İş hayatının verdigi stresten cok bunaldım

UzayKeki

Birisi
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
280
499
Arkadaşlar gerçekten iş hayatından çok bunaldım Ekibimde son zamanlarda yeni bir yönetici geldi ve çok iyi yönetemedigini dusundugum için pek muhatap olmadım. Diger ekip arkadaşlarım gibi yağ çekmedim sonuc olarak bazı anlaşmazlıklar yaşadık ve ekiptende soğudum kendimi geri çektim insanları gözlemlemeye ve kimseyle merhaba merhaba dışında muhatap olmamaya başladım. Bugün yöneticimden (verilen tüm işlerimi tamamlamış oldugum halde) aldığım negatif dönüşten sonra kalp çarpıntısı yaşadım. Ben galiba iş hayatına göre değilim yada ekiptekiler damacana ve pompası gibiler tek başlarına bir işe yaramıyorlar bir araya geldiklerinde gördüğüm en şekilsiz şey oluyorlar ekonomi yüzünden kafamda deli sorular var istifa edip kurtulmak istiyorum ama ev ihtiyacı kira vs çok zorlayacak uzun süredir ise iş arayisim var ancak hiç dönüş alamadım bilemiyorum bunaldım kısaca yazmak istedim. İş hayatindaki boş insanların boyu poşu devrilsin emi

Yıldırma politikasına başlamışlar ve sende hemen pes ediyorsun Uzaykeki!
Bu pes edişe giden gol sana hiç yakışmıyor…
Ay o kadar haklısın ki kesinlikle yıldırma politikası aslında pes etmiyorum ancak çok yoruldum duvara kafa atıcam artık bu insanlar yüzünden

Ben de ayni sorunlari yasadim, 1 sene sabrettim ,sonunda en bana ihtiyaclari oldugu donemde (bir kisi daha istifa etmisti, hemen onun ardindan) is bulup istifa ettim. Bir anda 2 eleman kaybettiler, yerimize sacma sapan is tecrubesi olmayan insanlari bulmuslar, dogru duzgun kimse basvurmamis, isyerinin adi cikti herkes istifa ediyor diye,simdi rezillik yakalarindan akiyor. Allah bana bu firsati verdi, insallah size de verir.

Ahhh harikasınız... Gerçekten tam zamanında bırakmışsınız. Aynı şeyi bunlara yaşatmam lazım galiba insallah insallahhhj

1sene nasıl sabrettiniz ben galiba gırtlağıma kadar doldum

Ay o kadar haklısın ki kesinlikle yıldırma politikası aslında pes etmiyorum ancak çok yoruldum duvara kafa atıcam artık bu insanlar yüzünden
Bu siniri atmak için kendine muhakkak vakit ayırmalısın, iş çıkışı olursa harika olur tüm siniri gerginliğini boşaltıp hayatına devam edersin…

Pabuç bırakma şunlara keşke zamanında şu an ki ben olsaydım pes ettim ve arkandan ah vah demiyorlar üzüntü duymuyorlar canım…

Senin yorumlarını bakış açılarını görüyorum sende onlarla uğraş pes etmek yok!
(Yaptığın işi seviyorsan eğer, sadece tek sorun bu meymenetsizlerse)

O kadar güzel yazmışsınız ki evet tek sorun bu meymenetsizler işimi seviyorum ama iş hayatı beni o kadar zorluyor ki bazen düşünüyorum hayatımızı yaşayamıyoruz akşam olunca koştur koştur yemek derdi temizlik derdi bize hiç zaman kalmıyor tüm emeğimi bunlara vermeyi hakediyorlar mi gerçekten. Ahh ekonomi böyle olmasaydı en azından kendime 1 ay kafa dinleme izni vermek isterdim.

Sizde mi aynı sorunları yaşadınız

Bolge sefi geldi, nasilsiniz dedi, cok iyiyiz super dedim, ertesi hafta istifayi bastim yuzlerine gecen sene benden egitimi ve tecrubesi dusuk birini basima sef yaptilar. Ki benim yoneticilik tecrubem var onceden, neyse. Ben de taktik yaptim, gitmeden isle ilgilk herseyi ogrenip, yaptim, digerlerinin ogrenmesine firsat vermedim. Cikacagim zaman panik olup daha yuksek maas teklif ettiler, onu diger sirkete gosterip ordan da teklifi yukselttirdim herseyi ben hallettigim icin sudsn cikmis baliga donmusler simdi avanaklar. Sabredin, bir yandan gizlice is bakin.

