işten atıldım,kendime özgüvenimi kaybettim...YARDIM!!!!!

Ay
Ay cok tatlisin yaa:) hemen Face leri kapatalım :))) yaaa su ego olayı varya cok fena ben ilk isten atıldığımda kapattım , sonra bazı seyleri cok paylaşmak istedim atıyorum guzel bir yere gitmisim fotolarda harikayim falan, sonra yıkılmadım ayaktayim felsefesiyle :) yine actım hesabımı. Millet ofis dogumgunleri, y.disi eğitimlerini paylasirken bende çalışmıyorum ama keyfim yerinde edasıyla klas yerlerde fotolar çekilip koydum yada davette sırf Face ede koyarım diye bir dünya para verip aldigim abiye elbisemle bir sürü foto çekildim koydum :) ya olay cidden komik, avrupalı arkadaslarım var inanın bizim kadar havaci civaci değiller sosyal medya cok kullanmıyorlar bizim gibi biz illa çevremize hava atacağız birsey ispatlayacağız , aşmış insan olmayı cok isterdim ama yokk olamıyorum , biliyorum Face imi dondirsam yine acacağım ((

Ne kadar tatlı
ne kadar tatlı yazmışsınız , iyi niyetle ....vallahi yıllar yılı çalışırken çevremde o kadar birbirini ezmeye çalışan birbirini kiskanan hırslı kadın vardı ki. ..simdi hic tanımadığım insanların iyi niyeti cok hosuma gitti , ben hep kıskanç insanlara alıştım. Sabah yürüyüş yapmaya uygun konumda degil evim, epey sehir disinda korkarım ama evde kosu bandı var birşekilde hallederim. Evden ticari yapmak aklıma geldi instagramda yüzlerce satıcı var sonra saçma geldi urunler gümrüğe takılsa falan olay ipe sarar. Hobimi ise çevirmek isterim bu süreçte ama ne yapacağımı bilmiyorum. Ben diyetisyenlige cok meraklıyim tum diyet kitaplarını hatim ettim millete öğüt veririm hep, sertifika alacağım bir yer olsada en azından spor salonlarında insanlara beslenme uzmanlığı yapsam , dun gece aklıma bu geldi, fotoğrafçılık Kursu'da var aklımda daldan dala uçuyorum :)))

Bu kadar hassas olmayin. İnanin calisanlar evde olmak evde olanlar calismak istiyor.

Canini sikan yorumlara gelince bunca zaman calistim yeter artik , bebegim olursa bebeğime adayacagm kendimi çok şükür eşimin de maasi yetiyor iyi de tazminat aldim hayatin keyfini cikariyorum anca atanirsam düşünürüm calismayi vs diyin..

Pozitif bakin biraz. Calismak her şey demek değil. Evet alismissiniz ama bunu ustunuze görev yük gibi almayin..siz sadece calisinca değerli olmuyorsunuz... Calisinca sevgi , değer hakediyor olmuyorsunuz. Farzedin ki biktiniz isten ve ciktiniz bebek yapıyorsunuz tamam iste kime ne?

Eşiniz size nasil bu programı izlersin dediğinde aliniyorsunuz çünkü o saatte evde olmak sizi uzuyor bilinç altinizda. Ama aksam isten gelip tekrarini izliyor olsaydn ve Eşiniz ayni cümleyi kursaydi güler geçerdiniz eminim...

Bence KPSS yi gecin, atanmak resmen cile. Bekle bekle insan catliyor.

Gayet deneyimlisiniz, hem de ozel sektorde. Baska bir is bulun. Bir de mudurunuz olan o..u cocugunu mobbingden dava edin. En azindan avukat yollayin, bir poposu tutussun.

Spor yapin tabi, hamile kalmaniz da kolaylasir.

37 yasindaymissiniz, size akil vermek bana dusmez ama bu hayatinizdaki insanlarin hepsine sktir cekin. Bu ne bicim arkadaslik? Ben universiteden bolum arkadaslarimdan kimseyle gorusmuyorum, umrumda degiller.

Tanidigim bir abla 38de evlendi, 40 yasinda dogurdu. 37 cocuk sahibi olmak icin gec bir yas degil, gerekirse baska doktora gorunun.

Issiz kalsam ben de bunalirdim, ne yazdiginizi cok iyi anliyorum.

