İstismarcı öğretmen suçunu itiraf etti

Olayın acı sonla bitmiş olması üzücü.Peki acı sonla bitmeseydi karşılıklı rıza dahilinde sürseydi yine ahlak polisliği yapılırmıydı..
Karşılıklı rıza var ise kime ne ..
Az samimi olun ya..bazıları..
bir eğtimci diğeri genç kız,eğer ileriye dönük ciddi bir niyeti yoksa sırf ilşki gönül eğlendirmek için kıza yüz vermemeliydi,genç kız aşık olabilir,bunun cezası tecavüz olmamalıydı

bir eğtimci diğeri genç kız,eğer ileriye dönük ciddi bir niyeti yoksa sırf ilşki gönül eğlendirmek için kıza yüz vermemeliydi,genç kız aşık olabilir,bunun cezası tecavüz olmamalıydı
Ciddi niyeti olsa dahi en azından okulun bitmesini beklemek gerekmez mi böyle işler için? Gencecik kız kart adama mı kaldı tövbe.

Geçen livata konusunda herkes dini yorum dinlemek zorundamı yada sizin gibi bakmak zorundamı diye eleştiriler almıştım.Hatta bu konudaki yasak ve helaki dile getirince en birinci müslüman ilan edilip mensup oldukları dinden soğuttuğumu söylediler.Bir insanın kendi dininden soğuması ayrı çelişki..neyse..
Anladımki baya gerilerdeyim bu konudada rıza söz konusu bizene kime ne .Hangi ahlaka göre..İnsan ölçü değil mi?
Neyse ...

Kendi yorumum ise piskolojisi kaldırmayıp intihar etmiş.Kızın hatası büyük.Ama sahip olduğu konum itibariyle adamın hatası daha büyük.Dinen zina zaten büyük günah.
Rabbim affetsin.Ailesine sabır versin.
Yanlız ortada bir zina değil tecavüz var yüksek olasılıkla.
Burda yaşadığı travmayı atlatamayıp Can'ına kıymış bir çocuk varken arkasından hatalıydı demek normal mi?
Burda kime göre neye göre ahlak diyorsun ya, insani ölçütlere göre.Çoğumuz anneyiz ve Allah korusun yarın Birgün bizim çocuklarımızın başına böyle birşey gelse diye düşünüp empati yapıyoruz.12-18 yaş arası çocuklar bir büyüğe, öğretmenine aşık olabilir.Karşısındaki büyük özelliklede bir öğretmen bunu kullanmaya kalkarsa şerefsizdir.
Sana da tavsiye ederim empati yapmayı denemeni. Herşey insanlar için, büyük konuşmamak lazım.

Yorumunuzu görünce kendi yorumumda yanılmadığımı anladım. Meslek hayatında ilk değildir demiştim. Bunları okuyunca ilk olmadığı hakkında fikrim dahada belirginleşti. Kimbilir kac öğrencisini taciz etti pislik herif

Isin garip tarafi hic ummazdim bu adamdan boyle bir sey. Hani hayatinda hic hata yapmayan ( ya da oyle oldugunu hissettiren ) insanlar vardir ya burnu hep havada mükemmel izlenimi veren aynen öyleydi. Cok basarili bir matematik ogretmeni cok cool bi tavri vardi cok yakisikliydi ama iste o zmnlar bizim gördüğümüz tek kotu yönü hakaret ederek karsisindakini ezerek konusmasiydi halaa inanamiyorum.

Ciddi niyeti olsa dahi en azından okulun bitmesini beklemek gerekmez mi böyle işler için? Gencecik kız kart adama mı kaldı tövbe.
yok kadessa bahsetti ya evlenmiş bir öğretmen tanıdığı,tabiiki lise sondaysa belki gerçi 15,16 yaşlar çok küçük tabii ama flort falan içinde,her mesleğin bir saygınlığı olmalı öyle değilmi

yok kadessa bahsetti ya evlenmiş bir öğretmen tanıdığı,tabiiki lise sondaysa belki gerçi 15,16 yaşlar çok küçük tabii ama flort falan içinde,her mesleğin bir saygınlığı olmalı öyle değilmi
Evlense bile doğru değil ya çünkü demek ki ona bir kadın olarak bakmış bir öğrenci olarak değil. Bu doğru değil. Olmamalı.

