İstanbullu kadınlar?

Istanbullu kadınlar ne alaka anlamadım. Fikrimi söylim anadolu yakası

Istanbullu kadınlar burada mı? Sorularımın cevabı sizlerde anlamları taşıyor. merak uyandirması ve dikat cekmesi icin oyle yazdim. :oops: Anadolu yakası uzak olur diyorlar, trafikle cekilmez diyorlar, şaka mısın diyorlar :KK72:

Istanbullu kadınlar burada mı? Sorularımın cevabı sizlerde anlamları taşıyor. merak uyandirması ve dikat cekmesi icin oyle yazdim. :oops: Anadolu yakası uzak olur diyorlar, trafikle cekilmez diyorlar, şaka mısın diyorlar :KK72:
Anladım ben bakırköyde oturuyorum isim gereği ama çekilir gibi değil eşim istese anadolu yakasını direk beykoza giderim trafik falan asla dinlemem hayırlısı olsun diyelim sizin için 🤗

Valla ben esenyurtta oturuyorum 3 senedir daha bir olayla karşılaşmadım. Görmedim . Bence değişiyor her mahalle herhalde . Metrobüs tarafında oturuyorum. İç tarafları çok karışık diyen çok :KK66: ama şöyle bşey var evlerin fiyatları çok degerlenmiyor ev yeni çok olduğu için satmak istesenizde zor satarsınız. Bence alabiliyorsanız Beylikdüzü taraflarından alın bütçeniz yeterse .

Maslak’ da çalışacak biri için kurtköy ve pendik dünyanın bir ucu neredeyse hiç bakmayın derim.Bence en uygunu levent tarafları gibi duruyor.Ancak binaların kaç yıllık olduklarını mutlaka kontrol edin malum bu sene deprem senesi.

Valla ben esenyurtta oturuyorum 3 senedir daha bir olayla karşılaşmadım. Görmedim . Bence değişiyor her mahalle herhalde . Metrobüs tarafında oturuyorum. İç tarafları çok karışık diyen çok :KK66: ama şöyle bşey var evlerin fiyatları çok degerlenmiyor ev yeni çok olduğu için satmak istesenizde zor satarsınız. Bence alabiliyorsanız Beylikdüzü taraflarından alın bütçeniz yeterse .

Ben seyorum Esenyurt'u , Doğu kökenli insanların çok olduğu tarafları var yazmışlar internette. Benim ailem de Doğu Anadolulu kan çekiyor gerçekten deniz kenarından falan değil burda yaşamak isterim

Avcıların zemini kötü diye biliyorum. Esenyurt hakkında pek bir bilgim yok. Kurtköy ve Pendik çok uzak kalır. Aslında Kağıthane taraflarına baksanız?
Jeofizik mühendisi abim var.
Avcıların zemini kötü derken bı konuyu açarmısınız???
Türkiye bı yarım ada.
Avcıların zemini kötü değil, yapılaşmanın doğru yapılması gerekiyor Türkiyenin her yerine olduğu gibi...
Kaldı ki Avcılar'da kentsel dönüşüm başlıyor, her yere kentsel dönüşüm başladı.
99 depremini Avcılarda yaşadım binamızda bı çatlak yok. Çünkü zemin etüdü yapıldı. Bina perde duvar şeklinde çıktı, hazır beton kullanıldı.
Sonuç sokakta binalar birbirine üzerine yıkıldı, olduğu yerde ön bina yıkıldı, yan binamız ağır hasarlıydı.
Bizim oturduğumuz bina da çatlak dahi yok..

Benim tercihim bu senaryoda bu bütçeyle Ayazağa olurdu. Bir süre öncesine kadar nasıl oluyorsa İstanbul’un göbeğinde köy gibi kalmış bir yerdi. Sonradan üniversiteler yapıldı, otobüsleri vs öğrenci dolu olur. Tekinsiz bir yer değil ve Maslak’a çok yakın. Yeni binalarda yapıldı. Gelecekte bence değerlenecek bir yer.

