jinekolog korkusu

lal1980

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
109
1
44
herkese merhabalar 5 aydır korunmuyoruz ama 5 aydırda hamile kalamadım,doktora gitmeye karar veridim ama 5 aydır olmuyo diye değil rutin bi kontrol için daha önce açıkçası hiç gitmedim kontrole 2,5 yıllık evliyim..inannın korkuyorum deneyimi olanlar yazarsa sevinirim

Canım korkulacak bişey yok inanki bende çok korkmuştum ama korkulacak bişey yokmuş :)
Dr önce vajinal muayne yapıyo ultrasonla alttan bakıyo yani acıyan bişey değil sadece kendini kasma.
Sonra masaya alıyor.(çatal da diyorlar)orda da 5 dak muayne ediyor . daha sonra senden hormon tahlili falan ister muhtemelen.Sana tavsiyem giderken etek giymen daha rahat olursun :)

Canım korkulacak bişey yok inanki bende çok korkmuştum ama korkulacak bişey yokmuş :)
Dr önce vajinal muayne yapıyo ultrasonla alttan bakıyo yani acıyan bişey değil sadece kendini kasma.
Sonra masaya alıyor.(çatal da diyorlar)orda da 5 dak muayne ediyor . daha sonra senden hormon tahlili falan ister muhtemelen.Sana tavsiyem giderken etek giymen daha rahat olursun :)

canım çok sağol ; iste gitmeden insan bilmiyo ama gitmek gerekiyo yarım saatlik bişey bile değil ama 1 kere gittimmi zaten korku geçer ihşallah

bende çok korkuyordum ilk başta. ama korkulacak bişey olmadığını anladım. utandığım için bayan dr tercih etmiştim. yaklaşık 2,5 yıldır aynı dr gidiyorum ne utanmam kaldı nede korkum..
sadece masa biraz ürkütücü ilk gördüğünde(bana öyle gelmişti)...

o masa var ya o masa zaten psikolojikmen mahvediyo adamı. bende gittim. bir kontroldü sadece ama dr oraya yatırınca bütün gün ağladım, moralini bozmak istemem ama zor gerçekten belki canın acımayacak ama kafanı dağıtmaya bak ben kendimi çok kasmıştım

jinekologdan korkmanıza gerek yok..biraz tedirgin olmanız normal..oda muayene olduğunuz masadan kaynaklanıyor en azından benim tedirginliğim o...ama korkunun ecele faydası yok biliyorsunuz..hemde anne olmak istiyorsanız bir yerden başlamanız lazım çünkü bundan sonra sık sık gideceksiniz..2.5 yıldır korunan bir bünye (tabi bazıları)rahim tembelleşir ve hemen hamile kalamaz..kendinize biraz zaman verin ama kesinlikle bir uzmanla beraber hareket etmeniz gerekir..
sevgiler..

selam güzelim
jinekologdan korkmana gerek yok. evlendigimden bu yana, yani on yildir senede 1 kez mutlaka giderim.
hatta yine bu aylarda gitmem lazim.
tedirgin olman normal.
Ben simdiye kadar 3 doktor degistirdim. 3 senedir gittigim doktor erkek. ilk zamanlar cekiniyordum erkek doktorkardan, ama hakkinda cok iyi doktor oldugunu duydum ve onu sectim. Ve cok memnunum.

sakin korkma, cünkü hersey senin sagligin icin sonucta. Hadi en kisa zamanda bir gün ayarla ve doktor git.yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…