İş hayatının verdigi stresten cok bunaldım

hatta yönetici değil çalıştığım firmalarda benden kıdem olarak çok çok altta olan kadınların egosu beni hayatımdan bezdirmişti, yaptığım işi bilmiyolar bilgi istiyolar mala anlatır gibi anlatıyprum o kadar saçma bişey soruyor ki o kadar değişik şeylere takılıyorlar ki mevzuat böyle ötesi yok desen bile kendince mantıksız olan şeyleri sıralayıp duruyolar

O kadar harika yazmışsınız ki gerçekten teşekkür ederim. Yalnız olmadığımı bilmek içimi rahatlattı. Gerçekten yaşamak için çalışmaktan sıkıldım. Yani onca yıl onca emek ile okuduk tırnaklarımızla kazıdık ve ne idiği belirsiz insanların ağız kokusunu çekiyoruz. Başka bir ekonomide olsaydım kesinlikle istifa ederdim gider garsonluk yapardım öğrencilik yıllarımda olduğu gibi. Ancak aldığım maaş ay sonunda tamamen eriyor ve eşimdede bendede bazen hiç kalmıyor. Ay sonunu kurumsalda çalışan 2 yazılımcı olarak tarhana çorbası ile idare ettiğimiz çok oldu. Evet çok haklısınız ne adam akıllı zam yapılıyor ne başka birsey kesinlik kölelik bu. Çalışmaya mecbur edilmek. Başka şirketlerdede durumun aynı olduğunu söylediniz kesinlikle doğru daha önce gördüğüm ve yaşadığım olaylara hep sessiz kaldım enerjimi morelimi bozmamak çalıştım ama bu yaşa geldim ve arkama bakıyorum neye sahibim diye ve hicbirsey göremiyorum. Şuanki maaşım ev ihtiyaçları yiyecek içecek kira ve 3 4 günlük tatillere gidiyor ve elimde ne birikimim var ne başka birseyim. Bu yüzden istifa edip güvenecek hiçbir şeyim yok korkularımdan başka

Size tükenmişlik sendromunu yaşatan işin kendisi değil, insanlar. Kul hakkı yiyenler keyfine bakarken günden güne eriyoruz, herhangi bir ülkenin vatandaşlarının, departman sektör ayırt etmeksizin bizim standartlarımızda çalışan birinin ömrümüz boyunca (o da belki aile desteği ile) ulaşabileceklerimize max.1 yıl içinde ulaşabileceği düşüncesi aklıma düştüğünde boğulacak gibi oluyorum. Ofislere havasız kapalı alanlara tıkılarak zekamıza hakaret bağlamında yaptığımız bir takım işler oyalanmalar sonucu majör depresyondan çıkamıyoruz. Bazı insanlarla iletişim kurmak ilkokul 1.sınıf öğrencisine türev anlatmaktan çok daha zor.

Çalışma hayatı insanın hayatının tümünü esir alması can sıkıcı özel sektör için tabii sadece çalışma saatleri değil hazırlanma, yolda geçen süre, çok defa eve iş getirme, işteki sorunların akıldan çıkmaması (özellikle geceleri) ve bunun yarattığı stres derken..insanın hayatı sadece işi oluyor.

Maaş gününe odaklanarak sıkıntımı hafifletmeye çalışıyorum ..motivasyonumu böyle sağlamaya çalışsam da ne kadar yaşayacağımızı ne kadar ömrümüzün kaldığını bilmediğimiz şu dünyada kısacık zamanı başkaları daha da zengin olsun diye kendimi paralamaktan aşırı bunaldım.

Dün akşam eşim dedi ki niye çalışıyoruz ki hayatımızı idame ettirebilecek parayı kazanmak için ! eee öyleyse para için çalışıp,kaybettiğimiz sağlığı geri kazanmak için o parayı harcamanın mantığı ?? Keşke bu hayatı tarla gibi ekip biçip istediğimizde çekip gidebilsek.

