İstanbul'da Fal - Falcılar

Mazlum bursada bakan meshur ama telefonu olmayan falcı medyum her ne dersen o kater bıze bulacak umarım

kızlar n olur benı yanlıs anlamayın ama bu topıc uzun zamandır gozume carptıgı halde yazmadım..ama duramadım,fal baktırmak,falan ınanmak yapılabılecek en buyuk gunahtır(cunku fala ınanmayan kımse ama laf olsun dıye baktırıyoruz der tamamen kendını kandırmaktır,ınanmayan kımse baktırmaz..falcı kısı haşa Allah mıkı dedıklerıne ınanıyosunuz,ne kadar nelerı dogru soylerse soylesın bu sızı ınandırmak yerıne dusundurmelı..belkı de Allah soyletıyor gerceklerı onlara kı acaba bu kısı bu falcıya ınanack ta benı unutacakmı)..gaybı olacagı kımse Allah tan ıı bılemez.Allah rızası ıcın bu davranıstan vazgecın ve Allah tan baskasından medet ummayın..

Maide Suresi 3 Şunlar size haram kılınmıştır: Boğazlanmayarak ölmüş hayvanın eti, kan, domuz eti, üzerine Allah'tan başkasının adı anılmış, boğulmuş, vurulmuş, yuvarlanmış, süsülmüş, canı üzerineyken yetişip kestikleriniz müstesna olmak üzere canavar tarafından yırtılmış ve dikili adak taşları üzerinde boğazlanmış hayvanlar ve bir de fal oklarıyla kısmet paylaşmanız... Bütün bunlar birer sapıştır. Küfre batmış olanlar bugün dininizden ümitlerini kestiler. Artık onlardan korkmayın, benden korkun! Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam'ı/Allah'a teslim olmayı seçtim. Şu da var ki, her kim ciddi bir açlıkla yüz yüze gelir de günaha kaçmak maksadı olmaksızın onlardan yemek zorunda kalırsa, elbette Allah Gafûr ve Rahîm'dir.

Maide Suresi 90 Ey iman edenler! Uyuşturucu/şarap, kumar, tapılmak için dikilen taşlar, fal okları şeytan işi birer pisliktik; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.

Herkes burda günahıda sevabıda biliyor merak etme.Anlıyamadığım şu falla ilgili bir forumda hangi eti yememizi yazman çok garip.Ben kendi açımdan hiçbirzaman fal baktırıp ne zaman ne olucak diye beklemedım.Bu insanlar için bir terapidir,bir nevi psikolojik destek.Kusura bakma ama yazdıkların bana gayet saçma geldi.

axfrends arkadaşımız kendi bakış açısı çerçevesinde, burada bulunan herkesin müslüman olması gerektiği yanılgısına düşerekten görüşlerini bildirmiş. Belki içimizde bu arkadaşımızın söylediklerini duymaya ihtiyacı olan ve katılan arkadaşlarımız da vardır. Bu yüzden anlayışla karşılıyorum. Ama ben şahsım adına şunu söyleyebilirim; bu tarz korku üzerine kurulu dini dayatmalardan, sürekli tepemizden bize bakarak 'hadi bakalım ben sizi evrene saldım, günahları işlerseniz cehennemlerde cayır cayır yanıverirsiniz' diyen, bu şekilde lanse edilen Allah inancından da hiç hazzetmiyorum... Yanlış anlaşılmasın, ateist de dinsiz de değilim. Yalnızca bu arkadaşımız ve benzer görüşte olan arkadaşlarımızın asıl olarak dini saptırdıklarını düşünüyorum. Benim Allah ve din inancım axfrends sizinkinden çok daha sevgi ve hoşgörü dolu, üzgünüm... Bu yüzden ben de yazdıklarınızı çok itici buldum, naçizane...

Son düzenleme:
Arkadaşim buradaki her arkadasımız inan ki neyin günah neyin günah olmadığını en az sernin kadar iyi biliyor ama tabii birde işin şu tarafı var belki de sana günah olan bana günah değildir zira burada yazan herkes müslüman da olmak zorunda değildir yada senin islamiyet inancınla benim islamiyet inancım farklıdır o sebepten madem günah okuma arkadaşim yazılanları girme sende günaha...Ayrıca yazdıkların ileri derecede itici geldi kusuruma bakma zira konuyla alakasız yorumlar yaptığın halde biz senin kusuruna mecburen bakmıyoruz

fal fobisi mi ne oldu bende anlamadım..bugün taksime gittim tam garanti bankasının sokağına girdim duraksadım birden...hatta orda küpe satan biri var...küpelere baktım sonra da geri döndüm...umutlanıp o kadar hiç bir şey olmaması sanırım böyle birşey...........:1ninca:

fal fobisi mi ne oldu bende anlamadım..bugün taksime gittim tam garanti bankasının sokağına girdim duraksadım birden...hatta orda küpe satan biri var...küpelere baktım sonra da geri döndüm...umutlanıp o kadar hiç bir şey olmaması sanırım böyle birşey...........:1ninca:

