İyi mi ettim kötü mü ettim bilemiyorum

o sektörde çalışmıyorum ama senelerdir aynı yerde çalışıyorum
bunu baz alarak yorum yapıcam
iş rahatlığı, hafta sonlarının boş olması
bayram seyran gibi tatilleri mutlaka devletin açıkladığı güne bağlama durumları
ve burada başka detaylandıramayacağım konular nedeniyle kuru maaş verilmesine rağmen devam ediyorum
kolay izin alabilmek bile bazen inanılmaz önemli bi detay olabiliyor iş hayatında
ben de sektörümdeki diğer firmalara baktım, arada birkaç binlik maaş farkı var
ama iş daha zor, düzen daha saçma, yol, çalışma temposu gibi şeyleri düşününce o maaş farkına değmiyor
ki bi dönem ben sektörümde popüler oldum bi dönem çok iş teklifi aldım, dönüp bakmadım bile
o nedenle bence pişman olacağın bişey yok diye düşünüyorum

Merhabalar.
En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir derler. Bende buna dayanarak bir karar verdim ama şimdi içim içimi yiyor iyi mi ettim kötü mü ettim diye.

Şöyle ki ben turizm acentasında çalışıyorum. Şirketim iyi,30 yıllık,sektörde adı bilinen ve yurt içinde yurt dışında bir çok operasyon yürüten,geniş bir pazara bakan bir şirket. Ama gel gelelim ki pek bir yan hak bir şey yok. Yani multineti saymazsam kuru maaşa çalışıyorum diyebilirim. Ve departmanımdan pek memnun değilim. Geleceği olduğunu pek düşünmüyorum. Başımızdaki müdürde pek şirket içi rotasyona,başka departmanlara geçmeye izin veren biri değil. Yıllarca bu departmanda çürür gidersin yani öyle diyim. Yani geriye ancak şirket değiştirmek kalıyor.

Neyse ben başka bir yere başvuruda bulunmuştum. Rezervasyon depertmanına. Maaş olarak şimdiki işimden çok bir farkı yoktu. Arada 4 bin tl vardı birde senede 1 kez ikramiye. Cumartesileri 2 haftada bir nöbet var. İş yerine gidiyorsun. Benim şu anki işimde haftasonum boş mesela. Ve iş olarak gerçekten rahatım. Bu başvurduğum yerde günde 2 bin mail geliyormuş.

Sonra bende düşündüm buraya gidersem tek artım departman olacaktı. Ama bu paraya bu tempo değmez diye reddettim. Şimdi de diyorum ki kötü mü ettim ya bir daha böyle bir fırsat gelmezse? Çünkü acayip tecrübe istiyorlar. Yok şu programı bilsin yok ileri derecede İngilizce bilsin hatta 2. Dili olsun falan filan.

Bu sektörde çalışan deneyimli arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. İsteyene şirketleri özelden de yazabilirim.

Anladığım kadarıyla kariyer tarafını boşverip daha çok rahata bakmışsınız. Sizin için bu yeterliyse tabiki iyi bi tercih.
Ama gerçekten bi değişiklik istiyorsanız başta biraz sancılı olabilir süreçler. Mesela bi gün fazla çalışmak veya yenilikler gibi gibi.
Şimdi zaten karar vermişsiniz o yüzden dönüşü yok.
Birdahaki pozisyonları değerlendirebilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Anladığım kadarıyla kariyer tarafını boşverip daha çok rahata bakmışsınız. Sizin için bu yeterliyse tabiki iyi bi tercih.
Ama gerçekten bi değişiklik istiyorsanız başta biraz sancılı olabilir süreçler. Mesela bi gün fazla çalışmak veya yenilikler gibi gibi.
Şimdi zaten karar vermişsiniz o yüzden dönüşü yok.
Birdahaki pozisyonları değerlendirebilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Eğer maaşı bir tık daha yüksek olsaydı haftasonlarından vazgeçebilirdim

Evet bende farkındayım bitti gitti artık ama belki benimle aynı durumda olup sonradan karşısına çok daha güzel fırsatlar çıkan insanlar olmuştur. Onların hikayelerini dinlerim rahatlarım diye açtım işte. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. 😊
Bence en iyisini yapmışsınız. Orayı terci etmemekle. Rahatmışsınız daha rahatını bulana kadar yer degistirmeyin. Yada daha iyi maas ve yan haklar.

X