Size hayran kaldım.. işte bunların hakkettiği bunlar ya helal olsun gerçekten

İşte ekonomi şartları yüzünden kendinizi dara sokmayın rest çekmiş olacaksınız onlara hiç bir şey olmayacak sıkıntıyı siz çekeceksiniz…

Ben direkt patrondan mobbing yedim, 3 kişinin işini yaptım yetemedim… Bana mobbing uygulama sebebi diğer meslektaşlarını işten atamama yüreğine sahip olamamasıydı o kadar saçma bir şey.

Ben çıktım tabi istifa ettim arkamdan çok ağlar arar sürekli sorar sandım bir kere telefonum çalmadı. Şimdi ki aklım olsa asla pabuç bırakmazdım patrona…

Sende bırakma lütfen öyle bir güçtesin belli sadece o gerginliği atacak ortam yarat kendine

Yaa eminim onlar çekmişlerdir cezasını bir şekilde. İş hayatı gerçekten böyle onca emek falan bakmiyorlar asla ama gerçekten insan mobbingi ne kadar karsilayabilir ki yoruldum ve sizde yorulmuşsunuz. O kadar anamizin babaminizin emeği ile okuyoruz ne için bu sokakta yüzüne bakmayacağımiz insanların laflarını dinlemek için mi gerçekten böyle insanlar bence bir şekilde belasını bulur diye ümit ediyorum

Tez zamanda bulsunlar inşallah
Tüm güzellikler sizinle olsun

Böyle durumlarda ihbar tazminatı ödemek zorunda kalmıyor musunuz benim bildiğim çat diye istifa edilmiyor bi kaç hafta önceden söylemek gerekiyor yoksa işveren dava açıp tazminat isteyebiliyor

Şirket belki sıkıntıya girer ama gidenler hemen unutuluyor, yeri dolduruluyor onu da söyleyim.

İş hayatı, özellikle kurumsal şirketler, maalesef tarif ettiğiniz gibi. Çoğu zaman yetkinlikler unutuluyor, ilişkiler ön plana çıkıyor ve aslında idare edilebilirlik, Söz geçirilebilirlik önemli oluyor. Ben her zaman düzgünce doğru bildiğimi söylerdim mesela, benimle aynı düşünen ekip arkadaşlarım hık mık olurdu. Bu tercih edilmiyor :) 3 sene olacak bu yaşanılardan bunalıp; bana göre değil diye bıraktım. Şimdi düşünüyorum da keşke o kadar fazla kafaya takmasaymışım. Çok ağlayıp üzülürdüm. İşinizi yapıp, görmezden gelmeye, kafa dağıtmaya çalışın olabildiğince. Alternatif iş de bakabilirsiniz elbette. Yeni yer de güllük gülistanlık olmaz belki ama teptili mekan:)

Ya bir yerlerde bir sorun var ama bende çözemedim.ekip liderine yağ çekme durumunu hic yapmadım yapmam.Neyse o.verilen işs layıkıyla yapsam da sevilmedim.sonra dedim bu iş böyle olmayacak ben ekip lideri olayımbana yağ çekilsin.yok herkes düşman.anlamadım bende.en son kadınların iş hayatında sadece erkekler değil hemcinsleri tarafından da istenmediği sonucuna vardım.yani işi dört dörtlük bilip yapsanız da o kişiler öyle bilip yapmıyor ki maksat iş yurusun
Nasıl yürüdügü önemli değil.uzun vadeli bakmıyor kimse.doğru birndüzen kurulsun değil.fast food mantığı.o olmazsa öbürü olur.sistem düzgün olsa o da olur ama sistem de yoksa kaos.

Ne iş hayatında ne de özel hayatta hiç kimse vazgeçilmez değil, herkesin herşeyin bir ikamesi var. Zaten alternatifler olmasaydı hayat çekilmezdi.

Herkesin bam teli farklı, basıldığında çıkan bam sesi de farklı. Canına tak ettiğinde ne şartlar, ortam, vefa, sosyal imkanlar ne o ne bu herkes herşey fasa fiso. Bir an önce o akıntıdan kurtulmak istiyor insan boğulacak gibi oluyor.

Kişi başlarda iş değiştirirse herşeyin daha güzel olacağına inandırıyor kendisini. Kısa vadede pişman olunuyor genelde.

Bırakılan iş yeri sıkıntılar çektirmiş olsa da yeni ortama alışana dek kasvetlere boğuluyor insan, risk payları daha ilk haftalarda hatta aylarda daima kendisini hatırlatıyor, muğlak virajlar insanı depresyondan depresyona sokuyor.Başka bir iş bulmadan ayrılmayın derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…