kabızlık

hatice41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
201
2
41
kızlar benim bebğimin derdi bitmiyor ,şimdide kabız oldu,nasıl giderebilirim, zeytinyağı falan diyorlar ama bebğim daha 42 günlük verilirmi acaba?

canım benim poposuna zeytinyağınıpamuğa batırıp sür ayaklarını hafif kaldır yukarıya bide ben göğsüme sürmüştüm azcık hemen yaptıydı. çok az ama
gerçi ilk zamanlarda göğsüm çatlamasın diye sürüyodum ben zeytinyağını

Son düzenleme:
sadece anne sütü alıyorsa kabız değildir canım.sütün yarıyodur.4-5 gün yapmaması normal ıkınıyosa gazdandır.benim kız 3 aylık nerdeyse ama hala 4 günde bir yapıyo.yapınca da oldukça sıvı oluyo.kabız değil yani.

çok ikınıyo ama zorluyor birde duydunuzmu bilmem dr sab simlex verdi acaba o kabızlık yapabilirmi?

canım tvde izledim eğer bebek kabızsa karnına zeytinyağı ile saat yönünde yuvarlak daireler şeklinde masaj yapın diyor eğer ishalse tam aksi yönde masaj yapın dedi dene bakalım bebeğim programında vermişlerdi

kuru kayısıyı iiyice yıka ve kaynat bitanem.sonra onu blenderdan veya süzgecten gecir.sonra azıcık içine şeker at ve yine kaynat.soğuduktan sonra hergun 1 su bardağı iç.yani meyve suyu yap kendine.hem sende hem onda işe yarıycak.
suleninde dediği gibi benm kızımda 4 günde 1 yapıor ve katı deil gayet cıvık.belki senn bebişte bööledir??

canım söylediğini yaptım heem çok cıvık yemyeşik yaptı söküldümü acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…