izmir' de kızlık zarı dikimi yaptıranlar

Zar, bekaret, namus...vs vs

Hepsi bir yere kadar, insanın önce kendine saygısı olacak, kendi bedenine. Hatalar da insanlar için, pişmanlıklar da.

Bu ülkede bayanlar "kızlık zarı" derdine düşüyorsa bunun sebebi biraz da bakir olmadığı halde bakire kız diye atıp tutan erkek vatandaşlarımızda, boşuna birbirimizi suçlamayalım. Adamlar karının kızın bini bir para nidalarıyla tur atıyorlar, kimisi birlikte olduğu kızdan evlenme lafı geçince "sen hafif kızsın, kolay kızsın bana çocuklarıma analık yapacak iyi bakire lazım" deyip ayrılıyorlar. Bu cinsleri doğuran, terbiyelerini veren, adam diye ortaya çıkaran anneleri çıkıp bu konuyu tartışmalı asıl. Namusun tek taraflı olup olmadığını onlara sormalıyız.

Geçen bir başka siteden tesadüfen denk geldim, kızın biri içinde olduğu durumla ilgili fikir soruyor. Nişanlısı ondan bekaret raporu istiyor(kız bakire bu arada) ama adamda bekaret namına bir şey yok.Bunu destekleyen erkekler var, böyle zavallı bir zihniyeti destekleyen erkekler. "Namus" dediğine çoktan elveda demiş bir adam karşınıza dikilmiş sizden bekaret raporu istiyor, cesaretinin kaynağı ise toplum, bizim toplumumuz. Mesele bekaret iken bakir olmayan adam değil, bakire olan kız üzülüyor bu duruma, "nişanlım böyle biri mşydi, nasıl anlayamadım, raporu alsam da hayatımıza güle oynaya devam mı etsek yoksa ayrılsam mı?"diye soruyor. İşte böyle örnekler varken ben buradaki bazı bayanlar kadar sert bakamam meseleye. Sonuçların hep sebepleri var çünkü.

Herkesin günahı, sevabı, ayıbı, iyisi kötüsü kendine. Kafayı yastığa koyduğumuzda kendi vicdanımızla başbaşa kalıyoruz. Birbirimizin seçimlerini eleştirmenin anlamı yok. Allah hiçbirimizi utandırmasın.

Madem hayatınızda herşey süper ozaman bu konularda işiniz ne çok merak ediyorum...
Evinize eşya bakın,çocuğunuz varsa onunla ilgilenin,eşinize yemek yapın.Evinizi silin süpürün,akrabalarınızı ziyaret edin.
Sizi bu kadar sinir eden ve bu kadar küçük gördüğünüz insanların içinde işiniz ne.Neden zaman harcıyorsunuz hiç anlamış değilim.
Konu içeriği belli,buraya giripte o mükkemel hayatınızdan neden zaman çalıyorsunuz.
Bence mükemmel değilsiniz,her yazdığınız yorum arasına kendinizi övmek için geçtiğiniz reklamlardan belli.Sizler sadece o reklam ettiğiniz hayatın ucundan bile geçememiş durumdasınız bu çırpınışlar ve saldırışlar onun eseri...
İnsan olan takdiri başkasından görür,kendini reklam etmez.Ama doğru piyasada reklamı olmayıpta yok satan ürün var mı?
Ne kadar reklam o kadar rağbet...

Son düzenleme:
siz kimi kandiriyorsunuz?esinizimi? evet bu dunyada kadirabilirsiniz ama en onemlisi sizi ALLAH goruyo ona hesap vereceksiniz bize degil!
erkek kiz ne fark eder?yapan yapmis ALLAHi kandiramazsiniz bu kadar!!!keske namuslu tertemiz kizlar olsaydinizda bu konular acilmasaydi...biz bakireydik evlendigimizde ôldukmu?hyr bundan guzel ve anlamli birsey yoktur!

Namusu ve ahlakı nasıl bekarete yada kızlık zarına bağlayabiliyorsunuz pes doğrusu.Doğuştan kızlık zarı olmayanlar namussuz mu?Kadın evlenip ayrılabiliyor ve başkasıyla evleniyor namussuz mu?Kimi kadınlar rahatsızlıklarından dolayı doktor kontrolünde zarları alınabiliyor onlar namussuz mu?
Namus beyindedir.Oturup bir düşünün.