Bence once bebege yonelin, egilin :) Biraz dinlenin, kafanizi dinleyin sonra da is basvurularina baslayin derim.
Yok yiprandim calismak istemiyorum derseniz de bosverin, bunca yil calismissiniz zaten. Cocucugnuzla ilgilenirsiniz.

teşekkür ederim kendi adıma az da olsa motive verdiysem umarım herşey gönlünce ve yolunda gider gelişmeler olumlu olur bizide haberdar et olurmu

C
cok guzel moral verdiniz cok teşekkur ederim:) suan bana mutsuzluk veren kimseyi aramıyorum , herkes kendi hayatını yaşıyor sonuçta , baskalarının hayatı beni bu kadar etkilememeli, Face mesela , bunlar hep boşlukta kaldığım icin oldu, kendime yeni hobiler edinip boş boş evde oturmayacağım artık , once bebek tabiii, geçenlerde bir komşumuzun bebeğinin 1 . Yaşgününe gittik , hediye seçerken icim bir garip oldu, bambaşka rengarenk bir dünya, dugun gibi parti verdiler ,annesi kızırla aynı elbiseyi diktirmis puncake ler pembe konsept falan superdi, kız genc anneydi ve bebeğin ona nasıl enerji verdigini gordum cok özendim , keske daha gencken o kadar soguk bakmasaydım anneliğe

Müdürüme değilde firmaya dava açmayı düşündüm ama beni farklı bölüme kaydırmislardi ve ben teklifi kabul etmeyince atıldım , yaptıkları mobing ve sonucunda is kanununa gore atarlarsa dava edilmemek içindi , teklif ettikleri bolum calisilabilecek gibi degildi ,cok daha zor şartları vardı zaten sabah 5 te kalkıyordum cok uzakti isim 2 saat yol çekiyordum vs onca yıl o kadar emek hepsi çöpe gitti baska ise başvurursam camia hep birbirini tanıyor negatif feedback olmasın diye sesimi çıkarmadım. Herseyin hayırlısı , bütün pozisyonlar müdürlükler onların olsun , ben zaten yagci olsaydım azcik müdürümü kafalasaydim bunlar olmazdı , Allah elbet bir cikar yok verir ins , bu saatten sonra baska özelde firmada alt pozisyonda calismak istemem yas gelmiş 37 ye, zaten firmalar yeni mezun alıp dusuk maaşa çalıştırma derdinde, gecen hükumetin tanıdıklarını sinavsiz müsteşar olarak bile atadıklarını duydum sinirden deliye dondüm , neyse politikaya girmeyeyim ama bu ulkede is hayatı cok zor, herseye rgmen kimseye muhtaç değiliz şükür ediyorum.

Hall

Haklısın , tup bebek olayından cok korkuyorum birde başvurur ama ondada olmazsa iyice umudum kırılır diye cok korkuyorum

Cok

cok dogru söylüyorsun ah bir hazır hissetsem
bebek istiyorum dediğin işin tek tavsiyem oldu tedaviye başlaman.
tabi sen bilirsin ama bence boşa geçirdiğin zamana üzüleceksin daha sonra.
eşinle sağlık sıkıntınız yok ise süreç daha kolay ilerleyecektir.
ama bir yerden başlaman lazım artık.
yanlış anlama benim de yaşım az değil.senden 1 yaş büyüğüm.
işte bu sebeple zaman kaybetme diye ısrarla üzerinde duruyorum.
şu an senin hayatında tek kafa yorman gereken mevzu bu bana göre.
olur veya olmaz ama denemeden bilemezssin.
en azından bir ön görüşme yapıp tavsiyeleri alırsın.
bu önerimi de yabana atma:))tecrübe konuşuyor bir yerde.

Ben de mutlaka bir spor salonuna yazilin diyorum.Özellikle de grupla yapilan spor insani motive ediyor.Spordan sonra yasadigim mutluluk duygusu harika.
Kozmetige verilen paralar bana göre sokaga atiliyor.Iyi bir nemlendirici krem yeterli.Hic bir krem yaslanmayi geciktirmez ya da kirisikliklari yok etmez.Yeterli beslenme ve sivi alimi vücud icin yeterlidir.Bunun disinda mümkün oldugunca az güneslenmek ve sürekli günes kremi de kullanmak gerekir.
Ayrica spora baslaraniz kendinizi zinde hissedeceksiniz ve belki de kozmetige bu kadar takilmayacaksiniz.
Bebek konusuna gelince siz rahatlayin ki vücudunuz da rahatlasin.Ben 38 yasindayim kizim bir bucuk yasinda.Ve ikinci cocugumun olmasini istiyorum:)Yani yasinizi takmayin kafaya.

Bir arkadasin dadedigi gibi macera ya da polisiye kitaplarini okuyun.Hatta seveceginizi düsündügüm bir kitap önerisinde bulunayim.Sibumi yazari Trevenian.Bence kendinize getirecek bu kitap sizi:)

Hepimiz ara ara bunalima girip yüzeysel seyler yapariz televizyon gibi.Bunlar rahatlamak icin bir arac.Ama izlediginiz programin size zarari dokunuyorsa baska bir sey izleyin.Cok hgüzel yabanci diziler var mesela.

