İstismarcı öğretmen suçunu itiraf etti

Olayda rıza varmı yokmu?

Rıza olsaydı kız okul yönetimine şikayet etmezdi diye düşünüyorum. 14 lü yaşlarda öğretmenime aşıktım hemde deli gibi. Kendimi düşündüm de bian gel biyerlere gidelim dese yanlış olduğunu bile bile giderdim. Ama bişeyler yaşamak istese asla olamazdı. Sanırım kızın başınada boyle birşey geldi.

En çokta benimde öğretmenimdi diye onu anlatan kişinin söylediklerine şaşırdım. Zaten kişiliksiz biriymiş.

Neredeyse bütün erkeklere potansiyel sapık gözüyle bakmaya başladım :KK43:
Kimseye guvenilmiyor. Allah korusun bizleri ve evlatlarımızı.

2 yıl ceza kahredici.. Bu şeref yoksunu birde babaymis. O kızın hayatida karardı. Bir sapık babanın kızı damgası yedi.

Annesinin yerinde olsam (Allah muhafaza) soyadını değiştirir kaybederdim kızımı.

Evli bir öğretmenle özel görüşmemesi gerektiğini 14 15 yaşındayken bile bilebilir.
Yani ki lise çağındaki ergenleri hiç birşeyi düşünüp kestiremeyen bebekler yaparsanız yine biz zararlı çıkarız.

bilebilir ama çocuk olduğu için davranışları yetişkin gibi değildir.
idrakı o kadar gelişmemiştir.
bunu bütün dünya kabul ediyor ,sen ve senin gibi bir kaç tane etmiyor.
dünyadada, bunu söyleyenler sen ben değil konunun uzmanları ,bilim insanları..
Kaç tane bilimsel araştırmada 15 yaş grubu çocuklara öğretmenleriyle ilişki yaşamanın iyi ve kötülüğü sorulmuş ve yalnış cvplar alınmış.
Kaç tane araştırmada yine bu gruba arkadaşının beğendiği bir kolyesini çalmasının yada ona zarar vermesinin iyiliği kötülüpü sonuçları sorulmuşta yalnış cvp alınmış ?
Dogduğundan beri akıl ile öğrenme başlamıyor mu? Sırasıyla çocuklarımıza bu iyidir bu kötüdür diye öğretiyoruz.18 yaşını doldurmasını beklemiyoruz öğrenmesi için.Yada siz buyrun bekleyin.Ki bunların üzerine birde din eğitimi dediğimiz olayın günah sevap gibi mesuliyet boyutunuda ekleyerek anlatıyoruz.
Yinede hata ve günaha düşebilirler ama mükellefiyetten sonra düşerlerse bu hataya daha 18 inden küçüktü diye aklayamayz.
Yada buyrun siz aklayın.
Bu olay üzerinden genel konuşuyorum.Burada bulgular üzerinden düşüncemi belirttim aksi olsaydıyıda söyledim.Gene anlamadınız demi : p
kadesa kadesa m caaanım gecikme dön bana :)
O dediğin kankilerim nerede niye yoklar ben göremiyorum.Sen zanda buluyo olmayasın..

Kaç tane bilimsel araştırmada 15 yaş grubu çocuklara öğretmenleriyle ilişki yaşamanın iyi ve kötülüğü sorulmuş ve yalnış cvplar alınmış.
Kaç tane araştırmada yine bu gruba arkadaşının beğendiği bir kolyesini çalmasının yada ona zarar vermesinin iyiliği kötülüpü sonuçları sorulmuşta yalnış cvp alınmış ?
Dogduğundan beri akıl ile öğrenme başlamıyor mu? Sırasıyla çocuklarımıza bu iyidir bu kötüdür diye öğretiyoruz.18 yaşını doldurmasını beklemiyoruz öğrenmesi için.Yada siz buyrun bekleyin.Ki bunların üzerine birde din eğitimi dediğimiz olayın günah sevap gibi mesuliyet boyutunuda ekleyerek anlatıyoruz.
Yinede hata ve günaha düşebilirler ama mükellefiyetten sonra düşerlerse bu hataya daha 18 inden küçüktü diye aklayamayz.
Yada buyrun siz aklayın.
Bu olay üzerinden genel konuşuyorum.Burada bulgular üzerinden düşüncemi belirttim aksi olsaydıyıda söyledim.Gene anlamadınız demi : p
O dediğin kankilerim nerede niye yoklar ben göremiyorum.Sen zanda buluyo olmayasın..
Ben senin ne demek istediğini anladım canım.Öğretmen suçlu ama kızın da aklına getirebilmesi gerekirdi o ihtimali diyorsun esasında.Belki o ihtimal gelmiştir ama sevdiği için zorla yapacağı ihtimali aklına gelmemiştir .Bir kere belki isteğiyle olmuştur,daha sonralarında zorlamıştır belki,pişmanlık yaşamıştır,korkudan vazgeçememiştir.Bu olay başkasının başkasına gelseydi belki Cansel kızımızda hangi akılla arabasına bindin de ,ıssız yere gittin diyecekti.