Evlense bile doğru değil ya çünkü demek ki ona bir kadın olarak bakmış bir öğrenci olarak değil. Bu doğru değil. Olmamalı.
evet kadessa hakikaten kendimi hatırlıyorum çocuktuk daha ergenlik döneminde olabilir herkesin evladı var,ama bir yetişkin emanete hiyanet edecekse kimseye güven kalmamış demektir bu dünyada

Yanlız ortada bir zina değil tecavüz var yüksek olasılıkla.
Burda yaşadığı travmayı atlatamayıp Can'ına kıymış bir çocuk varken arkasından hatalıydı demek normal mi?
Burda kime göre neye göre ahlak diyorsun ya, insani ölçütlere göre.Çoğumuz anneyiz ve Allah korusun yarın Birgün bizim çocuklarımızın başına böyle birşey gelse diye düşünüp empati yapıyoruz.12-18 yaş arası çocuklar bir büyüğe, öğretmenine aşık olabilir.Karşısındaki büyük özelliklede bir öğretmen bunu kullanmaya kalkarsa şerefsizdir.
Sana da tavsiye ederim empati yapmayı denemeni. Herşey insanlar için, büyük konuşmamak lazım.
Öğretmenin bunu kullanması tabiki ceza gerektiren bir durum.Ama kız 17 yaşında ve iyiyi kötüden ayıracak bir yaşta.Akıl edip öğretmeniyle tenhalara çekilmesi rıza dahilinde değil mi? Anladığımız bu.Ben kınamıyorum.Ama mükellef bir insan var burada.yasların belirlemiş olduğu 18 yaşa göre mi değerlendirecez herşeyi.
Evt zina hatadır.Keşke tövbe edip hatasından dönseydi.Başka bir büyük günah olan canına kıymaya kalkışmasaydı.
Rabbim esirgesin.
Ben 14 15 yaşlarımdayken sınıfta bir erkekten ahlaksız teklif aldım.O zaman bunun ne kadar büyük bir yalnış olduğunu akledebildiğimi ve reddetmem gerektiğini bilebildim.Yani işte anlatabildim mi.Empatiye gerek yok yaşadım yani bizzat. üstelikte bunu göya o yaşlarda aşık olduğum erkekten almıştım.Ne hayallerim vardı evlenip yuva kurmak gibi : p Yatmak bize göre değildi 14 yaşımdayken biliyordum.Hamd olsun.

Son düzenleme:
Ayrıca bulunduğum yerde lise öğrencisi (erkek) bir öğrenci ile kendinden epey büyük bayan öğretmeni ders çalışma sebebiyle evlerde görüşürken,bayan öğretmen hamile kalıyor.Bu öğrencide 17 yaşlarında bu olayda.evlenmek zorunda kalıyorlar.Evlenip sonra yapamayıp boşanıyorlar.Madem buda tecavüz mü.Kadın tecavüzmü etti 17 yaşında ve öğrencisi olmuş olunca.
Allah başa vermesin.

Öğretmenin bunu kullanması tabiki ceza gerektiren bir durum.Ama kız 17 yaşında ve iyiyi kötüden ayıracak bir yaşta.Akıl edip öğretmeniyle tenhalara çekilmesi rıza dahilinde değil mi? Anladığımız bu.Ben kınamıyorum.Ama mükellef bir insan var burada.yasların belirlemiş olduğu 18 yaşa göre mi değerlendirecez herşeyi.
Evt zina hatadır.Keşke tövbe edip hatasından dönseydi.Başka bir büyük günah olan canına kıymaya kalkışmasaydı.
Rabbim esirgesin.
Ben 14 15 yaşlarımdayken sınıfta bir erkekten ahlaksız teklif aldım.O zaman bunun ne kadar büyük bir yalnış olduğunu akledebildiğimi ve reddetmem gerektiğini bilebildim.Yani işte anlatabildim mi.Empatiye gerek yok yaşadım yani bizzat. üstelikte bunu göya o yaşlarda aşık olduğum erkekten almıştım.Ne hayallerim vardı evlenip yuva kurmal gibi : p Yatmak bize göre değildi 14 yaşımdayken biliyordum.Hamd olsun.
inanamıyorum size genç kzımız tenhaya gitmiş tamam ama romantizm yaşayacağını düşünmüştür,öğretmenin ırzına geçmesi onu hayattan soğutmuştur dediğiniz gibi olsa kurşunu sıkmazdı,oğretmen 100 de 100 suçlu o bir genç kız bunu asla unutmayın kınamanın yeri yok dinimizde,insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş,hepimizin çocukları var

