Istenmeyen gelin onu istemeyen kayinlarini affetmeli mi

Ailesinin sebepleri oldukça mantıklı. Size hiçbir şey yansımamış olmaları da ne kadar olgun olduklarını gösterir. Baştan beni istemediler demiş bir de düğün teklifi beklemişsiniz. Adamların oğlu seninle resmen senin işin görülsün diye apar topar herkesi yok sayıp evlenmiş. Peki (gelin olarak) baştan koşulsuz kabul beklerken siz kayinvalide ve kayinpzder olarak onları nikahiniza davet ettiniz mi? Yaşadıklarından haberiniz vardi değil mi? Ayrıca size düğün yapmak zorunda değil kimse ya. Bu kafadan çıkın artık. Tek başına evlenecek kadar bireysel, kafasına buyruk ancak düğünü kp ve kvden bekleyecek kadar geleneksel. Ne güzel kafan var senin öyle. Adamlar kibar davrandıkça kendinde bu yüzsüzlüğü hak görmüşsun.

Allah eşinize yardım etsin demek geldi içimden. Bana hem sadece kendini düşünen biri olduğunuz ve hiç bir şeyden memnun olmadığınız izlenimi geçti.

Dogru. Peki ben ne yapmaliyim sizce? Bu kederle yasamaya devam mi etmeliyim yoksa bosanip yeni bir sayfa mi acmaliyim?
Kuzum grının bile 50 tonu var, "ya hep ya hiç"çisin galibaÇok köşeli olma boyle, ergen gibisin kusura bakma da:/

İnsanları resmen ezip geçmişsiniz. Üzerine sizin aileniz karşı tarafdan gizli olmasına onay vermiş. Kafanıza göre hareket etmişsiniz ben olsam asla konuşmazdım size yine nazik davranıyorlarmış. Yangından mal mı kaçırıyordunuz biraz daha bekleseydiniz keşke. Hadi beklemediz hatanızı kabul etmek yerine üstüne bir de yukarıda yazdıklarıınız saka sanırım. Kafanıza göre hareket etmişsiniz üstüne bir de özür ve düğün istiyorsunuz. Özür dilemesi gereken sizsiniz farkında mısınız daha doğrusu eşiniz ve siz.

Evet çenesini yormamış, emek vermemiş, sabırla anlatmamış, kızı savunmamış, kolayına kaçmış. Ammaaa, kızımız da aynı, hemen, bosanayım mı diyor, yine sabır yok, emek yok, cok uygunsunuz konu sahıbı, bosanıp baskalarının da basını sıkıntıya sokmayın:))

İstenmemek değil mantık olabilirmi? Farkındaysanız olaylar normal sürecinde geçmemiş. Eşinizin ailesi tepki göstermekte haklı olabilir. Herkes kabul edecek diye bir kural yok. Anlayışlı olmak lazım.

Hem işimi gördürmek için nikahı gizli bastırtır, hem de düğünü yaptırtır, bir de burunlarını sürterim özür dilettiririm demiş. Şimdi de iyilermiş ama yetmiyormuş, çünki burunlarını sürtemedigi içinde kalmış, boşanayım mı, vizeyi kaptım ama yetmez, çocukları elimde rehin, hepsini yapmak zorundalar yoksa yüzünü göstermem diyor Allahım sen şu mazlum aileyi kurtar tez vakitte yarabbiKimsenin ocagına böylesini düşürme kurban olduğum Allah

Hem iki kafadar el ele verip kafanıza göre iş yapacaksınız hem de insanların burnunu sürtmeye kalkacaksın. Kız seni yerler.

Aman yarabbi bu nasil bir kindir
Kayin ailenin sana yaptigi hicbir terslik yok
Terslik senin kalbinde
Esinin ailesi kotu insanlar olsa kimbilir nasil bir iskence edersin insanlara
Yapmadigin halin buysa
Bide ne yapayim bosanayim mi diye soruyorsun
Umarim esinin gozu acilir da kendine gidip modern jennifer falan bulur
Sen tum köyü dagitacak bir tipsin
Düsman basina

Kesinlikle. Cocuk filan olmadan vizeyi eline verip postalasalar bari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…