Burada yanlış olan öğretmenin öğrenciyle yakınlık kurmasının yanlış olması.Aşık ta olsa etik değil hoş olmaz diye vazgeçmeliydi.

Yada buyrun siz aklayın.
bana cevap ver o zaman neden 15 yaşındaki kızların evlendirilmesi yasak. ve neden o yaşta evlenen kız çocuklarına çocuk gelin deniyor.
ve neden o yaştaki çocuklarla kendi isteğiyle de olsa cinsellik yaşayan kendini hapiste buluyor.
çünkü onları hepimiz çocuk görüyoruz. bunu ben değil tekrarlıyıorum hukuk ve bilim söylüyor.
ama hatırlıyorum . sen çocuk yaşta evlenmeyede normal bakıyordun değilmi. yanlışım varsa kusura bakma. ama böyle bir mesajını okudumdu

Ben senin ne demek istediğini anladım canım.Öğretmen suçlu ama kızın da aklına getirebilmesi gerekirdi o ihtimali diyorsun esasında.Belki o ihtimal gelmiştir ama sevdiği için zorla yapacağı ihtimali aklına gelmemiştir .Bir kere belki isteğiyle olmuştur,daha sonralarında zorlamıştır belki,pişmanlık yaşamıştır,korkudan vazgeçememiştir.Bu olay başkasının başkasına gelseydi belki Cansel kızımızda hangi akılla arabasına bindin de ,ıssız yere gittin diyecekti.

Burada yanlış olan öğretmenin öğrenciyle yakınlık kurmasının yanlış olması.Aşık ta olsa etik değil hoş olmaz diye vazgeçmeliydi.
Beni anlayanların olduğunu biliyorum.Bunları kafamadan uydurmuyorum çünki.
Olayın öğretmen kısmının doğruluğu yalnışlığını da zaten tartışmıyoruz.Şeriatte bu adamın alacağı cezayıda biliyoruz.Burada bahsedilen dünyasal yasalardaki gibi 2 yıl değil.
Ben lise çağındaki ergenlerin bebek ilan edilip yaptıkları davranışlarn sonuçlarını kestiremeycek olmaları yada bundan mesul , mükellef olmadıkları iddiasının yine akıldan uzak olduğunu dile getirip olayın tek taraflı ele alınması kısmına açıklık getiriyorum.

