Gerçekten yardımcı olun lütfen.çok kaygılıyım.

Bugün kahvaltıdan sonra konuştuk. Daha önce gittim doktora ilaçta kullandım. Ben iyim bişeyim yok tamam bundan sonra dışarda dikkat edecem dedi. Bir süre uyarak deniyim bi düzeltecek mi yoksa ailemle konuşcam

Merhaba kızlar. Burda çok konu açtım sürekli ben şöyleyim eşim şöyle yok kayınvalidem şöyle yapıyo falan her neyse şimdi çok daha derin kaygılarım var . Yani gerçekten yardımcı olabilecek fikirlerimize ihtiyacım var.
Ben eşimin Pskolojisinin iyi olmadığını düşünüyorum . Aileside iyi değil. Ve bunu 2 tane doktor da söyledi hani pskoloğa gitmenin normal bişey olduğunu. Ben çok kaygılanıyorum üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela eşim dışardayken değişik hareketler yapıyo böyle ağız ve el harerketleri kaç kere uyardım hani evde şakalaşalım diye tamam diyo yine yapıyo böyle birden bire mesela sesini yüksel tiyo komik olduğunu zannediyo ama herkes tuhaf tuhaf bakıyo. Dışardayken sürekli ağzıma ökeleniyo değişik yani. Sürekli tırnak etlerini koparıyo bi ara o kadar kopardı ki parmağı kanamıştı. Hep konuşuyorum uyarıyorum anlamıyo. Çok takıntılı mesela eve misafirim gelcek evde diyo varlarken ben nasıl tuvaletimi yapacam diye kafaya takıp duruyo bana da hayatı zehir ediyo
13 yıl önce kemoterapi görmüş Doktor'un söylediğine göre onun etkileriymiş bu arada gastro doktoru bu eşim kabızlık için gitmişti. Kemoterapi den sonra 13 yıl boyunca hep kabız mış doktor da pskolog önerdi. Eşimde gitmiyo hastaneden kaçıyo napıcam ben ya ben bu adamdan çocuk da yapamam evliliğim ne olcak düzelir mi herşey

Düzelmez daha beter olur.
Çocuk yapma ve tedavi olmazsa boşan.

Bugün kahvaltıdan sonra konuştuk. Daha önce gittim doktora ilaçta kullandım. Ben iyim bişeyim yok tamam bundan sonra dışarda dikkat edecem dedi. Bir süre uyarak deniyim bi düzeltecek mi yoksa ailemle konuşcam

Hiçbir yardım almadan düzeleceğine inanıyor musunuz?

Bilmiyorum bazen normal geliyo bişeyi yokmuş gibi acaba gergin anlarda mı böyle oluyo ki

hekimin kontrolünden geçmeden "normal" dediğiniz anların onun normali olup olmadığını bilemezsiniz. bir an önce hekim kontrolüne girmeyecekse sizin kendinize acıyıp harekete geçmeniz lazım

Tedavi olmadan, "sadece dışarıda", baskılayacak bu halini. Ama elbet patlak verecek.
Tedaviye ikna etmeniz lazım.
Kaç yaslariniz?
Yaş farkımız var . Tedaviye yanaşmıyo. Ailesi dr çok sorunlu görümcem kocasından şiddet görüyo kocası alın götürün kızınızı boşancam diyo kızınızı doğrarım falan diyo ama sahip çıkmıyolar

Bilemiyorum ya bir hastalığı var ya da aileden böyle gıcık, huylu, tikli yetişti. İki türlü de bu yaştan sonra nasıl değişir ki?
Bilmiyorum ya bana kalsa arkama bakmadan gitmek isterim ama babam anlamaz bu durumu ne var bunlarda diyip daha bana kızar . Kolay kolay boşanabileceğimi zannetmiyorum

Yaş farkımız var . Tedaviye yanaşmıyo. Ailesi dr çok sorunlu görümcem kocasından şiddet görüyo kocası alın götürün kızınızı boşancam diyo kızınızı doğrarım falan diyo ama sahip çıkmıyolar

Eee ailesi de acaip, çocuk sahibi olursan çocuk da aynen bu insanlar gibi acaip veya babası gibi sorunlu olacak. Yazık değil mi çocuğa🙄

Bilmiyorum ya bana kalsa arkama bakmadan gitmek isterim ama babam anlamaz bu durumu ne var bunlarda diyip daha bana kızar . Kolay kolay boşanabileceğimi zannetmiyorum

Adamın ailesine anormal diyorsunuz ama sizinkiler de pek normal değil belli ki.
Kendi başınızın çaresine bakamaz mısınız? Mesleğiniz var mı, çalışıyor musunuz?

Yani bana pek aşkından ölüyor gibi gelmediniz. Adam tedaviye de yanaşmıyorsa bir ömür bunu mu çekeceksiniz?
Üstelik bu tarz hastalıklar olduğu gibi kalmaz genelde, tedavi edilmedikçe ilerler. Sorunu neyse bir an önce psikiyatra gidip bir adım atmalı.

Daha önce dr ne demiş hastalığı ile ilgili hangi ilaçları kullanmis bunlar önemli belki de tedaviyi bıraktığı için böyle oldu daha fazla arttı. Bunu öğrenirseniz ailenize karşı savunacağıniz bir durumda olur çalışıyor musnuz neden baba evine dönmek zorundasiniz;

• Beğen
Reactions: Gao
Adamın ailesine anormal diyorsunuz ama sizinkiler de pek normal değil belli ki.
Kendi başınızın çaresine bakamaz mısınız? Mesleğiniz var mı, çalışıyor musunuz?

Yani bana pek aşkından ölüyor gibi gelmediniz. Adam tedaviye de yanaşmıyorsa bir ömür bunu mu çekeceksiniz?
Üstelik bu tarz hastalıklar olduğu gibi kalmaz genelde, tedavi edilmedikçe ilerler. Sorunu neyse bir an önce psikiyatra gidip bir adım atmalı.
Yani burası türkiye öyle kadın başıma gidiyim ev tutuyum işe giriyim falan hayali güzel de mümkünatı yok gerçekleri konuşmak lazım. Benim ailem de zihniyeti eski kafalı insanlar bide emreyi seviyolar ve sürekli kendi yaşadıklarıyla kıyas yaptıkları için eski kaynanalar daha eziyet yaparmış ya ona gmre benim eşim kayınvalide çok iyi oluyo ailemle konuşsam kesin ben suçlu çıkarım öyle diyim

Durumunuza çok üzüldüm ama bir şekilde çözüm bulmanız lazım. Geçmişte ne için ilaç kullandığını söylemedi mi? Bağırsak sıkıntıları da genelde psikoloji temelli oluyor. Stres vs.

Biraz daha kurcalayıp ikna etmeye çalışın. Eğer işiniz yoksa çalışmıyorsanız çalışın, kendinizi sağlama alın. Rahatsızlığın neye evrileceğini de bilemezsiniz. Dünyanın binbir türlü hali var.

X