İstiklal Caddesinde Patlama! Canlı bomba ...

Nerden ne geleceği belli değil
Ben tek parça halinde olmek istiyorum
Kolum bir yerden bacagım bir yerden çıksın istemiyorum.
Niyazi olmak hiçç istemiyorum
Eşim beş Dakka geç gelse Kızılay da ne oluyor diye düşünmek istemiyorum
Hastaneye gidince burası da patlar mı diye düşünmek istemiyorum ben güven içinde ulkem topraklarında gezmek istiyorum çok bir şey mi?

Allah kahretsin yapanları da onleyemenleri de.
Bu korkuyla yasamak cok kotu daha bir hafta olmadan ikinci patlama

Bu avmleri ,havaalanları okulönlerinindeki insanları iyi takip etmek gerek ,
birde kiraladıkları evlerin sahipleri
bunları polise ihbar etmeleri şart ,

bu akp sayesinde terör örgürleri güçlendi , silahları ve bombaları çoğaldı gibi

nası çıkalım -hadi biz çıktık insan kendinden çok sevdiklerini nasıl yollasın-bi ana evladını bir kadın kocasını,bir evlad babasını ...tamamen algıdan ibaret olduğunun düşündüğümüz o mesajların gerçekleşiyor olması çok ürkütücü -

ALLAH kahru perişan eylesin sizi düşmanında şereflisi gerekmiş

Adamların istediği insan öldürmek, onların istediğini vermemek demek insanların sokağa çıkmaması demek bu mantıkla.

İstediklerini vermemek, korkmamak için Almanya'da, İngiltere'de yaşamak gerek. Filistin'den, Suriye'den farkımız kalmadı bu ne yaa, korkuyorum arkadaş ben korkuyorum çünkü bu ülke canımı koruyamıyor. Korkmadığımı göstermek için kalkıp büyükşehirlerin en kalabalık yerlerine mi gidelim?

Bence kapatalım kapıları toptan uyuyalım belki bir gün ölmek zorunda kalmadığımız bir ülkede uyanırız......
Aynen oyle.. insanlar eskiden kalabaliktan korkarmiydi simdi herkesin dilinde ayni sey ya bomba patlarsa..korkmamak icin ölümü goze almak lazim zaten kim ister ya heleki sevdigin insana birsey olucak korkusu daha da beter :KK43:

1 hafta once ruyamda Allah korusun ucaklarin patlatildigini goruyordum. Koprunun yikildigini goruyordum. Iste ulke buna dogru gidiyor lanet olsun ki.

Cidden sabrım tükendi artık,ne olacaksa olsun artık,hepimiz sokaklara çıkıp birlikmi olucaz ne olacaksa olsun,adamlar çerez gibi bomba patlatıyor.

Devlet bizi niye koruyamıyor,neden Allaha emanet yaşıyoruz.

Nedense Nevruz Bayramı dolayısıyla bu sıra ara ara benzer patlamalar olacak gibime geliyor.:KK43:

Birseyler yapmamız gerekli gerçekten!

Yetkililer gayet rahat olan bizlere oluyor acaba nerde nasıl öleceğim tepemizden aşağı bomba mi düşecek saldırıya mi ugrayacagiz bunları düşünmekten bıktımm eşim ailem ben? Kim koruyacak bizleri allahım sen yardım et..

Yarın bir şey olmayacak belki de. Bir kaç gün sonra yeniden bomba. Böyle böyle sokağa çıkamaz hale getirecekler bizi. Ne zaman neye inanacagimizi şaşırdık.

Yetkililerin doğru söyleyebildiği tek şey ölü yaralı sayısı. Neye kime inanalım biz?

Komşumuzun çocuğu okul arkadaşıyla sinemaya gidiyordu yolda patlama sesini duymuş geri dönmüş. Asıl acıklı olan çocuklar cevahire gitmek istiyordu annesi uzağa gitmeyin evham ederim diye istiklal'e göndermişti. Ne desem bilemiyorum ya. Kader çok büyük bir güç.

Birseyler yapmamız gerekli gerçekten!

Yetkililer gayet rahat olan bizlere oluyor acaba nerde nasıl öleceğim tepemizden aşağı bomba mi düşecek saldırıya mi ugrayacagiz bunları düşünmekten bıktımm eşim ailem ben? Kim koruyacak bizleri allahım sen yardım et..
Ne yapabiliriz ki? Sokağa çıkıp eylem yapmaya kalksak orayı da patlatmayacakları ne malum? Bir şey yapması gereken biz değiliz yetkililer.

Ben olmazsam devlet olmaz diyenler!
Sen varken bu ülkenin huzuru yok ki!
Her gün ölüyoruz sayenizde.
Her ocakta sayenizde bir acı!
Koltuğunuza yapışın emi... Daha sıkı yapışın.
Oturduğunuz yerden de kın kın kınayın.
Biz sizin Yerinize istifa ederiz!

Şu durumda 2023 ü görebilecek bir halk kalırsa...
Yarına kimsenin garantisi yok..

Kalır kalır. Öyle hemen öldürmezler bizi. Yavaş yavaş tadını çıkara çıkara yok ederler. Baksana, insanlar ölüyor, birileri konser zevkinden mahrum kalıyorum diye üzülüyor. Bir de onu bu haliyle bile destekleyenler oluyor. Bir garip kafa bir garip ülke.

X