Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası İstanbul Yatılı bakıcı

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

Pumpkin04

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
464
679
Herkese merhabalar,
Deneyimli annelere sormak istiyorum.
4 aylık bebeğim var ve kendi işim olduğu için haftada 2 gün işe dönmem gerekiyor. Bu yüzden yatılı bakıcı tutmak istiyorum. Birisiyle anlaştım, Türkmen, ilk anlaştığım kişi gelmedi. Şirket ikinci birisini buldu, o başladı ama bu işler çok zormuş. Öneriye, eleştiriye kapalı birisi ve ben bir şey söyleyince hemen kendisini savunuyor. Bundan da memnun değilim, şimdi değiştirmem gerekecek. Kızım var, onunla arası iyi; ama aksaklıklar var. Mesela bezinin durduğu yerde bezi bile ben yeniliyorum. Kıyafeti bitmiş, fark etmemiş bile. Oynayırken iyi ama bezleri genelde ben değiştirmişim. Annem de yardıma geliyor neyse ki, yalnız bırakmıyorum daha. Deneyimli anneler, bu süreçleri nasıl hallettiniz, nerelerden buldunuz? İstanbul için soruyorum.

Ben danışmanlık şirketinden buldum ve değiştirme hakkım var. Türkmen birisi mi olmalı? Filipinliler iyi diyorlar ama onlar da gelmiyor galiba. Referans için iyi yerler bilenler yazarsa, buldukları yerleri özel mesaj atarsa çok sevinirim. Bu saat oldu gözüme uyku girmedi ki bebeği olanlar bilir ne kadar yorgun olduğumu.

Merhaba bulabildiniz mi bakıcı? Şirketlerden nasıl bakıcı buluyorsunuz? Deneme süreci oluyor mu, kriterler vs.

Merhaba, evet şirketten buldum yatılı. Şirkete kriterleri söylüyorsumuz, onlar yönlendiriyor. 6 gün oluyor özbek-türkmen. 1 gün izinli. 30-35bin istiyorlar, felaket bir para. Ona rağmen iş beğenmiyorlar. İlkinden memnun değildim, değiştirme hakkım vardı değiştirdim. Şimdi ikincideyim, bir ay olacak. Esas maaşı alınca anlıyorsun, bazen sırf parayı almak için idare ediyorlar. Bu daha iyi gibiydi ama bugün saçmaladı, Kızım ağladı, bebek bakmak zor, ağlayınca niye çalışıyofum dedim istemedim gibi şeyler söyledi bir anda. Bakıcı idare etmek de zor, ayrı bir mesai. Arkadaşlarım da bulana kadar birkaç değiştirdik sediler, çok masraflı ona rağmen güvensiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…