Is ariyorum

Yetkinsonla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
84
9
27
Merhaba arkadaşlar ben bir yıllık evliyim evlendiğim günden beri kaynanam altınları istedi ben vermeyi direkt girince Eşim beni evden kovdu 2 aylık kızımla baba evindeyim ailem bana ilk başlarda mama Ne bileyim bez alıyorlardı ama kardeşime evlendiriyorlar altın beyaz eşya derken onların da durumu kötüleşti ve kızımı onlara vermemi söylüyorlar bakamayacaklarını söylüyorlar kızım da beslenme yetersizi var anne sütü emmesi lazım Bir de kızım onları vermek istemiyorum Acaba evde yapabileceğim bir iş var mı Bir de köydeyim bana yardımcı olur musunuz Lütfen alay etmeyin çok kötü durumdayım

Anlamadınız bende değil Eşim de şu an Eşim beni dövdü Babamın evine götürdü Ben 20 günlük doğum yapmıştım ameliyatlıydım Yani illa ki söylemem mi gerekiyor Ben dayak yedim kızımı Annem gitti getirdi polise jandarmayı getiririm çocuğu zorla alırım diye almış kızı
Niye koşa koşa çocuk yaptınız madem bu adamdan? En başından sorunluymuş olan arada çocuğa olmuş.
Ne bekliyorsunuz hala gidip polise şikayetçi olup dava açsanıza. Tedbir nafakası bağlatın çocuğa eşşek gibi ödesin parasını.Mahkemede altınlarınızı çaldığını vermediğini söyleyin kanunen takılar kadınındır ne bekliyorsunuz hala? Dövüp evden kovan adama geri dönmeyi mi umuyorsunuz?

Bencede dön bir şans ver en azından. Olmazsa bebeğin büyüyene kadar kalırsın sonra ayrılırsın. Kendinde gizli gizli korunabilirdin çok erken olmuş bebek.
Kadın bebeğin bezine bile kayınvalidem karar veriyor diyor. Adam çocuğunu aramamış sormamış, bir ihtiyacın var mı dememiş, anam da anam demiş. Doğumdan 20 gün sonra dayak yemiş polis, jandarma gelmiş siz de dön şans ver mi diyorsunuz? Koca bulamadım diye başlık açıyorsunuz ama evlilikle ilgili verdiğiniz akıl da yani... Böyle koca bulunmasa da olur. Evlenseniz demek ki muthiş hayat seçimleriniz sizi bekliyor.

Çocuk büyüyene kadar adamdan 2. 3. çocuğu da yapacak eğer gizli korunamazsa. Ki köyde doğum kontrol hapını buldu ve alabilecek diyelim kayınvalidesi/kocası harçlık mı verecek?

Bencede dön bir şans ver en azından. Olmazsa bebeğin büyüyene kadar kalırsın sonra ayrılırsın. Kendinde gizli gizli korunabilirdin çok erken olmuş bebek.
Dövüp 20 günlük bebekle evden kovan zorla altınlarını gasp eden adama mı geri dönüp şans verecek? Sen aklını kendini sakla, git instagramına dön

Kadın bebeğin bezine bile kayınvalidem karar veriyor diyor. Adam çocuğunu aramamış sormamış, bir ihtiyacın var mı dememiş, anam da anam demiş. Doğumdan 20 gün sonra dayak yemiş polis, jandarma gelmiş siz de dön şans ver mi diyorsunuz? Koca bulamadım diye başlık açıyorsunuz ama evlilikle ilgili verdiğiniz akıl da yani... Böyle koca bulunmasa da olur. Evlenseniz demek ki muthiş hayat seçimleriniz sizi bekliyor.

Çocuk büyüyene kadar adamdan 2. 3. çocuğu da yapacak eğer gizli korunamazsa. Ki köyde doğum kontrol hapını buldu ve alabilecek diyelim kayınvalidesi/kocası harçlık mı verecek?
Tamamda ailesi bezin lafını yapıyor annesi konuşmuyor nereye kadar dayanacak böyle çocuğunu vermesinden iyidir diye düşündüm şuan çalışamaz zaten bebeği küçük. Hem çalışsada annesi bakacak mı oda var

Evde iş yapabilmen için mikrofonlu kulaklık ve iyi çalışan bir bilgisayara ihtiyacın var ayrıca diksiyonun güzel olmalı. Çorap sabun paketleme ilanlarının alayı yalan dolandırıcılık sakın bulaşmayın.

2 aylık bebeğin anneden ayrılamayacağını herkes bilir,aileniz sizi o evde istemiyor.Şu an tek başınıza çocuğa bakacak gücünüz de olmadığına göre altınından vazgeçip koca evine dönmekten başka çareniz yok.

