Issız adam sendromu...

raggiodisole

Lethe..
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2012
431
433
Herkese merhaba,

3 yıllık evliyim, severek evlendim, çok iyi anlaştığım, her şeyi konuşabildiğim, ilgili, sevecen, şefkatli bir kocam vardı. Dı evet, adam resmen ıssız adama dönüştü. Birkaç hafta önce diyetisyen desteğiyle diyet yapmaya başladı, çok güzel kilo veriyor, çok iyi gidiyor ama diyete başladı başlayalı içinden ıssız adam çıktı.

Konuşmuyor, paylaşmıyor, anca öğünlerini yesin, oyun oynasın, başka şeylerle ilgilensin. Dün akşam canıma tak etti yaptıkları, işten geldi, ben de evden çalışıyorum, zor bir projeyi halletmek için uğraşıyorum, günün nasıl geçti faslından sonra kös kös oturmaya başladı. Bir şey demedim, kendi haline bıraktım. Yemek yemeye geçtim, o salonda oturuyor yemek saatine daha var diye, kedim geldi atladı omzuma inmiyor, tek başıma indiremedim, seslendim, cevap yok adamdan. Aradım ben de, telefonu açtı noluyo ya dedi, uyumuş, nereden bilebilirim? Gelip kediyi alır mısın dedim, geldi hayvanı omzumdan aldı mutfak kapısını çarpıp çıktı. Ses etmedim, yemeğe devam ettim, kuzenim aradı onunla konuştum sonra geçtim içeri. Bu oturmuş oyun oynuyor telefondan, ben de televizyona bakayım biraz dedim, sarmadı ben yukarı çıkıyorum dedim. Annemlerle altlı üstlü oturuyoruz 8 aydır falan, kardeşim sınavdaydı ona bakayım diye çıktım. Bir şey demedi bizimki, ben de çıktım oturduk biraz sonra indim aşağı o ara bir arkadaşımız uğradı geçerken. Eşim onunla konuşurken gayet gülüyor, eğleniyor, arkadaş gitti bu yine kös kös oturuyor.

Dedim kullervo kalk kızım sen dizini izle dokunma hiç, geçtim çalışma odama açtım dizimi onu izledim ama içten içe patlıyorum artık, gerildim adamın enerjisinden. Sürekli off puff off puff. Normalde yarın tatile çıkacaktık ama bilet falan almadık daha onu sormak istedim gittim yatak odasında kitap okuyor konuşabilir miyiz dedim beni şu kadar zamandır tanıyorsun konuşmak istemediğimi anlamıyor musun hala dedi ben de hiçbir şey demedim yukarı çıktım. Kardeşim ders çalışmamız için çağırdığı için gittim bu arada, bazı derslerinde yardımcı oluyorum. Neyse ben yukarı çıktım, kahve yaptım tam oturduk pata küte sesler geliyor ama sanki ev yıkılıyor. Bir yandan bağırıyor bir yandan etrafı yumrukluyor beyefendi. Artık derdi neyse?

İnmedim aşağı, 1 saat ders çalıştık birlikte sonra indim sessizce geçtim kitap okumaya başladım. O ara uyuyakalmışım okuduğum yerde. Sabah uyandığımda da işe gitmişti.

Şimdi bu gerginlik hali diyet öncesinde de ara ara oluyordu ama geçip gidiyordu, annemlerle altlı üstlü olmak etkilemiştir diyebilirsiniz ama birbirimizin evine karışmıyoruz bile taşındığımızdan beri. Bu arada beyefendi deli gibi çocuk isteyen biri ama ne hikmetse aramızda "tık" yok. Boşanma işini ciddi ciddi düşünmeye başladım, artık işin içinden çıkamıyorum, zarar görüyorum ister istemez. Ben gayet neşeliyken adam gelip enerjimi sömürüyor.

Var mı şu kardeşinize diyecek bir şeyleriniz? Tek başıma tatile mi çıkayım yoksa eşyalarını kapı önüne mi koyayım? Ne yapayım?

Ay bu aynı benim kocam.
Bir şeye sinirlenir, konuşmaz da anca yıpratır böyle.
Hiç üstüne gitmeyin, tatile yarın çıkın derim bugün bi gözlemleyin bakın olmazsa yalnız gidersiniz yarın.
Eğer siz bugün tek başınıza tatile çıkarsanız sizi suçlu, kendini haklı çıkarır karakter müsait çünkü

Konuşun derdi neymiş onu öğrenin. Gerekirse kavga edin. Size sinirli gibi belki cozebileceginiz bir sorundur.

Konuşamıyorum ki, neyin var diyorum bişey yok diyor geçiyor köşesine. Yanına gideyim diyorum offlayarak içeri gidiyor. İtiyor resmen

Cok sık eşinizi birakip, ailenizin evine cikiyor musunuz?

