İlköğretim Yorum ve Soruları İzmir'deki en iyi özel okullar,kolejler

Merhabalar acaba bu kolejin yeri ve ücreti ne kadar ayrıca öğretiminden memnun musunuz çocuğunuz kaçıncı sınıf acaba teşekkürler

merhaba :) K. kolejinin yeri Güzelbahçe'de. Eski Piri Reis'in yerinde. Ücreti 2013 yılında 13.560+servis+yemek'ti. Biz hiç memnun kalmadık. Okulla ilgili çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ve okul değişikliği yaptık. İyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Özel okullar artık çok ticarileşti ve çoğu çocuklarımızı düşünmüyor. Size vaat edilen eğitimin ne kadarının gerçekleştirildiğini, öğretmen kadrosunu iyice araştırın. Reklamlara kanmayın. Basit bir örnek vereyim size sınıflar 18 kişi olacak dediler 23 kişi aldılar minicik sınıflara.( bu bizim yaşadığımız en basit sıkıntı ). Şimdi başka bir özel okula gidiyor oğlum. Çok mutlu ve başarılı. Eskiden okula gitmek istemiyordu. Şimdi hafta sonu tatili bile uzun geliyor ona. Sevgiler...

Merhaba canım. Oğlunu hangi okula yazdırdın canım? ? Ben de seneye kızımı yazdırıcam İlkokula. Çok tedirginim devlet mi özel mi, hangi okul öğretmen diyeo_O:KK57:

merhaba :) K. kolejinin yeri Güzelbahçe'de. Eski Piri Reis'in yerinde. Ücreti 2013 yılında 13.560+servis+yemek'ti. Biz hiç memnun kalmadık. Okulla ilgili çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ve okul değişikliği yaptık. İyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Özel okullar artık çok ticarileşti ve çoğu çocuklarımızı düşünmüyor. Size vaat edilen eğitimin ne kadarının gerçekleştirildiğini, öğretmen kadrosunu iyice araştırın. Reklamlara kanmayın. Basit bir örnek vereyim size sınıflar 18 kişi olacak dediler 23 kişi aldılar minicik sınıflara.( bu bizim yaşadığımız en basit sıkıntı ). Şimdi başka bir özel okula gidiyor oğlum. Çok mutlu ve başarılı. Eskiden okula gitmek istemiyordu. Şimdi hafta sonu tatili bile uzun geliyor ona. Sevgiler...
Msjım sana canım..