Bunu benim de yapmışlığım vardır :))) kaydirigubbakcemile3 Oraya fal baktırmaya girecekken "amaaan gene atıp tutacaklar" diye düşünüp, küpelere bakıp bakıp dönmüşlüğüm olmuştur birkaç kere :))) Hay Allah boshayallersmile Öğrencilik yıllarım geldi aklıma... Aaaahhh ah! :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
Bunu benim de yapmışlığım vardır :))) kaydirigubbakcemile3 Oraya fal baktırmaya girecekken "amaaan gene atıp tutacaklar" diye düşünüp, küpelere bakıp bakıp dönmüşlüğüm olmuştur birkaç kere :))) Hay Allah boshayallersmile Öğrencilik yıllarım geldi aklıma... Aaaahhh ah! :çok üzgünüm:

olumunekankayizsmile
evet canım ben de aynı şeyleri dinleyip de yüzümde büyük bir tebessümle eve dönmemek için fal baktırmadım...sonra verdikleri tarihleri bekliyorum bişey olduğu yok...en iyisi bırakmak sanırım...sürpriz olsun olacaksa da diyorum....diyorum ama bu forumdan da ayrılamıyorum...beyaz atlı falcımız gelecek mi diye.....:hulya:

kızlar n olur benı yanlıs anlamayın ama bu topıc uzun zamandır gozume carptıgı halde yazmadım..ama duramadım,fal baktırmak,falan ınanmak yapılabılecek en buyuk gunahtır(cunku fala ınanmayan kımse ama laf olsun dıye baktırıyoruz der tamamen kendını kandırmaktır,ınanmayan kımse baktırmaz..falcı kısı haşa Allah mıkı dedıklerıne ınanıyosunuz,ne kadar nelerı dogru soylerse soylesın bu sızı ınandırmak yerıne dusundurmelı..belkı de Allah soyletıyor gerceklerı onlara kı acaba bu kısı bu falcıya ınanack ta benı unutacakmı)..gaybı olacagı kımse Allah tan ıı bılemez.Allah rızası ıcın bu davranıstan vazgecın ve Allah tan baskasından medet ummayın..

Maide Suresi 3 Şunlar size haram kılınmıştır: Boğazlanmayarak ölmüş hayvanın eti, kan, domuz eti, üzerine Allah'tan başkasının adı anılmış, boğulmuş, vurulmuş, yuvarlanmış, süsülmüş, canı üzerineyken yetişip kestikleriniz müstesna olmak üzere canavar tarafından yırtılmış ve dikili adak taşları üzerinde boğazlanmış hayvanlar ve bir de fal oklarıyla kısmet paylaşmanız... Bütün bunlar birer sapıştır. Küfre batmış olanlar bugün dininizden ümitlerini kestiler. Artık onlardan korkmayın, benden korkun! Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam'ı/Allah'a teslim olmayı seçtim. Şu da var ki, her kim ciddi bir açlıkla yüz yüze gelir de günaha kaçmak maksadı olmaksızın onlardan yemek zorunda kalırsa, elbette Allah Gafûr ve Rahîm'dir.

Maide Suresi 90 Ey iman edenler! Uyuşturucu/şarap, kumar, tapılmak için dikilen taşlar, fal okları şeytan işi birer pisliktik; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.

sevgili axfrends..
yorumlarını okudum ve pek beğenmedim.çok itici bir yorum olmuş.burası bir fal forumu.fal ile ilgili konular veya yapılanlar hoşuna gittmediyse,sanırsam bu forumu okumaman lazım.konu dışında yorum paymak zaten yasak.sanırsam cevap net!!

Arkadaslar eskiden ogrendigim ilginc bir olayi paylasmak istedim.Simdi vefat etmis bir Ozden teyze vardi Zeytinburnu Sumer'de otururdu, kahve fali acayipti, fala bakarken surekli sigara icerdi ve gozleri falan arada kayardi,transa gecer gibi olur, sordugunuz kisinin ortamini, evini vs tarif ederdi. Gel zaman git zaman seneler icinde cok yakin olduk, gun asiri telefonda gorusurduk vs. Istenirse istihareye yattigini da soylerdi, bir defa eski sevgilim icin istedim, yeni ayrilmistik. Ertesi gun bana herseyi sayip doktu, onun kafasinda olan seylerdi ama saydiklari,cocugun neler yapmayi dusundugunu vs herseyi anlatti.Daha sonra birgun evindeyken nasil istihareye yatiyorsunuz diye sordum. Gece belli bir saatte kalkip oturma odasina gidiyormus, onune bir bardak su koyuyormus, o suya bakarken bakarken, sanki onunde bir kapi aciliyormus,bir kac kisi ismi gibi birseyler saydi ne bileyim sakalli filanca dede gibi, su an hatirlamyiyorum,2-3 tane isim, onlar geliyorlarmis, kendi de kagit kalem hazir bulundurup surekli not ediyor ve soru falan soruyormus.Sabah ezanina kadar gorusebiliyormus,cok yorgun dusuyormus.Bu yuzden bunu falin 10 kati falan bir paraya bakiyordu. Kendisi onlarin ermis zat falan oldugunu soylemisti ama bence 3 harflilerdi. Hep anneannesinden el aldigini soylerdi. Bazi unlu kisilerin bu bakimi ozellikle isle ilgili konnularda karsi tarafin ne dusundugunu ogrenmek icin falan kendine yaptirdigini anlatmisti. Hic boyle birsey duyan olmusmuydu?

ya desenize belgin kostak'ta yalan oldu:1no2:
bir umut o belki iyidir fal konusunda diye düşünürken, geçen sayfalarda kendisine bakım için giden arkadaşların yorumlarını okuyunca moralim bozulduakannehir

Ritaya gitmeyi düşünüyorum, daha önce gidip memnun kalan olmuşmuydu????

X