İş bulma siteleriyle ilgili yardım lütfen arkadaşlar

sinemis06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
38
0
arkadaşlar bi konuda bigilerinize fikirlerinize ihtiyacım var

3 gün önce 2 tane iş bulma sitesine kayıt oldum.özgeçmişimi hazırladım, sadece 2 senelik tezgaftarlık deneyimim var lise mezunuyum.başka bi iş deneyimim yok.
ve büyük markaların ilanlarına başvurdum.3 gündür bir geri dönüş olmadı.moralim bozuldu baya.

siz bu konularda hiç deneyim yaşadınızmı.bu tarz sitelerden işe girdinizmi.veya bi bilginiz varmı işyerleri bu tip sitelere verdikleri ilanlarda öncelikle neye önem veriyor.

burdan bişey çıkmazmı?gidip bizzat başvursam dahamı iyi olur.

konu açarken iki kere bulma yazmışım düzeltemedimde:eek:

ben bi arkadaşım için hazırlamıştım öyle iki sitede özgeçmiş ve oralardan başvurdum. bikaçının dışında hepsi aradı. yani eleman ihtiyaçları varsa senin özgeçmişinde onların kriterlerine uygunsa sana geri dönerler merak etme.

ben şimdiye kadar çalıştığım işlerin iki tanesini iş bulma sitelerinden buldum. gayet ciddi olan siteler var. güvenilir yani.

üç gündür geri dönüş olmaması da gayet normal. sonuçta bayram öncesiydi. başvuruları bayram sonrasında değerlendirirler. moralini bozma yani sakın.

ben şahsen başvurmaktan çok bu tarz siteleri daha çok seviyorum. çünkü zaten kendilerince bir ön elemeden sonra sizi çağırıyorlar. telefonla başvurulduğunda ise nerdeyse her arayana gel görüşelim dedikleri için boşa çıkma ihtimali daha yüksek.

inşallah istediğin gibi bi iş bulabilirsin.
malum bu krizde iş bulmak bile kat be kat daha zor.

cnm mimarım işsizim..internette iş bulma sitelerinin hemen hemen hepsine başvurdum..okdr bıktımki inan sekreterlik kasiyer gibi işlerede başvurdum e ne arayan oldu ne soran...inandırıcı gelmiyor artık o siteler bana..iş bulan vardır ama nadir..umudumu kestim artık..sen git birebir konuşş iş ilanı olsada olmasada,başka yolu yok ..hevesinii kırmak istemem ama ben 2 senedir internetten yaklaşık 300den fazla iş ilanına başvurdum birtanesi bile aramadı:KK43::KK43::

ben bi arkadaşım için hazırlamıştım öyle iki sitede özgeçmiş ve oralardan başvurdum. bikaçının dışında hepsi aradı. yani eleman ihtiyaçları varsa senin özgeçmişinde onların kriterlerine uygunsa sana geri dönerler merak etme.

arkadaşın deneyimlimiydi ve nasıl bir iş için başvurmuştu.yani açıkçası deneyimsiz olmam yüzünden aranmıycam diye korkuyorum

arkadaşın deneyimlimiydi ve nasıl bir iş için başvurmuştu.yani açıkçası deneyimsiz olmam yüzünden aranmıycam diye korkuyorum

büyük bi markette reyon görevlisiydi. 1 senelik deneyimi vardı. işte kasiyerlik, satış danışmanlığı gibi yerlere başvurduk bazısı ertesi gün aradı bazısı 1 hafta sonra, 1 ay sonra arayan bile olmuş. dediğim gibi bekle arar onlar. ama beklerkende boş durma dışardad gördüğün sana uyan tüm ilanlara başvur buzamanda iş bulmak çoooooooooooook zor. deneyimden çok torpil lazım valla.

işkurada üye olucam teşekkürler .bulaşıkçı hizmetli gibi başvurulardada bulunucam artık.bi iş olsunda ne olursa olsun.

