İsveç diyeti yapan var mı?

Kızlaarrr 10 kg vermem gerekitor ramazan sonrası isveç diyeti yapmayı düşünüyorum 63 kg 1.68 boyunda ki birisi isveç diyetiyle kaç kg verir?

Lise dönemimde 75 kiloydum. isveç diyeti o zamanlar çok meşurdu. Bir diyet kitabında karşıma çıktı ve bunu yapmaya karar verdim ve harfiyen uyguladım. Yaklaşık dört ay gibi kısa bir dönemde 55 kiloya kadar düştüm. Çok hızlı kilo verdiren bir diyet sonunda mutlu oluyorsunuz kilo verdiğiniz için. Ama hesaba katmadığım, o dönem düşnemediğim şeyler varmış. Hem hormonlarımı bozdum. Hormon tedavisi olmaya başladım. Hem de yıllar sonra yeniden kilo alarak diyetisyene gittiğim zaman , kas oranın çok düşük dedi. isveç diyetinden bahsedince bilinçsiz bir biçimde yaparak, yağlarını değil kaslarını eritmişsin dedi. Yavaş ama yağlardan götüren dengeli, doktor kontrolünde diyet yapmak gerek. Evet zayıfladım beni görenler tanıyamıyordu. Çok şaşırdılar ama vücudumda ciddi çatlaklar ve sarkmalar oldu. Siz siz olun hızlı kilo verdiren şok diyetlere kanmayın. sağlığınızı bozmayın derim. Yapıyorsanız da mutlaka ama mutlaka yanında spor da yapın.

Ben hafta sonu hamsi yedim et yerine yanında da birkaç tane kalamar akşamına da birkaç fıstık
Pazar günü de tavuklu salata yedim akşam da beyaz peynir kilo almadım ama vermedim de iki günde bugün tam uyuyorum bakalım

Ben hafta sonu hamsi yedim et yerine yanında da birkaç tane kalamar akşamına da birkaç fıstık
Pazar günü de tavuklu salata yedim akşam da beyaz peynir kilo almadım ama vermedim de iki günde bugün tam uyuyorum bakalım
13gun aksatmadan yaptim diyetimi 4.5kilo civari verdim.normalde daha cok.kilo veren var var sma nerdeyse ideal kiloma yakin oldugum icin az verdim.
Bitince kendimce dikkat ettim.aksamlari sadece salata cacik gibi seylerle gecirmeme ragmen 3gundur ayniydim😔bende sasirtma yontemine karar verdim iki gun yiyip tekrar diyet yapim diyorum.Ayni durumu yasayannoldu mu

BEn bu diyeti sahan önce yaptım 16 günde 7 kilo vermiştim bugün tekrar başlıyorum var mı bana bi motivasyon arkadaşı ☺️🌸

selamlar.. Faydası olur diyerek paylaşmak ıstedım. bugun isveç dietinde 7. günü sağ salim bitirdim . Öncelikle internette uzun bir araştırmaya girdimve en son sonunda bir beyefendinin bloğunda yapmış olduğu detaylı araştırmayı ve sonucunda paylastıgı lısteyı uyguladım . bu dietin zararlarının farkındayım , gençliğimdede 3-4 kere yapmışlığım var .. kılolarla başım hep dertte yani .. şuan 39 yaşımda yeniden uygulamamın sebebi evde kaldığımız bu karantina dönemlerinde 8 kilo birden almış olmam .. zaten zayıf olmayan ben birden yuvarlanırhale geldim ve hazır dışarıya çıkmıyorken başarabılırım dedım .. 2hafta önce eşin internetten koluma takmak için bir adım sayar aldı . Ayrıca her yedıgımı yazdığım ve detaylı şekilde vıtamın ve kalorı degerlerını gösteren bir telefon aplıkasyonu indirdim . Ve tum motıvasynum ile başladım . Genel olarak pek iradeli bir insan sayılmam ..Ilk gun sabah ac karnına tartıda 68.7 cıkmıstım . 7. gun sonunda bu sabah 65.4 .. tabıkı yaş evde kapalı olma durumu kılo vermeyı yavaslatıyor . ( boyum 1.60 )
bu arada hergun ne yedıgımı aplıkasyona işledim. ( destek vıtamın alıyorum zaten ; uzun zamandır gunluk vıtamıner kullanıyorum ) Ayrıca adım sayar bıleklıgımıde 8000 adıma programladım .. Hergun evın ıcınde adımlarımı saymak cıddı bır motıvasyon oluyor .. ( bazen bıleklıgı yanıltmak ıcın TV karsısında uygun adım mars seklınde yerımde saydıgımda oluyor:-) ) Hedef 55 kıloya dusmek .. Isvec dıetinden mucize beklemıyorum tabıkı .. Ama en azında baslangıc döneminde hızlı bır kılo kaybı motıve ediyor insanı .. Su ıcmeyı kesınlıkle ıhmal etmıyorum . BUyuk bır bardaga yarım kabuk tarcın ınce bır dıım lımon yada portakal ıle pipet kullanarak sureklı su ıcıyorum . BU sekılde suyu tadı hem dha guzel oluyor , hem seker ıhtıyacı olmuyor hemde birseyleriçiyorum psikolojısı yaratıyor .
Onumuzdekı hafta yenıden yazarım durumu .. mumkun oldukca esneme ve ufak egzersızler yapıyorum . ( bugun onlıne bır yoga dersıne katıldım mesela, cumartesı aksamı evde muzıkler acıp kendı kendıme dans ettım uzun sure .. ) "Bır sıfırdan büyüktür" mottosu ile hıc bır hareket fırsatını kacırmıyorum . Sarkma catlama olmasın dıyerek sabah aksamda usenmeden krem suruyorum heryerıme :-))) yani bu ara buna odaklandım diyebilirim .
Diet sonrası daha da önemlı tabıkı .. asıl diet ve sürec isvec dieti sonrası baslıyor aslında .. kalorı hesabı ıle gıdecegım , Mutfakta o saymadıgımız ama tadına bakarken yemeklerımızın agzımıza attığımız ufak lokmalar çok önemliymiş .. onu kestim ve bunu bir yaşam alışkanlığı haline getireceğim .. yemek için yaşamak değil yaşamak için yemek ... Zaten tüm dünya olarak geçiriyor olduğumuz bu sınavda bunun bir kanıtı .. neyse o başka bir konu olsun .. sevgiyle ve sağlıkla kalın ..