Düşünüyorum da beni hiç ilgilendirmeyen ve ilgilendirmemesi gereken bana doğrudan hiçbir fayda sağlamayacak olan konularda sürekli efor harcıyorum. Basit bir örnek vereyim bizim şirkette satın alma bölümünün işlerini bana kitliyorlar ben muhasebe sorumlusuyum..departmanların birine makine alınması gerekiyor diye 1 haftadır kafa patlatıyorum yok fiyatı, tedariği, nakliyesi, siparişi, faturası .. abi bana ne ya ! diyemiyorum çünkü satın alma müdürü işverenimin kayınbiraderi. Adam saat 11 den sonra işe geliyor fabrikayı şöyle bir geziyor öğleden sonra bizim ofise geliyor (açık ofis ) benim önüme geliyor çayını kahvesini içiyor, atom karıncamız Claire diyerek pohpohluyor 3 civarı çekip gidiyor.

İhracat sorumlusu gelir bana iş kitler, yükleme olur Claire gecenin ikisinde evine gider , Claire 'in eve nasıl varacağıyla kimse ilgilenmez sap gibi kalırım sanayinin ortasında kocam söylene söylene almaya gelir beni işten ayrıl diye yol boyu kafamı ütüler.

Ha diyeceksiniz ki mecbur değilsin ki kurban kostümünü çıkar at Claire, bunları yapmamak senin elinde. Kocanın maddi durumu iyi git evinin hanımı ol (bu zamanda ne ev hanımlığı ya) ama işte ben bağımlı bir karakter olmaktan etimle kemiğimle nefret ediyorum. Bir erkeğin karşısında (baba/koca) eğilmek avuç açmak onun kredi kartını istemek ve muhtaç olmak midemi ağzıma getiriyor. Para kazandığım zaman kendimi güvenli alandaymışım gibi hissediyorum. Evdeyken işsiz iken kalp çarpıntılarımla baş edemiyorum, gelecekten korkuyorum. Rutinden sıkılıyorum ama rutin de istiyorum.

Edit: imla.

Kesinlikle kadınlar iş hayatında diğer kadınları o kadar çok baltalıyorki. Bunu çok fazla farkettim. Bu yöneticimde kadın ve onun yüzünden artık feministliği bıraktım :KK45:

Feministlikle ilgili şahsi fikrim izm’lere mesafeli olmak gerek. Feminist sorgulamanın ülkemizdeki tabulara ve kadın işçi haklarıyla mücadele gücünü inkar etmiyorum ya da sunduğu iş imkanları , sosyal haklar, toplumda kadın kimliğiyle var olabilme gibi nimetlerinden faydalanıp nankörlük edercesine yermeyi de kendime hak görmüyorum.

Aslında sorun feminaziler. İşte kadın yöneticilerde böyle kişilik bozuklukları var kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar. Kadın hakimiyetinin olduğu sektörlerde kariyerinizde yükselemiyorsunuz olduğunuz yerde kalıyorsunuz maalesef. Başkaldırdığınız an geçmiş olsun radara takılırsınız ve başka bir firmaya geçiş yapsanız bile o kadın yöneticinin hırsı bitmez referanslarınızı olumsuz etkiler. Ne minnoş kadın diye kayrılmak değildi kadın yöneticimden beklentim.. eski çalıştığım tekstil firmasında kalsaydım histerikli kadın hegamonyası altında ezilip haklarımı da alamayacaktım. Kadın yöneticiler baskı ve mobingin kralını yapıyorlar.

Kadın yönetici altında çalışan kadınlar, kadın yönetici tarafından kaba davranışlara maruz kalıyor, kariyer fırsatları ve terfi süreçleri söz konusu olduğunda bu kişiler tarafından küçümseniyor engelleniyor motivasyon bozukluğu ile yoğun stres altında çalışıyor .. psikolojik olarak diğer erkek çalışanlara oranla daha fazla yıpranıyor.

Kadın yöneticiler kadın çalışanlarını kendilerine rakip ol(a)mayacak şekilde kontrol altında tutmak istiyor, kadın yönetici yönettiği şirketin başarısından çok rakip gördüğü kadın çalışanların başarısızlığına odaklanıyor.

Kadının yükselmesini kadın istemiyor. Yoluma taş koyanlar hep kadındı çok defa fazla mesainin karşılığını almak için değil de yapabildiğimi ispatlamak için mesai harcıyorum. Kadının kadına mobbingi çok daha şiddetlidir özellikle finans sektöründe. Kendilerini kraliçe arı görüyorlar.