aysel55 ne kadar duygulandım anlatamam :))) biraz sonra intihar edicem :)))

onlar ayri mesele ,ama evlenmeden iliskiye girenlere diyorum,siz dalga gecin valla zorunuza gidiyo...evlenmeden o boku yemeseniz olmaz sanki?gulun veya aglayin guzeller kimin ne olacagi belli )

onlar ayri mesele ,ama evlenmeden iliskiye girenlere diyorum,siz dalga gecin valla zorunuza gidiyo...evlenmeden o boku yemeseniz olmaz sanki?gulun veya aglayin guzeller kimin ne olacagi belli )

onlar ayri mesele ona bisey demiyorum,ama evlenmeden iliskiye girenlere diyorum,siz dalga gecin valla zorunuza gidiyo...evlenmeden o boku yemeseniz olmaz sanki?gulun veya aglayin guzeller kimin ne olacagi belli )

Siz süpersiniz ya bu bölümlerde aradığınız ne bana bu sorunun cevabını verebilir misin?Çok samimi olarak soruyorum bu kadar karşı olduğun ve aşağı gördüğün bir konudaki merakın nedir?Seni bu ortamın içine iten ve sadece insanların zaaflarına saldırarak aslında kendini küçük düşürme sebebin nedir?

meraktan girdim,ah ah gavurlardan beter oldunuz bu tur davranislarla cocuklariniza nasil ornek olacaksiniz?siz heryerinizi diktirmeye devam edin guzeller..yolunuz acik olsunnn enayilerinizede selamlar byebye

meraktan girdim,ah ah gavurlardan beter oldunuz bu tur davranislarla cocuklariniza nasil ornek olacaksiniz?siz heryerinizi diktirmeye devam edin guzeller..yolunuz acik olsunnn enayilerinizede selamlar byebye

İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş dikkat et bence:)))))

benimkisi gecti artik :))))herseyim yerinde cok sukur,harbiden musluman ulkesinde yasiyoruz,sanki cok normal bir seymis gibi sen nerde diktirdin nasil oldu diyeceklerine yatmasinlar daha iyi.ben anlamiyorum sizin gibilerini.

hahahahahaha zorunami gitti guzelim benim

anneeeem sen hastasın yavrum ya :SSS hiç sağlıklı kafanın işleri değil bunlar sen de kafayı diktir diycem de sen de dikiş bile tutmaz yavrum :))) (ne içtiysen ondan istiyorum... bu kafaya da artık cevap verilmez )

Son düzenleme:
Ne insanlar var ya,sokağa çıkıp adım atsalar adres soramazlar burada dünyanın kurtarıcısı kesiliyorlar.Namuslu olmak sizin gibi ağza alınmayacak cümleler kurup ona buna ahkam kesmek mi?Takdir ettim.

Bu ülkede ne bekaret konusu nede diktirme konusu hiçbir zaman bitmez.Ama erkekler yüzünden değil birbirine tahammül edemeyen kadınlar yüzünden.Herkesin namusuda Allah korkusuda kendinedir,size ne hanımefendi.Siz bakire evlendiniz diye oğullarınız her haltı yesin sırtını sıvazlayın,ama gelininizi bakire istersiniz.
Ne güzel olmuş bu kızlık zarı dikilmesi işlemi.İlla bakire diye tutturan ana oğullara bakire oluyorlar işte fenamı?
Sizene elalemin namusundan,zarından Allah korkusundan anlamadımki.

bu topikte daha Mune ile tanışmayanlar var galiba ama tanışmanız hatta kaynaşmanız yakındır

size ne milletin namusundan,siz mi kurtaracaksınız genç kızları ?

herkes önce beyninin ve kalbinin içindekileri temizlese keşke!

Parkoncum yine çok doğru bir tespitte bulunmuşsun,

kafası başka birşeye 'basmayan',bir insanı kişiliğine göre değerlendiremeyen ,bunu neye göre nasıl yapacağını bile bilemeyen bana kalırsa asıl kendisi kişiliksiz ve ezik olanların evlilik kurumunda tek dayanakları kadının bakire olmasıydı.Erkek ya da annesi için.Ama şimdi değer yargılarının o kadar desteksiz olduğunu ve ufacık bir operasyonla yerle bir olacağını bildiklerinden bu tantana.E çünkü herkes tekrar o zarı diktirebilir ,bunlar peki o zaman o kişiyi neye göre değerlendirebilecek,bilgisine göre mi,dürüstlüğüne göre mi,cesaretine göre mi,eğitimine göre mi,duygularına göre mi..... bunlardan anlamazlar ki bunlara göre değerlendirsinler.Halbuki işleri ne kadar kolaydı bakireyse namuslu değilse namussuzdu.Aslında tabiii ki özenilecek bir olay değil ama toplum buna itiyor insanları. madem toplum istiyor yaptırsınlar.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…