermiş meğer kadının ölmesini.. söyleyecek lafım yok be pembe pembe bakan günlüğüm..eşime dert yanayım istedımde.. sizin oradaki adetlerle baskasını bağlayamazsın dedi...

pehhhhhhhh.. tazıyenın adeti mi olurmuş.. ? annenın yerini bekle beni istanbul mu doldururmuş..
?
pehhhhh

Son düzenleme:
sevgili günlük;

boğazlarım için doktora gittim
faranjit dediakannehir
bide doktor sordu okuyormusun die yok mezun oldum dedim lisedenmi demezmiakannehir:roflol:
antibiyotik, ağrı kesici, bide fısfıs verdi
aslında sadece fısfıs yeterdi yaa
geçen senede aynısı olmuştu
benm derdimin dermanı o fısfıs işte

Evlendim evleneli bu 3.bayramım.Diğer ikisi çok sıkıcı gelmişti.Bu bayram annemlerdeyim,eskisi gibi, en güzeli bu.Hamile olduğum için gitmicez,her bayram hamile mi olsam acabaakannehir

Günnüşşş layllalalaayzemuszemuszemuszemus
ben geldimmm bi yandan unutulmaz ı izliom kaçak girmişken bi bayramlaşayım dedimm
Yarın bursaya gidiyorum bayramlık giremem daha
Herbikesciklerin bayramını kutluyorum..
Bi baktımda geçmişe ammada geziyorum ya hu benn bi de yurtdışına açılabilsem o da pek yakında bayram dönüşü hele bi pasaportum u çıkarayımm
Hayal kurmak ne güzel be günlük....
Hayal ettiğim herşeye elhamdülillah kavuştum :Saruboceq:
Sırada ki hayallerimin yakın olanı bi arabagamyoncuiremsu
Diğeride Yurtdışı...Olur inşAllah:Saruboceq:
Yarın erken kalkıcam valizimi yapıcam
Aşkım bayram hediyesi bana tel.alıcakmış tel bakıcaz feriibottun saatine kadar beraber olucaz...yuppiii
Haa ayrıca işten hala ses soluk yok :umursamaz:yarn arasam mı aramasam mı tereddütlüyümm
Çok uzatmim Tekrar tüm k.k arkadaşlarımın bayramını kutluyorumm:lepi:
Rabbim diğer bayramlarada bizi kavuştursun..:Saruboceq:

Son düzenleme:
şu ara hayatta hiçbi şey istediğim gibi gitmiyo
aslına bakılırsa uzun süredir böyle...
etrafım değişmiyo bunu görüyorum bundan mutsuzum
kendim değişmeliyim evet biliyorum
ama kendimi değiştirecek ortamım da yok :KK43:
tam bi kısır döngü
ya eyvallah deyip sahte mutluluğa dalcam
ya gene eyvallah deyip kendim gibi olup mutsuz olcam
ya da
yeter artık deyip başkaldırcam ki bu en zoru...
hadi bakalım
kolay gelsin

(yazmadan duramadım..gene de şükürler olsun allaha bana birçok şeyi vermiş.ama insanoğlu işte yetinmeyi bilmiyo...)