Kurumsal olduğunu iddia eden firmalarda sırf kadın yöneticimiz var bakın nasıl da çağdaşız diyebilmek için yönetici yapılmış, torpille koltuğa oturtulmuş, burnu kaf dağında kadın yöneticiler var ve işlerinde iyi olmadıklarını kendileri de gayet iyi bildiği için sürekli diken üstünde gerginler bu gerginlik de agresifleştiriyor. Hak edilmemiş ayrıcalık sonucu şirkete katma değer katacak kişiler istifasını veriyor.

Arkadaşlar gerçekten iş hayatından çok bunaldım Ekibimde son zamanlarda yeni bir yönetici geldi ve çok iyi yönetemedigini dusundugum için pek muhatap olmadım. Diger ekip arkadaşlarım gibi yağ çekmedim sonuc olarak bazı anlaşmazlıklar yaşadık ve ekiptende soğudum kendimi geri çektim insanları gözlemlemeye ve kimseyle merhaba merhaba dışında muhatap olmamaya başladım. Bugün yöneticimden (verilen tüm işlerimi tamamlamış oldugum halde) aldığım negatif dönüşten sonra kalp çarpıntısı yaşadım. Ben galiba iş hayatına göre değilim yada ekiptekiler damacana ve pompası gibiler tek başlarına bir işe yaramıyorlar bir araya geldiklerinde gördüğüm en şekilsiz şey oluyorlar 😀 ekonomi yüzünden kafamda deli sorular var istifa edip kurtulmak istiyorum ama ev ihtiyacı kira vs çok zorlayacak uzun süredir ise iş arayisim var ancak hiç dönüş alamadım bilemiyorum bunaldım kısaca yazmak istedim. İş hayatindaki boş insanların boyu poşu devrilsin emi :KK45: :KK71:
Çok benzerlerini yasadim kisa bi zaman önce. Ben iş bakmaya başlarken o defoldu baska bi uere hepimizin paraya ihtiyaci var önüme olk gelen zorlukta pes etmemek lazim baska yerlere başvurmaya devam et ama bi yandan da mevcut işinde elinden geleni yap Allah bi kapi açar. Çok merkeze koyma iş hayatini herkesin basina geliyor olaganustu hallerde nasil davranman gerektigini anliyosun. Yömeticini sevmek zorunda degilsin ama bunu da cok belli etme yalaka yap demiyorum ama molalarda hos sohbet edip havadan sudan konusabilirsin. Sana karşı direk çok barik gavirlari vrsa da ik ile goruş ama somut delilerle.

Kesinlikle kadınlar iş hayatında diğer kadınları o kadar çok baltalıyorki. Bunu çok fazla farkettim. Bu yöneticimde kadın ve onun yüzünden artık feministliği bıraktım :KK45:
Bir de şu da var.Ortalamadan daha zekiysen , bir soruna değişik bakış açıları getirerek çözüm sunabiliyorsan da istenmiyorsun.zaten farklı bir çözüm yolu sunduğunda anlamıyor.Yenilikçi çözumler,inovasyonel cart curt sadece lafta çoğu yerde.
Kendik ne yaptım söyleyeyim.zekamı sadece kendi hayatımı kolaylaştırmak için kullanıyorum.Fikirlerimi kimseyle paylaşmıyorum.Verilen işi yapıp çıkıyorum.

Feministlikle ilgili şahsi fikrim izm’lere mesafeli olmak gerek. Feminist sorgulamanın ülkemizdeki tabulara ve kadın işçi haklarıyla mücadele gücünü inkar etmiyorum ya da sunduğu iş imkanları , sosyal haklar, toplumda kadın kimliğiyle var olabilme gibi nimetlerinden faydalanıp nankörlük edercesine yermeyi de kendime hak görmüyorum.

Aslında sorun feminaziler. İşte kadın yöneticilerde böyle kişilik bozuklukları var kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar. Kadın hakimiyetinin olduğu sektörlerde kariyerinizde yükselemiyorsunuz olduğunuz yerde kalıyorsunuz maalesef. Başkaldırdığınız an geçmiş olsun radara takılırsınız ve başka bir firmaya geçiş yapsanız bile o kadın yöneticinin hırsı bitmez referanslarınızı olumsuz etkiler. Ne minnoş kadın diye kayrılmak değildi kadın yöneticimden beklentim.. eski çalıştığım tekstil firmasında kalsaydım histerikli kadın hegamonyası altında ezilip haklarımı da alamayacaktım. Kadın yöneticiler baskı ve mobingin kralını yapıyorlar.

