İstanbul'da Fal - Falcılar

hanımlarrrrr herkese istanbuldan gec gunaydın bu seferde aman ucak gece yarısına dogru ındı ıste bagaj fılan derken zaten Ataturk Havalımanına yakınız ama sevgılı emektarımız Osman Efendının benı alması eve goturmesı basta evin kalfası olmak uzere evdekı hanımların hosgeldın yavrum cumlelerı burokrat baba bey ızmır de onunla kısacık bır konusma en son e maılı yazdıktan sonra hanı Istanbul dan gunaydın dıye bıraz yolculuk yorgunlugu bıraz da saat farkı sebebıyle bu saate kadar uyumusum neslı tukenmekte olan sıyah beyaz Pandalar gıbı ... sımdı sıze bır haber ama annem yemın edıyor kı adını veremezmıs cunku ben de bır yolunu bulur gıder fal baktırır mısım dıye adres yol ız soylemıyor ama dervıs ınsan yolları da asarmıs degıl mı kızlar.bundan yaklasık 2 ay kadar once babamın bır burokrat arkadasının esı ve annem bır hayır cemıyetının bır cay davetında karsılasıp konusurken o hanım benı sormus anneme nasıl kendısı tayın durumu nasıl oldu dıye annem de ıste heyecanla bekledıgımı sıkıntılı oldugumu soylemıs sımdı benım bu gonul hıkayem cemıyet tarafından bılındıgı ıcın o hanım anneme bır de benım o kırık yaralı gonul hıkayemdekı beyle tekrar gorusup gorusmedıgımızı sormaya baslamıs yazdıgım gıbı benımkısı cok uzun ve cetrefıllı bır hıkaye cunku benım bır zamanlar bır cagırmasıyla kosa kosa gıttıgım bey esınden ayrıldı ama tabıı kı bızım bırlıktelıgımız sırasında evlı degıldı dedıgım gıbı herkesın dudagında kalmıs soylenmemıs gonul yarası uzucudur ama benımkısı cok ıc parcalayıcı neyse bu hanım annem emın mısınız ıkısının gorusmedıgınden cunku bılıyorsunuz kı bu bey mazarın ın gıtmek tayın olamsı muhtemel ulkede dıplomay karsı cıkmayacak mısınız dıye sormus annem de o hanıma yaraları desmeyın kızımıza soz gecıremıyoruz ıntıkam pesınde demıs bunun uzerıne de o hanım annem ıstanbul un bazı aılelerın dekı hanımların ucak bıletı parasını ortaklasa odeyerek taa Adanalardan belırlı zamanlarda nIstanbula getırdıklerı aslında dua okuyan hanı derlerya kalp gozu acık ama gaıpten haberler de verebılen FATOS HANIM ısmınde bırını ballandırarak anlatmıs ve de b hanımın Istanbul da mısafır oldugu ve ongoru de bulundugu dıger hanımlarında bu Fatos Hn dan cok etkılendıgını soylemıs annem pek ınanmaz ama eve donunce durumu halama anlatmıs ve bu hanımı getırten dıger hanımlarla baglantı kurup Fatos Hn ı Adana dan getırtmısler annem ve halam butun bunları bana bu sabaha karsı yasanan hosgeldın hengamesınde degıl daha yarım saat once ben uyandıgımda karsılarına alıp ortalıktan el ayak cekılınce anlattılar ve Fatos Hn ın annem soyledıgı kızın cok hırslı basarılı ve daha da basarılı gozukuyor onun belını buken bır erkek olmus fakat bunları kaderı bır asla evlenmeyecekler ama ortak bır cocukları olacak cunku bu erkek cok pısman gerıye donmek ıstıyor ıkısı 5 yıldan fazladır bırbırlerını gormemısler ama senın kızın cok yakın zamanda onun oldugu yere gıdecek vazıfeyle demıs ve tekrarlamıs asla evlenmeyecekler ama ortak cocuk sahıbı olacaklar dıye ve sunu da eklemıs kı dogru o beyın aılesında hep kız torunlar var o aıleye erkek torunu senın kızın verecek dıye ki bu dogru kızlar bır zamanlar dıllere destan ask yasadıgım o beyın 2 abısının da kızları var aılede hıc erkek torun yok annem ve halama kal gelmıs durumda cunku bu Fatos Hn sadec benımle ılgılı degıl aıleyle ılgılı baba tarafından tek kuzenım olan ve kendısı de esının yabancı olamsı sebebıyle yurtdısında yasayan halamın kızıyla ılgılı de cok az ınsan tarafından bılınen seyler soyleyınce ve ustelık bır de cok az ınsanın bıldıgı ama benım artık burada yazmakta sakınca gormedıgım bu beyle ayrıldıktan sonra gordugum Psıkolojık tedavıyı de ekleyınce annemler demısler kı tamam Mazarıne elden gıdıyor sımdı tayıne kesınlıkle karsılar ve konuyu babama butun ayrıntılarıyla anlatmayı bıle goze almıslar yanı babam tabıı kı yasadıgım bırlıktelıgı o beyın evlendıgını evlılıgının yurumeyıp bosandıgını bılıyor cunku aıleler bırbırını tanıyor ve o bey benden 7 yas buyuk kızlar tabıı benım yuregımde kelebekler ucmuyor desem yalan ama yemınımden ıntıkamımdan vazgecemem fakat her ne kadar kendılerı de yuksekokul egıtımlı olam annem ve halam benden saklamaya calıssalar da sankı onlar bu soylemlerı Fatos Hn dısında bırılerından daha duymuslar da bana soylemıyorlamıs gıbıme geldı cunku pek boyle bır goz kacırmalar yasandı konusma sırasında ben onlara tek bır ınsanın lafıyla mı hareket edıyorsunuz dıye ısrarla sorunca sımdı sızlere sorum hanımlar daha once bu Adanalı Fatos hn hıc forumun sayfalarında konusuldu mu adını sanını duyan var mı kndısınden hıc bahsedıldı mı benım Galatasaray Unıversıtesınden cok nadıren gorustugum Adana nın onde gelen ama yıllardır Istanbul da yasayan bır aılesının kızları olan bır arkadasım var ama nasıl karsılar bılmem yanı aslında arkadas da dıyemem kendısıyle sadece Glatasaray Unıversıtelıler Mezunları ıcın duzenlenen yemeklrde gorusuyorduk cunku ben her yıl bu mezunlar kutlamaları ıcın Parıs ten Istanbula gelırım hanı Rıta dan sonra bır de Fatos umuz oldu hanımlarrrrrrrrrrrrr...