Kafayı mı yemiş bunlar, iki aylık yenidoğan bebeği nasıl verecekmişsiniz babasına? Bez parası nedir ki, ikide bir onu bahane edip dönün diyorlar. Bu kadar mı yokluksalar sanki. Babanız da istemiyor belli ki. Altınları da kendi elinizle bırakmışsınız eşinize. Keşke biraz kurnaz davranıp bir çanta falan hazırlasaydınız.
Kavga olacağını bilmiyordum sofrada yemek yiyip konuyu açtı altınları bozduracam dedi kavga çıktı anı birseydi

2 aylık bebeğin anneden ayrılamayacağını herkes bilir,aileniz sizi o evde istemiyor.Şu an tek başınıza çocuğa bakacak gücünüz de olmadığına göre altınından vazgeçip koca evine dönmekten başka çareniz
Bir akraba barıştırmaya geldi demişsin. Ona dedin mi hiç eşim aramıyor sormuyor diye? O ailede sözü geçen biri miydi? Altınların sende kalacak dön demiş ya

2 aylık bebeğin anneden ayrılamayacağını herkes bilir,aileniz sizi o evde istemiyor.Şu an tek başınıza çocuğa bakacak gücünüz de olmadığına göre altınından vazgeçip koca evine dönmekten başka çareniz yok.
Zamanında abimin karısı alemle aramı bozmuştu yengem bana iftira attı ve ailem onun tarafını tuttu O gündür bugündür ailem benim yanımda değil zaten eşim Babamı arayıp gel kızını al dediğinde babam telefonu bana verip bana kızdı kocandan ne istiyorsun diye Kısacası Ailem beni almaya gelmiyordu ama nasıl olduysa geldi Ben de anlamıyorum gerçekten de istemiyorlar

Kafayı mı yemiş bunlar, iki aylık yenidoğan bebeği nasıl verecekmişsiniz babasına? Bez parası nedir ki, ikide bir onu bahane edip dönün diyorlar. Bu kadar mı yokluksalar sanki. Babanız da istemiyor belli ki. Altınları da kendi elinizle bırakmışsınız eşinize. Keşke biraz kurnaz davranıp bir çanta falan hazırlasaydınız.
Ailem fakir değil kardeşime evlendiriyorlar durumumuz kötüleşti diyorlar Bahane ediyorlar yani ne alemin durumu iyi

Sizi yıldırmaya çalışıyorlar sakın boyun eğmeyin. Allah onlara vijda in size de kolaylık versin inşallah ne biçim insanların arasında kalmışsınız. Onlarında eş ailesinden geri kalır yanı yok.
Eşinizle barışıp geri dönün eğer mümkünse böyle bir şey, en azından bir süre, altınları alır tekrar geri dönersiniz.
Bir mazeretim olsa bile geri dönemiyorum ya konu altınları alıp almamakla değil ben boşanamıyorum boşanmama izin vermiyorlar ya Ben çocuğumu alıp başka bir yere başka bir eve geçeceğim ailemi reddedip kocamdan boşanacağım ya da Kocama geri döneceğim Yani başka çarem yok dönmek de istemiyorum yani En kötü zamanda bana bunu yapan bir adam istemiyorum

Acaba eşinizle barışmış gibi yapıp evinize dönseniz sonra da bi punduna getirip altınları alıp kaçamaz mısınız. Ama aşiretiz diyorsunuz sonuçları çok ağır olabilir. Yine de aklınızda bulunsun belki buradan yola çıkarak başka fikirler de türetirsiniz
O sefer Ailem beni reddeder eşim de beni öldürür bir bahaneyle kısacası altınları alıp kaçmam o kadar kolay değil ben altınları ancak Mahkeme yoluyla alabilirsin alırım

Ailenizin size izin verip vermemesine ya da akrabalara takilmayin bulunduğunuz ildeki baroya gidebilseniz oradan size avukat atarlar
Belki babaniza bir avukata gitsek danissak diye söyleyebilirsiniz en azindan haklarimi ogreneyim dersiniz yani döven soven kovan bir adamla donseniz de yürümez
Babamın pek hükmü Yok annem de istemiyor Ben babanızı çektim siz de kocanızı çekin diyor babanızdan aynısını dayak yedim dedi kısacası annemi ikna etmem lazım boşanmak için o da çok sert bir insan asla ve asla ikna olmaz

Zamanında abimin karısı alemle aramı bozmuştu yengem bana iftira attı ve ailem onun tarafını tuttu O gündür bugündür ailem benim yanımda değil zaten eşim Babamı arayıp gel kızını al dediğinde babam telefonu bana verip bana kızdı kocandan ne istiyorsun diye Kısacası Ailem beni almaya gelmiyordu ama nasıl olduysa geldi Ben de anlamıyorum gerçekten de istemiyorlar
Kafa yapılarını değiştiremezsiniz.Ya koca evine dönüp altınlardan vazgeçeceksiniz ya da baba evinde kapı dışarı edilene kadar sabredeceksiniz.2 aylık bebekle başka çareniz yok.Lütfen olaya duygusal değil mantık çerçevesinde bakın

Babamın pek hükmü Yok annem de istemiyor Ben babanızı çektim siz de kocanızı çekin diyor babanızdan aynısını dayak yedim dedi kısacası annemi ikna etmem lazım boşanmak için o da çok sert bir insan asla ve asla ikna olmaz
Yani babaniz etkisiz madem anneniz baskin o zaman. Ama aileniz sizi istemiyor gercekten burada aklima tek çare siginma evi geliyor çünkü ailenizin de kocaniza gondermesi yakindir. Ya da çocuğunuzdan ayirabilirler. Bence bu alternatifi de degerlendirin derim.

X