Gerçekten yardımcı olun lütfen.çok kaygılıyım.

Yani burası türkiye öyle kadın başıma gidiyim ev tutuyum işe giriyim falan hayali güzel de mümkünatı yok gerçekleri konuşmak lazım.

Konuşalım gerçekleri o halde. Sizin mümkünatı yok dediğiniz şeyleri yapan kadınlar var mı? Var. Sizin konfor alanından çıkmaya niyetiniz yok diye ihtimali olan ve birçok kadının gerçekleştirdiği şeylerin mümkün olmadığını varsayamazsınız.

Çift terapisi filan yetmez eşinizin direkt psikiyatriste gidip ciddi bir tedavi alması lazım. Ama önce kendisinde sorun olduğunu kabul edip iyileşmeyi istemesi lazım. Sizin eşiniz istemiyor yani halinden memnun. Boşanın çocuk olmadan. Kimsenin psikoloğu değilsiniz. Kimsenin hasta ettiği insan da olmayın

Yani burası türkiye öyle kadın başıma gidiyim ev tutuyum işe giriyim falan hayali güzel de mümkünatı yok gerçekleri konuşmak lazım. Benim ailem de zihniyeti eski kafalı insanlar bide emreyi seviyolar ve sürekli kendi yaşadıklarıyla kıyas yaptıkları için eski kaynanalar daha eziyet yaparmış ya ona gmre benim eşim kayınvalide çok iyi oluyo ailemle konuşsam kesin ben suçlu çıkarım öyle diyim

Senelerdir çalışan ve yalnız yaşayan kardeşime söyleyeyim de bi tarafa yatırsın bari. Kendisi erkekmiş çünkü, haberimiz yok.
Kendi kısıtlı çevrenizi tüm ülkeye mal etmeseniz mi acaba?

Ayrıca siz bir işe girseniz, ben boşanıyorum deseniz ve aileniz de canınıza kastedecek bir aile değilse en fazla ne yapabilirler ki biraz çene yapmaktan başka?
Biraz surat asar, sonra kabullenmek zorunda kalırlar.
Ama benim çalışasım da mücadele edesim de yok diyorsanız siz bilirsiniz tabii.

Merhaba kızlar. Burda çok konu açtım sürekli ben şöyleyim eşim şöyle yok kayınvalidem şöyle yapıyo falan her neyse şimdi çok daha derin kaygılarım var . Yani gerçekten yardımcı olabilecek fikirlerimize ihtiyacım var.
Ben eşimin Pskolojisinin iyi olmadığını düşünüyorum . Aileside iyi değil. Ve bunu 2 tane doktor da söyledi hani pskoloğa gitmenin normal bişey olduğunu. Ben çok kaygılanıyorum üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela eşim dışardayken değişik hareketler yapıyo böyle ağız ve el harerketleri kaç kere uyardım hani evde şakalaşalım diye tamam diyo yine yapıyo böyle birden bire mesela sesini yüksel tiyo komik olduğunu zannediyo ama herkes tuhaf tuhaf bakıyo. Dışardayken sürekli ağzıma ökeleniyo değişik yani. Sürekli tırnak etlerini koparıyo bi ara o kadar kopardı ki parmağı kanamıştı. Hep konuşuyorum uyarıyorum anlamıyo. Çok takıntılı mesela eve misafirim gelcek evde diyo varlarken ben nasıl tuvaletimi yapacam diye kafaya takıp duruyo bana da hayatı zehir ediyo
13 yıl önce kemoterapi görmüş Doktor'un söylediğine göre onun etkileriymiş bu arada gastro doktoru bu eşim kabızlık için gitmişti. Kemoterapi den sonra 13 yıl boyunca hep kabız mış doktor da pskolog önerdi. Eşimde gitmiyo hastaneden kaçıyo napıcam ben ya ben bu adamdan çocuk da yapamam evliliğim ne olcak düzelir mi herşey
İyi geceler :KK66: Öncelikle ben biraz rahat düşünen biri olduğum için öyle de yazacağım. Eşini sürekli uyarmaktan vazgeç aksi taktirde eşin degilde eğitmeye çalıştığın çocuğun gibi görürsün. Bu hareketleri bekarken yokmuydu diye sormak istiyorum... Benimkide tırnağını yiyo etlerini kopariyo.. Bende bakıp oyy canımın içi bugün neyi stres yaptın diyorum, benimkide misafir varken sicamiyor inan bana :)) Bende diyorum al parfümü gir aşkım bolca sikarsin. Şimdi ben bazı seyleri sürekli olarak kurallarına göre ya da görmek istediğim gibi yaşamak istersem gerçekten olmuyor. Bırak yesin etlerini, onunla konuş bunları neden yapıyor diye hatta anlamaya çalış
Seni çok iyi anlıyorum baktım olmuyor artık bende yiyorum tırnak etlerimi :KK66:)) yazınızı geç görmüşüm inşaallah arayı bulmussunuzdur

