Kabızlık

hatzone

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2007
123
1
Kızlar oğlum 4 buçuk aylık ve sadece geceleri emdiğiiçin ek gıdalara geçtik. Mulallebi, yoğurt ve meyva suyu veriyoorum. Ayrıca demir vitaminine başladık. Bebeğim kakasını yaparken çok zorlanıyo, bazen kakası çok sertleşiyo. Önerebileceğiniz bişey varmı? Bi yakınım kayısı suyu ver diy sizce? :1no2:

canım meyve suyuna özelliklede havuç içerene bir iki damla zeytinyağı koy hem vitamini ortaya çıkar havuç suyunun hemde bebişin kabız olmaz.. benim doktorum meyve suları ve ek gıdalar kabız yapıyorsa günde bir çay kaşığı kadar zeytinyağı verilebilir dedi...

offf offff bir haftadır neler çekiyoruz tam dört gün yapmadı fitil koyduk bende neler yapabilirim diye arastırıyorum

kesinlikle zeytinyağı.herzaman işe yarıyoyerimseniben

Benim bebegimde de ilk zamanlarda vardı doktor kesinlikle fitil tavsiye etmedi .
ya armut suyu ya kayısı ya da zeytinyağı dedi .
Kakasını yapamadı zaman önce zeytinyağı verip bekliyordum 3-4 saat icinde yapmassa bu sefer kayısı suyu veriyordum mutlaka yapıyordu

nurse harweys ve zinco damla çok işe yarıyor birde tarhana çorbası bizdede aynı sıkıntı var

arkadaşa katılıyorum kesinlikle saf zeytinyağı ben faydasını çok gördüm.

valla doktor bize osmolak diye bi şurup verdi.yapamadığı zaman onu veriyorum.ama çok da ilaca kaçmamak lazım.ben de zeytinyağı veriyorum.eskiden badem yağı veriyodum.doktor sakın verme yemek borusunu mu ne yakıyomuş.aklınızda olsun.badem yağı vermeyin

merhaba ekim anneleri bende aralık annesiyim..yaklaşık 3 gündür bende meyve püresi muhallebi ve yoğurtlara başladım..normalde günde 2 kere kaka yapan oğlum ek besinlere geçince kakasını yapamadı 1 gün boyunca ..ıkınıyor ve çok zorlanıyordu..1;5 çay kaşığı saf zeytinyağı içirdim ve karnını yaklaşık yarım saat boyunca saat yönünde masaj yaptım. hemen kakasını yaptı kuzum..zeytinyagına alıştırmayım diyorum kimisi bişiy olmaz ver diyor..az önce 3 tane kuru kayısıyı cezvede kaynattım (10 dk) 20 dakika dinlendirdim ve suyuyla meyveli püresini hazırlayıp verdim.. bakalım inşallah yapar.yapmazsa kalan kayısıları biraz daha haşlayıp rondoda püre halinde getirip yediricem.sanırım ek besinlere geçişte bebeklerde bu tür sorunlar oluyor..

evet yaaa ben de sadece elma püresi ve havuç suyu veriyorum 1 haftadır.dün den beri yapmadı kuzu minik bişey yapmış zorlanmış belli deneyelim bakalım.ama önce armut suyu verecem biraz önce arkadş söledi ekim anneleri topiğinde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…