jack russell yardım lutfen

cnsuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2009
627
324
kızlar 9 aylık bı jack russell aldım ama ne yıycek nası yıycek bılmıorum hiç bilem varsa yardımcı olabılırmı aldıgım arkadas beyaz peynır kaşar gül bıle yıyo dedı iyi bısımı bu yardım edın lütfeeen :eek:

Gül mü....? Köpeğinizi bunlarla beslememelisiniz.

Köpek mamaları var yaşına uygun bir mama alıp beslemelisiniz..bunun için internetten araştırma da yapabilirsiniz..Kaliteli mamalar vardır bütçenize de uygunsa alıp bunlarla besleyin ( örn: royal canin, hills, proplan vs... sonraa Pedigree var)
kuru mama dışında ek olarak pilav, makarna, ton balıklı karışımlar, haşlanmış yumurta, tavuk suyuna ekmek doğrayıp da verebilirsiniz

Şu bilgileri de okuyun aklınızda bulunsun:

Köpeğinize tam ve dengeli bir köpek maması seçerseniz özel durumlar haricinde ilave vitamin mineral vb. eklemenize gerek yoktur. Doğru miktarda mama vermek için mama paketinin üzerinde belirtilen oranlara uyunuz.

-Köpeğinizi ne sıklıkta beslemelisiniz?

Bir yavru köpek dört aylık olana ve yemek ihtiyaçları azalmaya başlayana dek günde 3 kere beslenmelidir. Dört aydan sonra günde iki kere beslenebilir. Yavruları sık sık beslemek önemlidir çünkü büyüyen yavru köpeğin midesi günlük beslenme ihtiyacını karşılayacak mamayı bir öğünde yiyecek kadar büyük değildir. Yetişkin köpeğinize günde 2 kez ( sabah ve akşam ) mama vermeniz doğru olacaktır. Köpeğinizin su kabında daima taze ve temiz su bulunmalıdır.

-Köpeğinizi nerede beslemelisiniz?

Köpeğinizin mama ve sukabını çok gezilen ve gürültülü yerlerden uzağa kolay erişebileceği bir yere yerleştiriniz. Mama ve su kabının yerini gerçekten çok gerekli olmadıkça değiştirmeyiniz.

-Köpeğinize verilmemesi gereken yiyecekler

Köpeğinize kemik vermeyin. Bunlar boğazına takılabilir yada mide duvarını ve bağırsak bölgesini delebilir.

Köpeğinize yemek artıklarını vermeyin. Bunu yapmak yemek seçmesine neden olabileceği gibi yemek artıkları genelde aşırı kalorili olduğu için obeziteye zemin hazırlayabilir.

Köpeğinize kedi maması vermeyin. Bu mamalar köpeklerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmamıştır.

Köpeğinize abur cubur vermeyin. Bazı yiyecekler örneğin çikolata az miktarda verilse bile köpeğinizi zehirleyebilir.

alıntı

Son düzenleme:
kızlar 9 aylık bı jack russell aldım ama ne yıycek nası yıycek bılmıorum hiç bilem varsa yardımcı olabılırmı aldıgım arkadas beyaz peynır kaşar gül bıle yıyo dedı iyi bısımı bu yardım edın lütfeeen :eek:

Köpeği almışsınız fakat belli oluyor ki köpek beslemek ve yetiştirmek konusunda çok tecrübesiz ve ilgisizsiniz, internette kısacık bir zaman ayırıp araştırma yapsanız bile çok güzel bilgilere ulaşabilirdiniz...
Beyaz ve kaşar peynir yiyor olabilir ama bunlar beslenmek için kesinlikle yeterli değiller siz peynir ile doyabilirmisiniz...
İlk yapmanız gereken köpeğinizin sağlıklı olup olmadığını anlamak amacıyla bir veterinere götürmelisiniz, veteriner size beslenme konusunda yardımcı olacaktır biz buradan ne söylesek sağlıksız olacaktır çünkü her cinsin bakımı ve beslenmesi farklıdır...

ewt zaten bakamadım arkadasım bakıo uzaktan sevmem tamam güzel ama cok buyuk sorumluluk istıo ve ben bunu yapamadım ne ona ne kendıme daha fazla ezıyet etmeden geri verdım kıyamadım kı cok duygusel bakıodu yoksa internetten bende arastırdım yemedı mama ole alıştırılmıs benle alakası yok 1 2 degıl 9 aylık sonuçta ve mama kesınlıkle yemıo belkı aç bıraksam yıycektı ama süt içirdim 2 gün bakabıldım zaten boshayallersmile

ewt gercekten yazık ben dayanamadım o iyi dayanıo vallhi mafoldumben

X