İyi geceler :KK66: Öncelikle ben biraz rahat düşünen biri olduğum için öyle de yazacağım. Eşini sürekli uyarmaktan vazgeç aksi taktirde eşin degilde eğitmeye çalıştığın çocuğun gibi görürsün. Bu hareketleri bekarken yokmuydu diye sormak istiyorum... Benimkide tırnağını yiyo etlerini kopariyo.. Bende bakıp oyy canımın içi bugün neyi stres yaptın diyorum, benimkide misafir varken sicamiyor inan bana :)) Bende diyorum al parfümü gir aşkım bolca sikarsin. Şimdi ben bazı seyleri sürekli olarak kurallarına göre ya da görmek istediğim gibi yaşamak istersem gerçekten olmuyor. Bırak yesin etlerini, onunla konuş bunları neden yapıyor diye hatta anlamaya çalış
Seni çok iyi anlıyorum baktım olmuyor artık bende yiyorum tırnak etlerimi :KK66:)) yazınızı geç görmüşüm inşaallah arayı bulmussunuzdur
Haklısın öyle yapıyorum artık uyardıkça daha çok yapıyo zaten bıraktım. Eşimi seviyorum ondan bu kadar düzelmesini ıstiyorum . Bunların dışında kv faktörü var. Her evime geldiğinde kusur arıyo sürekli şurası kirli yok perden kırışık diye. Benimde reglim yaklaştı ya 2 gün önce tartıştım eşimle annen hep kusur arıyo falan diye o da annesini uyarmış anneside ben öyle bişey demedim yapmış bu arada eşimde anneside her zaman yaptıklarını inkar ederler. Biliyorum eşime annesini şikayet etmem yanlış ama istiyorum ki birileri bişey yapsın ben bunları alttan almak istemiyorum hiç ısınamamıştım kayınvalideye bu hareketlerinden hala da hiçç sevmiyorum. Siz ne yapıyosunuz

Durumunuza çok üzüldüm ama bir şekilde çözüm bulmanız lazım. Geçmişte ne için ilaç kullandığını söylemedi mi? Bağırsak sıkıntıları da genelde psikoloji temelli oluyor. Stres vs.

Biraz daha kurcalayıp ikna etmeye çalışın. Eğer işiniz yoksa çalışmıyorsanız çalışın, kendinizi sağlama alın. Rahatsızlığın neye evrileceğini de bilemezsiniz. Dünyanın binbir türlü hali var.
Ben çalışmayı çok istiyorum güzel de mesleğim var ama eşim çalıştırmıyo ailesinin lafına bakıyo ailemle de konuştum bu konuyu onlar da rahatına bak o zaman sen de ye iç yat yapıyolar. Önceden babam falan çok derdi çalış falan dedim bende kayınbabam gil izin vermiyolar şaşırırdı. Diyeceksiniz kayınbaba ne alaka eşim onun sözünü dinliyo karşı çıkıyo

Konuşalım gerçekleri o halde. Sizin mümkünatı yok dediğiniz şeyleri yapan kadınlar var mı? Var. Sizin konfor alanından çıkmaya niyetiniz yok diye ihtimali olan ve birçok kadının gerçekleştirdiği şeylerin mümkün olmadığını varsayamazsınız.
Düşüncem şu eşimin düzeleceğine inanıyorum. Kayınvalidem sorun geliyo bana sanki o olmasa herşey daha kolay gibi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. İmtihandayız sonuçta. Bazen insanlar geç anlıyo bazı şeyleri

Düşüncem şu eşimin düzeleceğine inanıyorum. Kayınvalidem sorun geliyo bana sanki o olmasa herşey daha kolay gibi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. İmtihandayız sonuçta. Bazen insanlar geç anlıyo bazı şeyleri
İyi o zaman, doktorlar hastalarını sizin imtihanınız da bu diye kapıdan çevirsin? Kocanızın psikolojik destek alması lazım, belki tedavi gereklidir bilemicem.

