Anket Kadin Mı?bayan Mı?hangisi?

BAYAN MI,KADIN MI?HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ?

• Ankete Katılan
    228

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
Arkadaşlar bayan kelimesi bana çok itici geliyor.Kimi bayıyoruz kardeşim bize bayan diyorlar:))Sizce kadın mıyız bayan mı?

Diyelim ki sokakta bankada devlet dairesi falan gibi bi yerdesin.
seninle muhatap olan memur da "bayan" deyip duruyor.İşte ben o durumlarda o bayan diyen kişiye gıcık olurum.Bayan ne kardeşim:bari hanımefendi de daha üstruplu oluyo değil mi amaa.

Aynen katılıyorum canım.a.sa.s

evet hanımefendi daha hoş.yalnız erkekler-kadınlar.baylar-bayanlar.bu bay nerden geldi yaaaa.bay olmasaydı bayan da olmazdı:))

Ay bizede yaranılmıyo haa, bayan deseler dert, kadın deseler dert, avrat deseler daha bir dert:1closedeyes:tatlicadiarzu

Ne diyecekler peki bizeCADIARZU

Kadın kelimesi itici bayan yada hanımefendi daha nazik ve kibar ......ama her ikiside cümle içinde kullanılırken her iki kelimede farklı anlamlar taşıdıgı için bence her ikiside kullanılabilir...
düşünsenize bi bankada memurun kadın burdaki sıraya gelin..vs. dedigini....
yada bi arkadaşın diger yorumunda dedigi gibi ev bayanı ne kadar komik ev kadını daha anlamlı....

Ay bizede yaranılmıyo haa, bayan deseler dert, kadın deseler dert, avrat deseler daha bir dert:1closedeyes:tatlicadiarzu

Ne diyecekler peki bizeCADIARZU
:roflol::roflol:bayan sonradan türemiş bir şey.kadın ve erkek olmak üzere 2 cins var yaaa:))
:roflol::roflol:bir arap ülkesinde mağaza çalışanları önce erkeğe hizmet ediyormuş sonra kadına dönüp hey kadın gel diyorlarmış yaaaaa

bence yerine göre kadın,bayan,veya hanfendi denilebilir

Bu durumda bizler kendimizle gurur duymuyormuyuz senceyerimseniben?

bilmem duyuyoruz herhalde, yalnız galiba birileri gurur duyulacak bir şey olarak görememiş ki bayan gibi uyduruk bir kelimeye bizi mahkum etmiş.bir yerde çok güzel bir yazı okumuştum, çok önceden aklıma gelse keşke yazsam.ne demek istediğimi daha rahat anlatabilirdim belki.neyse sonuçta yerleşmiş bir kere yapabileceğimiz bir şey yok zaten.:))

Erkekler de erkek kelimesinden böyle rahatsız oluyorlar mı acaba:))yerimseniben

Bize erkek adam derler
fesi yan takarız....

diye başlayan şarkıyı duydunuz mu?
Ba Ba ba ne kadar gurur duyuyorlar kendi cinsleri ile?
Biz niye kadın olmaktan utanıyoruz anlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…