Aile Planlaması Istenmeyen gebelik

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ella ertesı gun hapımı yınede hamılemı kaldınız bunların uzerıne😂olur dıyede dusundum olmaz dıyede dusundugun cok ay oldu daha kısmet olmadı bakalım olur ıns🤲🏻
Tabi canım doğurdum 2 yaşına bile geldi😂
Ben ki aman çocuk mu tahtalara vuralım diyen insandım, 2 tane peş peşe oldu.
Büyük konuşun daima, bolca önlem alın ki olsun:)

Şaka bir yana, Allah tez zamanda isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin.

aynen ertesi gün hapı yazdım saten daha yeni dediği icin oyüzden dedim
Hamile arkadaş, ertesi gün hapı ilişki sonrası alınıyor yumurtayı çatlatsın atsın döllenmesin diye.
O iş geçeli çok oldu, keza ben o hapla çocuk doğurdum:)

Konu sahibininki kürtaj artık ve yasal şekilde ilerlemesi gerekiyor.

Allah bagısladın hayırlı ınsan olsunlar 🤲🏻Amin İnşallah 🤲🏻
Tabi canım doğurdum 2 yaşına bile geldi😂
Ben ki aman çocuk mu tahtalara vuralım diyen insandım, 2 tane peş peşe oldu.
Büyük konuşun daima, bolca önlem alın ki olsun:)

Şaka bir yana, Allah tez zamanda isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin.

Hemde ne deliller var elimde
Donunu, soyunu sopunu her şeyini alın, dımdızlak bırakın.
Metresine açtığı evin parasını ödeyemesin.
Ve bu sürede anlaşmaya zorlayın bence hamileliği kullanarak, her şeyi lehinize çevirin.
Ve kürtaj kararınızı bir kere daha düşünün, sizin çocuğunuz ama çocuklarınızın da kardeşi.
Şuan bencilce davranarak şokla bir tepki veriyorsunuz.
Hiç çocuğunuz olmasa aldırın derim ama zaten var, o pislik herifle mecburen hayat boyu ilişkiniz olmak zorunda.
Ve yine mecburen çoraplarına kadar babaları olacak şahsiyetsiz alacak.
Çünkü her şey lehinize ve bu sürede hamile olmanızla da manevi tazminat açabilirsiniz.

Ayrıca sağlıklı bir gebelik mi o bile belli değil, bırakın kaderini yaşasın minicik fasulye.
Belki sizin hayata dönüşünüz olacak o mucize, bilemezsiniz.

Donunu, soyunu sopunu her şeyini alın, dımdızlak bırakın.
Metresine açtığı evin parasını ödeyemesin.
Ve bu sürede anlaşmaya zorlayın bence hamileliği kullanarak, her şeyi lehinize çevirin.
Ve kürtaj kararınızı bir kere daha düşünün, sizin çocuğunuz ama çocuklarınızın da kardeşi.
Şuan bencilce davranarak şokla bir tepki veriyorsunuz.
Hiç çocuğunuz olmasa aldırın derim ama zaten var, o pislik herifle mecburen hayat boyu ilişkiniz olmak zorunda.
Ve yine mecburen çoraplarına kadar babaları olacak şahsiyetsiz alacak.
Çünkü her şey lehinize ve bu sürede hamile olmanızla da manevi tazminat açabilirsiniz.

Ayrıca sağlıklı bir gebelik mi o bile belli değil, bırakın kaderini yaşasın minicik fasulye.
Belki sizin hayata dönüşünüz olacak o mucize, bilemezsiniz.
Belki suan cok cahil diyenler vardir ama kimin ne yasadigini bilemezsiniz rabbim kimseye yasatmasin inşallah 😢😢😢

cahil demiyor kimse, ayrıca kimsenin ne dediğine de bakmayın.
Evet hayat sizin hayatınız ama başka bir canın hayatı sizin elinizde.
Bu yükü sırtlamak çok zor.
Allah yaşatmasın kimseye ensest, tecavüz vb suç unsurları bulundurmayan, kadın hayatını riske atmayan her gebeliğin doğumla sonuçlanmasından yanayım.

Kürtaj olanların açın bakın hikayelerine, yıllarca rüyalarına giriyor o psikolojiden çıkamıyorlar.
Her çocuk gördüklerinde ‘acaba böyle öi olacaktı yavrum’ diye kendilerini yiyorlar.
Günah vs onlar sizi ilgilendirir ama kürtaj demek cinayet demektir.
Eşinizin pislik bir adam olması bu hakkı size vermiyor aslına bakarsanız.
Ayrıca zaten çocuklarınız var ve çok zor bir dönemdesiniz, sağlıklı bir karar alabilecek durumda değilsiniz.
Yardım ve destek almalı, her şeyi ince detayıyla düşünmeniz gerek.
Yaşadığınız buhran buradan belli oluyor, aldatılma acısını ve nefretini sabiden çıkarmayın, uzunca düşünün.
Hepimizin söylediği bu.

Bende acabalırım hatta dıyorum bazen korunanlar kazara hamıle kalıyor korunsammı 😂
Ben gibi ben ilk hamileliğim olduğu zaman bebek istemiyorduk ben okuyordum okulum var diye ama doğru düzgün korunmadık bir koruduk 2 korunmadık falan hiç aklımda yokken hamile olduğumu öğrendim 5 haftalıkken düşük yaptım onun üzerinden 1.5 yıl geçti hala hamile kalamadım acaba korunsak mı falan diye düşünüyorum bazen 😂

Rabbim olmayanlara versin ama beni bi siz anladiniz bi cocugun daha dunyaya getirip gunahina giremem daha cok yeni gercekten belki keseye bile girmemistir bilmiyorum daha bugün ogrendim hamile olduğumu 😢😢😢
Günahına niye giresin kardeşim??? Eğer aldırırsan günahına gireceksin!!! Can veren Rabbim rızkınıda verir
Şuan o 2 dünyadaki evlatlarınızın canına kıyabilirmisinz??? Karnınızdakininde onlardan hiçbir farkı yok

Evli kadınların eş onayı alarak 10 haftaya kadar olan hamileliği sonlandırmasının tek ve yasal yolu kürtajdır.

Lütfen gebelik sonlandırmak için illegal metodlar sormayınız, illegal metodlar söylemeyiniz hanımlar.
Kanunlara aykırı her türlü yöntem hem suçtur hem de kadınların sağlığını tehdit etmektedir.

Doktora gitmeniz gerekli. Lütfen bu tür durumları kendi başınıza halletmeye kalkmayın. Zira düşürdüğünüzü zannedersiniz ama parça kalır vs daha büyük sorunlara yol açar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X