Umarim kisa zamanda bu durumu atlatip kendinizi yeniden iyi hissedersiniz.

Sevgilerle...

Teşekkürler canım , Yasin benden 1 yas buyuk ise senin tecrubelerini merak ettim, cocuğun var mı ? Tup bebek deneyiminiz var mı ? Sevgiler

Kitap önerisi icin teşekkürler hemen sipariş vermeyi düşünüyorum :) harika seyler yazmışsınız , inanın gece gece bu topic i acmam bile bir gelişme benim icin , ve herseyi pozitife çevirebilirim yeterki kararlı olayım. Sevgiler

Teşekkürler canım , Yasin benden 1 yas buyuk ise senin tecrubelerini merak ettim, cocuğun var mı ? Tup bebek deneyiminiz var mı ? Sevgiler
tecrübem var tabi.işte bu yüzden boşa geçirdiğin zamana ben buradan üzüldüm.
benim bir oğlum var 8 yaşında.şimdi de ikizlere hamileyim.ama bunlar tedaviyle oldu işte.
gebelik kaybı da yaşadım.değişik durumlar yaşadım kısacası.
bu işler kimine kolay kimine de böyle meşakkatli işte.ama çabalamadan sonuç alamazssın.
tüp bebek tedavisi sabır isteyen bir süreç.kolay diyememem ama gözünde büyütme.
bebek isteğini belirttiğin için bu konuda yazıyorum yorumlarımı yanlış anlama.
istiyorsan peşine düş diyorum:))

Ohhhh ne guzel 8 yasinda bir cocuk insan daha ne ister? Bide ikizler Allah bağışlasin , maasallah diyeyim nazar değmesin , ya bu tup bebek tedavisine kimisi kolay diyor kimisi cok yıpratıcı diyor ne dusunecegimi şaşırdım valla, yumurta toplama isini hayal ettigimde kazıyarak almaları falan icim fena oluyir en cok ona takılıyorum ve korkuyorum , ben kan verirken bile korkarım oyle tirsik bir tipim esim zaten zaman zaman der sen de doğuracaksın da bende gorucegim :) falan diye ,kadın doguma bile ilk 6 yıllık evliyken gittim cok korktum , simdi diyeceksiniz sizin gibi okumuş biri nasıl boyle yapar ? Evet haklısınız ama sorunum olmayınca cocukta düşünmediğim icin yıllarca korunduk Dr a gime gereksinimi duymadım , ahh nasıl kızıyorum kendime !!!! Eskiden cocugu olan arkadaslarıma hic özenmezdim, tum hayatları bitmiş gibi gelirdi, ben süslenip puslenip esimle seyahatlere çıkıp özgürce gezdikce onların hepsinin bana imrendigini dusunurdum, hepsinin fiziği bozulmuş ve kendilerini cocuk sonrası bırakmışlardi, yaşıtlarımdan ne kadar genc gözüktüğümu düşünür bir sıfır onde olduğumu sanırdim, oysa suan anlıyorum hatamı , onların neredeyse konuşacak dertlesecek yasta can yoldaşları oldu, ben ise tum annelere özenir oldum, yeterki olsun bebegim artık fedakarlık yapabilirim ama bu seferde Allah vermiyor iste, eskiden birgun reglim gecikse panikatak geçirip heyecanla test yapıp negatif çıkınca sevinç çığlığı atardim simdi ise her negatif testte ağlıyorum , hersey ders oluyor insana iste

güzel dileklerin için teşekkürler.
eminim kısa sürede anne olacaksın eftelya.:))
sen yeter ki elinden geleni yap ve bu yolda uğraş.
geçmişi değil de bundan sonra yapabileceklerine odaklan.
herşeyin bir vakti zamanı var.senin için de en hayırlısı bundan sonra gelecektir.
bu şekilde düşünmeni tavsiye ederim.
yumurta toplama işlemi anestezi altında yapılıyor ve zerre duymuyorsun.

Sallayin o zaman isi gucu derim, madem bu kadar yiprandiniz , cidden sallayin.

Seni çok iyi anlıyorum. Bende senin gibi kurumsal bir firmada calisiyorum. Su an çalıştığım yerde 19. Ayin ve beni isteğim dışında çok yoğun ve umutsuz vaka gözüyle bakılan bir projeye yönlendirdiler. Hergun lanet ederek ise gidiyorum, stresten hasta olmak istemediğinden başka ilanlara başvuruyorum fakat bekar ve az maaşla çalışanlar varken firmalar benim gibi 32 yasinda çocuksuz ama her an çocuk yapabilir birini tercih etmiyor. Borç olmasa işten ayrılırdım fakat imkansız

Sana tavsiyem iyibir doktor bul ve tüp bebek yaptır. Özeli de boşver. Zaten 8 sene çalışıp onurunu tüketmişsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…