CanıUOTE="lakin, post: 30517662, member: 478775"]Bende bir eğitimci olarak oğlumu seneye acaba özel okulamı versem dedim,sonra okulların sitelerine girdim öğretmen profillerine baktım o öğretmenlerin hepsi emin olun devlet okulunda olsalar yaşlıysa eğer fosil olmuş hala çalışıyor derler,genç olsa yeni mezun tecrübesiz derler.hiç bir fark yok üstüne verdiğim para dışında.ben devlet okulundayım izmirin en iyi devlet okuluna gideyim dedim şu hakimiyeti milliyeye (mısakı milli orta kısım olmuş tüm kadro alt okula geçmiş) nedir,gezeyim ortamı dedim bir.girdim zil çalalı 15 dk olmuş 1 sınıflar ayakta geziniyor,koridordaki sınıfların tümünde öğretmen yok,ama her sınıfın kapısında cumartesi türkçe matematik etüt saatleri asılıydı.bahçede 3-5 çocuk pet şişeyle top oyunuyor,dersiniz ne çocuklar dedim,bedenmiş :) öğretmen gene yok ortalıkta.sonra kendime kızdım dünyanın yolunu yürü ara bul,sen zaten 10 senedir bu işi yapıyorsun gitsene evine dinlen dedim.bu okullarda veli çalıştırılır dedi geçen bir öğretmen arkadaş '' biz hergün eve 2 fotokopi ödev veririz onlar 5 sayfa verirler,veliyede bunları yaptır'' derler.yani demek istediğm 1-4 arası devlet okulunda iyi bir öğretmen bulmaktır.yaşı geçkin yani hizmet süresi yüksek öğretmenın puanıda yüksek olur,o öğretmende kalkıp kadifekalde çalışmaz merkezi lüks semtlerdeki okullarda çalışır,o yüzden yaş ortalaması hep yüksektir merkezi yerdeki devlet okullarının.okula başlatırsam bildiğim iyi bir öğretmene vereceğim.derse zamanında giren,öğrencisine psikolojik taciz uygulamayan insancıl çalışkan objektif herşeyden önce benim sınıfım istediğimi yaparım demeyen KONUŞABİLECEĞİM bir öğretmen seçeceğim.Özel okul tecrübelerimi duyumlardan kaynaklanan aktarıyım.sadece yabancı dil bilen ders çalışmayaı sevmeyen ders yaptırılamayan öğrenciler gözlemledim.birde devlet okulunda okuyup dersanelerden takip edilen ve 8 sınıfın başında hoop burslu olarak alınıp derece çıkartacak öğrenciyle reklam yapan özel okullar var,kendi okulumdan bir öğrenciyi istanbuldaki bir doğa koleji aynen bu şekil burslu yapmıştır.ben dışardan kaynak kitaplarla ek derslerle gerekirse eğer takviye yapmayı düşünüyorum.hepimizn çocukları inşallah öğrenmeyi seven,başarıdan mutluluk duyan öğrenciler olsunlarki başarılı olsunlar.birde disiplinli bir şekilde masa başında ders çalışmayı,planlı olmayı öğrenmeliler yoksada öğretmeliyiz,onalara bırakırsak oooo :)[/QUOTE]
Canım merhaba.umarım msjımı görürsün.yazdıkların ilgimi çekti.

canım . Oğlunu 21377574 .!.:
Biz uzun araştırmalarımız sonucunda evimize yakınlığı ve oturmuş bir eğitim yapısı itibariyle Özel Türk Kolejine karar verdik ve oğlumuz 1. sınıfa başladı..Şimdilik gayet memnunuz,İtk 'yı seçmemizin bir başka nedeni ise yoğun ingilizce vermeleri (haftada 10 saat ) ve 1.sınıftan itibaren 2. dil verilmesiydi.Biz ispanyolcayı seçtik.Soruları olan arkadadaşlara yardımcı olabilirim..sevgiler...:KK3:
Merhaba canım.oğlunun okulundan memnun kaldınız mı???

Bu kolejin adı ne canım? Nasıl gidiyor, devam edecek misiniz?

Arkadaşlar Biz geçen sene Kent Koleji'ne kaydolduk. yüzme buz pateni yok yok. Herşeyinden çok memnunuz. Öğretmenler deseniz zaten çok iyi. İlk sene olduğu için sene başında bazı aksaklıklar oldu ama hepsi akabinde çözüldü. Biz çok memnunuz, çocuğum da çok mutlu. Rahatlıkla tavsiye edebilirim.
Merhaba hala Kent Kolejindemisiniz acaba nasıl memnunmusunuz biraz bahsedebilirmisiniz

Merhaba, çocuğu Bornova kolejinde okuyan varmı? Memnuniyetinizle ilgili bilgi veren olursa sevinirim.

Merhaba hala Kent Kolejindemisiniz acaba nasıl memnunmusunuz biraz bahsedebilirmisiniz
Evet hala Kentteyiz. iki çocuğumda orda.ortaokula geçecek bu sene bir çocuğum diğeri de anaokulunu bitiriyor. İlkokula başlayacak.öğretmenlerimizden memnunuz. yabancı dil, Yüzme, buz pateni hepsini alıyorlar ders olarak. bizimki ortaokulda ispanyolca sınıfına da başlıcam diyo bakalım.eğitim koçluğu var. onun çokj faydasını gördük özellikle büyükte.Kurulduğu yıl kaydolduk, Tolga Bey var genel müdür. onunla görüşmüştüm ilk yıl.ne söz verdilerse gerçek oldu ve anlatılan herşey de uygulanıyor.hatta şimdi nisanda erken kayıt dönemi indirimleri fln var da anaokulu dolu mesela bizim sınıf.diğer sınıfları bilmiyorm.bikaç kişilik yer varmış bazı sınıflarda. oyüzden gaziemir e de açıyolarmış bi kampüs.ilk sene mayıs sonuna doğru kaydolmuştuk bazı indirimleri kaçırdık. düşünüyosanız bilgi almak için Çağrı hanım var halkla ilişkiler. Okulu arayıp onunla görüşün çok güzel ilgilenir yönlendirir.gerçi hepsi ilgilenir de ben çağrı hanımla görüşüyorum hep.soracağınız olursa ben yine yardımcı olurum

