iradenize nasıl sahip oluyorsunuz

lilyum_91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2011
24
0
arkadaşlar öncelilkle herkeze merhaba.ben 70 kiloyum zayıflamak için uğraşıyorum, ama irade konusunda çok zayıfım.22 yaşındayım ve dogumdan sonra kilo veremedim beni birez teşvik ederseniz zayıflama konusunda çok mutlu olurum.bogazımı 10 gün boyunca tutuyorum ama 11.gün önüme ne gelirse yiyorum.lütfen bu konuda cevaplarınızı bekliyorum..Şimdiden teşekkürler.

Benimki biraz moral bozucu ama ben şöyle yapıyorum. Yaşadığım kötü bir olayı düşünüyorum, kiloyla bağlantı kurup, eğer .. olsaydı .. olacaktı deyip kendimi tutuyyorum, kişiden kişiye değişir ama bende çok işe yarıyor.

canım bende senın gıbıydım sen on gun dayanabılıyomussun ben bes gunde bıtırıp bırakıyodum gozumun onunde kekler borekler pastalar gelırdı kı ve ben asla onları yemeden duramazdım cok severdım ama kıloyuda takmıyodum ama bır gun pantolon alırken 44 beden gıydığimi zanedıp kabın basıma yıkıldığı an cus dedım ve artık 46 bıle zor kapanıyodu kı ben o gun karar verp zayıflıcam dedım ve basladımılk gunler cok zor oldu ve ınan ıkı dılım ekmek yıyom dıye ağlıyodum ve resmen ac gezıyodum ama hedefım tek ve sadece zayıflayıp kılo verıp o beğendıklerımı alıp gıymektı ben gencım ve gencler gıbı gıyıncem demek tı kı ve halen dıyorum yaslı bır kadın ve bakımsız teyze gıbı gorunmek ıstemıyom ve su anda xlll bedenden le bedene dustum bosa gıden zamana acıyorum ve keske daha once kılo vermeye calıssaymıssım sımdı zaten kendımdekı farkı gordukce yıceğim her sey kılo yapar dıye yemıyom ve hıcte pısman değilım yıllarca yedım ne gectı elıme sadece yağ bağlayıp kılolar aldım sımdı hem guzel hem sağlıklı hem yasımdan genc oldum ve cevremdekıler dıyo genc kız sıması geldı yuzune dıyolar ve herseyden daha guzelı esımın benı sımartması ve yenıden senle evlenmıs gıbı olduk cok değistın dıyo ve bu en guzelı yıllar sonra bıle esının sana asık olmasını soylemesı sevdığini soylerdı ama asğım demezdı sakın pes etme varsa nıyettın kılo vermekle ılgılı hıc dusunme hemen basla derım

eğer iraden yoksa malesef zorla güzellik olmuyor. bende şu yöntemi uyguladım (tabi eski günlerden bahsediyorum ah ah ah ) BOL BOL SU İÇ eğer yemeğini yedikten sonra 20 dk geçmiş ve sen hala açlık hissediyorsan meyve ye ya da hafif şeyler salatalık havuç vs.
evdeysen de kendini oyala yani yemekten çıkarma çık dışarı gez gel hava al falan

valla çok zor iradene sahip çıkmak ama şöyle düşün sağlıklı besleniyorum diye arada kaçamak yaparsın çok canın çekiyorsa kek pasta ama bir dilim yersin hepsini bitireceğine .