bana cevap ver o zaman neden 15 yaşındaki kızların evlendirilmesi yasak. ve neden o yaşta evlenen kız çocuklarına çocuk gelin deniyor.
ve neden o yaştaki çocuklarla kendi isteğiyle de olsa cinsellik yaşayan kendini hapiste buluyor.
çünkü onları hepimiz çocuk görüyoruz. bunu ben değil tekrarlıyıorum hukuk ve bilim söylüyor.
ama hatırlıyorum . sen çocuk yaşta evlenmeyede normal bakıyordun değilmi. yanlışım varsa kusura bakma. ama böyle bir mesajını okudumdu
Öyle bir mesajım yok.Dediğim 18 inden küçük olup kendi rızası olarak yani sevdiği aşık olduğu için evlenen çoluk çocuğa karışanlar var.Hepside mutsuz olmuyor.Demiştim.
Zorla evlendirilmek ayrı birşeydir.Ama kendisinin evlenmeyi tercih etmesi okulunu vs bırakıp yani açıköğretimden devam ile hayatına yön vermesi ayrıdır.
Gelelim 15 yaşındaki çocuk evlenmeyi istermi ? Sizin yetiştirdiğiniz doğruyu yalnışı öğrettiğiniz bir çocuk erken yaşta evlenmenin sonuçlarını kestirebilir ve çoğu kendi isteği yani iradesi ve kararı ile buna kalkışmaz.Var mı etrafınızda? hepsi hangi mesleği yapacağına yada ygs ye kanalize olmuş durumda.Çünki doğru olan bu diye öğretildi ve kendiside bu hayatına bu şekilde yön vermesinin doğru olduğunu kestirebiliyor.Ama tüm bunlara rağmen henüz kendisi için ve yaşadığı kültür ve anlayışa görede erken olan evliliği tercih ederse yahutta evlilik dışı ilişki yaşamayı bu yaptığından mesuldur.
Karşısındaki kişinin yaşı konumu ayrı birşeydir,ayrıca suçtur, suçun büyüğüdür, rezalettir evt ama bizim bunu tercih etmemiz ayrı birşeydir.
Olayı duygularla açıklamaya kalkarsak hiçbir işin içinden çıkamayz her insan duygu sahibidir.Herinsan yalnış yapar kimi bile isteye kimi duygularına kapılarak.Ama bu bizim mesuliyetten kurtarmaz.
Ayrıca burada yaş 17 .
Gidin liseleri bi gezin bebek gibi mi davranıyorlar.Yoksa sizden akıllılar mı?
Daha fazla konuşmak istemiyorum.Olayı saptırıp başka yönlere çekiyorsunuz.Ve cvp vermek gerekiyor.Yoruldum.
Nokta.
Ayrıca benim dile getirdiğim sistemde hepinizn gönlünden geçen ceza mevcut adam için.Ama bu sistemde sadece iki yıl kendinizle çelişiyorsunuz.
Nokta.

Soyle bir laf vardir "17 yaşıma dönsem ama şimdiki aklımla" elbette iyiyi dogruyu ayirt edebilirsin o yaşta. Ama dogru olmayan bir şey o yasta sana dogru gibi de gelebiliyor.

Anlattigim olayda hocam bana gel daha sakin bir yere gidelim ogretmen ogrenciyiz sonucta dese kabul ederdim. Bunun sonucunda art niyet de aramazdim. O yasta asik oldugumu sandığım adam sonuçta. Canselin hic sucu yok. Böyle "dusunemedi mi?" gibi abuk sorulari gorunce nevrim donuyor

Adam tecavüz etmiş mi ben emin degilim acikcasi. Ama karsilikli iliski oldugu acik, kizin telefonunda mesajlar ve yolladiklari resimleri bulmuşlar gorusuyorlarmis zaten.

Ama bu konuda yinede herturlu adam suçlu. Kız boyle birsey dusunse bile bir ögretmen, bir büyük olarak en basta bir insan olarak bu durumu kullanmamalıydı kesinlikle.

efide efide nin dediğine gelirsek evet adamın sucluluğu aşikar ama 17 yasindaki ergenleride bebek yerine koymanın alemi yok. Ben 8. Sınıfa giderken bile neyin ne olduğunun farkındaydım. Kısaca paylaşayım.

O yaşta benden buyuk bir adam (20-22) yaşlarında ben daha 8e gidiyorum. Surekli selam sabah verir sohbet ederdi. Okul cikislarinda denk gelirdim zaten ayni mahalledendik. Kotude dusunmedim. Birgun okul cikisi biyerlere gidip biseyler icelim dedi bana, benimle yururken o an kafama dank etti birşeyler ve eve gittigim gibi evdekilere soyledim bir bir anlattım.

Bizimkiler O' onların evlerine kadar gittiler o gunden sonra yanima yaklasamadı. Ben 8. Sinifa giden cocuk aklimla biseyler dusunebildiysem 17 yasinda kiz evli, cocuklu ve ogretmeniyle neyin yanlis, neyin dogru oldugunu bilecek ve ayirt edecek yastadir arkadaş. Ayirt edemeyenlerde zaten 30 yasinda olsa yine ayirt edemiyor. 18ini geçen herkes doğru iliskiler yasamiyor sonucta.

X