Evlenmeden önce de böyle miydi? Birisi daha sormuş ama cevabınızı göremedim.

İyi o zaman, doktorlar hastalarını sizin imtihanınız da bu diye kapıdan çevirsin? Kocanızın psikolojik destek alması lazım, belki tedavi gereklidir bilemicem.

Evlenmeden önce de böyle miydi? Birisi daha sormuş ama cevabınızı göremedim.
Evlenmeden önce rahat rahat görüşemedik buluşurduk konuşurduk ama sınırlı tabi böyle bişey farketmedim. Bazı kaba davranışları oluyodu sadece

Ben çalışmayı çok istiyorum güzel de mesleğim var ama eşim çalıştırmıyo ailesinin lafına bakıyo ailemle de konuştum bu konuyu onlar da rahatına bak o zaman sen de ye iç yat yapıyolar. Önceden babam falan çok derdi çalış falan dedim bende kayınbabam gil izin vermiyolar şaşırırdı. Diyeceksiniz kayınbaba ne alaka eşim onun sözünü dinliyo karşı çıkıyo
Kendinizden neden taviz veriyorsunuz? Evlenmeden önce de çalışmanı istemiyorum demiş miydi? Eğer öyleyse biraz da bile bile yürümüşsünüz.

Haklısın öyle yapıyorum artık uyardıkça daha çok yapıyo zaten bıraktım. Eşimi seviyorum ondan bu kadar düzelmesini ıstiyorum . Bunların dışında kv faktörü var. Her evime geldiğinde kusur arıyo sürekli şurası kirli yok perden kırışık diye. Benimde reglim yaklaştı ya 2 gün önce tartıştım eşimle annen hep kusur arıyo falan diye o da annesini uyarmış anneside ben öyle bişey demedim yapmış bu arada eşimde anneside her zaman yaptıklarını inkar ederler. Biliyorum eşime annesini şikayet etmem yanlış ama istiyorum ki birileri bişey yapsın ben bunları alttan almak istemiyorum hiç ısınamamıştım kayınvalideye bu hareketlerinden hala da hiçç sevmiyorum. Siz ne yapıyosunuz
Benim eşimde bir şey yapmaz aranıza girmem der. Herşey bende bitiyor ben uyardım annesini. Ben biraz dominantim uyarmam yeter. Çok çektirdiler yakınız birde birbirimize ama hakkından geldim şuan iyiyiz

Kendinizden neden taviz veriyorsunuz? Evlenmeden önce de çalışmanı istemiyorum demiş miydi? Eğer öyleyse biraz da bile bile yürümüşsünüz.
Evlenmeden önce ben işten çıktım çünkü çok yorulmuştum sonra sordular bende çalışmayı düşünmüyorum dedim ama ömür boyu demedim ki sonuçta mesleğim var benim

Benim eşimde bir şey yapmaz aranıza girmem der. Herşey bende bitiyor ben uyardım annesini. Ben biraz dominantim uyarmam yeter. Çok çektirdiler yakınız birde birbirimize ama hakkından geldim şuan iyiyiz
Ben de konuşmak istiyorum ama ankayacak insan değil sürekli yaptiğini inkar ediyo eşime de ben öyle bişey demedim demiş. Kayınvalide sert kırıcı konuşan bi tip konuşursam daha çok kırılırız diye düşünüyorum. Keşke kendisi akıl etse konuşmayı alsa beni karşısına ben böyle konuşarak anlaşmaktan yanayım ama yok arkamdan eltime dedikodumu yapar anca kötülesin dursun beni sürekli yaptığını inkar eden insana nasıl davranmalı acaba eşimde de aynı huy var

X