peki canım ne kadar sürede verdin kilo spor falan yaptın mı

peki canım ne kadar sürede verdin kilo spor falan yaptın mı

canım benım ben zayıflamaya karar verdım ve arasstırdım spora gıtmek ıcın sarkmaktan cok korktuğum ıcın bana yakın b fıt salonu vardı cocukla baska yerler kabul etmıyo dıye ve fıyatıda uygun dıye oraya yazıldım ve cok guzel ıncelme ve kılo verdım bır ayda bes kılo ve 49 santım ınceldım ıkı aydır gıdıyom toplm on kılo ve 105 santım ınceldım kı her yerımden gıttığı ıcın bırden zayıfladım ve sıkılastım bu benım ıcın super ve yanında tabıkı dıyette yaptım ama cokta sıkmadan kendımı her sabah kahvaltıda sarellemıde yumurtamıda arada sımıt boyoz poğaca ve helva recel her sey yedım öğlen dıyet buskıvı ve sut arada yoğurt ve aksamda bazen ne pısırdıysem ondan bazende sebze haslaması ama sadece lımon la yapıp yedım tuz ve seker cıkartınca tabıkı hamur ıslerınıde cok guzel gıdıyo yağdan vermem de kıloyu daha bı guzel kı gerı almazmısım tabı boyle devam edrsem ınankı her pazar kendıme bısey almaya cıkıyoz esımle ıılk defa bugun kendıme sıyah dısında bır renk esofman takımı aldım hem rengı pembe hemde bedenı le beden halen bu bedene nasıl dustum ınanamıyorm sende benım gıbı bır gun ıstedığin kıloya dusersın tabı ben daha dusmedım benım daha on onbeste olur vermem gerekıyo hepımız bır gun zayıflarız ınsallah canım

ilgin için teşekkür ederim canım. benim spor salonuna gitmeye vaktim yok 4yasında kızım ve 9aylık ikizlerim var.Şimdi sen diycen bu çocuklarla iğne ipliğe dönmen lazımdı diye ama ben sıkıntıya girdikçe kilo alıyorum.haziranın 6sı 3nünde dogum günü ne yaparsam evde diyet ve spor konusunda zayıflarım.ayrıca o zamana kadar 10kilo verebilirmiyim.

tabıkı verırsın canım neden vermeyesınkı ben spora basladığımda on bes gun gıttım ve ayağım burkuldu ve alcıya aldılr ve lıflerım kopmustu bır ay gıtmedım spora ve sadece az yedım ve yağsız tuzsuz seker un hıc kullanmadan bır ay sonra spora baslamaya gıttığimde benı herkes alkısladı ve evde yatarak ama dıkkat ederek beş kılo vermıstım sende dıkkat edersen emınım kı verırsın cocuklar dıcem onlarla kılo verılıp ığne ıplığe donulseydı ben hıc o zaman 85 lerı gormezdım benımde var cunku uc erkekım oğluslarım ve öğlen gıdıyom spora sabah kalkıyom yedıde saat ıkıye kadar koştura kostra ıslerımı bıtırıyom dusun artık sen benımkıler okulada gıtyolar bırıde dort yasında ben nasıl bunlardan bıde spor ve dıyet yapıyom kocamı hıc saymıyom bı bardak suyu bıle elıne ıster hıc yardımcıda değildır elımden tutan kımsemde yok anne gıbı kaynana gıbı her seyın ustesınden gelırız evvellah da bı su kılolardanda tamamen kurtulsak canım dıyorum ve ne kadarda cok yazdım

canım.ben 22 yaşındayım.65 kiloyum öyle çok kilom yok ama.rahatsız oluyorum artık.nedense hiç bir erkek beni beğenmiyor gibi geliyor.ve etrafta çıtıpıtı kızları görünce deliriyordum.bu kk çok iyi.önceden bende senin gibiydim.başlayıp bi anda bitiriyodum rejimi.
ama en sonunda tak etti artık.yani ye ye nereye kadar.sabırla zayıflamaya karar verdim.yemenin hiçbirşeye faydası yok dedim ve böyle başladım bu serüvene kiloya göre gruplar var.diyet grupları var katılmanı tavsiye ederim bu gruplara yazarak bakarak iradene sahip oluyorsun zaten. .

Son düzenleme:

insallah deniycem ama gerçekten cokkkk zooooooooor bilmiyorum herkez mi böle aglaya sızlaya zayıflıyo yoksa ben mi beceremiyorum

insallah deniycem ama gerçekten cokkkk zooooooooor bilmiyorum herkez mi böle aglaya sızlaya zayıflıyo yoksa ben mi beceremiyorum

tatlım bende öyleydim inanki.
bu diyet gruplarına 3 senedir kaç kere girip girip çıktım.o kadar tavsiyeler verdi ablalar ama dinlemedim.ama artık bıktım.kilolu olmaktan.sende alışırsın inşallah.

