izmir' de kızlık zarı dikimi yaptıranlar

Sen herkesin bilip bilmeden namusuna laf atıyorsunda senin için kolay oluyor neden başkası sana bişey dediğinde küplere biniyorsun?Kimse kimsenin hayatının detayını bilmiyor.Ozaman kimse kimseyi suçlayamaz yada hakarette bulunamaz.Sen beni tanımıyorsun etmiyorsun ama sana göre namussuzsam,sende benim gözümde aynısın.Bunu hiçbirşey değiştiremiyorsa kalkıpta polemiğe girmenin anlamı yok.Kimseye ahlak bekçiliği yapmaya çalışma.Herkes kendine göre iyidir.Bilmediğin hayatları yargılama ve sorgulama.Diğerlerini bilmem ama çok dinden ahlaktan Allahtan bahsediyorsun ya bende seni Allaha havale ediyorum.Eden bulur demişler.Üniversite bitir istersen hiç okumamış ol,benim için insanlar okumuş-okumamış,bakire yada değil,zengin yada fakir olarak ayrılmaz.Benim için insan herzaman insandır.Kimseyi ayırmam.Allahın yarattığına ben mana bulmam.Herkesin aklı fikri var günü gelince hesabını soracak olan Allahtır,ben değil.O yüzden sana cevap veriliyor diye sanıp kendini nimetten sanma.Seni sadece insan olarak düşündüğüm için cevap veriyorum.Ordan ötesi hikaye...

Ahlaklı olmayı insanları yargılamak sananlar ne kadar da çokmuş.Bakirelik kişinin tercihidir,hata yapmış olabilir,tecavüz veya keyfi.Bunun vicda muhasebesi o kişiyi ilgilendirir.Ahlaklı olmak ; bakire olup insanlığını kaybedip burada ona buna hakaret edip,yargılayıp,ahlaksız ilan edip gittikçe edepsizleşmekse ,kendinizle övünebilirsiniz çünkü sadece "bakiresiniz".Bu hayatta başka da sıfatınız yok. Evlilik öncesi cinsel ilişki yaşadığımız toplum şartlarında tasvip edilmez,sonrasında yaşanacak türlü olumsuzluklardan ötürü.Yaşandıysa benim görüşüm karşı tarafa söylenmesidir.Üzgünüm ama bunu kaldırabilecek bir erkek de olduğunu sanmıyorum çevremizde.Hepsi yazın vey her fırsattaorda burda dekolteli ya da turist kızlara ağzının suyunu akıtarak bakar.Tek derdi yatağa attığı kız sayısıdır.Kendileri eğlenir ama evlenilecek kadın arar,ve bu insana dürüst olunması gerekir öyle mi?Ha ayrıca malum sözlükten bahsedilmiş.Namus timsalleri sokakta,tvde gördükleri kadına sadece meme ve popodan ibaret bakan "nitelikli" şahsiyetler.Bakire Türk kızlarına da yeri gelince kezban deyip aşağılamaktan geri kalmazlr.O çok doğal,cinselliği rahat yaşaya Avrupai kızlara bayılıp,kampanyalar başlatırlar.Türk kızları gitsin bilmem nerenin kızları gelsin diye...
Çok net bir örnek verebilirim.Bir yakınımız köyden biriyle evlendi,bakire bir kız.Çok gençti üstelik daha şehir merkezini bile görmemişti.Keşke evlenmez olsalardı.Aileyi birbirine kattı,olmadık çirkeflikler,iftiralar.Kocasını aldatması da cabası...Bu sadece belli toplumlarda önemsenen ve maalesef kadına ceza gibi verilmiş bbir durum.Halbuki kızlık zarı denen şeyin tıptaki yeri de belli,bir tek biz kızlık demişiz,Türk zekasıyla.Ve kadınların bu kadar geri plana atılmasına,hor görülmesine bundan dolayı yargılanmasına kendi cinsleri nasıl destek olabiliyorlar bu kadar canavarca onu da anlayamıyorum.Hayat bu,ilerde kime ne olacağı belli olmaz.Siz olmazsınız çocuklarınızın başına gelir.Bu tür ya da çok bambaşka bir olayda,bu hor gördüğünnüz,yollu dediğiniz insanlardan destek de beklemeyin.2. sınıf vatandaş olmayı çoktan kabul etmişssizsiniz. Erkeğin ihtiyacı,kadının namusu...
Ahlakı bekaretle değil siz zaten pis etiketlemelerinizile kaybetmişsiniz

Kendine saygisi olan kisi zaten boyle bir sey yapmaz. Kendisine mal gozu ile bakan, zari olmazsa kendisiyle evlenmeyecek adamla evlenmez.
Kendine saygisi olmayan, her kosulda kendini erkege yamamaya calisan kisi ise bu tur islere girisir. Karsisinda da zaten namus=zar zihniyetli bir odun var. Tencere kapak olayi.