Herkese merhabalar 😊
Konuya nasıl girecegimi, nasıl bir grizgah yapacagimi pek bilemedim açıkçası. Eşimle birlikte Bursa'da yaşıyoruz. Kirada yaşarken bahçesi olan (bahçe katı), Bursa'nın güzel bir semtinde iki katlı şirin bir ev satın aldık. Ve buraya, kendi evimize taşındık (6 ay kadar süredir de burda yaşıyoruz.) Burda yaşamasını çok sevmemize rağmen burdan taşınmak zorundayız; çünkü eşim terfi etti ve bundan böyle İstanbul'da bölge müdürlüğü yapacak. Yani sonuç olarak istanbula taşınmak zorundayız. Semt olarak maslak bölgesinde çalışacak olmasina rağmen ordaki kiralar oldukca fazla oldugu icin oralardan ev bakmak yerine anadolu yakasindan kurtköy ve pendik; avrupa yakasindan ise avcılar ve esenyurt gibi semtlerden ev bakiyoruz. Bu arada 1+1 daire bakiyoruz. 1+1 daireler anadolu yakasinda (baktigim yerler arasinda) kiralik bedel olarak 2.000 lira iken satilik bedel olarak 200.000 lira civarindalar. 200.000 liralik evin aylik kredi ödemesi zaten aşağı yukarı 2000 liraya tekabül ediyor. Bu sebepten dolayi 2000 lira kira odemek yerine ev satin almak bana daha cazip geliyor. Bu semtlerden baktigim evler hep site içerisinde, havuzlu, güvenlikli, sosyal tesisleri olan evler. Diğer taraftan esenyurta baktigim da evlerin aşırı ucuz olduğunu goruyorum. Burdaki evler diger baktigim 1+1 evlerine gore hem daha buyuk ve dolayisiyla ferahlar hem de satılık bedel olarak daha uygunlar (140.000, 150.000 gibi). Ama coğunda evlerin, binanın veya sitenin dıştan, genel olarak görünümleri yok nedense. Olanlarda göktelen tarzindalar. Binalar, belki de binalarin cok yuksek katlı olluşlarından kaynaklıdır bilmiyorum ama depreme dayanıklılık konusunda ben de şüphe uyandırdılar. Bu semtin google fotograflarından eskortların gırla oldugu bir semt oldugu sonucunu çıkarttım. Bu ne kadar dogrudur ne kadar yanlıstır, doğruysa bu bir sorun teşkil etmeli midir bilmiyorum tabi. Bu semti bize önerme ve önermeme sebeplerinizi açıkçası cok merak ediyorum.
Daha önceden de belirttigim gibi İstanbul'un semtleri konusunda pek bir bilgiye sahip degilim. O yüzden hangi semtin bizim açımızdan daha faydalı olacağı konusunda tedirginlik ve akıl karışıklılıgı yaşıyorum. Aranızda istanbulda yaşayan, yaşamış olan veya bu sehir hakkında az cok bilgi ve tecrubeye sahip olan hanımlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.
Sizce anadolu yakasindan mi yoksa avrupa yakasindan mi ev almaliyiz? Bu yakalardan bana önerebileceginiz veya kesinlikle buraları önermiyorum dediginiz yerler var mı? Genel olarak bu konuda bana sunabileceginiz alternatiflerinizi ve elestirilerinizi bekliyorum.🏡

Bu arada esim yeni görevine 1 mart tarihinde başlayacak ve İstanbul'a baska bir şehirden gelecegi icin 50 günlük bir otel hakkı (çift kişilik) tanınıyor. Bu süre zarfında bu konaklama işini çözmemiz gerekiyor.

Güncelleme: arkadaşlar esenyurtu ve avcıları unutun. Iki yer hakkında duyduklarım bu iki bölgeyi bana eletti. Kurtköy ve pendiği de unutun. Bu bolgelerden ise gidip gelmesi anladigim kadariyla aşırı yipratici olacak. Maslağa yakın yerlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelen tavsiyler arasinda
- kağıthane
- 5.levent
- eyüp
- ayazağa
- 4. Levent
-sultangazi (ugurmumcu siteler)
-bahceköy
- bayrampaşa

Bunlara ek olatak önerebileceginiz yerler (site ismi de olur) varsa bekliyorum.
Sultangazi de uğur mumcu ve Yenimahalle en iyi yerler. Birde cebeci mahallesi var taş ocaklarnin dibinde.evler ucuz gelir aldanmayın. Uğur mumcu da hisar adlı site var. Güzel orası .