Bi kadındım ben zorluklara göğüs geren..
Bi kadındım herşeye rağmen hayata gülen...
ıçim kan ağlamıştı yüzümde sahte bi tebessüm vardı bi zamanlar..
Şimdi yine yüzümde bi tebessüm ama içimde bi acı yok..Sahte de değil tebessümler..
Bi boşluk var sadece neden bilmem ama kocaman bi boşluk var ucu bucağı yok..
ıçini kendi istediğim gibi doldurmamı bekleyen bi boşluk..
Zamanı geldi dedi bi ses "artık kendin ol,doğrularından ayrılma sen busun farklı bi kişiliğe bürünme güçlüydün ve yine öyle olucaksın!" dedi..
Evet ben bi zamanlar güçlüydüm hemde çok ve o zaman küçüktüm de.. Ama yinede güçlüydüm...
Çoğu şeyi erken yaşta öğrenmiştim daha öğrenicem çok şey vardı ama hayattan bi tokat yemiştim küçük olmama rağmen...
Beni güçlü kılan ailemdi....Her zaman arkamda olmalarıydı.
Şimdi de ailem arkamda,peki ama içimden bir ses neden bu güçsüzlüğe yenilme hissi dedirtti bana...
Evet...silkelen,kalk, kendin ol kişiliğinin dışına çıkma düş bu sen değilsin çünkü...
Fedakarlık yapıcam diye kendinden çok ödün verdin ama yeter sen bu değilsin.
Evet ben bu değildim.. Hayır'ı evet yapmayan biriydim.. Kararlı, sert acımasız ve umursamaz.. Erkekleri parmağında oynatan biri .. Evet küçüktüm ama buydum...
Büyüdüm kadın oldum ve bu özelliklerime çok zaman önce veda ettim..
Aklım başıma geldi ve o dediklerimin beni ben yaptığını anladım..
Ve benliğime geri dönmeye karar verdim..
Çabuk dönüyorum özüme.. Gerçekten bu kadar çabuk olucağını düşünmemiştim ama evet düşündüğümden daha çabuk oldu...oluyor...
Bazı şeyleri annemden gizledim.. Herşeyi anlatmadım o benim en büyük sırdaşımdı ama bazı şeyleri bilmesinin gerekmediğini düşündüm...
Ama o bişeyleri biliyordu bu gece anladım yada tahmin ediyordu...
Bana dedi ki, aranızda ne geçmiş olursa olsun sen kendin ol, taviz verme sana bu şekilde davranmasına izin verme aranızda ne geçti tam olarak bilmiyorum ama( bunu derken bildiğini yada tahmin ettiğini hissettirdi bana) bir şey yaşamışsanız bile bu şekilde devam ederse sırf onunla oldun diye ona katlanmak zorunda değilsin.Kızım bu çocuk olmicak şeylerden küsüp günlerce haftalarca konuşmuyor böyle devam ederse nasıl dayanıcaksın ona öyle hayat geçermi?Dedim ya aranızda ne geçti bilmiyorum ama eğer birşey olduysa ve bu ona güvenerek bu kadar rahatsa birlikte olundu diye rahat hareket ediyorsa onunla bu şekilde devam etmiceğini ona katlanmak zorunda olmadığını bilmeli görmeli!
Ne yaşamış olursan ol arkandayım sana birşey demem çünkü namus bacak arasında değildir namus beyindedir.. Seni kabul edicek kişide öyle kabul etmelidir dedi...
Ben sadece bir şey olmadı olsaydıda sırf bu yüzden ona katlanmazdım dedim.
Ama yalan söyledim.. Ağzımın ucuna kadar geldi evet anne birlikte olduk demek istedim ama diyemedim kendimi hazır hissetmedim buna...Affet beni yalan söylediğim için ama hazır olduğumda söylicem sana anne...
Ama diğer söylediğim doğruydu ben onunla birlikte olduğum için ona katlanmıyorum.. bunca yıl yaşanmışlık için mücadele edilen günler için emek ve sevgi için bu huyuna katlandım..
Ama artık yeter dedim bende.. Yeter.. Kendim olma zamanım geldi...
Ya sen bu huyundan vazgeçiceksin yada benden vazgeçiceksin...
Sana ciddi olduğumu bu saatten sonra nasıl anlatıcağımı buldum..Tepkisizlik ,suskunluk..
ışte böyle yaptığım zaman benim ciddi olduğumu anlarsın.. Ya da anlarmısın ?
Annem seni çok seviyorum her zaman arkamda oldun her zaman benim arkadaşım oldun sırdaşım oldun... Bütün hatalarıma rağmen bana kucak açıyorsun seni bazen çok üzüyorum çok kırıyorum ama inan artık yapmıcam söz veriyorum.. Anneannem sen ve ben kaldık... Babamı ve dedemi kaybettik ama biz üçümüzde hala ayaktayız ve güçlüyüz.. Onlar bunu biliyorlardır mutludurlar ve içleri rahattır dimi..
Uzun bi zamandan sonra uzun bi yazı oldu ama rahatladım..
Mutlu olduğumu ve özüme döndüğümü bil pembiş:)
Daha 21 yaşındayım yolun başındayım:)
Koca göbek sende duy, beni üzemiyorsun artık saçma huyların canımı sıkmıyor artık gerçekten...arıcaksın biliyorum ama eğer geç kalırsanda beni bulamıcağını bilmeni istiyorum.Gerçi bayram geçicek o kesin ama çok daha fazla uzatırsanda benim arayacağımı zannetmeyerimseniben.
Bu arada bayram demişken öncedendi o bayram heycanı pembiş öncedeenn :)
Valla hiç heycan yok bayram sevinci yok ama görüyorum da çoğu kişide öyle:)
Neden çocukluğumda geçen bayramların tadı yok artık :KK43:
Neyse uyumicam uyursam bu saatten sonra erken kalkamam o yüzden yatmasam iyi olucak zaten kişisel bakımımı yapıyorum:)))
Sabah ezanından sonra duşa girerim saçımı başımı yaparım hazırlanırım zaten ben çıkana kadar saat öğlene yaklaşır:))))
Nüfusa gitmem gerek sonra fotoğraf çektirmem gerek bi kaç şey daha yapıcaktım ama unuttum sonra gelir aklıma:))))) annem bu ayda ehliyeti kaçırırsan sorucam ben sana yarın ehliyet için işlemleri tamamlıcaksın dedi bana :) E haklı ya kasımdakini kaçırdım aralıktakide dolmak üzeredir belki dolmuştur bile ama benim adım yazılı gerçi. Hoş evraklardan bazılarını görmeden adam vazgeçtiğimi düşünüp başkasını yazarsa görürüm o zaman ben:)Neyse işte halleedicemmm :)off çenem düştü gidiyooruummm :)

X