İzmirliysen mutlaka oku:)

arkadaşım harika bir paylaşım dün akşam ben koyacaktım bu yazıyı ama sayfalara bakarken gördümki sen benden önce davranmışsınyerimseniben
banada mail olarak gelmiş bu yazı yanında başka bişeylerde vardı bende senn gibi bu şekilde buraya koyacaktımkaydirigubbakcemile3
süper valla:lepi:
ayrıca zeytinyağ konusunada kesinlikle katılıyorum

yaaaaa ağlayacağım ama şimdi ahhh memleketim ahhhh bir ben gurbette yaşıyorum herkes orada

gevrek domat çiğdem. bu konuda eşimle tatlı bir tartışma yaşarız. kendisi istanbulludur. gevreği hala öğretemedim. izmirin klasik gevreğini çok severim. bu nedenle pazar kahvaltılarında sıkı sıkı tembih ederim. gevrek al diye. çünkü simitlerde var biliyorsunuz. tarif ettiğim gevrek fırınlarına gidince simit diyormuş abi gevrek bu diyormuş fırıncı. inatçı benimki demez gevrek diye. :roflol:
nişanlıyız izmire gelip gidiyor. yemiş al dedim gitmiş kuruyemiş almış. :roflol: bardacık dedim onuda anlmadı. sonra gösterdim bu incir dedi değil dedim. şimdi alıştı artık.
geliyom gidiyom derim bende bana köylü der izmirliyim derim :dilcikar:
burada eşim baya bir bocaladı. sonra alıştı ama hala istanbullu beyefendi.
amaaaaaan olmasın zaten anlayamaz işte izmiri.
bizde de herşey zeytinyağı ile pişer.
bana daha önce slayt olarak geldi ama okumadan geçemedim.
kibar izmirim.
biriyle çarpıştın mı karşılıklı pardon dersin.
otobüse binince kentkartın boşsa hemen uzatırlar üstelik para da almazlar.:sm_cool:

:roflol:
gevrek domat çiğdem. bu konuda eşimle tatlı bir tartışma yaşarız. kendisi istanbulludur. gevreği hala öğretemedim. izmirin klasik gevreğini çok severim. bu nedenle pazar kahvaltılarında sıkı sıkı tembih ederim. gevrek al diye. çünkü simitlerde var biliyorsunuz. tarif ettiğim gevrek fırınlarına gidince simit diyormuş abi gevrek bu diyormuş fırıncı. inatçı benimki demez gevrek diye. :roflol:
nişanlıyız izmire gelip gidiyor. yemiş al dedim gitmiş kuruyemiş almış. :roflol: bardacık dedim onuda anlmadı. sonra gösterdim bu incir dedi değil dedim. şimdi alıştı artık.
geliyom gidiyom derim bende bana köylü der izmirliyim derim :dilcikar:
burada eşim baya bir bocaladı. sonra alıştı ama hala istanbullu beyefendi.
amaaaaaan olmasın zaten anlayamaz işte izmiri.
bizde de herşey zeytinyağı ile pişer.
bana daha önce slayt olarak geldi ama okumadan geçemedim.
kibar izmirim.
biriyle çarpıştın mı karşılıklı pardon dersin.
otobüse binince kentkartın boşsa hemen uzatırlar üstelik para da almazlar.:sm_cool:
:roflol::roflol:ay evet yaaa bardacık nerden bilcekler:dilcikar:İzmire hastır onlarkaydirigubbakcemile3

aaa evet birde boyozumuz var yanındada haşlanmış yumurta ve sıcacık çaycokacimcoook

Bahsi geçen yazı 15.3.2009 tarihli Hürriyet gazetesi'nde YılmazÖZDıL'in köşe yazısıdır arkadaşlar

Bahsi geçen yazı 15.3.2009 tarihli Hürriyet gazetesi'nde YılmazÖZDıL'in köşe yazısıdır arkadaşlar

Sağol bilgi verdiğin için ''Niyet diyetten önemlidir'' Osman Müftüoğlunun sözüydü sanırım oda Hürriyet kelebekteydi 11 mart 2009 dayerimsenibenSevgiler...

Son düzenleme:
ben izmirli değilim ama dayımın hanımı izmirlidir.bayılırım yemeklerine pişen tüm yemekler fırınlanırç
üstelik izmirin kızlarıda güzel olur haa.gelinimizde güzeldir öpüyom onuŞeniz

Sokakları çer çöp olsa da ,yollar köstebek yuvasına dönsede ,körfez kokmaya devam etsede ,gelişmekte iki ileri bir geri olsada İzmir'in ruhu,soluduğun havası dünyaya bedel.:lepi:Karşıyaka Reşadiye'de doğdum,Narlıdere'de yaşıyorum,Karaburun'da balık yakalayıp,tarladan turpotu.radika,çimbita,arapsaçı,körmen ve daha adını sayamıyacağım otları toplayıp akşamları günbatımını balık,rakı,rokayla karşılıyorum.Yeryüzünde varmı bundan daha keyifli bir ortam:içelim:
Canım İzmir'im iyi ki burda doğdum,burda büyüdüm,burda öleceğim

günaydin güzel hemşerilerimmmm

izmir kokusu gönderin azıcık bana yaaa

Sokakları çer çöp olsa da ,yollar köstebek yuvasına dönsede ,körfez kokmaya devam etsede ,gelişmekte iki ileri bir geri olsada İzmir'in ruhu,soluduğun havası dünyaya bedel.:lepi:Karşıyaka Reşadiye'de doğdum,Narlıdere'de yaşıyorum,Karaburun'da balık yakalayıp,tarladan turpotu.radika,çimbita,arapsaçı,körmen ve daha adını sayamıyacağım otları toplayıp akşamları günbatımını balık,rakı,rokayla karşılıyorum.Yeryüzünde varmı bundan daha keyifli bir ortam:içelim:
Canım İzmir'im iyi ki burda doğdum,burda büyüdüm,burda öleceğim

ne güzel yazmışsın canım ya eline sağlık dediğin gibi otlarımız dünyaya bedeldir.turpotunu haşlayıp üstüne en hasından zeytinyağını döküp limonuda sıktınmı onu yemeye doyamazsın demii offf offf..Bende karşıyaka bostanlıda büyüdüm..Kutsal topraklarıma gömsünler benide

.Bende karşıyaka bostanlıda büyüdüm..Kutsal topraklarıma gömsünler benide

Bostanlı'nın bataklık halini bilirim.Orda meşhur bir köfteci vardı,öyle lokanta falan filan değil seyyar araba etrafına üç,beş tabure koyardı.Ne büyük keyifti orda,kurbağa seslerinin vıraklaması eşliğinde yenen köfte,piyaz.Köfteciye giderken nereye diye soran olsa sanki Hilton'a gidiyorum der edasıyla .......köftecisine denirdi.Hey gidinin İzmir'i heyy:teytey:

X