Ben seyorum Esenyurt'u , Doğu kökenli insanların çok olduğu tarafları var yazmışlar internette. Benim ailem de Doğu Anadolulu kan çekiyor gerçekten deniz kenarından falan değil burda yaşamak isterim
Ya insanlar karışık ama gerçekten olayla hç karşılaşmadım gelin olarak geldim. Taşınıcqz bizde eşimin işine uzak kalıyor diye. Tabi semte göre herşey değişir . Ama yani yaşayanlarda insan bizde insanız. Etiler le kıyaslanamaz tabi :)

Jeofizik mühendisi abim var.
Avcıların zemini kötü derken bı konuyu açarmısınız???
Türkiye bı yarım ada.
Avcıların zemini kötü değil, yapılaşmanın doğru yapılması gerekiyor Türkiyenin her yerine olduğu gibi...
Kaldı ki Avcılar'da kentsel dönüşüm başlıyor, her yere kentsel dönüşüm başladı.
99 depremini Avcılarda yaşadım binamızda bı çatlak yok. Çünkü zemin etüdü yapıldı. Bina perde duvar şeklinde çıktı, hazır beton kullanıldı.
Sonuç sokakta binalar birbirine üzerine yıkıldı, olduğu yerde ön bina yıkıldı, yan binamız ağır hasarlıydı.
Bizim oturduğumuz bina da çatlak dahi yok..
Yapılaşma konusunda haklısınız. Ben avcılar 1. Derece deprem bölgesi diye öyle yazdım. Yani risk olarak evet birçok ilçeye göre daha riskli. Bina sağlamdır; zemin etüdü yapılmıştır... keşke bunlar her bina da yapılsa ama yapılmıyor. O yüzden risk almamak çok daha mantıklı geliyor. Ben Kağıthane yazdım da orasının zemin etüdü nasıldır onu da bilmiyorum ama en azından işe yakın olur diye yazdım.

İlçeler için de duyar kasmak biraz komik oluyor, 2*2=4 Oldugu durumlar vardır.
Avcılara ve esenyurda yakın semtlerde bulundum ve de çalıştım.Avcılar 99 da önemli kısmı yerle bir oldu, bir tarafı göl bir tarafı deniz.Doldurulup site yapılan yerleri var, 92 de deniz kıyısı olan bir yerde cocukluk fotografım var.aynı yerde şimdi deniz kaç metre öteye gitmiş siteyle dolu...Binası malzemesi depreme son derece uygun inşa edilmiştir bir şey demem, ama kaç tane bulabilirsiniz ki öyle?Riskli mi?riskli!
Esenyurda gelelim,her milletten karmaşık bir yapının bulundugu ilçe.kastım ilçenin dışına bina dike dike elde edilmiş siteler bölgeleri değil.gayette olaylar şunlar bunlar döner, haber de olur zaten.
Konu sahibi, Eşiniz maslakta çalışacaksa burada yakın yerlerde yazılmış zaten onlara bakmanız mantıklı

Yapılaşma konusunda haklısınız. Ben avcılar 1. Derece deprem bölgesi diye öyle yazdım. Yani risk olarak evet birçok ilçeye göre daha riskli. Bina sağlamdır; zemin etüdü yapılmıştır... keşke bunlar her bina da yapılsa ama yapılmıyor. O yüzden risk almamak çok daha mantıklı geliyor. Ben Kağıthane yazdım da orasının zemin etüdü nasıldır onu da bilmiyorum ama en azından işe yakın olur diye yazdım.
Fatih, bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Silivri, büyükçekmece yani tüm sahil kesimi bunlar avcılardan daha iyi değil ki...
Bunun böyle algılanması herkesin işine geliyor.
Bina için temel kazılırken İstanbul'un %95 şinde şu çıkar.

Yoksa bı rek avcılar kötü İstanbul Süper deprem riski yok gibi bi algı yok.

Ev alırken para basacaksınız ( bunu size demiyorum yanlış anlamayın ) zemin etüdü yapılmış mı? Bı jeofizik mühendisi getirteceksiniz, bı inşaat mühendisi getirteceksiniz, binadan örnek aldırıp dayanıklılığına baktıracaksiniz.
Bina da burgu demir, hazır beton çıkılmışto ona baktıracaksiniz.
Öyle binalar yapılıyor ki süper iyi.

Abimle yürüyoruz Avcılar'da merkez cami yapılıyordu çok eskimisti. Abim baktı baktı baktı güldü. Bak dedi bu yol bı gün bile sürmez çökecek, bu cami de olacak iş değil cok büyük ve gereksiz bu zemine cami de hasar görecek. Bı kaç saat içinde yol çöktü.
Diyeceğim o ki akıl var alim var keşke kullansak.
İstanbul büyükşehir belediyesinde sokak sokak bina bina her şeyi bilen çalışma yapılmış dosyalar var.
Sokağın depremde ne olacagi biliniyor.
Çünkü zemin etüdü biliniyor.

Maslakta çalışacak ise eşin Kağıthane yakın ve ucuz bir yer ama güzel bir yer mi dersen değil
Zaten kira bedellerinin arasındaki uçurum yaşanılabilir alanın kalitesini gösteriyor

X