Eşim evde olduğunda çok acil ya da önemli bir durum yoksa yukarı çıkmıyorum. Eşim yokken birlikte zaman geçiriyoruz annemlerle.

Ay bu aynı benim kocam.
Bir şeye sinirlenir, konuşmaz da anca yıpratır böyle.
Hiç üstüne gitmeyin, tatile yarın çıkın derim bugün bi gözlemleyin bakın olmazsa yalnız gidersiniz yarın.
Eğer siz bugün tek başınıza tatile çıkarsanız sizi suçlu, kendini haklı çıkarır karakter müsait çünkü

Ben yalnız tatile çıkmaya razıyım açıkçası. Duvarlara yumruk atması bile o kadar soğuttu ki kendinden. Derdini konuşarak anlatmaya çalışsa dinlerim ama adamın enerjisi bile mahvediyor beni.

Sakın çocuk yapma kendini yakarsın

Arada bir şey yok ki çocuk olsun... Yazarken gülüyorum ama çok sinirliyim çook...

Yaptigi diyetten dolayi vitamin degerleri dusmustur. B12sine baktirsin.
Vitaminsiz :sinirli:
Beynine oksijen gitmiyordur.

Değerlerine yeni bakıldı, sıkıntı yok. Başka bir derdi var.

Herkese merhaba,

3 yıllık evliyim, severek evlendim, çok iyi anlaştığım, her şeyi konuşabildiğim, ilgili, sevecen, şefkatli bir kocam vardı. Dı evet, adam resmen ıssız adama dönüştü. Birkaç hafta önce diyetisyen desteğiyle diyet yapmaya başladı, çok güzel kilo veriyor, çok iyi gidiyor ama diyete başladı başlayalı içinden ıssız adam çıktı.

Konuşmuyor, paylaşmıyor, anca öğünlerini yesin, oyun oynasın, başka şeylerle ilgilensin. Dün akşam canıma tak etti yaptıkları, işten geldi, ben de evden çalışıyorum, zor bir projeyi halletmek için uğraşıyorum, günün nasıl geçti faslından sonra kös kös oturmaya başladı. Bir şey demedim, kendi haline bıraktım. Yemek yemeye geçtim, o salonda oturuyor yemek saatine daha var diye, kedim geldi atladı omzuma inmiyor, tek başıma indiremedim, seslendim, cevap yok adamdan. Aradım ben de, telefonu açtı noluyo ya dedi, uyumuş, nereden bilebilirim? Gelip kediyi alır mısın dedim, geldi hayvanı omzumdan aldı mutfak kapısını çarpıp çıktı. Ses etmedim, yemeğe devam ettim, kuzenim aradı onunla konuştum sonra geçtim içeri. Bu oturmuş oyun oynuyor telefondan, ben de televizyona bakayım biraz dedim, sarmadı ben yukarı çıkıyorum dedim. Annemlerle altlı üstlü oturuyoruz 8 aydır falan, kardeşim sınavdaydı ona bakayım diye çıktım. Bir şey demedi bizimki, ben de çıktım oturduk biraz sonra indim aşağı o ara bir arkadaşımız uğradı geçerken. Eşim onunla konuşurken gayet gülüyor, eğleniyor, arkadaş gitti bu yine kös kös oturuyor.

Dedim kullervo kalk kızım sen dizini izle dokunma hiç, geçtim çalışma odama açtım dizimi onu izledim ama içten içe patlıyorum artık, gerildim adamın enerjisinden. Sürekli off puff off puff. Normalde yarın tatile çıkacaktık ama bilet falan almadık daha onu sormak istedim gittim yatak odasında kitap okuyor konuşabilir miyiz dedim beni şu kadar zamandır tanıyorsun konuşmak istemediğimi anlamıyor musun hala dedi ben de hiçbir şey demedim yukarı çıktım. Kardeşim ders çalışmamız için çağırdığı için gittim bu arada, bazı derslerinde yardımcı oluyorum. Neyse ben yukarı çıktım, kahve yaptım tam oturduk pata küte sesler geliyor ama sanki ev yıkılıyor. Bir yandan bağırıyor bir yandan etrafı yumrukluyor beyefendi. Artık derdi neyse?

İnmedim aşağı, 1 saat ders çalıştık birlikte sonra indim sessizce geçtim kitap okumaya başladım. O ara uyuyakalmışım okuduğum yerde. Sabah uyandığımda da işe gitmişti.

