Kadın arkadaş eksikliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba,

Çalıştığım sektör dolayısıyla pek kadınla tanışma fırsatım olmadı. Çoğunlukla erkek arkadaşım var erkeklerle aynı konulara kolayca dahil olabilirim ama kadınlar konusunda biraz zorlanıyorum. Eşimin erkek arkadaşları sevgili edindi, evlendi ama nedendir bilmem partnerleri sanırım benimle benim istediğim gibi kaynaşmak istemedi, mesela eşim ve arkadaşları buluşur, eşleri olarak bizler de dahil olacağız diye anlaşıp giderim ama hep aynı kişi hep gelmeyi iptal eder. hatta erkek arkadaşlarımız benimle alay eder “gördün mü bak seni sevmediğinden gelmedi” diyip sataşırlar. Çok giyim kuşam, bakım, annelik hayatı, evcilik hayatı gibi konulardan konuşan biri değilim belki de o yüzden bu konuda tıkandık.

Eski iş yerimden gamer bir kız var arada bir onunla buluşuruz muhabbetimiz iyidir eşlerle beraber buluşalım aile dostu gibi olalım gibi istedim, sanırım o da arkadaşlığımızı derinleştirmek istemedi kız pek oralı olmadı.

Bir tane de yıllardan beri beraber olduğum bir kadın dostum var ama sanki bu kadın arkadaş sayısı yetersizmiş gibi geliyor.

Sizce nasıl ortamlardan kadın arkadaş edinebilirim? Önerileriniz için teşekkürler.
Bence imkanınız varsa ilgi duyduğunuz alanlarda kurslara etkinliklere gidebilirsiniz. Ne kadar çok kişiyle iletişime geçerseniz kafanıza göre birini bulma oranı da artar diye düşünüyorum.

Şöyle aslında bu insanları küçümsemek istemiyorum ama benim hayat görüşünle aynı görüşleri yok, erkeklerle de sohbet etmiyorlar geride duruyorlar. ben buna rağmen bağlantıda kalmak istemiştim. Yani mesela ben teknoloji iş hayatı ekonomi konuşurum onlar da sadece kadınlara yönelik konular. Bu yüzden bana uygun arkadaş arayışım olduğundan hangi ortamlarda bulabiliriö diye soruyorum.
Aha biraz ben. Bende gamer olduğum için kız arkadaşım yok. Erkeklerle çok güzel sohbet kuruyorum ama kızlarla buluşmaya gelince kıyafet, makyaj malzemeleri vb. Konular konuşulduğu için tıkanıp kalıyorum. Ayrıca çok hareketliyim. Mesela birisi bana gelsin hadi dışarı çıkalım şunu yapalım. Hemen atlarım. Eğlence merkezlerinde silah atış oyunu olur gider onu oynarım vb. 30 yaşıma geldim artık kız arkadaş meselesini pek takmıyorum çünkü kendim gibi birini bulamadım. Bunun yerine eşim, iş arkadaşlarıyla buluşursa onunla gidiyorum. Onların eşleri gelirse pek takılmıyorum çünkü kös kös oturup hiç anlamadığım konulardan konuşuyorlar.

Benim de çok yok kadın arkadaşım zaten ben arkadaşlığı beceremiyorum galiba ikna oldum.

Çünkü cinsellik ya da kaynana elti görümce dinlemek istemiyorum o yüzden pek arkadaşım yok 1 tane var eşiyle eşim arkadaş onlarla görüşüyoruz arada sırada o kadar.

Liseden 2 arkadaşım var farklı şehirlerdeyiz sürekli iletişim kuramıyoruz.

Bir de benim kafam götürmüyor sanırım ya
Önerileri bende okucam.

Ah ah olamadık söyle pedikür manikür protez konuşanlardan çok özeniyorum ya bana çok mutlu geliyorlar valla hayatta en kıskandığım şey gerçekten güzellik ve bakım için zaman yaratabilen buna imkan ve para ayırabilen kişiler hem çok güzel görünüyorlar hem de sanki hep mutlular Allah bozmasın ben de birazdan kavgaya girişecek gibi konuşuyorum 🤣🤣

Merhaba,

Çalıştığım sektör dolayısıyla pek kadınla tanışma fırsatım olmadı. Çoğunlukla erkek arkadaşım var erkeklerle aynı konulara kolayca dahil olabilirim ama kadınlar konusunda biraz zorlanıyorum. Eşimin erkek arkadaşları sevgili edindi, evlendi ama nedendir bilmem partnerleri sanırım benimle benim istediğim gibi kaynaşmak istemedi, mesela eşim ve arkadaşları buluşur, eşleri olarak bizler de dahil olacağız diye anlaşıp giderim ama hep aynı kişi hep gelmeyi iptal eder. hatta erkek arkadaşlarımız benimle alay eder “gördün mü bak seni sevmediğinden gelmedi” diyip sataşırlar. Çok giyim kuşam, bakım, annelik hayatı, evcilik hayatı gibi konulardan konuşan biri değilim belki de o yüzden bu konuda tıkandık.