Kadın yönetici altında çalışan kadınlar, kadın yönetici tarafından kaba davranışlara maruz kalıyor, kariyer fırsatları ve terfi süreçleri söz konusu olduğunda bu kişiler tarafından küçümseniyor engelleniyor motivasyon bozukluğu ile yoğun stres altında çalışıyor .. psikolojik olarak diğer erkek çalışanlara oranla daha fazla yıpranıyor.

Kadın yöneticiler kadın çalışanlarını kendilerine rakip ol(a)mayacak şekilde kontrol altında tutmak istiyor, kadın yönetici yönettiği şirketin başarısından çok rakip gördüğü kadın çalışanların başarısızlığına odaklanıyor.

Kadının yükselmesini kadın istemiyor. Yoluma taş koyanlar hep kadındı çok defa fazla mesainin karşılığını almak için değil de yapabildiğimi ispatlamak için mesai harcıyorum. Kadının kadına mobbingi çok daha şiddetlidir özellikle finans sektöründe. Kendilerini kraliçe arı görüyorlar.

Kurumsal olduğunu iddia eden firmalarda sırf kadın yöneticimiz var bakın nasıl da çağdaşız diyebilmek için yönetici yapılmış, torpille koltuğa oturtulmuş, burnu kaf dağında kadın yöneticiler var ve işlerinde iyi olmadıklarını kendileri de gayet iyi bildiği için sürekli diken üstünde gerginler bu gerginlik de agresifleştiriyor. Hak edilmemiş ayrıcalık sonucu şirkete katma değer katacak kişiler istifasını veriyor.
Tamamiyle katılmıyorum buna.Erkekler üstüne çıktığınızda daha çok baltalıyor emin olun.Kadınlar birleşip baltalıyor

Ben de ayni sorunlari yasadim, 1 sene sabrettim ,sonunda en bana ihtiyaclari oldugu donemde (bir kisi daha istifa etmisti, hemen onun ardindan) is bulup istifa ettim. Bir anda 2 eleman kaybettiler, yerimize sacma sapan is tecrubesi olmayan insanlari bulmuslar, dogru duzgun kimse basvurmamis, isyerinin adi cikti herkes istifa ediyor diye,simdi rezillik yakalarindan akiyor. Allah bana bu firsati verdi, insallah size de verir.
görüyorum ve artırıyorum
eski iş yerimde bana saçma sapan eleştiriler gelmeye başlamıştı, istifa etmek istedim patron kalmam için ikna etti
1 hafta sonra kendisi çıkışımı verdi :KK70:
inanılmaz kötü ve stresli bi yerdi, oradan çıkmak bana çok iyi geldi. neyse ben 3 hafta içinde başka bi yere başladım
1 ay kadar sonra sanırım aynı anda 5 kişinin istifa ettiğini öğrendim
meğer maaşları 10 gün geciktirmişler ve ekiptekiler maaş yattığı gibi istifayı basmışlar
zaten içlerindeki en uzun çalışan 3 aylık falandı :KK70:
bir anda 5 kişi birden kaybetmek çok sarstı onları bi de bayram öncesi olmuş bu olay. bayramlardan önceki dönemler yoğunluk oluyor
o yoğun zamanda çat diye 5 kişinin gitmesi çok sarsmış bunları. patron şey demiş güya arkalarından
hiç iş ahlakları yok en zor en ihtiyaç duydumuz zamanda bırakılır mı (ee sen insanların maaşını 10 gün geciktirirken iyiydi??)
zaten başka sorunlar da olduğu için üstüne bi de maaş gecikmesi bardağı taşıran son damla olmuş
çok da iyi olmuştu valla sevinmiştim ben o dönem. ben dahil herkese haksızlık eden bi yerdi çünkü

daha da zevkli bişey söyleyeyim, yaklaşık 6 ay sonra beni aradılar. bi sorun çıkmış meğer benim teknik bilgime ihtiyaç duymuşlarmışmış
problem nedir dedim anlattı anlattı. google'da çok kolay bulabileceği tek bişey söyledim. daha fazla yardımcı olmam mümkün değil sizinle beraber çalışmıyorum sonuçta dedim kapadım ahaha çok keyifliydi

X