ben stajlarımı oyle sitelerden bulmuştum ama öyle hemen geri döncekleri diye bekleme canım.erkek arkadaşım nisanda başvurmuş biyere daha geçen cuma işe girişi yapıldıı yeni aradılar 2 hafta içinde alım süreci tamamlandı ve alındı..yani insanlar aylarca yıllarca arıyor maalesef hele bu dönem çok zor bir dönem iş yok maalesef:KK43:((moralini bozma iş aramada bile konsantrasyon çok önemli aramaktan vazgeçme..başarılar

bende o sitelere üyeyim cnm 3 gün neki 20 ay sonra döndüklerini bile okudum..işe alırken torpil döndüren var-o zaman ne demeye ilan verriler anlamam.arkadaşla da konuştum orda aranılır olmak için çok çok profesyonel olmak lazım,yoksa genelde satış temisilcisi-reyon görevlisi,çağrı merkezi elemanı-kart satıcıları-ya da ürün tanıtan manken vs..gibi işlerde işe yarar..

bende böyle bir site aracılığıyla işe girmiştim ama 3 gün çok kısa bir zaman aylar sonra bile aradıkları oluyor.aradıkları şartlara uygun ilanlara başvurursan arıyorlar biraz sabret inşallah girersin

3 gün mü?arkadaşım zaten insanlar tatil yapıyorlar 3 gündür,geri dönüş olmaması normal..
kaldı ki ben birçok yere başvurmuştum 1,5 sene sonra bile dönen oldu...bence sen genel başvurulara,düşündüğün ilanların falan hepsine başvur,elbet birinden biri döner ama uzun zaman geçebilir hemen moralin bozulmasın..

bahsettiginiz siteler üzerinden bir cok personel alimi yapmis olan biri olarak sizi biraz rahatlatayim :)))

ilan verildikten sonra hemen gelen basvurular tek tek alinip aranmiyor... önce bir müddet - ki genelde bu süre 1 hafta kadar olur- beklenip basvurular biriktirilir... daha önce pek aranmaz cünkü arkadan daha iyi basvurular gelebilecegi hesaba katilir... sonra incelenen basvurular icinden özellikleri uygun olanlari secilerek degerlendirmeye alinir.. eger departmanlar söz konusuysa departman md. lerine gönderilir ve onlarin onayi geldikten sonra md. ün istedigi kisiler aranarak görüsmeye cagrilir...

kisacasi 3 gün cok ama cok kisa.. endiselenmek icin cok erken... umarim özellikleriniz uygundur ve haftaya ararlar...

iş arama sitelerinde hemen geri dönüş olmuyor eşim geçen sene başvurmuştu bu firmaya cumartesi günü aradılar görüşeye çağırdılar sanırım pazartesi işe başlar bazı firmalar çok geç arıyorlar bazılar 1 haftada

ben de sürekli reklamı çıkan iş bulma sitesi denince akla ilk gelen sitelerden birine cv mi koydum yaklaşık 2 sene evvel.. haftalık bülten harici hiçbir geri dönüş olmadı! ben de inanmıyorum o sitelere kesinlikle! eğer başvuracaksan mağazalara tek tek başvur bence

canimwww.cvgonder.com diye bir site var. orada sen hangi firmalara basvuracagini kendin seciyorsun. yani atiyorum fiorma isimleri var ve seciyorsun. yolla dedigin anda cv o firmalarin ik postalarina direkt dusuyor. insallah is bulursun.

Ama bence gunluk gazetelerin ilan sayfalari o tur kucuk isler icin daha uygun. kucuk dediysem kucumsedigimi sanma. yani genelde proje muduru, merchandiser, IT yoneticisi vs arayanlar o sitelere goz atiyor. ama kasiyerlik, tezgahtarlik, sekreterlik vs isler icin o siteler pek ise yaramaz. gazeteleri siki takip et. buyuk magazalarin supervizor'lari ile gorusmek iste. orada calisan elemanlari mutlaka bir ust sefi vardir. is aradigini soyle. sana doldurman icin form verirler.

insallah canim is bulursun

arkadaşlar bişey daha sorucam.bu üye olduğum iş bulma sitelerinde cvmi hazırlarken bütün bilgilerimi yazdım.

ev adresimi telefon numaralarımı v.s.

acaba özel bilgilerimi girmesemmi?sizce mutlaka yazmam gerekirmi bütün bilgilerimi acaba?

Benim bütün sitelerde üyeliğim vardır. İşlerimide hep net üzerinden buldum, hepside seviyeli şirketlerdi. İhtiyacı olan muhakkak arar merak etme...

X