Yönetim konuya el atmıştı,yeniden bir kontrol yapılabilirse çok memnun olucam.Yorumlar konunun dışında.Burada kimsenin diğer kişiler hakkındaki kişisel fikirleri sorulmuyor,konunun içeriğine ait soru sorulmuş ve bu konuda yorum bekleniyor.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu konuyla ilgili bi öneriniz tavsiyeniz varsa yazın lütfen yoksa şayet kişisel fikirlerinizi kendinize saklayın.başına gelmeyenin bilemeyeceği anlayamayacağı türden şeyler bunlar.kimse kimseyi kınamasın kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmessiniz bunu da unutmayın!!!!!!!!!

Isteyen istedigi sekilde yorum yapar. Yapilan etik disi bir davranis ama begendirilmeye calisilan erkekler de etik disi dusundukleri icin uygun olmus. Kaldiki ben tecavuz ugrasam da gidip birileriyle birlikte olsam da zarimi diktirmem cunku beni bir zardan ibaret goren kisi ile evlenmem. O kadar kendime saygim var, ne olursa olsun kendimi bir erkege yamayayim da varsin zarim dikilsin varsin kocama yalan soyleyeyim diye dusunmuyorum.

Son düzenleme:

istedğin şekilde yorum yapamazsın. milletin bacak arası seni neden geriyor ki. başka sıkıntın yokmu bacak arasını dert tasa ediyorsun kendine. empatiden yoksun olduğun "tecavüze uğrasam" ifadesinden belli. bu kadar büyük bir travma senin için sadece kelimeden ibaret. beddua edilmez sizin gibilere siz zaten belayı çağırıyorsunuz milleti kınayarak yargılayarak. sizin ya da çocuğunuzun başına illaki gelecek bu kadar büyük konuşmalardan sonra. kendime saygım var ifadeside içi boş laf. kendisine saygısı olan insanın başkalarına karşı takındığı tavırdan belli olur. hoşunuza gidiyor buraya millet ahlak dersi vermek. sizinde ahlaklı olduğunuz sadece sizin dediklerinizden ibaret. bu kadar diline dolayan insan genelde bunlardan yoksundur:))) kendilerine saygıları everestte olan bakirecik kızlar kocalarınız sizi pataklerkende sesiniz çıksın emi benim bakire sultanlarım:))

sayın yönetim, burada konu başlığı belli. kimse buraya gelip kimsenin yaptığı işe karışamaz yargılayamaz suçlayamaz. buna dur deyin. ısrarla insanları yargılamaya devam etmelerine neden müsade ediyorsunuz. eğer bu konu da her daim mevzu dışına çıkan yorumlara iizin verecekse o zaman bu konu başlığına müsade etmeyin. hayatlarında bir halt olamamış hiçbirşeye sesi çıkamamış ezikler gelip burada insanları yargılamasın.

Karsilikli hakaret etmeye varmadigi surece herkes istedigi yorumu yapar. Kisinin fikir istedigi konuyu elestirmek de buna dahil. Ben bir kisiye hakaret ediyor muyum? Hayir. Ben bir zihniyeti elestiriyorum. Aksine benim yorumuma hakaret var, yok bakire sultanlar yok bacak arasina takmis olanlar (bacak arasina takmis olsam simdi fellik fellik kiz zari diken doktor ariyordum o da ayri konu).

Burada begenilmeyen bir elestiri olunca yok siz de kizlik zarinizi kaybedebilirsiniz, aman kinamayin sizin de basiniza gelebilir diye trajikomik bir savunmaya geciliyor. Kim kizlik zari olmayani kinadi? Lutfen isimize geldigi yone cekip demagoji yapmayalim. Burada kizlik zari olmayan degil, kizlik zari olmadigi halde kendini bakire gibi sunabilmek icin kizlik zarini diktirmek elestiriliyor.

Kizimin basina gelecekmis. Benim kizimin basina ne gelecek? Kizlik zarini kaybetmek mi? Hakikaten cok korkunc bir olay. Cunku kizim zardan ibaret. Karsima alir derim ki "YAVRUM SEN KOCAN TARAFINDAN PATLATILMASI GEREKEN BIR BALONDUN. AMA SENI EVLENMEDEN PATLATTILAR. BIR ERKEGE NASIL YAMANACAKSIN ARTIK?"

Ozsaygi diye bir sey vardir, ama bundan habersiz olanlar 'Ayyyy bakire hatunlar sizi kocalariniz pataklayacak ahahaahah" gibi yorumlar yapabilir. Valla herkes hak ettigi sekilde yasar, onceden de dedigim gibi bu zihniyetteki kadinlar kendilerini bir kac tane namus=zar zihniyetindeki erkege yamamaya calistigi icin tencere kapak olmus. Cok fazla yoruma da gerek yok.