selamlar.. Faydası olur diyerek paylaşmak istedim. Bugün İsveç diyetinde 7. günü sağ salim bitirdim . Öncelikle internette uzun bir araştırmaya girdim ve en son sonunda bir beyefendinin bloğunda yapmış olduğu detaylı araştırmayı ve sonucunda paylaştığı listeyi uyguladım . bu diyetin zararlarının farkındayım , gençliğimde de 3-4 kere yapmışlığım var .. kilolarla başım hep dertte yani .. şuan 39 yaşımda yeniden uygulamamın sebebi evde kaldığımız bu karantina dönemlerinde 8 kilo birden almış olmam .. zaten zayıf olmayan ben birden yuvarlanır hale geldim ve hazır dışarıya çıkmıyorken başarabilirim dedim .. 2 hafta önce eşim internetten koluma takmak için bir adım sayar aldı . Ayrıca her yediğimi yazdığım ve detaylı şekilde vitamin ve kalori değerlerini gösteren bir telefon aplikasyonu indirdim . Ve tüm motivasyonum ile başladım .
Genel olarak pek iradeli bir insan sayılmam ..İlk gün sabah aç karnına tartıda 68.7 çıkmıştım . 7. gün sonunda bu sabah 65.4 .. tabi ki yaş evde kapalı olma durumu kilo vermeyi yavaşlatıyor . ( boyum 1.60 )
Bu arada her gün ne yediğimi aplikasyona işledim. ( destek vitamin alıyorum zaten ; uzun zamandır günlük vitaminler kullanıyorum ) Ayrıca adım sayar bilekliğimi de 8000 adıma programladım .. Her gün evin içinde adımlarımı saymak ciddi bir motivasyon oluyor .. ( bazen bilekliği yanıltmak için TV karsısında uygun adım mars şeklinde yerimde saydığımda oluyor:-) )
Hedef 55 kiloya düşmek .. İsveç diyetinden mucize beklemiyorum tabi ki .. Ama en azında başlangıç döneminde hızlı bir kilo kaybı motive ediyor insanı .. Su içmeyi kesinlikle ihmal etmiyorum . Büyük bir bardağa yarım kabuk tarçın ince bir dilim limon yada portakal ile pipet kullanarak sürekli su içiyorum . BU şekilde suyu tadı hem daha güzel oluyor , hem seker ihtiyacı olmuyor hem de bir şeyler içiyorum psikolojisi yaratıyor .
Önümüzdeki hafta yeniden yazarım durumu .. mümkün oldukça esneme ve ufak egzersizler yapıyorum . ( bugün online bır yoga dersine katıldım mesela, cumartesi aksamı evde müzikler açıp kendı kendıme dans ettim uzun sure .. ) "Bir sıfırdan büyüktür" mottosu ile hiç bır hareket fırsatını kacırmıyorum . Sarkma çatlama olmasın dıyerek sabah aksamda usenmeden krem sürüyorum heryerıme :-))) yani bu ara buna odaklandım diyebilirim .
Diyet sonrası daha da önemlı tabıkı .. asıl diyet ve sürec isvec diyeti sonrası baslıyor aslında .. kalorı hesabı ıle gıdecegım , Mutfakta o saymadıgımız ama tadına bakarken yemeklerımızın agzımıza attığımız ufak lokmalar çok önemliymiş .. onu kestim ve bunu bir yaşam alışkanlığı haline getireceğim .. yemek için yaşamak değil yaşamak için yemek ... Zaten tüm dünya olarak geçiriyor olduğumuz bu sınavda bunun bir kanıtı .. neyse o başka bir konu olsun .. sevgiyle ve sağlıkla kalın ..

Ben 10 gün yaptım bu diyeti.Kaçamaklara rağmen 3 kilo verdim.Diyeti bırakalı 15 gün oluyor.Kilo almadım G gds35 arkadaşın dediği gibi diyet sonrası çok önemli.

X