İssizken sinema bileti aldıran sevgili

Takıldığınız detaylar küçük gibi görünse üzerine düşünüldüğünde hiçte basit görünüyor. Burada yapılan çoğu yorumun aksine sevgilinizin davranışlarını normal bulmadım. Sizi düşünmediği gayet ortada. Zaten sizde hissetmişsiniz yanlış bir şeyler olduğunu. Sizinle hemen evlenme kısmının da takılmayın öyle size aşık olduğu için istemiyor büyük ihtimalle yaşı gelmiş, kim uğraşacak başka birini bulmaya diye düşünüyor o yüzden evlenmek istiyor.

Arkadaşlarım ve öğrencilerim bile elimi cebime attırmıyorlar. Ödesem beni camdan aşağı atarlar. Bu açıdan değerlendirince tuhaf geldi bana.

Aynen. Mesela konu sahibi ben işten çıktım sinemayı şimdi ödemek bana önümüzdeki ay sorun olur (200 lira nasıl sorun oluyor bilemedim gerçi) dese ve sevgilisi tamam gitmeyelim eve gidelim deseydi o zaman böyle bir konu açılabilirdi bence.

Adam kapidan çevirmemis ki ama. Ben yemem sen ye demis. Konu sahibi de sen yemezsen yemem demis. Mekan da sadece muhallebiciymis.

Bu esinizin sizi illa tavukcuya goturmek isteyip sen yemezsen yemem diye girmemesi gibi olmuyor mu?
Ama girelim sen ye ben yemiyorum biliyorsun demek başka. Kafadan ben yemem sen ye demek başka. Söylemek var,söylemek var. Biri bana böyle dese tamam ben yiyeceğim demem yani.
Eşim beni tavukcuya götürmek için ısrar etmez ama girip oturduğum da olmuştur tavukçuda,uzun yolda durmuşuzdur ne bileyim başka alternatif yoktur o ortamda siz yiyin ben sonra yerim yada salata falan yerim diye içeri zorla sokmuşumdur acıkmışlardır falan. Oturup birşeyler içmişimdir,çorba salata falan yemişimdir.
Kaba kaba ben yemem sen ye demem yani bende o durumda.
Kadının canı tatlı istemiş,tamam girelim ben tatlı sevmiyorum ama cay falan içerim diyebilirdi. Ki ben tavuk kokusundan nefret ederim,cıplak elle dokunmam falan,eldivenle dokunurum onunla bile dokunmaktan hoşlanmam ,kesmem gerekirse,tercih etmem onu da kesilmiş alırım ama oldu ki bütün aldım kesmem gerekti tahtası bıçagi ayrıdır. Onları bile eldivenle yikarım. Her türlü sevmem,kokusundan da dokusundan da nefret ederim falan ama ona rağmen kapıdan ben yemem sen ye tribi yaparak döndürmem yanındakini. Hadi girelim ben sevmem biliyorsun sen yersin derim zaten. Tatlıdan da tiksiniyordur ne bileyim nefret falan etmiyordur bu adam herhalde. Yanındaki kadın için girse 1 bardak cay icip eşlik etse ne olur. Bu karşısındakine değer vermektir,inceliktir. Zor da değil üstelik,incileri dökülmez.

Ya buradaki konuları okuyup okuyup gaza geliyorsunuz ilişkinizde olmayan sorunlar çıkarıyorsunuz.
Her dakika kaç tl bana ödetti, kaç tl kendi ödedi benim ödediğim 30 tl fazla gibi hesap yaparsanız sevgili bulamazsınız ya
Baştan konuşulmuş yemek benim sinema biletleri senin diye yani yemek yenmediyse parasını da ödeyemedi doğal olarak.
Eşim bazı şeyleri sevmez ben severim canım istiyorsa gidip otururuz ben yerim tatlımı o da çayını içer kalkar gideriz.
Avm gibi bir yerse herkes istediği yemeği paket yaptırır ortak alanda buluşur yeriz.
Tamam erkekler hesabı ödemeli de bu kadar da küçük hesaplar peşinde de olmayın.

Kadinin cani cekmis girmek istemis daha girmeden ben yemem sen yersen ye nedir yani.
Insanin yemeden bogazinda birakir. Yemeyecekse de girsin icecek vs siparis eder kendine. Nebileyim garip
Ben de olsam sevmediğim bişey olsa sevgilim için gırerım ama girmeden de söylerim ben yemem diye. Bu iki sevgili arasında laf olcak bir şey olmamalı bence

Ben genel olarak sizi haklı bulmadım. Başlık da fazla dramatik. Yıllardır işsiz değilsiniz ya o gün çıkartılmışsınız işten. İki sinema biletini ödeyemeyecek durumdaysanız çıkmayın evden dışarı. Dahası ödemeyi teklif eden de sizsiniz. Birinin yemeği birinin sinemayı ödemesi çok normal. Sonrasında plan değişmiş yemek yenmemiş, olabilir. Küçük hesaplara takılıyorsunuz. Ben de tatlı yemem sevmem bu arada. Tatlıcı dükkanına gidersek yanımdakiler yer ben otururum, çay içerim. Kibarlık olsun diye neden sevmediğim bir şeyi yiyeyim ki?

Günümüz erkolarınin dişil enerjisi beni benden aliyor yaa.Erkeğe yüklenen kadına karsıyım ama cimri gibi gözüken uyum sağlamayan erkek de asiri itici

Aslında erkolarında bir suçu yok bu durumu normal bulup bu adamlarla çıkan kadınlar. Yorumlardan bile bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sonra da burada kocam düşüncesiz beni kullanıyor konuları açılıyor.

şimdi bak madem sinema bileti içine oturacaktı o zaman ben ödeyeyim demeyecektin
bu yaptığının çok kaba tabirli bi atasözü var ama söylenmez şimdi
çok içten pazarlıklısın
tatlı meselesi de aşırı gereksiz olmuş yani sen ye ben yemem neden demiş çok kaba geldi bana
girersiniz dükkana, sen tatlı yerken o da bi çay içerdi
ikinizde böyle hesap kitap derdindeyseniz işiniz çok zor çok

Aslında erkolarında bir suçu yok bu durumu normal bulup bu adamlarla çıkan kadınlar. Yorumlardan bile bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sonra da burada kocam düşüncesiz beni kullanıyor konuları açılıyor.
Biz eşimle sevgili iken atiyorum yemegi o ısmarlardi ben kahve ısmarlardım.Ikramiye alirdım hadi seni yemeğe cıkarayım derdim giderdik sonraki hafta o planlar yapardi hic aklıma beni kullaniyor mu diye düşünmek gelmedi çünkü ben harciyorsam o da harcardı. Yeri gelir sıkışık olurdu hemen anlar hallederdim ama bunu beni rahatsız etmeyecek sekilde belirtirdi.Ben yemem sen ye demek biraz paran varsa ye demek gibi oluyor

Sinema bileti konusu normal bence, yani sözleşmişsiniz ve ödemişsiniz çok normal.
Tatlı konusunda da ince düşünememiş diyelim ama bence bir sorun değil. Büyütüyorsunuz.
Bilet konusunda ne yapmasını beklediniz ki? Aaa yemek yemedik al biletlerin parasını mı diyecekti anlamadım.

Aslında mesele bir şeylerin parasını ödemek te değil biryle sevgili yada eş olucaksak kendimizi onun yanında her bakımdan güvende hissetmeliyiz. Ne yazık ki konu sahibi sevgilisinden o güveni alamıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…