Kendileri de icinde bulunduklari durumun farkindalar ki elestirilmeye de gelemiyorlar :) Ha bir de madem tavsiye istenmis tavsiyem evlendikten sonra sakin bosanmayin, bosanirsaniz zari diktirseniz de faydasi yok malum

Son düzenleme:

burada gelip ahlak dersi vermeye çalıştığın debelendiğin insanların hayatını senmi yaşıyorsun. iyi yada kötü yaşadıklarının mükafatını alıyor ya da bedelini ödüyormusun. iyi yada kötü bu hayatı yaşayan insana gelip ahlak dersi vermek ne senin haddin ne de senin gibilerinin haddidir. çok meraklıysan kendince yamuk olanı düzeltemeye diğerlerine dediğimi sanada diyeyim sülalenden başla. ak pakız sülalecek diyorsan cezaevlerine git. sürüyle yamuk var git onları düzelt.ama yemez.burada klavye arkasından ahkam kesmek basit olanı. kıçnı yerinden kaldırmaya bile gerek yok. kendince insanlık vazifeni yaptığını düşünüyorsun. sizene buradaki insanların hayatına giren insanlara nasıl davrandıkları. ister kandırsın ister kandırmasın. iyinin kötünün doğrunun yanlışın muhakemesini yapacak kapasitede herkes bunun bedelini ödeyecek odur. sen değil.sizede vazife değil akıl vermek. siz diyene kadar o kişi neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyormu. tencere kapak diyorsun sonra hakaret etmediğin sürece bla bla. herkes kendi özsaygısından sorumlu. bu eforunu kendi ailene harca. 7/24 millete vaaz vermeye gelmeyin. toplum içinde insanların yüzüne sesi çıkamayanların mekanı oldu burası:))
milletin bacak arası ile ilgili konuşmak yargılamak orgazm etkisi yapıyor sizde:)) genelde tatminsiz hatunların işidir. siz bakire gidiyorsunuzda ne oluyor onuda anlamıyorum:))) o boynuzu dibine kadar yiyeceksiniz eninde sonunda:))) o kadar sakladığınıza değiyormu bari:))))

hanımlar buradakiler sizin kocişlerinizi kandırmıyor o sizi tencerenin kapağı dediğiniz adamlara yapıyolar bunları. başkalarının adamlarının hakkını savunmak sizemi düştü. çekin ellerinizi başkalarına ait olan erkeklerden:) elinizdeki adamları elde tutmaya bakın. malum yaş alıyorsunuz kocalarınız kırış kırş sarkık bedenleri istemeyecek. el değmemiş bakireleri isteyecek:)

Ay bize akil vermeyin diyenlerin de baskasina akil vermesi garip. Ben elestirimi yapiyorum, begenmiyorsaniz dikkate almazsiniz. "Bakire gidiyorsunuz da matah mi o boynuzu yiyeceksiniz nasilsa DDDD" die bir cumlenin seviyesini de okuyanlarin takdirine birakiyorum.

seviyeyi karşımızdakine göre belirliyoruz. çokda umurumda senin gözündeki mertebem:))) istersen sulukuludekileri bile aratmam ki senin anlayacağın en iyi dil odur. sen eleştiri yapıyorsun bende seni eleştiriyorum. gelemedinmi şekerim eleştirilerimize. ipe ipe geleceksin:)

Ipe kim gelmis orasi belli.

Derdi beni zaten germedi ama benim elestirim seni gerdi
Gercekleri duymak zoruna gidiyorsa kulaklarini tika

Son düzenleme:
Elestirime gelen eletiriyi elestiriyorum bilmem bu cumleyi anlar misin?
Elestirmeye de devam edicem.

Elestirime gelen eletiriyi elestiriyorum bilmem bu cumleyi anlar misin?
Elestirmeye de devam edicem.

yazdığın şeyi anlamayacağımı düşünecek kadar kıvrımsız ise o beynin bu kadar boşa yormuşsun be güzelim kendini:))))))))))) bu nasıl bir kafadır. karşısında onu anlamayacğını düşündüğü birine her defasında yazmak:)) çene olsunda boş dolu farketetmez diyorsun. evdeki bıktı dırdırımdan buradakiler nasiplensin diyorsun:))) olur çekeriz güzelim anlarızda biz sen gibi değiliz:)))

Sen burada elestirenleri cingenelik yaparak kacirmaya alismissin.
Bana viz gelir tiris gidersin. Cok da iyi yazdim, butun elestirilerimi hak ediyorsun
Her cumlenin sonunda gulucuk yapman da ayri komedi, laf sokma degil sinir hastasi izlenimi birakiyorsun.

sende her seferinde atılan yemi havada kapıyorsun adınada beni kaçıramazsın diyorsun:))))) evet sinir hastasıyım:))) senin böyle biriyle saatlerce muhattap olman o pc başında saatlerce bekleyip ne yazdığımı görmen başka patalojik bir durum:))) kişi kendinden bilirmiş misali:)))))))) kocanla değil benimle ilgilenmende ayrıca gururumu okşadı şekerim:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…