Şimdi bu gerginlik hali diyet öncesinde de ara ara oluyordu ama geçip gidiyordu, annemlerle altlı üstlü olmak etkilemiştir diyebilirsiniz ama birbirimizin evine karışmıyoruz bile taşındığımızdan beri. Bu arada beyefendi deli gibi çocuk isteyen biri ama ne hikmetse aramızda "tık" yok. Boşanma işini ciddi ciddi düşünmeye başladım, artık işin içinden çıkamıyorum, zarar görüyorum ister istemez. Ben gayet neşeliyken adam gelip enerjimi sömürüyor.

Var mı şu kardeşinize diyecek bir şeyleriniz? Tek başıma tatile mi çıkayım yoksa eşyalarını kapı önüne mi koyayım? Ne yapayım?
Ya senin birşeyine kırılmış söylemiyor

demek herşeyi konuşamıyormuşsunuz ,

adama neyin var biraz konuşalım mı , yada benle ilgili bir sorun mu var diye sormamışsın bile

gitmiş gelmiş kitap okumuşsun :KK45:

Ben buraya dün yaşanan her şeyi yazsam uzun olur okunmazdı. Tabii ki sordum neyin var, şirkette mi bir şey oldu, canın mı sıkkın diye ama her defasında itti beni. Ben de gittim geldim rahatlamak için kitap okudum.

Neden diyet yapıyor, neden sizi itiyor, eskisinden Farklı davranıyor, iyice öğrenin bence. Diyetteki açlığın sinirine pek benzemiyor çünkü.

Diyet yapmayı kendisi istedi, artık hayat standartları çok düşmüştü kilo yüzünden. Rahat rahat hareket edemez hale gelmişti, değişmeye karar verdi. Söylediklerinizi bir konuşabilsem keşke. Ama konuşamıyorum, yalnız kalmak istiyormuş.

Benim eski eş kişiside böyleydi. İnsanlara gülücükler saçar gırla sohbet şamata, benim yüzüme bakmazdı. Arada bir iyi olurdu o kadar. Terapist öneririm aranızda fiziksel şiddet aldatma vs yok ise. Öfke kontrol problemi var gibi

Terapiye gittik biz, kısa süreli bir değişim oldu sadece, iş yoğunluğu, hayatın zorlukları diye avuttum kendimi ama artık tutunacak dalım da kalmadı.

Eşim evde olduğunda çok acil ya da önemli bir durum yoksa yukarı çıkmıyorum. Eşim yokken birlikte zaman geçiriyoruz annemlerle.
Belki bundan rahatsiz olmustur, bu tavirlar ondandir diye düsündüm, o yüzden sordum.
Eş ailesi ile yaşama durumuna alisamamis olabilir.
Biz de 2 yildir annemlerin üst katinda yasiyoruz. Gündüzleri ben de hep annemleyim, eşim gelince yukari cikariz. Bir seye ihtiyacimiz olmadigi sürece akşamlari herkes kendi evindedir.
Biz, benim ailemle oldugumuz icin hic sorun yasamadik. Zaten kocam masallah annemi elimden aldi 😀 Ben babamin evinde gelin gibiyim o sanki oğullari. 😀

Ailemle altlı üstlü oturmak etkilememiştir diyorsunuz da bir akşamda bile iki kere gitmişsiniz

Adam kurmuş da kurmuş, sizin ona kızıp gittiğinizi, hatta anlattığınızı vs düşünüyor

Kediyi al diye aramak vs de ilginç geldi yani yapışıyor, anlıyorum

seslenirsin olmazsa da kedi ile gidersin içeri doğru

Aranızdaki mesafe farklılaşmış

Beni arasaydınız “Benimle değil telefonla ilgileniyorsun, o nedenle aradım” iması hissederdim

Yarın tatile gidilecekse bunu neden daha önce organize etmediniz

Onu geçtim, konuşalım mı demek yerine neden direkt sormadınız, “tatile gidecek miyiz, bilet vs ne olacak” diye

Bana bu çok dizivari “bana ayıracak uygun zamanınız var mı” soruları garip geliyor, kitap okuyorsa da odaya girince bölündü zaten

“Konuşabilir miyiz” “derdin ne, anlat” demektir, oysa “tatil ne olacak bilet vs” programı belirlemektir

Belki orada konuşacaktı, belki dile getiremediği mutsuzluğunun sebebini farklı ortamda söyleyecekti vs

Bence akşam sakinleşince konuşun, onu konuşturmayın ona sormayın,
siz kendi derdinizi anlatın

ama bu altlı üstlü olup kardeşe ders, anneye şu bu olayına da çözüm bulun

Eşiniz muhtemelen onlarla ayrı bir hayat kurup mutlu olduğunuzu, kendisi ile mesafeli olduğunuzu düşünüyor

Burada işten çıkıp annesine uğrayıp eve gelen kocalara ilişkin konuları okumanızı tavsiye ederim

