İzmirliysen mutlaka oku:)

Bostanlı'nın bataklık halini bilirim.Orda meşhur bir köfteci vardı,öyle lokanta falan filan değil seyyar araba etrafına üç,beş tabure koyardı.Ne büyük keyifti orda,kurbağa seslerinin vıraklaması eşliğinde yenen köfte,piyaz.Köfteciye giderken nereye diye soran olsa sanki Hilton'a gidiyorum der edasıyla .......köftecisine denirdi.Hey gidinin İzmir'i heyy:teytey:

Evet canım bende 84ten beri burdayım..Bizim evin karşısı komple bataklıktı kurbağa sesinden uyuyamazdık..Meşhur köftecide remzi :))Hala duruyor...yerimseniben

ne güzel yazmışsın canım ya eline sağlık dediğin gibi otlarımız dünyaya bedeldir.turpotunu haşlayıp üstüne en hasından zeytinyağını döküp limonuda sıktınmı onu yemeye doyamazsın demii offf offf..Bende karşıyaka bostanlıda büyüdüm..Kutsal topraklarıma gömsünler benide

Çok kötüsünüz yaaaaa,turpotunu ne çok severim, ama ne kadar uzun zamandır yiyemiyorum.Buralarda bilen yok hiç.:çok üzgünüm:Otsuzluktan öldük valla....delikafadulden

ben izmirli değilim ama egeliyim :)
yani sonuçta izmirliyim :)
izmirde yaşıyorum.....

Yazıyı okurken bile içim kıpır kıpır oldu valla . nasıl denir 7 göbek ızmirliyim :) çok severim memleketimi kokusunu , havasını , insanını . Herşeyi başkadır ızmirimin . Teşekkür ederim topragım cok güzel bi paylaşımdı .

X