Ayrıca bulunduğum yerde lise öğrencisi (erkek) bir öğrenci ile kendinden epey büyük bayan öğretmeni ders çalışma sebebiyle evlerde görüşürken,bayan öğretmen hamile kalıyor.Bu öğrencide 17 yaşlarında bu olayda.evlenmek zorunda kalıyorlar.Evlenip sonra yapamayıp boşanıyorlar.Madem buda tecavüz mü.Kadın tecavüzmü etti 17 yaşında ve öğrencisi olmuş olunca.
Allah başa vermesin.
bu anlattığınız konudada öğretmen suçlu öğretmen yetişkin değilmi

Rabbim esirgesin.
Ben 14 15 yaşlarımdayken sınıfta bir erkekten ahlaksız teklif aldım.O zaman bunun ne kadar büyük bir yalnış olduğunu akledebildiğimi ve reddetmem gerektiğini bilebildim.Yani işte anlatabildim mi.Empatiye gerek yok yaşadım yani bizzat. üstelikte bunu göya o yaşlarda aşık olduğum erkekten almıştım.Ne hayallerim vardı evlenip yuva kurmal gibi : p Yatmak bize göre değildi 14 yaşımdayken biliyordum.Hamd olsun.
17 yaş tüm dünyada " çocuk" olarak kabul edildiğine göre senin veya benim o yaşta yanlışı doğruyu yanlışı ne kadar ayırt edebiliyor olduğumuz önemli değil sanıyorum.
Sen empati yapmayı yine de dene, sen hata yapmadın diye kardeşin, çocukların da asla yapmaz diye bir garanti yok.Çocuklara çocuk gibi muamele yapalım ki, yarın Birgün başkalarınında bizim çocuklarımıza " çocuk " gibi davranmasını umalım .

Allah başa vermesin.
Teknik olarak erkeklere tecavüz etmek çok daha zor görünüyor. Ama bahsettiğiniz şey cinsel istismardır evet.

Rabbim esirgesin.

efide ama olayın gerçek yüzünü biliyoruz diyemeyiz değil mi? Tecavüz eden ilişkimiz vardı diye iddia etmiş, iddia bu sadece, hakikat belki çok başka.
Kaldı ki evet yasalara göre değerlendirmek durumundayız ama önce vicdanen değerlendirelim, sen 17 yaşında biriyle ilişki yaşar mıydın?

Etik değil değil mi? 17 yaşında biri rızam var dese de, o 17 yaşındaki kişi ilişki yaşamak istediği kişinin karşısında anadan üryan soyunsa da, aklı başında birinin o çocuğun üstünü giydirip sen çocuksun demesi gerekir.

Kaba tabirle kuyruk salladı eee bende ne yapayım erkeğim girdim ilişkiye diyemezsin.
17 yaşındaki insan herşeyden haberdar olsa da cahildir, sonunu düşünemez.

Bak mesela zihinsel engelli bir çocuğa da tecavüz edilmiş, ya tecavüzcü onun içinde rızası vardı derse? 17 yaşından küçüklerde tecavüze uğradı, rızası var dendi, hatta psikolojileri bozulmadı denip tecavüzcülerine iyi hal indirimi dahi yapıldı.
Reva mı bu?

Allah başa vermesin.
Evet buda suç. 17 yaşında bir çocuğu yetişkin bir bireyin kandırması çok kolaydır. O öğretmende şeref yoksunu bana göre.

inanamıyorum size genç kzımız tenhaya gitmiş tamam ama romantizm yaşayacağını düşünmüştür,öğretmenin ırzına geçmesi onu hayattan soğutmuştur dediğiniz gibi olsa kurşunu sıkmazdı,oğretmen 100 de 100 suçlu o bir genç kız bunu asla unutmayın kınamanın yeri yok dinimizde,insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş,hepimizin çocukları var
Yahu kınamıyorum.neden anlamıyosunuz.
17 yaş tüm dünyada " çocuk" olarak kabul edildiğine göre senin veya benim o yaşta yanlışı doğruyu yanlışı ne kadar ayırt edebiliyor olduğumuz önemli değil sanıyorum.
Sen empati yapmayı yine de dene, sen hata yapmadın diye kardeşin, çocukların da asla yapmaz diye bir garanti yok.Çocuklara çocuk gibi muamele yapalım ki, yarın Birgün başkalarınında bizim çocuklarımıza " çocuk " gibi davranmasını umalım .
Dünyanın yaş kriteri işte problemimiz.Demekki bu yaşlarda pek çok şey yapılabiliyor.Dinen mükellefiyet iyiyi kötüden ayırabilme ve günah sevap olgularına haiz olmaktır.Ben bunun üzerinden konuşuyorum.
efide ama olayın gerçek yüzünü biliyoruz diyemeyiz değil mi? Tecavüz eden ilişkimiz vardı diye iddia etmiş, iddia bu sadece, hakikat belki çok başka.
Kaldı ki evet yasalara göre değerlendirmek durumundayız ama önce vicdanen değerlendirelim, sen 17 yaşında biriyle ilişki yaşar mıydın?

