Kadın İnfertilitesi Yüzünden Hamiş Kalamayan Bayanların Listesiiii

yumurtalık kisti adet olmayı geciktirirmi?

bende de yumurtalık kisti vardı ama benimki çikolata kistiydi.adetlerimde hiç bi aksama olmazdı.ben şanseseri öğrendim kistim olduğunu sadece miktarında azalma vardı.daha az olmaya başlamıştım.gerçi ameliyattan sonrada artmadı yaa doktara bunu sordum adetimin azalmasının hiç bir önemi yokmuş başka bir sorun olmadığı müddetçe.sevgiler.

kızlarrr bugün adet günümdü ve adet olmadım ama yine de randevu aldığım için gittim doktora.iyiki gitmişim.kist hala duruyomuş,küçülmemiş bile.o yüzden aşılamaya başlayamayız dedi.20 gün sonra gel iğne vuracam adet olacaksın sonrada aşılamaya başlayacaz dedi.bu kaçıncı kızlar yoruldum artık.ben pes ediorum gerçekten.artık hiç gitmeyecem doktora ne olacaksa olsun.kist de büyüsün dursun içimde...çocuk falan olacağı yok boşuna kendimi kandırıyorum aylardır kist üretiyorum hapla bile geçmiyor.hakkınızı helal edin kızlar umarım siz kazanırsınız,benim gibi kaybedenlerden olmayın.hoşçakalın.............

slm arkadaşlar kimse yok galiba hep giriyorum ama kise yok derdimi paylaşacagım p.c.o hastasıyım yumurtam gelişmiyo yaaaaaaaaa

Arkadaşlar belki ilginizi çekebilir diye düşündüm.Bilgilendirmee..

KISIRLIKTA AŞILAMA YERıNE MıKROIVF

ınfertilite (kısırlık) tedavisinde, tüp bebek merkezlerinin teşhis ve tedaviye bakış açısı her geçen gün gelişiyor. Klasik tedavi anlayışı, yerini, daha az ilaç kullanılarak daha ekonomik çözümlerle yüksek başarı oranı sunan, bütünleşik tedavi yaklaşımlarına bırakıyor.

Maya Tüp Bebek Merkezi Tıbbi Direktörü Op. Dr. Osman Denizhan Özgün, infertilite tedavisinde klasik tedavi yöntemlerine alternatif olabilecek, yeni tedavi yöntemi MikroIVF hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de infertil çiftlerin neredeyse tamamına tüp bebek tedavisi uygulanmadan önce ortalama 2 kez aşılama tedavisi uygulanıyor. Hafif ve orta şiddetli erkek infertilitesi ve açıklanamayan infertilite problemlerinde yoğun olarak kullanılan aşılama tedavisi, çoğu zaman yüzde 10 – 15 oranlarında başarı sağlıyor. Birkaç aşılama denemesi ardından çiftler sonuç alamayınca Tüp Bebek ve Mikroenjeksiyon işlemine yönlendiriliyor. Maya Tüp Bebek Merkezi olarak, bu çiftlere yeni bir tedavi yöntemi sunuyoruz. Aşılama yerine uygulanabilecek yeni MikroIVF yöntemi ile gebelik başarı oranı iki katına çıkarılabiliyor. Üstelik infertil çiftler MikroIVF yöntemi ile Mikroenjeksiyon işlemine göre daha az ilaç kullanarak ve daha az maliyet ödeyerek tedavi olabiliyor.

MikroIVF yöntemi nasıl uygulanıyor?

Yaklaşık 2 hafta süre ile tüp bebek tedavisine göre ciddi oranda daha az ilaç kullanılarak, yumurtaların geliştirilmesinin ardından, yumurta toplama işleminden elde edilen birkaç yumurta ile babadan alınan spermlerin yan yana getirilerek doğal olarak döllenmenin sağlanması bekleniyor. Döllenen yumurtalar 2. veya 3. gün transfer ediliyor.
ınfertil çiftlerin tüp bebek merkezlerine başvuru oranı Türkiye’de % 15’lerde. Bu oran % 45 olan Dünya ortalamasının oldukça gerisinde yer alıyor. Türkiye’de kısırlık genellikle muayene için gidilen ilk doktor tarafından tedavi edilmeye çalışılıyor. En az 1 yıl içerisinde korunmasız ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamayan çiftlere, vakit kaybetmeden mutlaka bir tüp bebek merkezine başvurmaları öneriliyor.

merhaba bende 15 aylık evlıyım ve hıc korunmamama ragmen hamiş kalamıyorum esım sperm testı normal cıktı ben cumartesı rahım fılmı cektırecegım ınsallah sorun yoktur ve en kısa zamanda muradımza ereeız

beni de ekleyin arkadaşlar mafoldumben
eşimin sperm analizi ve benim hormon testlerim normal.ne yazıkki tüplerimin biri kapalı diğeri normaldan az çalışıyor.dr tüp bebek dedi.şu sıralar sürekli araştıryorum.morelimde çok bozuk mafoldumben

ben yeniyim arkadaşlar. lütfen benide eklermisiniz

19banu - K 31 - E 32 - 28 kasım - sebepsiz infertilite - 2 klomenle aşılama 1 puregonla aşılama aralıkta 4 aşılamaya hazırlık - 2 yıl - puregon glucophage ovitrelle - sigara var alkol yok

slm.benim yumurtalık tüplerim sıvıyla tıkanmış.tüp bebeğe gerek kalmadan açabilecek bildiğiniz bitkisel kür var mı acaba

sude canım yumoşların toplanmış tranferin diğer aya olacakmış.hadi hayırlı haberler verirsin bize işallah.rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin..

slm kızlar aranıza yeni katılıyorum...
k:29 e:30 ---14 aralık tahminen----pko---- 6 ay yumurta takibi (negatif)-----3 aşılama (negatif) ----- tüp bebek için hazırlanıyoruz ------ 35 ay ------- klomen-ovitrelle / menogon- ovitrelle /klomen- menogon-ovitrelle aşılamada kullanıldı.sigara günde 5-10 arası-alkol yok....
inşallah hepimiz en kısa zamanda hamişler grubuna gireriz....

buralar çok sessiz bu aralar.sudenaz nerdesin canım tedavin nasıl sonuç varmı?çok merak ediyorum..
haberi olan varmı??

merhaba arkadaşım bende aranıza yeni katılıyorum doktorlar sorunumun psikolojik oldugunu söylüyor 2 aşılama 1başarılı 2.başarızızlıkla sonuçlandı 2 defada kendiligimden hamile kaldım tedavisiz ne yapmam gerekiyo çok karasızım bilemiyoru
cevap yazarsanız sevinirim gebekliklerim tümü düşükle sonuçlandı kanımda pıhtılaşma varmış

26 Aralık, K:26 E:27 Yaş, PKOS + Anovulasyon + Adet Düzensizliği, Yumurtalama Takibi, 2 Ay, klomen + Ovitrelle - keçi boynuzu pekmezi içiyoruz, Sigara da Alkol de kullanmıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…