Börekler Ispanaklı börek (resımlı)

hxuxzxuxn_yxixlxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
7.653
13
kolay, pratik çok lezzetli

fırın önceden ısıtılmalıdır

Malzemeler;
- 3 yufka
- Yarım kilo ıspanak
- 70 gr. margarin
- yarım fincan süt
- yarım fincan sıvı yağ
- 1 soğan
- 1 yumurta sarısı
- 2 yemek kaşığı un

Önce küp küp doğranmış soğan, daha sonra temizlenip doğranmış ıspanak yaprakları yağda sote edilir. Ispanaklar biraz soğuduktan sonra 2 kaşık un azar azar ilave edilip karıştırılır (bu işlem ıspanak suyunu salmasın diye yapılır). Yufkalar ortadan ikiye ayrılır, eritilen margarin ve süt-sıvı yağ karışımı her kata sürülmek kaydıyla 3 kat yapılır (süt-sıvı yağ karışımı margarine oranla daha az kullanılmalı). Ispanak harcı enlemesine yufkanın uzun olan tarafına serilir sonra yufka rulo yapılıp 10-12 cm arayla kesilip yağlanmış fırın tepsisine dizilir. Kalan diğer yufkalar içinde aynı işlem yapılır. Üzerlerine yumurta sarısı sürülerek 175 C'ye ayarlanmış, önceden ısıtılmış fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirilir.

afiyet olsunnnnnn Şeniz

ispanakli29ky.jpg

bu aksam yapıcam kızlar beklıyorum sızı valla mukemmel gorunuyo ekrana dalacam nerdeysetatlicadiarzu

yaptın mı?

ben yaptım hzızımı alamadım aynısın patatesli içle de yaptım buzlukta dondurup poşetlere koydum.
ama geç vakitti pişirmedim.çok kolay ve pratik oldu .
teşekkürler arakadaşım.
eğer pişince de gzüel olursa vallah yaşadık çok berketli ve pratik bir börek oalcak:))))))))))):teytey::teytey::teytey: :teytey: :teytey:

Ya ben anlamadim 3 yufka var ve ikiye bölündüğünde 6 parça oluşuyor.
Her kata malzeme sürülmek kaydiyla 3 kat yapiliyor.yani iki rulo oluşuyor öylemi?

demek benımkıde oyuzden guzel olmadı yanı borek gercekten guzel degılmıs
ben bıde peynırlı yaptım dıye oledır dıyodum
yınede ellerıne saglık tucecım cok guzel gorunuyolar

.muhteşem bir görüntü.hemen not aldım.tarif güzel aslında .
tuçe seninkiler de güzel görünüyor.yağlı olduysa yağını azaltırız.
yapınca yazarım eminim çok güzel olacak.teşekkürler.

canım sadece yağı değil sorun, içi de çok lezzetli olmadı.ama görüntü güzel :nazar:

X