Etik değil değil mi? 17 yaşında biri rızam var dese de, o 17 yaşındaki kişi ilişki yaşamak istediği kişinin karşısında anadan üryan soyunsa da, aklı başında birinin o çocuğun üstünü giydirip sen çocuksun demesi gerekir.

Kaba tabirle kuyruk salladı eee bende ne yapayım erkeğim girdim ilişkiye diyemezsin.
17 yaşındaki insan herşeyden haberdar olsa da cahildir, sonunu düşünemez.

Bak mesela zihinsel engelli bir çocuğa da tecavüz edilmiş, ya tecavüzcü onun içinde rızası vardı derse? 17 yaşından küçüklerde tecavüze uğradı, rızası var dendi, hatta psikolojileri bozulmadı denip tecavüzcülerine iyi hal indirimi dahi yapıldı.
Reva mı bu?
Ben olayı karşılıklı rıza üzerinden değerlendirip yazdım.Çünki tel kayıtları vs bulgular bu yönde.Ha diğer türlüyse o zaman günahın büyüğü öğretmenin boynunda.Kimseye birşeyi reva görmüyorum.Yaşanan olayda yaş kriteri üzerindeki algımız ve mükellefiyete değindim.Keşkr tövbe edip diğer hataya gitmeseydi diyerek kalbimdekinide dile getirdim.
Öğretmenin ki büyük hata ama ..
Neyse dahası anlaşıldı umarım..

Şimdi işin dini boyutuna bakacak olursak ben 13 yaşında tüm bu ayrıntıları düşünebilecek erginlikte olmalıydım ama işin aslı öyle değildi 13 yaşında lissom aklı beş karış havada ergendi. Aşık olduğu hocası gelse teklif etse onunla o tenhalara giderdi. Belki sevişken anlar da yaşardı ama sanmıyorum ki tecavüzü hak etsin?

Ben bunu kafamda oturtamadım bir türlü.

efide efide ben seni herzamanki gibi anlıyorum sorun yokHoppa
Sen başka bir boyutundan ele aldın konuyu.
Rıza kısmı yine de en azından bence uygunsuz, 17 yaşındaki bir kız sokak ortasında bağıra bağıra rızam var dese de karşısındaki erişkin insan ilişkiye girmemeli.

İnsan 25 yaş sonrası olgunlaşıyor, karakteri oturuyor. Hadi 18 yaş sonrası insanlarında yaptıklarını erişkin davranışları olarak sayalım fakat 18 yaş altı için bile isteye yapıyor diyemem şahsen.

Bu aynı şey gibi 18 yaşında 1 günde evlenmeye karar veren bir kızla 40 yaşında olgun birinin evlenmeye karar vermesi ve sonrasında yaşadıkları pişmanlıklar arasındaki fark gibi.
18 yaşındakine niye acele etmiştin çocuğum, daha cahilmişsin o yaşlarda deriz ama 40 yaşındakine cahilmişsin acele etmişsin demeyiz.

Şimdi işin dini boyutuna bakacak olursak ben 13 yaşında tüm bu ayrıntıları düşünebilecek erginlikte olmalıydım ama işin aslı öyle değildi 13 yaşında lissom aklı beş karış havada ergendi. Aşık olduğu hocası gelse teklif etse onunla o tenhalara giderdi. Belki sevişken anlar da yaşardı ama sanmıyorum ki tecavüzü hak etsin?

Ben bunu kafamda oturtamadım bir türlü.
Çok güzel olayı tecavüzü hak etmişe getirmişiniz.Sizi vicdanınızla yada beyninizle başbaşa bırakıyorum.

X