Evet hala Kentteyiz. iki çocuğumda orda.ortaokula geçecek bu sene bir çocuğum diğeri de anaokulunu bitiriyor. İlkokula başlayacak.öğretmenlerimizden memnunuz. yabancı dil, Yüzme, buz pateni hepsini alıyorlar ders olarak. bizimki ortaokulda ispanyolca sınıfına da başlıcam diyo bakalım.eğitim koçluğu var. onun çokj faydasını gördük özellikle büyükte.Kurulduğu yıl kaydolduk, Tolga Bey var genel müdür. onunla görüşmüştüm ilk yıl.ne söz verdilerse gerçek oldu ve anlatılan herşey de uygulanıyor.hatta şimdi nisanda erken kayıt dönemi indirimleri fln var da anaokulu dolu mesela bizim sınıf.diğer sınıfları bilmiyorm.bikaç kişilik yer varmış bazı sınıflarda. oyüzden gaziemir e de açıyolarmış bi kampüs.ilk sene mayıs sonuna doğru kaydolmuştuk bazı indirimleri kaçırdık. düşünüyosanız bilgi almak için Çağrı hanım var halkla ilişkiler. Okulu arayıp onunla görüşün çok güzel ilgilenir yönlendirir.gerçi hepsi ilgilenir de ben çağrı hanımla görüşüyorum hep.soracağınız olursa ben yine yardımcı olurum

Fiyatlar hakkında bilgi verebilir misiniz?İlkokul rakamı beni ilgilendiriyor?

Bugun oglumu Kent Kolejinin 1. sınıfına kaydını yaptırıyoruz, gunısıgı cocukevinden mezun olduktan sonra kent kolejinde devam edecek. Okulda sunulan imkanlar ve anlatılan egitim kalitesi etkileyiciydi. Umarım beklentilerimizi karsılar. Onemli olan cocuklarımızın ''mutlu'' olması.Sevgiler..

Beklentilerini ne ölçüde karşıladığını yazabilir misiniz?

Merhaba,
Oğlum gelecek sene 1. sınıfa başlayacak. Biz de okul arayışına girdik. Bornova taraflarında oturuyoruz. Birkaç özel okul dolaştık. Fiyatı çok yüksek olmayan, öğrenciye yarış atı muamelesi yapmayan iyi bir özel okul tavsiyesi olan var mı? Birde yönder koleji hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? (Hatta çocuğu bu koleje devam eden birileri olsa ne iyi olur.)

Merhaba,
Oğlum gelecek sene 1. sınıfa başlayacak. Biz de okul arayışına girdik. Bornova taraflarında oturuyoruz. Birkaç özel okul dolaştık. Fiyatı çok yüksek olmayan, öğrenciye yarış atı muamelesi yapmayan iyi bir özel okul tavsiyesi olan var mı? Birde yönder koleji hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? (Hatta çocuğu bu koleje devam eden birileri olsa ne iyi olur.)