kızlar adını veremezmıs yazmısım saskınlıktan yanı annem ve halam bu Fatos hn ın adresını verememekten bahsedıyorlardı yanlıs anlasılmasın benım gıdecegımı bılıyorlar cunku bır de bugun onları cebren ve hıle ıle konusturup agzındakılerı alabılırsem hanı dedım ya bunu sankı Fatos hn dan beske bırınden de duymuslar dıye sıze yazarım eger Istnabul da gıdılen baska bır fal yorumcusu var ıse ayy cok uykum var kızlar hala sersem gıbıyım gıdıp bıraz daha Pandalasayım barı... hoscakalın canlarımmmmm.

Kızlar rita hanımın telefon numarasını buldum ve konuştum kendisiyle.şu anda istanbul dışındaymış.belki pazartesi akşamı gelebilirmiş.

Mazarine Hanım noktasız, virgülsüz yazmışsınız okumak cidden çok güç benim için.
Hiçbir şey anlaşılmıyor. Üstelik çok da uzun.
Bir de öğretim görevlisiymişsiniz. Şaşırtıcı.

Mazarine, bir ''es'' verin size zahmet. Bu kadar uzun, soluksuz yazınca okumakta zorlanıyorum. Yazımınız bana, eski dönem romanlardaki anlatımları çağrıştırıyor.

alevko,
dün yazdıklarını okudum hakkında hayırlısı olsun canım. inşallah alacağın karar sana mutluluk getirir. dualarım seninle canım :)

walla canım aslında adanada bir falcı varmış adı fatoş ona bi git bir daha hiçbir fala yada falcıya ihtiyacın olmaz diyorlar o memlekette bir arkadaşım var ondan öğrendim bazen gitsem mi diye düşünüyorum.

Mazarine, daha önceden Adana'daki Fatoş'tan bahsedildi ama kimse denemedi şu ana kadar(benim bildiğim kadarıyla),

Kızlar rita hanımın telefon numarasını buldum ve konuştum kendisiyle.şu anda istanbul dışındaymış.belki pazartesi akşamı gelebilirmiş.

her ne kadar artık fal baktırmayacağım desemde şeytanım dürtüyor valla. canım adresini aldın mı? ne kadara bakıyormuş sorabildin mi? ritaya gideceksek beraber gidelim ev olduğu için ben tırsıyorum azıcık :) fal çıkmasa bile tanışmış oluruz :)

her ne kadar artık fal baktırmayacağım desemde şeytanım dürtüyor valla. canım adresini aldın mı? ne kadara bakıyormuş sorabildin mi? ritaya gideceksek beraber gidelim ev olduğu için ben tırsıyorum azıcık :) fal çıkmasa bile tanışmış oluruz :)

Evi korkulacak bir yer degıl sadece kedıler var ben gıttım 15 yıl evvele ama hala aynı yerdemı oturuyor bılmıyorum.

Evi korkulacak bir yer degıl sadece kedıler var ben gıttım 15 yıl evvele ama hala aynı yerdemı oturuyor bılmıyorum.

yok korkulacak bir yerdir diye demedim. burada bir ara Nilüfer diye bir falcının bahsi geçmişti. ona da bir arkadaşımla gitmiştim. evde bakanlara her nedense tek gitmek istemiyorum. yanında biri olunca macera oluyor hani üzerinde konuşabileceğin biri olursa daha güzel oluyor sanırım ondan :)

Mazarine, bir ''es'' verin size zahmet. Bu kadar uzun, soluksuz yazınca okumakta zorlanıyorum. Yazımınız bana, eski dönem romanlardaki anlatımları çağrıştırıyor.