Belki bundan rahatsiz olmustur, bu tavirlar ondandir diye düsündüm, o yüzden sordum.
Eş ailesi ile yaşama durumuna alisamamis olabilir.
Biz de 2 yildir annemlerin üst katinda yasiyoruz. Gündüzleri ben de hep annemleyim, eşim gelince yukari cikariz. Bir seye ihtiyacimiz olmadigi sürece akşamlari herkes kendi evindedir.
Biz, benim ailemle oldugumuz icin hic sorun yasamadik. Zaten kocam masallah annemi elimden aldi 😀 Ben babamin evinde gelin gibiyim o sanki oğullari. 😀

Annemlerle çok güzel bir ilişkisi var hatta annemle arkadaş gibiler. Zaten bir arada oturmaya başlamadan önce çok konuştuk bu konuları, iki ev birbirinin etlisine sütlüsüne karışmaz ama birlikte plan yapınca da çok eğleniriz.

Herkese merhaba,

Konusmak istemediğimi görmüyor musun dediğinde üst kata cıkmanı tavır olarak algılamış.

Canı birsey sıkkın olabilir.
Diyete bağlı depresyon olabilir.
Hemen Bi adım atmayın

Ailemle altlı üstlü oturmak etkilememiştir diyorsunuz da bir akşamda bile iki kere gitmişsiniz

Adam kurmuş da kurmuş sizin ona kızıp gittiğinizi, hatta anlattığınızı vs düşünüyor

Kediyi al diye aramak vs de ilginç geldi yani yapışıyor anlıyorum seslenirsin olmazsa da kedi ile gidersin içeri doğru

Aranızdaki mesafe farklılaşmış

Beni arasaydınız Benimle değil telefonla ilgileniyorsun o nedenle aradım iması hissederdim

Yarın tatile gidilecekse bunu neden daha önce organize etmediniz onu geçtim konuşalım mı demek yerine neden direkt soramadınız tatile gidecek miyiz bilet vs ne olacak diye

Bana bu çok dizivari bana ayıracak uygun zamanınız var mı soruları garip geliyor kitap okuyorsa da odaya girince bölündü zaten

Konuşabilir miyiz derdin ne anlat demektir oysa tatil ne olacak bilet vs programı belirlemektir

Belki orada konuşacaktı belki sile getiremediği mutsuzluğunun sebebini farklı ortamda söyleyecekti vs

Bence akşam sakinleşince konuşun onu konuşturmayın siz kendi derdinizi anlatın ama bu altlı üstlü olup Kardelen ders anneye şu bu olayına da çözüm bulun

Eşiniz muhtemelen onlarla ayrı bir hayat kurup mutlu olduğunuzu, kendisi ile mesafeli olduğunuzu düşünüyor

Burada işten çıkıp annesine uğrayıp eve gelen kocalara ilişkin konuları okumanızı tavsiye ederim

Ben yukarı çıkarken öyle kapıyı çekip çıkmadım, kardeşim aradı dersine bakıcaz gidiyorum sorun olur mu dedim de çıktım. Birbirimize haber vermeden yukarı çıkalım, oraya gidelim, buraya gidelim durumu olmuyor yani. Zaten o da biliyordu kardeşime derslerinde yardım edeceğimi, bunlar günler öncesinden konuşulmuş konulardı.

Kedimi hiç görmediniz ve ne kadar sinirli bir hayvan olduğunu bilmiyorsunuz. 8 kilo bir hayvanı tek başıma iki büklüm haldeyken sırtımdan indirmeye kalksam beni paramparça ederdi. Bu yüzden onu aradım ve bu ilk değil, daha önce de oldu, kulaklık varsa ya da tv sesi yüksekse bağırmak yerine arıyorum. Uyuduğunu da bilmiyordum.

Tatilin büyük bir organizasyona ihtiyacı yok çünkü kendi yazlığımıza gideceğiz, bilet almamız yetiyor.

Eşim ve ailem arasındaki sınırı çizebiliyorum, bunu en başından beri yapabiliyorum aslında.
Konusmak istemediğimi görmüyor musun dediğinde üst kata cıkmanı tavır olarak algılamış.

Canı birsey sıkkın olabilir.
Diyete bağlı depresyon olabilir.
Hemen Bi adım atmayın

Yukarıda da yazdım, üst kata çıkarken ders çalışmak için çıktığımı söyleyerek gittim, o da kardeşime yardımcı olacağımı günler öncesinden biliyordu.

Adım atmayayım da insan yoruluyor işte...

Konusmaya calis dagit etrafi bi soyle ne oluyo sana yaa gibisinden baktın hala ruhh cık tatile bi guzel kafani dinle. Tatilde de sesi cikmadimi hala devammi ediyo bosa gitsin. Yapiyosa diyet kendine canim nolmus yani diyet yuzunden eşle ne ilgisi var senin ne sucun var yani

X