Ben de seneye kızımı 1 e vereceğim. Belki raporla 1 yıl erteleriz ama bu mümkün olmayabilir de !!! özelde ege koleji ile itk öneriliyor ama sanırım fiyat yüksek. Aslında önemli olan öğretmen. Devlette iyi öğretmen bulmak lazım. Çocuğu at yarışına hazırlar gibi kasmayacak. Ödevle boğmayacak ve (malesef diyorum )doğum yapma olasılığı ve ya tayin isteme durumu olmayacak bir öğretmen. özel okul ;sınıf mevcudunun az olması,güvenlik, dil eğitimi ve imkan sunumu ,belkide özel ilgi açısından tercih edilebilir . Eğitimde yüksek kalite beklemiyorum açıkçası. Öğretmenlere az ücret ödendiğinden ve çoooook çalıştıklarından mutsuz oluyorlar. Mutsuz öğretmen işine bağlanmaz ,ücret karşılığı olarak görür ve fırsatını bulduğunda kaçar.. kaldı ki özel okul tercihinde okula bizim ödeyeceğimiz ücret de hallice olacak..
Fakaaaaaaat yine de izmirde bornovada iyi okul, iyi öğretmen bulursanız paylaşın. Özel okulların ön kayıtları başladı sanırım..

Bizde 2015-2016 senesinde güzelbahçeye yeni açılacak bahçeşehir kolejine gittik.Bina henüz inşaat halinde.Mesefe olarak bize biraz uzak geldi.Yolda giderken ufaklık buralar nereler çok uzak felan diye konuşunca iyice soğudum okuldan.

Merhaba herkese, 6.sınıfta okuyan kızımın okulunu değiştirmek istiyoruz. Şuan Fatih Kolejine gidiyor, PDR konusunda bizi hayal kırıklığına uğrattılar.

Ayrıca Teog ile ilgili her hangi bir çalışmalarını göremedik. Çamlaraltı veya Tevfik Fikret düşünüyoruz. Yeni açılan İTÜ Geliştirme Vakfı için de güzel şeyler duyduk ama henüz eğitimci kadrolarını oluşturamamaları endişelendiriyor bizi.

Sizlerin bu konudaki düşüncelerini merak ediyoruz.

Bizde 2015-2016 senesinde güzelbahçeye yeni açılacak bahçeşehir kolejine gittik.Bina henüz inşaat halinde.Mesefe olarak bize biraz uzak geldi.Yolda giderken ufaklık buralar nereler çok uzak felan diye konuşunca iyice soğudum okuldan.

Ben de seneye kızımı 1 e vereceğim. Belki raporla 1 yıl erteleriz ama bu mümkün olmayabilir de !!! özelde ege koleji ile itk öneriliyor ama sanırım fiyat yüksek. Aslında önemli olan öğretmen. Devlette iyi öğretmen bulmak lazım. Çocuğu at yarışına hazırlar gibi kasmayacak. Ödevle boğmayacak ve (malesef diyorum )doğum yapma olasılığı ve ya tayin isteme durumu olmayacak bir öğretmen. özel okul ;sınıf mevcudunun az olması,güvenlik, dil eğitimi ve imkan sunumu ,belkide özel ilgi açısından tercih edilebilir . Eğitimde yüksek kalite beklemiyorum açıkçası. Öğretmenlere az ücret ödendiğinden ve çoooook çalıştıklarından mutsuz oluyorlar. Mutsuz öğretmen işine bağlanmaz ,ücret karşılığı olarak görür ve fırsatını bulduğunda kaçar.. kaldı ki özel okul tercihinde okula bizim ödeyeceğimiz ücret de hallice olacak..
Fakaaaaaaat yine de izmirde bornovada iyi okul, iyi öğretmen bulursanız paylaşın. Özel okulların ön kayıtları başladı sanırım..

Benim çocuklarımın okuduğu Güzelbahçe deki Kent Koleji bizce iyi bir okul. bu sene Gaziemir'de de açılıyor. o taraflarda oturan arkadaşlarıma oraya bi bakın diyorum ben.benim ufak güzelbahçede 1e başlıyor. büyüğü 4 ü bitiriyor orda. sınıf öğretmenimizden eğitimden okuldan çok memnunuz. fiyatları da uygun. bir de herkesin yüzü gülüyor.bilmiyorum biz ailemiz gibi görüyoruz insanlar mutlu.çocuklarım da mutlu seviyorum ben okulu :)

X