Eski iş yerimden gamer bir kız var arada bir onunla buluşuruz muhabbetimiz iyidir eşlerle beraber buluşalım aile dostu gibi olalım gibi istedim, sanırım o da arkadaşlığımızı derinleştirmek istemedi kız pek oralı olmadı.

Bir tane de yıllardan beri beraber olduğum bir kadın dostum var ama sanki bu kadın arkadaş sayısı yetersizmiş gibi geliyor.

Sizce nasıl ortamlardan kadın arkadaş edinebilirim? Önerileriniz için teşekkürler.

Benimde 4 tane çocuğum oldu diye bütün arkadaşlarım bana mesafe koydu. 🤷‍♀️ sankide çekirge sürüsü benim çcouklarım kimse ne evine çağırıyor ne bana geliyor ne de dışarıda buluşuyoruz. 😒 bu arada doğum olunca da gelmediler hayırlı olsuna falan, hiçbir doğumumda gelmediler. 😬

Benimde 4 tane çocuğum oldu diye bütün arkadaşlarım bana mesafe koydu. 🤷‍♀️ sankide çekirge sürüsü benim çcouklarım kimse ne evine çağırıyor ne bana geliyor ne de dışarıda buluşuyoruz. 😒 bu arada doğum olunca da gelmediler hayırlı olsuna falan, hiçbir doğumumda gelmediler. 😬
Onlar kalsın zaten geride çocuklarla gitmek zaten size de zor da onlar gelebilir ya da eşe bırakıp arada nefes alınabilir ya da biraz büyüyünce okul saatleri falan. Ama bu düşüncede insanlar olmasın zaten hayatınızda şükredin..

Merhaba,

Bütün eşler gidiyor biri iptal ediyor ama oklar senin uzerinde ne alaka ?

Biz valla çocuklu arkadaşlar olarak ya parkta,sahilde bulusuyoruz ya da okul saatlerinde. 😁Artık eve git gel yapmıyoruz 😂

Ah güzelim oğlan 37 aylık, kız 21 aylık, ikizler de 7 aylık. Metrekareye 1 çocuk düşüyor bizim evde 😬 inşallah şöyle bi 5-10 sene sonra mağaramdan çıkacam 😉

Şöyle aslında bu insanları küçümsemek istemiyorum ama benim hayat görüşünle aynı görüşleri yok, erkeklerle de sohbet etmiyorlar geride duruyorlar. ben buna rağmen bağlantıda kalmak istemiştim. Yani mesela ben teknoloji iş hayatı ekonomi konuşurum onlar da sadece kadınlara yönelik konular. Bu yüzden bana uygun arkadaş arayışım olduğundan hangi ortamlarda bulabiliriö diye soruyorum.
Konularınız sadece bunlarsa kadın arkadaşı ne yapacaksınız ki. İşyerinde erkeklerle takılın yeter. Ben kadın arkadaşımla neden buluşurum: deli deli gülüp deşarj olabilmek, koltukları hiç yıkattın mı saçımı boyatsam mı gibi sorular sorabilmek.. dolu konuları da konuşurum ama onları kadınlı erkekli zaten konuşuyoruz

Toksik olmayan kadınlarla vakit geçirmek çok eğlenceli bence. Enerjisi yüksek, cıvıl cıvıl, destekleyici 2 kadın arkadaşı 100 erkek arkadaşa değişmem. Çok şükür öyle arkadaşlarım var. Şu ana kadar denk gelmemişsinizdir belki veya sizin enerjiniz düşüktür onlar o yüzden kaçmıştır bilemiyorum. Bence her ortamın kendine göre bir sohbet ayarı var. Kalabalık grupta daha çerezlik konular konuşulur, eğlence ve aktivite odaklıdır. İkili sohbetlerde ise daha derinlere girebildiğin konular konuşulur. Ama hepsinde şu önemli; denge. Yani, aşırı olmak da pasif olmak da ortamdan kişiyi ayrıştırıyor.

Ah güzelim oğlan 37 aylık, kız 21 aylık, ikizler de 7 aylık. Metrekareye 1 çocuk düşüyor bizim evde 😬 inşallah şöyle bi 5-10 sene sonra mağaramdan çıkacam 😉
Allah bağışlasın. Acılarını gostermesin. Eminim aşırı aşırı zorlaniyorsundur bir anda dorduz gibi buyuyecekler kurtulacaksin😁

Benim de çok yok kadın arkadaşım zaten ben arkadaşlığı beceremiyorum galiba ikna oldum.

Çünkü cinsellik ya da kaynana elti görümce dinlemek istemiyorum o yüzden pek arkadaşım yok 1 tane var eşiyle eşim arkadaş onlarla görüşüyoruz arada sırada o kadar.

Liseden 2 arkadaşım var farklı şehirlerdeyiz sürekli iletişim kuramıyoruz.

Bir de benim kafam götürmüyor sanırım ya
Önerileri bende okucam.

Cinsellik muhabbeti iyidir yahu, abaza muhabbeti olmadan hayat gecer mi😁😆😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X