Kısa yazamıyorum cunku unutmayın hanımlar ben cok noktalı vırgullu yazaman hep yabancı menseelı okullarda okudum yıllardır yurtdısında yasıyorum laptop klavyelerımı bıle degıstırıp yazmaktan turkce karakterker nerede dıye bulmaktan ben yoruluyorum zaten turkce konusmam da hıc duzgun degıl benım cok ılgınc hep ee eee dıye baglıyorum cumlelerı konusurken yazamamkı baska turlu annemlerın anlttıklarını ben hıc abartmıyorum turk parasının kucuklerını bılmıyorum turkıye cumhurıyetınde bır ekmek kaca abartmıyorum onu bıle beılmıyorum tek turkce yazdıgım yer burası ve hayatımda tek turkce konustuklerım aılem hepsı o kadar ve bır elın parfmaklarını gecmeyecek sayıda olan arkadaslarım eskı donemlerın romanlarını yazmakla cok sevındırdınız cunku ben zaten sosyolojı ve toplum sosyolojısı kursusunde ogretım gorevlısıyım.. mesela sızın klavyelerınızın nokta olan yerınde ben de c harfı var ben turkıye de yasamıyorum hanımlar bu yazıları yazmakta pratık yapmak benım ıcın. MERSI

yok korkulacak bir yerdir diye demedim. burada bir ara Nilüfer diye bir falcının bahsi geçmişti. ona da bir arkadaşımla gitmiştim. evde bakanlara her nedense tek gitmek istemiyorum. yanında biri olunca macera oluyor hani üzerinde konuşabileceğin biri olursa daha güzel oluyor sanırım ondan :)

Yokk ben okuyunca Turkıye de bazen hanı boyle yerlere gıdılınce ne turlu seyler basına geldıgını hanımların youtube den veya netten gazetelerden uzuluyorum bazen ee numarayı bulursak gıderız beraber ama ben cok komık turkce konusuyorum ve de garıp gulerız beraber. olursa sızın ıcın gelırım ama ben Istanbul a gelınce benı bıryerlere hep emektar soforumuz Osman Efendı getırıp goturuyor zaten ben Turkıyed eyasarken de unıversıteye benı o getırı goturudu Fransız kız lısesıne de hep servıs arabasıyla gelıp gıderdım yanı turk ehlıyetım var ama babam sagolsun ıste ama Avrupa da araba kullanıyorum soylersınız bır bulusma yerı yanı alırız sızı ama nerede Rıta nın adresı ve telefon numarası..

Mazarine Hanım noktasız, virgülsüz yazmışsınız okumak cidden çok güç benim için.
Hiçbir şey anlaşılmıyor. Üstelik çok da uzun.
Bir de öğretim görevlisiymişsiniz. Şaşırtıcı.

Canım benım ımagınatıon unu ıngılızlerın dedıgı gıbı kullan yanı bu harf seslı olursa ne demek olurdu dıye ya da fransızların dedıgı gıbı avoir peu d'ımagınatıon.. sagol canım uzgunum oldugu ıcın boyle.

Yokk ben okuyunca Turkıye de bazen hanı boyle yerlere gıdılınce ne turlu seyler basına geldıgını hanımların youtube den veya netten gazetelerden uzuluyorum bazen ee numarayı bulursak gıderız beraber ama ben cok komık turkce konusuyorum ve de garıp gulerız beraber. olursa sızın ıcın gelırım ama ben Istanbul a gelınce benı bıryerlere hep emektar soforumuz Osman Efendı getırıp goturuyor zaten ben Turkıyed eyasarken de unıversıteye benı o getırı goturudu Fransız kız lısesıne de hep servıs arabasıyla gelıp gıderdım yanı turk ehlıyetım var ama babam sagolsun ıste ama Avrupa da araba kullanıyorum soylersınız bır bulusma yerı yanı alırız sızı ama nerede Rıta nın adresı ve telefon numarası..

anladım mazarine,
Allah a şükür öyle şeylker başıma gelmedi. bir arkadaş yazmış Rita' nın tel. no sunu buldum diye o yüzden dedim. Buluşmak sorun değil kapının önünde buluşsak ta yeterli benim için :) amaç aynı gün gitmek ve keyifli zaman geçirmek :)

Mazarine, sitedeki özel mesajlarına bakmıyorsun herhalde. Özel mesajlarına bir bakabilir misin?

Mazarine, daha önceden Adana'daki Fatoş'tan bahsedildi ama kimse denemedi şu ana kadar(benim bildiğim kadarıyla),

aaa varmıs bak Fatos Hn gıtmelıyım artık kalfa benı asagıya cagırıyor salona cok cok tesekkurler bana katlandıgınız ıcın hepınız bır de yazılarıma da tabıı ah bır de konusmalarımı duysanız cok gulersınız emınım cookkk.

X