Yenidoğan kabızlık

Merhabalar ne yaptınız acaba merak ettim benim bebeğimde 15
15 günlük 3günden itibaren kabız çok zorlanıyor bazen uyuyamıyor neyden kaynaklanıyor bende anlamadım bende de kabızlık var benden mi geçiyor yoksa mamada veriyorum ondan mı bir çözüm bulduysanız paylaşır mısınız

Merhaba anneler bebeğim şuan 2 aylık doğduğundan beri mama ile besleniyor 10 günlükken kabızlık başladı bebelac kullanıyordum sma comford denedik sorun devam etti şuan Aptamil comformil kullanıyorum hala kabız bebeğim sert kaka yapıyor doktora da götürdüm çözüm olmadı daha önce bu durumu yaşayan var mı ne yapmam gerek bilmiyorum zeytin yağ bile içirdim durum aynı
Bebeğim 2,5 aylık doğdugundan beri kabız götürmediğim doktor kalmadı. Bana da doktorlar 7 güne kadar yapmayabilir dedi. En son çocuk taş gibi kanlı kaka yapınca çocuk gastroenteroloji bölümüne gönderdiler. O da bağırsak genişlemesi var diyip çocuk cerrahisine gönderdi. O da ilk kakasını doğumdan sonra 24 saat içinde yaptıysa korkulacak bir şey yok diyip likid vazelin şurubu verdi. Günde en az 1 kere kaka yapmalı dedi. Mamayıda değiştirmeye gerek yok dedi. 1 ay sonra kontrole götüreceğim. İlk 2 ay anne sütü ve mama verdim. Hipp combiotic gaz yaptı bebelac gold kullandım iyi geldi ama kabızlığı geçmedi. Şimdi Aptamil Prosyneo kullanmaya başladım. Henüz bir etkisini göremedim.

X