sizde şöyle düşünün ben öyle yapıyorum daha güzel ince sağlıklı olmak varken birileri bunları başarıyorken siz neden yapamayasınız .ben neden yapamayım diyorum bende yaparım sonra inanın iştahınız kesiliyor atıştırmalrınız azalıyor öğününde güzel yemek yiyorsunuz bide tavsiyem salata yoğurdu öğünlerinize koyun insan masadan kalktığında kendini çok tok hissediyor kahvaltı mutlaka yapın bol su için ekmeği kısın bunları yapınca gidiyor kilolar 2 kilo verdim inşş devamı gelicek .

bende irademe hakim olamaynlardanm ama inat ettim gitcek kilolar çok kötü durumdayım irademe hakim olamyınca buraya giriyorum canım diyet başarı öykülerini okuyorum o zaman diyorm kendime bnde başarabilirmm diye 2 hafta oldu diyete başlıyalı 3 kilo verdm inşllah yaza kadar vericezz kiloları hiç üzülme arkadışm :)

diyetimin 24. günü kızlar.. ben çikolata abur cubur kuru yemiş ve fast food bağmlısı biriyim, tüm bnlardan tek bi tane bile yemedim dyete başladğımdan beri.. üstelik hiç de iradeli birisi deilim öyle tanırım kendimi.. şöyle söliym beyinde başlıyo herşey yok kepek ekmek yerne beyaz yiyeyim yok öğünden vazgeçip bi dlim pasta yiyeyim gbi şeyler düşünüyorsanız bu iş olmuyo.. 3 gün misafrliğe gttim bu sürede diyetmi orda bozdm yne dikkatliydm elbette ama ordaki yaptığım kurnazlık sayesnde seri ilerleyen kilo kaybım yavaşladı şimdi yine toparladım çok şükür.. ha şunu söliym bana bunu yaptıtan tek şey; alışverişi çok seviyor olmam bu kilolardan sora hiç bi şey alamıyorum ve beni teşvik eden tek şey bu.. tavsye ederim

Bende bir türlü irademe sahip çıkamıyorum evde annem pastalar,börekler yapıyor yemeden duramıyorum.Normalde 4 ama zayıflamam gerek diyince 1-2 tane yiyorum ama sonradan daha çok zaman var önümde zayıflamak için diyip yiyorum.O an şeytana uyuyorum ama sonradan çok pişman oluyorum.bunu bildiğim halde yinede yemeden duramıyorum.70 kiloyum fakat boyum 160..55 kilo olmak istiyorum.az yesem,irademe sahip çıksam ve sporla desteklesem hergün 1 kilo veriyorum ama olmuyor en fazla 5 gün dayanabiliyorum.kasımda karar verdim artık zayıflamalıyım diye o zamandan bu zamana 5 kilo verdim parça parça diyetle.Yine iyileşince diyet yapmaya karar verdim bakalım 2 ayda 15 kilo verebilecekmiyim..birde adet döneminde midem iyice açılıyor karnım şişiyor spor yapamıyorum ona sinir oluyorum..yaza kadar 60 olsam çok iyi benim için.Sabahları mısır gevreği,öğlen poğaça,ayran akşam 16.00 da evde olan yemeklerden 2 kasık yiyerek günde 1 kilo veriyorum ama dayanması çok zor.Yinede kendimi motive edip denicem.İnşallah böyle böyle devam edebilirsem haftada 3 kilo,ayda 12 kilo ve buda 2 ayda 24 kilo eder.Gerçekten verebilirmiyim bilmiyorum zaten bu veremem korkusuyla yanaşamıyorum zayıflamaya.

ben irademe sahip olamıyorum :))) maymun iştahlıyım, aklıma her geleni yemek istiyorum ama akşam saat 19.00'a kadar yiyorum. sonrasında neredeyse hiç bir şey yemiyorum. kısa mesafelerde araç kullanmıyorum, yürümeyi tercih ediyorum. çok hareket ettiğim için de yediklerimi eritiyorum.

ben de bazen iradesiz davranıyorum ama su içmek gerçekten etkili oluyor. ama bazen insan kafasına takınca yemek istiyor. mesela o zaman canınız pasta çekiyorsa bile onu değil de örneğin yoğurt yiyin sonuçta bir şey yemiş olduğunuzdan içinizdeki aynı istek kalmaz. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…